Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Unirea Alba-Iulia 12.03.2010 - 09:30

Bosniacul Blaz Sliskovici este noul antrenor al echipei Unirea Alba-Iulia

Bosniacul Blaz Sliskovici este noul antrenor al echipei Unirea Alba Iulia
Fostul selecţioner al Bosniei, Blaz Sliskovici, a fost numit în funcţia de antrenor principal al echipei Unirea Alba-Iulia, a anunţat, joi, preşedintele executiv al clubului din Liga I, Nicolae Lupu.

"Am primit acceptul antrenorului, care în cursul zilei de vineri va fi prezent la antrenamentul echipei noastre", a spus Nicolae Lupu.

Sliskovici, în vârstă de 50 de ani, a antrenat naţionala Bosniei, în perioada 2002-2006. El a mai pregătit echipele Hajduk Split (2004/2005) şi KF Tirana (2008/2009).

Tehnicianul Adrian Falub a fost demis, luni, din funcţia de antrenor al echipei din Alba-Iulia.

După disputarea a 20 de etape, Unirea Alba-Iulia ocupă penultima poziţie în clasament, cu 14 puncte, la şase puncte de ultimul loc care asigură rămânerea în prima ligă.

Mediafax







Taguri: Bosniei    Blaz Sliskovic    Unirea Alba-Iulia    Liga I    Nicolae Lupu    Adrian Falub   

Comenteaza

Ultimele stiri - Unirea Alba-Iulia

DNA: Viceprimarul din Alba-Iulia, directorul SC Fotbal Unirea si trei membri ai CD al clubului, deferiti justitiei

Viceprimarul municipiului Alba-Iulia, Paul Voicu, directorul executiv la SC Fotbal Unirea 2006 SA, Ioan-Nicolae Lupu, precum și trei membri ai Consiliului Director al Clubului Unirea au fost...

Himcinschi s-a transferat la Empoli

Vedeta formației Unirea Alba-Iulia, Fabian Himcinschi, a semnat un contract pe trei sezoane cu gruparea italiană Empoli, din Seria B, ardelenii urmând să primească in schimbul atacantului de 17 ani...

Gabi Stan a plecat de la Unirea Alba-Iulia

Antrenorul Gabi Stan și-a reziliat, miercuri, pe cale amiabilă, contractul cu gruparea Unirea Alba-Iulia, din Liga 2, a anunțat managerul sportiv Eutin Bojin. Gabi Stan a condus antrenamentul din...

Marian Pana este noul antrenor al formatiei Unirea Alba-Iulia

Tehnicianul Marian Pană este noul antrenor al echipei de ligă secundă Unirea Alba-Iulia, a anunțat, duminică, președintele clubului ardelean, Nicu Lupu. Marian Pană, în vârstă de 42 de ani, a mai...

Marius Baciu vrea sa il aduca pe Vezan la Unirea Alba Iulia

Mijlocașul central Ovidiu Vezan (25 ani) este primul nume în topul achizițiilor spre care s-a orientat noul antrenor unirist Marius Baciu. Cei doi au lucrat în această vară în "mandatul"...

Calin Cristea s-a transferat la FC Vaslui

Mijlocașul Călin Cristea, de la Unirea Alba-Iulia, a fost transferat la FC Vaslui, pentru suma de 200.000 de euro și un procent de 25 la sută dintr-un viitor transfer. "Ne-am înțeles cu Adrian...

Unirea Alba-Iulia, singurul club din Liga 1 care nu a obtinut licenta

Unirea Alba-Iulia este singurul clubul din Liga I de fotbal care nu a obținut licența pentru sezonul viitor, a anunțat Mihai Micu, președintele Comisiei de Apel a sistemului național de licențiere,...

Sliskovici: Marti voi discuta pentru a vedea daca mai raman la Unirea Alba Iulia

Antrenorul Blaz Sliskovici a declarat sâmbătă că va discuta săptămâna viitoare cu conducerea grupării Unirea Alba Iulia pentru a vedea dacă va rămâne la conducerea tehnică a formației, deși aceasta...

Etapa 34: Unirea Alba-Iulia - Pandurii Targu-Jiu 0-1

Echipa Pandurii Târgu-Jiu a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formația Unirea Alba-Iulia, în etapa a 34-a, ultima a Ligii 1 , dar tot a retrogradat în divizia secundă. Unicul...

Sliskovici: Cu Pandurii trebuie sa ne respectam suporterii si pe noi insine

Antrenorul bosniac al echipei Unirea Alba-Iulia, Blaz Sliskovici, a declarat, miercuri, că formația sa trebuie să-și respecte suporterii în partida cu Pandurii Târgu-Jiu, din etapa a 34-a, ultima a...

Sliskovici: Avem multi indisponibili insa mergem la Medias pentru a invinge

Antrenorul formației Unirea Alba-Iulia, Blaz Sliskovici, a declarat vineri, că în ciuda faptului că are mulți jucători indisponibili va încerca să învingă echipa Gaz Metan Mediaș, în penultima...



