Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Liga 2 - Sezonul 2019-2020

Etapa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Romania Liga 2 - Standings  2019-2020/ Romania Liga 2 - Standings 2019-2020/

Clasament si etape din Liga 2

  Clasament: General Acasa Deplasare   Ultima actualizare
21 Septembrie 2019
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 CS Mioveni 4 3 1 0 5-1 4 10
2 Petrolul Ploiești 5 3 1 1 6-6 0 10
3 Turris Oltul Turnu-Măgurele 3 2 1 0 7-1 6 7
4 FC Argeș Pitești 4 2 1 1 6-3 3 7
5 Gloria Buzău 3 2 1 0 4-1 3 7
6 Metaloglobus București 4 2 1 1 8-7 1 7
7 UTA Arad 3 2 0 1 9-4 5 6
8 Rapid București 3 2 0 1 5-4 1 6
9 Ripensia Timișoara 4 1 2 1 5-7 -2 5
10 Dunărea Călărași 5 1 2 2 4-6 -2 5
11 Viitorul Târgu-Jiu 4 1 1 2 2-6 -4 4
12 ASU Poli Timişoara 3 1 0 2 3-3 0 3
13 Pandurii Târgu-Jiu 4 1 0 3 3-7 -4 3
14 Daco-Getica București 4 1 0 3 1-5 -4 3
15 AFK Csíkszereda 4 1 0 3 1-6 -5 3
16 CSM Reșița 4 0 2 2 2-4 -2 2
17 Concordia Chiajna 3 0 2 1 1-3 -2 2
18 SSC Farul Constanţa 4 0 2 2 1-4 -3 2
19 Sportul Snagov 4 0 1 3 2-14 -12 1
20 Universitatea Cluj 4 0 0 4 2-8 -6 0
*V = Victorii; E = Meciuri terminate la egalitate; I = Infrangeri; G.dif = Diferenta dintre golurile date si golurile primite.
*Poate exista o intarziere de pana la doua ore de la incheierea unui meci pana la actualizarea clasamentului.
Liga 2 Etapa 1
02.08.2019 CSM Reșița
2 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
03.08.2019 Concordia Chiajna
1 - 0
  Daco-Getica București Comparatie
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
03.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu
2 - 1
  Sportul Snagov Comparatie
03.08.2019 UTA Arad
3 - 0
  Dunărea Călărași Comparatie
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 1
  CS Mioveni Comparatie
03.08.2019 Rapid București
0 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
04.08.2019 Gloria Buzău
1 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
04.08.2019 Metaloglobus București
1 - 2
  Petrolul Ploiești Comparatie
06.08.2019 FC Argeș Pitești
1 - 2
  Ripensia Timișoara Comparatie

Liga 2 Etapa 2
10.08.2019 Daco-Getica București
0 - 3
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
10.08.2019 CS Mioveni
1 - 1
  CSM Reșița Comparatie
10.08.2019 SSC Farul Constanţa
1 - 0
  Dunărea Călărași Comparatie
10.08.2019 AFK Csíkszereda
3 - 0
  Metaloglobus București Comparatie
10.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 3
  ASU Poli Timişoara Comparatie
10.08.2019 Ripensia Timișoara
1 - 2
  Gloria Buzău Comparatie
10.08.2019 Rapid București
3 - 1
  Concordia Chiajna Comparatie
11.08.2019 Sportul Snagov
0 - 3
  FC Argeș Pitești Comparatie
11.08.2019 Universitatea Cluj
3 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
12.08.2019 Petrolul Ploiești
0 - 3
  UTA Arad Comparatie

Liga 2 Etapa 3
17.08.2019 Metaloglobus București
3 - 0
  Ripensia Timișoara Comparatie
17.08.2019 CSM Reșița
3 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
17.08.2019 Gloria Buzău
7 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
17.08.2019 UTA Arad
3 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu
0 - 1
  CS Mioveni Comparatie
17.08.2019 FC Argeș Pitești
1 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
17.08.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 1
  Daco-Getica București Comparatie
18.08.2019 Concordia Chiajna
2 - 1
  SSC Farul Constanţa Comparatie
18.08.2019 Dunărea Călărași
1 - 3
  Petrolul Ploiești Comparatie
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
3 - 1
  Rapid București Comparatie

