Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Unirea Alba-Iulia 12.03.2010 - 09:30

Bosniacul Blaz Sliskovici este noul antrenor al echipei Unirea Alba-Iulia

Bosniacul Blaz Sliskovici este noul antrenor al echipei Unirea Alba Iulia
Fostul selecţioner al Bosniei, Blaz Sliskovici, a fost numit în funcţia de antrenor principal al echipei Unirea Alba-Iulia, a anunţat, joi, preşedintele executiv al clubului din Liga I, Nicolae Lupu.

"Am primit acceptul antrenorului, care în cursul zilei de vineri va fi prezent la antrenamentul echipei noastre", a spus Nicolae Lupu.

Sliskovici, în vârstă de 50 de ani, a antrenat naţionala Bosniei, în perioada 2002-2006. El a mai pregătit echipele Hajduk Split (2004/2005) şi KF Tirana (2008/2009).

Tehnicianul Adrian Falub a fost demis, luni, din funcţia de antrenor al echipei din Alba-Iulia.

După disputarea a 20 de etape, Unirea Alba-Iulia ocupă penultima poziţie în clasament, cu 14 puncte, la şase puncte de ultimul loc care asigură rămânerea în prima ligă.

Mediafax







Taguri: Bosniei   Blaz Sliskovic   Unirea Alba-Iulia   Liga I   Nicolae Lupu   Adrian Falub  

Comenteaza

Ultimele stiri - Unirea Alba-Iulia

DNA: Viceprimarul din Alba-Iulia, directorul SC Fotbal Unirea si trei membri ai CD al clubului, deferiti justitiei

Viceprimarul municipiului Alba-Iulia, Paul Voicu, directorul executiv la SC Fotbal Unirea 2006 SA, Ioan-Nicolae Lupu, precum şi trei membri ai Consiliului Director al Clubului Unirea au fost...

Himcinschi s-a transferat la Empoli

Vedeta formaţiei Unirea Alba-Iulia, Fabian Himcinschi, a semnat un contract pe trei sezoane cu gruparea italiană Empoli, din Seria B, ardelenii urmând să primească in schimbul atacantului de...

Gabi Stan a plecat de la Unirea Alba-Iulia

Antrenorul Gabi Stan şi-a reziliat, miercuri, pe cale amiabilă, contractul cu gruparea Unirea Alba-Iulia, din Liga 2, a anunţat managerul sportiv Eutin Bojin. Gabi Stan a condus antrenamentul...

Marian Pana este noul antrenor al formatiei Unirea Alba-Iulia

Tehnicianul Marian Pană este noul antrenor al echipei de ligă secundă Unirea Alba-Iulia, a anunţat, duminică, preşedintele clubului ardelean, Nicu Lupu. Marian Pană, în vârstă de 42 de...

Marius Baciu vrea sa il aduca pe Vezan la Unirea Alba Iulia

Mijlocaşul central Ovidiu Vezan (25 ani) este primul nume în topul achiziţiilor spre care s-a orientat noul antrenor unirist Marius Baciu. Cei doi au lucrat în această vară în...

Calin Cristea s-a transferat la FC Vaslui

Mijlocaşul Călin Cristea, de la Unirea Alba-Iulia, a fost transferat la FC Vaslui, pentru suma de 200.000 de euro şi un procent de 25 la sută dintr-un viitor transfer. "Ne-am înţeles cu...

Unirea Alba-Iulia, singurul club din Liga 1 care nu a obtinut licenta

Unirea Alba-Iulia este singurul clubul din Liga I de fotbal care nu a obţinut licenţa pentru sezonul viitor, a anunţat Mihai Micu, preşedintele Comisiei de Apel a sistemului naţional de...

Sliskovici: Marti voi discuta pentru a vedea daca mai raman la Unirea Alba Iulia

Antrenorul Blaz Sliskovici a declarat sâmbătă că va discuta săptămâna viitoare cu conducerea grupării Unirea Alba Iulia pentru a vedea dacă va rămâne la conducerea tehnică a formaţiei,...

