Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Clasament C5 2019-2020

Seria C1 | Seria C2 | Seria C3 | Seria C4 | Seria C5 |

Etapa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Romania Liga 3 - Standings  2019-2020/c5/ Romania Liga 3 - Standings 2019-2020/c5/

Clasament si etape din C5

  Clasament: General Acasa Deplasare   Ultima actualizare
09 Noiembrie 2019
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 ACS Comuna Recea 12 8 3 1 29-13 16 27
2 Luceafărul Oradea 12 8 2 2 34-19 15 26
3 Minaur Baia-Mare 12 7 2 3 16-7 9 23
4 Arieșul Turda 12 5 5 2 16-11 5 20
5 CS Sânmartin 12 6 1 5 26-25 1 19
6 Metalurgistul Cugir 12 4 5 3 14-15 -1 17
7 Sănătatea Cluj 12 4 4 4 14-14 0 16
8 Viitorul Şelimbăr 12 3 7 2 16-18 -2 16
9 Unirea Dej 12 5 1 6 14-18 -4 16
10 CFR 1907 Cluj II 12 4 3 5 20-23 -3 15
11 Gloria Bistrița 12 4 3 5 12-17 -5 15
12 Unirea Alba-Iulia 12 3 3 6 17-15 2 12
13 Avântul Reghin 12 2 6 4 16-18 -2 12
14 AFC Odorheiu-Secuiesc 12 2 4 6 11-19 -8 10
15 SCM Zalău 12 2 3 7 17-25 -8 9
16 Industria Galda de Jos 12 2 2 8 15-30 -15 8
*V = Victorii; E = Meciuri terminate la egalitate; I = Infrangeri; G.dif = Diferenta dintre golurile date si golurile primite.
*Poate exista o intarziere de pana la doua ore de la incheierea unui meci pana la actualizarea clasamentului.
Liga 3 C5 Etapa 1
23.08.2019 Viitorul Şelimbăr
2 - 1
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
23.08.2019 Avântul Reghin
1 - 1
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
23.08.2019 CS Sânmartin
3 - 6
  Luceafărul Oradea Comparatie
23.08.2019 CFR 1907 Cluj II
2 - 0
  Industria Galda de Jos Comparatie
23.08.2019 Arieșul Turda
2 - 1
  Minaur Baia-Mare Comparatie
24.08.2019 SCM Zalău
0 - 2
  Unirea Dej Comparatie
24.08.2019 Gloria Bistrița
0 - 2
  Sănătatea Cluj Comparatie
24.08.2019 ACS Comuna Recea
2 - 1
  Metalurgistul Cugir Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 2
30.08.2019 Unirea Dej
0 - 0
  Metalurgistul Cugir Comparatie
30.08.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
3 - 3
  CS Sânmartin Comparatie
30.08.2019 Sănătatea Cluj
1 - 1
  Avântul Reghin Comparatie
31.08.2019 Minaur Baia-Mare
1 - 1
  ACS Comuna Recea Comparatie
31.08.2019 Industria Galda de Jos
0 - 1
  Arieșul Turda Comparatie
31.08.2019 Luceafărul Oradea
2 - 1
  CFR 1907 Cluj II Comparatie
31.08.2019 Unirea Alba-Iulia
4 - 0
  Gloria Bistrița Comparatie
31.08.2019 SCM Zalău
2 - 2
  Viitorul Şelimbăr Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 3
06.09.2019 Viitorul Şelimbăr
2 - 0
  Unirea Dej Comparatie
06.09.2019 Avântul Reghin
1 - 0
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
06.09.2019 CS Sânmartin
3 - 0
  Sănătatea Cluj Comparatie
06.09.2019 CFR 1907 Cluj II
1 - 1
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
06.09.2019 Arieșul Turda
0 - 1
  Luceafărul Oradea Comparatie
07.09.2019 Gloria Bistrița
1 - 0
  SCM Zalău Comparatie
07.09.2019 ACS Comuna Recea
8 - 2
  Industria Galda de Jos Comparatie
07.09.2019 Metalurgistul Cugir
1 - 1
  Minaur Baia-Mare Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 4
13.09.2019 Unirea Dej
0 - 1
  Minaur Baia-Mare Comparatie
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
1 - 1
  Arieșul Turda Comparatie
13.09.2019 Sănătatea Cluj
2 - 3
  CFR 1907 Cluj II Comparatie
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr
0 - 0