Liga 2 Etapa 4
24.08.2019 Daco-Getica București
1 - 0
  CSM Reșița Comparatie
24.08.2019 Concordia Chiajna
0 - 3
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
24.08.2019 AFK Csíkszereda
1 - 1
  Dunărea Călărași Comparatie
24.08.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
24.08.2019 Ripensia Timișoara
2 - 1
  UTA Arad Comparatie
24.08.2019 Sportul Snagov
0 - 3
  Metaloglobus București Comparatie
24.08.2019 Rapid București
1 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
25.08.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
  Gloria Buzău Comparatie
26.08.2019 SSC Farul Constanţa
0 - 0
  Petrolul Ploiești Comparatie
27.08.2019 CS Mioveni
2 - 0
  FC Argeș Pitești Comparatie

Liga 2 Etapa 5
31.08.2019 Dunărea Călărași
1 - 1
  Ripensia Timișoara Comparatie
31.08.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
  Concordia Chiajna Comparatie
31.08.2019 Gloria Buzău
0 - 2
  CS Mioveni Comparatie
31.08.2019 UTA Arad
4 - 0
  Sportul Snagov Comparatie
31.08.2019 Metaloglobus București
2 - 0
  Universitatea Cluj Comparatie
01.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
2 - 0
  Daco-Getica București Comparatie
01.09.2019 CSM Reșița
1 - 2
  Rapid București Comparatie
01.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
02.09.2019 FC Argeș Pitești
2 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
03.09.2019 Petrolul Ploiești
-
AFK Csíkszereda Comparatie

Liga 2 Etapa 6
06.09.2019 Universitatea Cluj
-
UTA Arad Comparatie
06.09.2019 CS Mioveni
2 - 2
  Metaloglobus București Comparatie
07.09.2019 Concordia Chiajna
2 - 1
  CSM Reșița Comparatie
07.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
  Gloria Buzău Comparatie
07.09.2019 Sportul Snagov
0 - 2
  Dunărea Călărași Comparatie
07.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  ASU Poli Timişoara Comparatie
07.09.2019 Daco-Getica București
0 - 2
  FC Argeș Pitești Comparatie
07.09.2019 Rapid București
1 - 2
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
07.09.2019 Ripensia Timișoara
0 - 1
  Petrolul Ploiești Comparatie
08.09.2019 SSC Farul Constanţa
2 - 0
  AFK Csíkszereda Comparatie

Liga 2 Etapa 7
14.09.2019 Metaloglobus București
0 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
14.09.2019 CSM Reșița
1 - 1
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
14.09.2019 AFK Csíkszereda
2 - 2
  Ripensia Timișoara Comparatie
14.09.2019 Gloria Buzău
2 - 0
  Daco-Getica București Comparatie
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
0 - 0
  Concordia Chiajna Comparatie
14.09.2019 Dunărea Călărași
3 - 2
  Universitatea Cluj Comparatie
14.09.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
  SSC Farul Constanţa Comparatie
15.09.2019 UTA Arad
1 - 1
  CS Mioveni Comparatie
15.09.2019 FC Argeș Pitești
0 - 2
  Rapid București Comparatie
16.09.2019 Petrolul Ploiești
1 - 1
  Sportul Snagov Comparatie

Liga 2 Etapa 8
20.09.2019 Universitatea Cluj
4 - 0
  Petrolul Ploiești Comparatie
21.09.2019 Daco-Getica București
2 - 3
  Metaloglobus București Comparatie
21.09.2019 CS Mioveni
1 - 1
  Dunărea Călărași Comparatie
21.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu
2 - 5
  UTA Arad Comparatie
21.09.2019 Sportul Snagov
0 - 1
  AFK Csíkszereda Comparatie
21.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
2 - 0
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
21.09.2019 Concordia Chiajna
1 - 1
  FC Argeș Pitești Comparatie
21.09.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
  CSM Reșița Comparatie
22.09.2019 Rapid București
12:30
  Gloria Buzău Comparatie
23.09.2019 SSC Farul Constanţa
17:00
  Ripensia Timișoara Comparatie