Etapa 34: Unirea Alba-Iulia - Pandurii Targu-Jiu 0-1

Echipa Pandurii Târgu-Jiu a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Unirea Alba-Iulia, în etapa a 34-a, ultima a Ligii 1 , dar tot a retrogradat în divizia...

Sliskovici: Cu Pandurii trebuie sa ne respectam suporterii si pe noi insine

Antrenorul bosniac al echipei Unirea Alba-Iulia, Blaz Sliskovici, a declarat, miercuri, că formaţia sa trebuie să-şi respecte suporterii în partida cu Pandurii Târgu-Jiu, din etapa a 34-a,...

Sliskovici: Avem multi indisponibili insa mergem la Medias pentru a invinge

Antrenorul formaţiei Unirea Alba-Iulia, Blaz Sliskovici, a declarat vineri, că în ciuda faptului că are mulţi jucători indisponibili va încerca să învingă echipa Gaz Metan Mediaş, în...



Top News

-Manchester United l-a intrebat pe Ferguson daca-l concediaza pe

-Champions League: Real si Bayern promit spectacol pe "Bernabeu"

-Champions League: Atletico Madrid - Chelsea 0-0

-Petrescu, spre Dinamo Kiev?

-FC Zurich a castigat Cupa Elvetiei

-City inca mai crede in titlu

-Cele mai bune defensive din Spania si Anglia, fata in fata pe "V




S-au nascut azi

Anatoly Bishovets
URSS
68 ani

Andrea Conti
Italia
25 ani

Cristian Zenoni
Italia
37 ani

Daniel McBreen
Australia
37 ani

Enver Marić
Yugoslavia
66 ani

Eren Albayrak
Turcia
23 ani

Georgios Abaris
Grecia
32 ani

Gheorghe Ştefan
România
61 ani

Gustavo de Simone
Uruguay
66 ani

Ionuţ Vreme
România
22 ani

Javad Kazemian
Iran
33 ani

Ladislau Raffinsky
România
109 ani

Lee Young-Pyo
Coreea de Sud
37 ani

Marius Onciu
România
27 ani

Marius Rotaru
România
34 ani

Marius Ştefoi
România
24 ani

Martin Amerhauser
Austria
40 ani

Martin Brunner
Elveția
51 ani

Nestor Subiat
Elveția
48 ani

SLOVENIA
Slovenia
94 ani

Tayfur Havutçu
Turcia
44 ani

TURCIA
Turcia
91 ani

Victor Anichebe
Nigeria
26 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
FC Vaslui Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Timisoara
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 28
18.04.2014
Cronica
Gaz Metan Mediaş
0 - 2
Oţelul Galaţi C
19.04.2014
Cronica
FC Vaslui
8 - 1
Corona Braşov C
19.04.2014
Cronica
CFR 1907 Cluj
2 - 0
Ceahlăul Piatra-Neamţ C
20.04.2014
Cronica
Dinamo Bucureşti
2 - 0
Astra Giurgiu C
20.04.2014
Cronica
FC Botoşani
3 - 2
Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2014
Cronica
Săgeata Năvodari
2 - 3
Petrolul Ploieşti C
21.04.2014
Cronica
ACS Poli Timişoara
1 - 2
Universitatea Cluj C
21.04.2014
Cronica
FC Braşov
3 - 1
Concordia Chiajna C
21.04.2014
Cronica
Viitorul Constanţa
0 - 3
Steaua Bucureşti C


1. Steaua Bucureşti 65
2. Astra Giurgiu 56
3. Petrolul Ploieşti 55
4. Dinamo Bucureşti 49
5. FC Vaslui 48
6. Pandurii Târgu-Jiu 42
7. CFR 1907 Cluj 41
8. FC Botoşani 38
9. Concordia Chiajna 34
10. Gaz Metan Mediaş 33
11. Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
12. Universitatea Cluj 33
13. ACS Poli Timişoara 31
14. Oţelul Galaţi 31
15. FC Braşov 30
16. Săgeata Năvodari 29
17. Viitorul Constanţa 27
18. Corona Braşov 14
Clasament Liga I