  Gloria Bistrița Comparatie
14.09.2019 Industria Galda de Jos
0 - 1
  Metalurgistul Cugir Comparatie
14.09.2019 Luceafărul Oradea
3 - 4
  ACS Comuna Recea Comparatie
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia
3 - 0
  CS Sânmartin Comparatie
14.09.2019 SCM Zalău
3 - 1
  Avântul Reghin Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 5
20.09.2019 Avântul Reghin
1 - 1
  Viitorul Şelimbăr Comparatie
20.09.2019 CS Sânmartin
3 - 2
  SCM Zalău Comparatie
20.09.2019 CFR 1907 Cluj II
2 - 1
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
20.09.2019 Arieșul Turda
0 - 1
  Sănătatea Cluj Comparatie
20.09.2019 ACS Comuna Recea
2 - 0
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
20.09.2019 Metalurgistul Cugir
0 - 3
  Luceafărul Oradea Comparatie
21.09.2019 Gloria Bistrița
1 - 0
  Unirea Dej Comparatie
21.09.2019 Minaur Baia-Mare
2 - 0
  Industria Galda de Jos Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 6
27.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
2 - 0
  Metalurgistul Cugir Comparatie
27.09.2019 Viitorul Şelimbăr
3 - 1
  CS Sânmartin Comparatie
28.09.2019 Unirea Dej
3 - 1
  Industria Galda de Jos Comparatie
28.09.2019 Luceafărul Oradea
1 - 0
  Minaur Baia-Mare Comparatie
28.09.2019 Unirea Alba-Iulia
1 - 1
  Arieșul Turda Comparatie
28.09.2019 SCM Zalău
3 - 2
  CFR 1907 Cluj II Comparatie
28.09.2019 Gloria Bistrița
1 - 1
  Avântul Reghin Comparatie
30.09.2019 Sănătatea Cluj
0 - 1
  ACS Comuna Recea Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 7
04.10.2019 Avântul Reghin
3 - 0
  Unirea Dej Comparatie
04.10.2019 CS Sânmartin
3 - 2
  Gloria Bistrița Comparatie
04.10.2019 CFR 1907 Cluj II
1 - 1
  Viitorul Şelimbăr Comparatie
04.10.2019 Arieșul Turda
2 - 1
  SCM Zalău Comparatie
05.10.2019 ACS Comuna Recea
2 - 2
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
05.10.2019 Metalurgistul Cugir
0 - 0
  Sănătatea Cluj Comparatie
05.10.2019 Minaur Baia-Mare
2 - 0
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
05.10.2019 Industria Galda de Jos
2 - 6
  Luceafărul Oradea Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 8
11.10.2019 Unirea Dej
2 - 1
  Luceafărul Oradea Comparatie
11.10.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
1 - 3
  Industria Galda de Jos Comparatie
11.10.2019 Sănătatea Cluj
2 - 0
  Minaur Baia-Mare Comparatie
11.10.2019 Viitorul Şelimbăr
1 - 1
  Arieșul Turda Comparatie
11.10.2019 Avântul Reghin
0 - 1
  CS Sânmartin Comparatie
12.10.2019 Unirea Alba-Iulia
1 - 1
  Metalurgistul Cugir Comparatie
12.10.2019 SCM Zalău
0 - 0
  ACS Comuna Recea Comparatie
12.10.2019 Gloria Bistrița
3 - 2
  CFR 1907 Cluj II Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 9
18.10.2019 CS Sânmartin
5 - 1
  Unirea Dej Comparatie
18.10.2019 CFR 1907 Cluj II
3 - 3
  Avântul Reghin Comparatie
18.10.2019 Arieșul Turda
1 - 1
  Gloria Bistrița Comparatie
19.10.2019 ACS Comuna Recea
2 - 0
  Viitorul Şelimbăr Comparatie
19.10.2019 Metalurgistul Cugir
3 - 1
  SCM Zalău Comparatie
19.10.2019 Minaur Baia-Mare
1 - 0
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
19.10.2019 Industria Galda de Jos
0 - 0
  Sănătatea Cluj Comparatie
19.10.2019 Luceafărul Oradea
3 - 0
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 10
25.10.2019 Unirea Dej
1 - 0
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
25.10.2019 Sănătatea Cluj