Liga 2 Etapa 9
28.09.2019 CSM Reșița
-
  SSC Farul Constanţa Comparatie
28.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  ASU Poli Timişoara Comparatie
28.09.2019 FC Argeș Pitești
-
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
28.09.2019 Gloria Buzău
-
  Concordia Chiajna Comparatie
28.09.2019 Metaloglobus București
-
  Rapid București Comparatie
28.09.2019 UTA Arad
-
  Daco-Getica București Comparatie
28.09.2019 Dunărea Călărași
-
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
28.09.2019 Petrolul Ploiești
-
  CS Mioveni Comparatie
28.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Universitatea Cluj Comparatie
28.09.2019 Ripensia Timișoara
-
  Sportul Snagov Comparatie

Liga 2 Etapa 10
05.10.2019 SSC Farul Constanţa
-
  Sportul Snagov Comparatie
05.10.2019 Universitatea Cluj
-
  Ripensia Timișoara Comparatie
05.10.2019 CS Mioveni
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
05.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
  Petrolul Ploiești Comparatie
05.10.2019 Daco-Getica București
-
  Dunărea Călărași Comparatie
05.10.2019 Rapid București
-
  UTA Arad Comparatie
05.10.2019 Concordia Chiajna
-
  Metaloglobus București Comparatie
05.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
  Gloria Buzău Comparatie
05.10.2019 ASU Poli Timişoara
-
  FC Argeș Pitești Comparatie
05.10.2019 CSM Reșița
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie

Liga 2 Etapa 11
12.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  SSC Farul Constanţa Comparatie
12.10.2019 FC Argeș Pitești
-
  CSM Reșița Comparatie
12.10.2019 Gloria Buzău
-
  ASU Poli Timişoara Comparatie
12.10.2019 Metaloglobus București
-
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
12.10.2019 UTA Arad
-
  Concordia Chiajna Comparatie
12.10.2019 Dunărea Călărași
-
  Rapid București Comparatie
12.10.2019 Petrolul Ploiești
-
  Daco-Getica București Comparatie
12.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
12.10.2019 Ripensia Timișoara
-
  CS Mioveni Comparatie
12.10.2019 Sportul Snagov
-
  Universitatea Cluj Comparatie

Liga 2 Etapa 12
16.10.2019 SSC Farul Constanţa
-
  Universitatea Cluj Comparatie
16.10.2019 CS Mioveni
-
  Sportul Snagov Comparatie
16.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
  Ripensia Timișoara Comparatie
16.10.2019 Daco-Getica București
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
16.10.2019 Rapid București
-
  Petrolul Ploiești Comparatie
16.10.2019 Concordia Chiajna
-
  Dunărea Călărași Comparatie
16.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
  UTA Arad Comparatie
16.10.2019 ASU Poli Timişoara
-
  Metaloglobus București Comparatie
16.10.2019 CSM Reșița
-
  Gloria Buzău Comparatie
16.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  FC Argeș Pitești Comparatie

Liga 2 Etapa 13
19.10.2019 FC Argeș Pitești
-
  SSC Farul Constanţa Comparatie
19.10.2019 Gloria Buzău
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
19.10.2019 Metaloglobus București
-
  CSM Reșița Comparatie
19.10.2019 UTA Arad
-
  ASU Poli Timişoara Comparatie
19.10.2019 Dunărea Călărași
-
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
19.10.2019 Petrolul Ploiești
-
  Concordia Chiajna Comparatie
19.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Rapid București Comparatie
19.10.2019 Ripensia Timișoara
-
  Daco-Getica București Comparatie
19.10.2019 Sportul Snagov
-
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
19.10.2019 Universitatea Cluj
-
  CS Mioveni Comparatie

Liga 2 Etapa 14
26.10.2019 SSC Farul Constanţa
-
  CS Mioveni Comparatie
26.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
  Universitatea Cluj Comparatie
26.10.2019 Daco-Getica București
-
  Sportul Snagov Comparatie
26.10.2019 Rapid București
-
  Ripensia Timișoara Comparatie
26.10.2019 Concordia Chiajna
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
26.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
  Petrolul Ploiești Comparatie
26.10.2019 ASU Poli Timişoara
-
  Dunărea Călărași Comparatie
26.10.2019 CSM Reșița
-
  UTA Arad Comparatie
26.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Metaloglobus București Comparatie
26.10.2019 FC Argeș Pitești
-
  Gloria Buzău Comparatie