Etapa 26
12.04.2014 Sportul Studenţesc Bucureşti
-
Unirea Slobozia   C
12.04.2014 Dunărea Galaţi
2 - 0
Rapid Bucureşti C
12.04.2014 ACS Berceni
2 - 0
Farul Constanţa C
12.04.2014 Gloria Buzău
0 - 1
CSMS Iaşi C
12.04.2014 Unirea Tărlungeni
3 - 2
FC Clinceni C
12.04.2014 SC Bacău
2 - 1
CF Brăila C


1. CSMS Iaşi 49
2. Rapid Bucureşti 41
3. Unirea Slobozia 41
4. FC Clinceni 37
5. ACS Berceni 36
6. SC Bacău 29
7. Unirea Tărlungeni 27
8. Gloria Buzău 25
9. CF Brăila 23
10. Rapid CFR Suceava 19
11. Farul Constanţa 18
12. Dunărea Galaţi 17
13. Sportul Studenţesc Bucureşti 0
Clasament B1

Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reşiţa
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistriţa C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureş
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. CS Universitatea Craiova 44
2. CSM Râmnicu-Vâlcea 35
3. Metalul Reşiţa 34
4. FC Olt Slatina 33
5. ASA Târgu-Mureş 31
6. Gloria Bistriţa 31
7. Olimpia Satu-Mare 31
8. CS Mioveni 29
9. FC Bihor Oradea 24
10. FC Universitatea Craiova 23
11. FCM UTA Arad 21
12. Minerul Motru 9
Clasament B2

Play-Off B1


Etapa 1
18.04.2014 CSMS Iaşi
1 - 1
SC Bacău C
18.04.2014 Unirea Slobozia
1 - 0
ACS Berceni C
18.04.2014 FC Clinceni
1 - 2
Rapid Bucureşti C


1. Rapid Bucureşti 3
2. Unirea Slobozia 3
3. SC Bacău 1
4. CSMS Iaşi 1
5. FC Clinceni 0
6. ACS Berceni 0
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Etapa 1
18.04.2014 CS Universitatea Craiova
4 - 1
FC Olt Slatina C
18.04.2014 Gloria Bistriţa
1 - 1
CSM Râmnicu-Vâlcea C
18.04.2014 ASA Târgu-Mureş
2 - 0
Metalul Reşiţa C


1. CS Universitatea Craiova 3
2. ASA Târgu-Mureş 3
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 1
4. Gloria Bistriţa 1
5. Metalul Reşiţa 0
6. FC Olt Slatina 0
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Etapa 1
18.04.2014 Rapid CFR Suceava
0 - 3
Dunărea Galaţi C
18.04.2014 CF Brăila
0 - 2
Unirea Tărlungeni C
18.04.2014 Gloria Buzău
1 - 0
Farul Constanţa C


1. Dunărea Galaţi 3
2. Unirea Tărlungeni 3
3. Gloria Buzău 3
4. Farul Constanţa 0
5. CF Brăila 0
6. Rapid CFR Suceava 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Etapa 1
18.04.2014 Olimpia Satu-Mare
-
FC Universitatea Craiova   C
18.04.2014 CS Mioveni
2 - 0
Minerul Motru C
18.04.2014 FC Bihor Oradea
4 - 0
FCM UTA Arad C


1. FC Bihor Oradea 3
2. CS Mioveni 3
3. FC Universitatea Craiova 0
4. Olimpia Satu-Mare 0
5. Minerul Motru 0
6. FCM UTA Arad 0
Clasament Play-Out B2

C1


Etapa 22
11.04.2014 FCM Bacău
-
Ştiinţa Miroslava   C
11.04.2014 Aerostar Bacău
1 - 2
Bucovina Pojorâta C
11.04.2014 Cetatea Târgu-Neamţ
3 - 1
CSM Moineşti C
11.04.2014 Sporting Suceava
0 - 1
FCM Dorohoi C
11.04.2014 Bucovina Rădăuţi
1 - 1
Ceahlăul Piatra-Neamţ II C
11.04.2014 Petrotub Roman
0 - 0
Kosarom Paşcani C