2 - 2
  Luceafărul Oradea Comparatie
25.10.2019 Viitorul Şelimbăr
2 - 2
  Metalurgistul Cugir Comparatie
25.10.2019 Avântul Reghin
1 - 1
  Arieșul Turda Comparatie
25.10.2019 CS Sânmartin
2 - 0
  CFR 1907 Cluj II Comparatie
26.10.2019 Unirea Alba-Iulia
2 - 0
  Industria Galda de Jos Comparatie
26.10.2019 SCM Zalău
0 - 1
  Minaur Baia-Mare Comparatie
26.10.2019 Gloria Bistrița
1 - 0
  ACS Comuna Recea Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 11
01.11.2019 CFR 1907 Cluj II
2 - 1
  Unirea Dej Comparatie
01.11.2019 Arieșul Turda
2 - 1
  CS Sânmartin Comparatie
02.11.2019 ACS Comuna Recea
4 - 2
  Avântul Reghin Comparatie
02.11.2019 Metalurgistul Cugir
3 - 2
  Gloria Bistrița Comparatie
02.11.2019 Minaur Baia-Mare
5 - 0
  Viitorul Şelimbăr Comparatie
02.11.2019 Industria Galda de Jos
5 - 2
  SCM Zalău Comparatie
02.11.2019 Luceafărul Oradea
3 - 2
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
02.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
0 - 2
  Sănătatea Cluj Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 12
08.11.2019 Unirea Dej
4 - 2
  Sănătatea Cluj Comparatie
08.11.2019 Unirea Alba-Iulia
0 - 2
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
08.11.2019 SCM Zalău
3 - 3
  Luceafărul Oradea Comparatie
08.11.2019 Viitorul Şelimbăr
2 - 2
  Industria Galda de Jos Comparatie
08.11.2019 Gloria Bistrița
0 - 1
  Minaur Baia-Mare Comparatie
08.11.2019 Avântul Reghin
1 - 2
  Metalurgistul Cugir Comparatie
08.11.2019 CS Sânmartin
1 - 3
  ACS Comuna Recea Comparatie
08.11.2019 CFR 1907 Cluj II
1 - 4
  Arieșul Turda Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 13
16.11.2019 Arieșul Turda
14:00
  Unirea Dej Comparatie
16.11.2019 ACS Comuna Recea
14:00
  CFR 1907 Cluj II Comparatie
16.11.2019 Metalurgistul Cugir
14:00
  CS Sânmartin Comparatie
16.11.2019 Minaur Baia-Mare
14:00
  Avântul Reghin Comparatie
16.11.2019 Industria Galda de Jos
14:00
  Gloria Bistrița Comparatie
16.11.2019 Luceafărul Oradea
14:00
  Viitorul Şelimbăr Comparatie
16.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
14:00
  SCM Zalău Comparatie
16.11.2019 Sănătatea Cluj
14:00
  Unirea Alba-Iulia Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 14
23.11.2019 Unirea Dej
14:00
  Unirea Alba-Iulia Comparatie
23.11.2019 SCM Zalău
14:00
  Sănătatea Cluj Comparatie
23.11.2019 Viitorul Şelimbăr
14:00
  AFC Odorheiu-Secuiesc Comparatie
23.11.2019 Gloria Bistrița
14:00
  Luceafărul Oradea Comparatie
23.11.2019 Avântul Reghin
14:00
  Industria Galda de Jos Comparatie
23.11.2019 CS Sânmartin
14:00
  Minaur Baia-Mare Comparatie
23.11.2019 CFR 1907 Cluj II
14:00
  Metalurgistul Cugir Comparatie
23.11.2019 Arieșul Turda
14:00
  ACS Comuna Recea Comparatie

Liga 3 C5 Etapa 15
30.11.2019 ACS Comuna Recea
14:00
  Unirea Dej Comparatie
30.11.2019 Metalurgistul Cugir
14:00
  Arieșul Turda Comparatie
30.11.2019 Minaur Baia-Mare
14:00
  CFR 1907 Cluj II Comparatie
30.11.2019 Industria Galda de Jos
14:00
  CS Sânmartin Comparatie
30.11.2019 Luceafărul Oradea
14:00
  Avântul Reghin Comparatie
30.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
14:00
  Gloria Bistrița Comparatie
30.11.2019 Sănătatea Cluj
14:00
  Viitorul Şelimbăr Comparatie
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia
14:00
  SCM Zalău Comparatie





Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017