Liga 2 Etapa 15
02.11.2019 Gloria Buzău
-
  SSC Farul Constanţa Comparatie
02.11.2019 Metaloglobus București
-
  FC Argeș Pitești Comparatie
02.11.2019 UTA Arad
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
02.11.2019 Dunărea Călărași
-
  CSM Reșița Comparatie
02.11.2019 Petrolul Ploiești
-
  ASU Poli Timişoara Comparatie
02.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
02.11.2019 Ripensia Timișoara
-
  Concordia Chiajna Comparatie
02.11.2019 Sportul Snagov
-
  Rapid București Comparatie
02.11.2019 Universitatea Cluj
-
  Daco-Getica București Comparatie
02.11.2019 CS Mioveni
-
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie

Liga 2 Etapa 16
09.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
09.11.2019 Daco-Getica București
-
  CS Mioveni Comparatie
09.11.2019 Rapid București
-
  Universitatea Cluj Comparatie
09.11.2019 Concordia Chiajna
-
  Sportul Snagov Comparatie
09.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
  Ripensia Timișoara Comparatie
09.11.2019 ASU Poli Timişoara
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
09.11.2019 CSM Reșița
-
  Petrolul Ploiești Comparatie
09.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Dunărea Călărași Comparatie
09.11.2019 FC Argeș Pitești
-
  UTA Arad Comparatie
09.11.2019 Gloria Buzău
-
  Metaloglobus București Comparatie

Liga 2 Etapa 17
13.11.2019 Metaloglobus București
-
  SSC Farul Constanţa Comparatie
13.11.2019 UTA Arad
-
  Gloria Buzău Comparatie
13.11.2019 Dunărea Călărași
-
  FC Argeș Pitești Comparatie
13.11.2019 Petrolul Ploiești
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
13.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  CSM Reșița Comparatie
13.11.2019 Ripensia Timișoara
-
  ASU Poli Timişoara Comparatie
13.11.2019 Sportul Snagov
-
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
13.11.2019 Universitatea Cluj
-
  Concordia Chiajna Comparatie
13.11.2019 CS Mioveni
-
  Rapid București Comparatie
13.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
  Daco-Getica București Comparatie

Liga 2 Etapa 18
16.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
  Daco-Getica București Comparatie
16.11.2019 Rapid București
-
  Pandurii Târgu-Jiu Comparatie
16.11.2019 Concordia Chiajna
-
  CS Mioveni Comparatie
16.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
  Universitatea Cluj Comparatie
16.11.2019 ASU Poli Timişoara
-
  Sportul Snagov Comparatie
16.11.2019 CSM Reșița
-
  Ripensia Timișoara Comparatie
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
16.11.2019 FC Argeș Pitești
-
  Petrolul Ploiești Comparatie
16.11.2019 Gloria Buzău
-
  Dunărea Călărași Comparatie
16.11.2019 Metaloglobus București
-
  UTA Arad Comparatie

Liga 2 Etapa 19
23.11.2019 UTA Arad
-
  SSC Farul Constanţa Comparatie
23.11.2019 Dunărea Călărași
-
  Metaloglobus București Comparatie
23.11.2019 Petrolul Ploiești
-
  Gloria Buzău Comparatie
23.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu
-
  FC Argeș Pitești Comparatie
23.11.2019 Ripensia Timișoara
-
  Viitorul Târgu-Jiu Comparatie
23.11.2019 Sportul Snagov
-
  CSM Reșița Comparatie
23.11.2019 Universitatea Cluj
-
  ASU Poli Timişoara Comparatie
23.11.2019 CS Mioveni
-
  Turris Oltul Turnu-Măgurele Comparatie
23.11.2019 Pandurii Târgu-Jiu
-
  Concordia Chiajna Comparatie
23.11.2019 Daco-Getica București
-
  Rapid București Comparatie





Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017