1. Kosarom Paşcani 35
2. Ştiinţa Miroslava 35
3. Petrotub Roman 34
4. FCM Dorohoi 33
5. Cetatea Târgu-Neamţ 32
6. CSM Moineşti 28
7. Bucovina Pojorâta 28
8. Ceahlăul Piatra-Neamţ II 25
9. Sporting Suceava 16
10. Aerostar Bacău 14
11. Bucovina Rădăuţi 14
12. FCM Bacău 0
Clasament C1

C2


Etapa 22
11.04.2014 CS Ştefăneşti
2 - 0
Oţelul Galaţi II C
11.04.2014 Conpet Cireşu
2 - 3
Dunărea Călăraşi C
11.04.2014 Progresul Cernica
0 - 3
Viitorul Axintele C
12.04.2014 Callatis Mangalia
3 - 1
Rapid Feteşti C
12.04.2014 Gloria Popeşti Leordeni
2 - 2
CS Afumaţi C
12.04.2014 Sporting Lieşti
1 - 2
FC Voluntari C


1. FC Voluntari 52
2. CS Afumaţi 43
3. CS Ştefăneşti 43
4. Gloria Popeşti Leordeni 37
5. Dunărea Călăraşi 36
6. Viitorul Axintele 34
7. Oţelul Galaţi II 24
8. Progresul Cernica 20
9. Sporting Lieşti 20
10. Callatis Mangalia 20
11. Conpet Cireşu 16
12. Rapid Feteşti 9
Clasament C2

C3


Etapa 22
11.04.2014 Metaloglobus Bucureşti
2 - 1
Concordia Chiajna II C
12.04.2014 Juventus Bucureşti
1 - 0
Dinamo II Bucureşti C
12.04.2014 CS Tunari
4 - 1
Viitorul Domneşti C
12.04.2014 CS Podari
0 - 1
Inter Clinceni C
12.04.2014 FC Balş 2007
0 - 3
CS Baloteşti C
12.04.2014 ASRA Apă Craiova
1 - 2
CS Vişina-Nouă C


1. Juventus Bucureşti 44
2. CS Baloteşti 37
3. CS Vişina-Nouă 35
4. Inter Clinceni 31
5. FC Balş 2007 31
6. Dinamo II Bucureşti 30
7. Metaloglobus Bucureşti 28
8. CS Tunari 27
9. Viitorul Domneşti 24
10. CS Podari 22
11. Concordia Chiajna II 22
12. ASRA Apă Craiova 21
Clasament C3

C4


Etapa 22
11.04.2014 FC Avrig
-
Minerul Jilţ Mătăsari   C
11.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 3
Pandurii Târgu-Jiu II C
11.04.2014 FC Hunedoara
5 - 0
AFCM Reşiţa 2012 C
11.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 0
CS FC Caransebeş C
11.04.2014 Ştiinţa Turceni
1 - 1
CS Vulturii 2009 C
11.04.2014 Jiul Rovinari
0 - 1
Muncitorul Reşiţa C


1. CS FC Caransebeş 46
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 43
3. FC Hunedoara 39
4. Milenium Giarmata 36
5. CS Vulturii 2009 29
6. Pandurii Târgu-Jiu II 28
7. Jiul Rovinari 27
8. Ştiinţa Turceni 19
9. AFCM Reşiţa 2012 17
10. Muncitorul Reşiţa 15
11. Minerul Jilţ Mătăsari 0
12. FC Avrig 0
Clasament C4

C5


Etapa 22
11.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
11.04.2014 Şoimii Pâncota
1 - 1
Arieşul Turda C
12.04.2014 Unirea Jucu
0 - 1
CS Osorhei C
12.04.2014 FC Municipal Baia-Mare
1 - 0
Unirea Dej C
12.04.2014 CS Ineu
0 - 1
CS Naţional Sebiş C
12.04.2014 FC Zalău
1 - 2
CSO Cugir C


1. CSO Cugir 42
2. CS Naţional Sebiş 37
3. Şoimii Pâncota 36
4. CS Ineu 28
5. CS Osorhei 28
6. FC Municipal Baia-Mare 26
7. FC Zalău 26
8. Sănătatea Cluj 25
9. Unirea Jucu 18
10. Arieşul Turda 14
11. Unirea Dej 10
12. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament C5

C6


Etapa 22
11.04.2014 ACS URBAN Titu
1 - 1
FC Zagon C
11.04.2014 Atletic Bradu
0 - 0
SCM Argeş Piteşti 2012 C
11.04.2014 Civitas Făgăraş
0 - 3
FCM Târgovişte C
12.04.2014 FCM Câmpina
1 - 0
Avântul Reghin C
12.04.2014 FC Păpăuţi
0 - 0
CONPET Ploieşti C
12.04.2014 Chindia Târgovişte
2 - 1
Fortuna Poiana Câmpina C


1. Fortuna Poiana Câmpina 48
2. Chindia Târgovişte 48
3. SCM Argeş Piteşti 2012 45
4. FC Zagon 38
5. Atletic Bradu 37
6. FCM Câmpina 36
7. CONPET Ploieşti 23
8. Avântul Reghin 22
9. ACS URBAN Titu 19
10. FC Păpăuţi 17
11. FCM Târgovişte 16
12. Civitas Făgăraş 2
Clasament C6

Play-Off C1


Etapa 1
18.04.2014 Petrotub Roman
2 - 2
Bucovina Pojorâta C
18.04.2014 FCM Dorohoi
1 - 2
Cetatea Târgu-Neamţ C
18.04.2014 Ştiinţa Miroslava
0 - 1
Kosarom Paşcani C


1. Cetatea Târgu-Neamţ 3
2. Kosarom Paşcani 3
3. Bucovina Pojorâta 1
4. Petrotub Roman 1
5. FCM Dorohoi 0
6. Ştiinţa Miroslava 0
Clasament Play-Off C1

Play-Off C2


Etapa 1
18.04.2014 FC Voluntari
1 - 0
Dunărea Călăraşi C
18.04.2014 CS Afumaţi
1 - 1
Gloria Popeşti Leordeni C
18.04.2014 CS Ştefăneşti
0 - 1
Viitorul Axintele C


1. FC Voluntari 3
2. Viitorul Axintele 3
3. Gloria Popeşti Leordeni 1
4. CS Afumaţi 1
5. Dunărea Călăraşi 0
6. CS Ştefăneşti 0
Clasament Play-Off C2

Play-Off C3


Etapa 1
18.04.2014 Inter Clinceni
1 - 1
FC Balş 2007 C
18.04.2014 Juventus Bucureşti
0 - 0
Metaloglobus Bucureşti C
18.04.2014 CS Baloteşti
2 - 1
CS Vişina-Nouă C


1. CS Baloteşti 3
2. FC Balş 2007 1
3. Inter Clinceni 1
4. Juventus Bucureşti 1
5. Metaloglobus Bucureşti 1
6. CS Vişina-Nouă 0
Clasament Play-Off C3

Play-Off C4


Etapa 1
18.04.2014 CS FC Caransebeş
0 - 0
CS Vulturii 2009 C
18.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
7 - 1
Pandurii Târgu-Jiu II C
18.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 1
FC Hunedoara C


1. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
2. FC Hunedoara 1
3. Milenium Giarmata 1
4. CS Vulturii 2009 1
5. CS FC Caransebeş 1
6. Pandurii Târgu-Jiu II 0
Clasament Play-Off C4

Play-Off C5


Etapa 1
18.04.2014 Metalurgistul Cugir
1 - 0
FC Municipal Baia-Mare C
18.04.2014 CS Naţional Sebiş
2 - 0
CS Osorhei C
18.04.2014 Şoimii Pâncota
2 - 0
CS Ineu C


1. CS Naţional Sebiş 3
2. Şoimii Pâncota 3
3. Metalurgistul Cugir 3
4. FC Municipal Baia-Mare 0
5. CS Ineu 0
6. CS Osorhei 0
Clasament Play-Off C5

Play-Off C6


Etapa 1
17.04.2014 Argeşul Piteşti 2012
1 - 1
Atletic Bradu C
18.04.2014 Fortuna Poiana Câmpina
-
FCM Câmpina   C
18.04.2014 Chindia Târgovişte
1 - 0
FC Zagon C


1. Chindia Târgovişte 3
2. Atletic Bradu 1
3. Argeşul Piteşti 2012 1
4. FCM Câmpina 0
5. Fortuna Poiana Câmpina 0
6. FC Zagon 0
Clasament Play-Off C6

Play-Out C1


Etapa 1
18.04.2014 CSM Moineşti
-
FCM Bacău   C
18.04.2014 Ceahlăul Piatra-Neamţ II
0 - 0
Bucovina Rădăuţi C
18.04.2014 Sporting Suceava
2 - 6
Aerostar Bacău C


1. Aerostar Bacău 3
2. Bucovina Rădăuţi 1
3. Ceahlăul Piatra-Neamţ II 1
4. CSM Moineşti 0
5. FCM Bacău 0
6. Sporting Suceava 0
Clasament Play-Out C1

Play-Out C2


Etapa 1
18.04.2014 Callatis Mangalia
-
Progresul Cernica   C
18.04.2014 Conpet Cireşu
2 - 1
Rapid Feteşti C
18.04.2014 Oţelul Galaţi II
1 - 0
Sporting Lieşti C


1. Conpet Cireşu 3
2. Oţelul Galaţi II 3
3. Callatis Mangalia 0
4. Progresul Cernica 0
5. Rapid Feteşti 0
6. Sporting Lieşti 0
Clasament Play-Out C2

Play-Out C3


Etapa 1
18.04.2014 Dinamo II Bucureşti
1 - 2
Concordia Chiajna II C
19.04.2014 Viitorul Municipal Craiova
1 - 3
CS Podari C
19.04.2014 CS Tunari
2 - 0
Viitorul Domneşti C


1. CS Podari 3
2. CS Tunari 3
3. Concordia Chiajna II 3
4. Dinamo II Bucureşti 0
5. Viitorul Municipal Craiova 0
6. Viitorul Domneşti 0
Clasament Play-Out C3

Play-Out C4


Etapa 1
18.04.2014 Muncitorul Reşiţa
-
Minerul Jilţ Mătăsari   C
18.04.2014 Jiul Rovinari
-
FC Avrig   C
18.04.2014 Ştiinţa Turceni
0 - 1
AFCM Reşiţa 2012 C


1. AFCM Reşiţa 2012 3
2. FC Avrig 0
3. Jiul Rovinari 0
4. Minerul Jilţ Mătăsari 0
5. Muncitorul Reşiţa 0
6. Ştiinţa Turceni 0
Clasament Play-Out C4

Play-Out C5


Etapa 1
18.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
18.04.2014 Unirea Jucu
0 - 2
Arieşul Turda C
19.04.2014 FC Zalău
3 - 1
Unirea Dej C


1. FC Zalău 3
2. Arieşul Turda 3
3. FC Universitar Baia-Mare 0
4. Sănătatea Cluj 0
5. Unirea Dej 0
6. Unirea Jucu 0
Clasament Play-Out C5

Play-Out C6


Etapa 1
18.04.2014 CONPET Ploieşti
-
Civitas Făgăraş   C
18.04.2014 FCM Târgovişte
1 - 1
ACS URBAN Titu C
18.04.2014 Avântul Reghin
0 - 0
FC Păpăuţi C


1. ACS URBAN Titu 1
2. FCM Târgovişte 1
3. FC Păpăuţi 1
4. Avântul Reghin 1
5. Civitas Făgăraş 0
6. CONPET Ploieşti 0
Clasament Play-Out C6