Top News

-Avancronica meciului CFR Cluj - ACS Poli Timisoara

-Avancronica meciului CSMS Iasi - Petrolul Ploiesti

-Izvoranu nu mai este fotbalistul Craiovei

-Avancronica meciului FC Botosani - FC Voluntari

-Atletico vs Bayern sau Simeone vs Guardiola

-O va ajuta sau nu Chelsea pe Leicester?

-Liga 1 - Etapa 8: Rezultate si marcatori (play-off & play-out)




Ce țară va câștiga Euro 2016?
Franţa
Spania
Germania
Italia
Anglia
Belgia
Portugalia
Croaţia
Suedia
Rusia
Turcia
Ucraina
Elveţia
Cehia
Polonia
Irlanda
Austria
Slovacia
Ungaria
Albania
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aco Stojkov
Macedonia
33 ani

Andrei Berceanu
România
27 ani

Andrei Marc
România
23 ani

Anthony Moris
Belgia
26 ani

Carlos Martins
Portugalia
34 ani

Claudiu Tudor
România
31 ani

Claus Jensen
Danemarca
39 ani

Cleber Sonda
Brazilia
25 ani

Constantin Bumbac
România
32 ani

Cristian García
Argentina
28 ani

Fabio Liverani
Italia
40 ani

Felipe Miñambres
Spania
51 ani

Francesco Pisano
Italia
30 ani

Francisc Rónay
România
116 ani

Gaël N'Lundulu
Franța
24 ani

Giovanni Galli
Italia
58 ani

Kelvin Jack
Trinidad Tobago
40 ani

Kevin Moran
Irlanda
60 ani

László Dajka
Ungaria
57 ani

Lazăr Sfera
România
107 ani

Lee Dong-Gook
Coreea de Sud
37 ani

Levente Csik
România
42 ani

Marcelino Martínez
Spania
76 ani

Marek Kusto
Polonia
62 ani

Marko Rehmer
Germania
44 ani

Néstor Fabbri
Argentina
48 ani

Nichita Patriche
România
30 ani

Ramón Medina Bello
Argentina
50 ani

Semih Șentürk
Turcia
33 ani

Zsolt Löw
Ungaria
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
26.02.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
27.02.2016
Cronica
CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
27.02.2016
Cronica
Steaua București CSMS Iași C
27.02.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
28.02.2016
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
28.02.2016
Cronica
Astra Giurgiu Dinamo București C
29.02.2016
Cronica
FC Viitorul Pandurii Târgu-Jiu C


1. Astra Giurgiu 51
2. Dinamo București 48
3. Pandurii Târgu-Jiu 47
4. FC Viitorul 46
5. Steaua București 44
6. ASA Târgu-Mureș 38
7. CSMS Iași 37
8. CS Universitatea Craiova 31
9. CFR 1907 Cluj 27
10. FC Botoșani 26
11. ACS Poli Timișoara 25
12. FC Voluntari 24
13. Concordia Chiajna 17
14. Petrolul Ploiești 8
Clasament 2015-2016

Play-Off


Liga 1 Play-Off
23.04.2016
Cronica
Steaua București FC Viitorul C
24.04.2016
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
25.04.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș Astra Giurgiu C


1. Astra Giurgiu 45
2. Steaua București 39
3. Pandurii Târgu-Jiu 35
4. Dinamo București 35
5. FC Viitorul 25
6. ASA Târgu-Mureș 22
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
22.04.2016
Cronica
Petrolul Ploiești FC Botoșani C
23.04.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
24.04.2016
Cronica
CFR 1907 Cluj CSMS Iași C
25.04.2016
Cronica
FC Voluntari CS Universitatea Craiova C


1. CS Universitatea Craiova 29
2. CSMS Iași 29
3. CFR 1907 Cluj 27
4. Concordia Chiajna 24
5. FC Botoșani 24
6. FC Voluntari 22
7. ACS Poli Timișoara 19
8. Petrolul Ploiești 12
Clasament Play-Out

Liga 2 B1
01.04.2016 FCM Dorohoi
-
Oțelul Galați   C
01.04.2016 Rapid București ACS Berceni C
02.04.2016 Farul Constanța Gloria Buzău C
02.04.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț CS Balotești C
02.04.2016 Academica Clinceni SC Bacău C
02.04.2016 Dunărea Călărași Rapid CFR Suceava C
02.04.2016 Dacia Unirea Brăila Bucovina Pojorâta C


1. Rapid București 54
2. Dunărea Călărași 52
3. Dacia Unirea Brăila 44
4. Farul Constanța 44
5. Academica Clinceni 43
6. SC Bacău 36
7. ACS Berceni 34
8. Gloria Buzău 31
9. CS Balotești 26
10. Rapid CFR Suceava 25
11. Bucovina Pojorâta 17
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 14
13. Oțelul Galați 12
14. FCM Dorohoi 0
Clasament B1

Liga 2 B2
02.04.2016 FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
02.04.2016 FC Bihor Oradea Universitatea Cluj C
02.04.2016 FC Brașov Șoimii Pâncota C
02.04.2016 FCM Baia-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
02.04.2016 Metalul Reșița CS Mioveni C
02.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Unirea Tărlungeni C
02.04.2016 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C


1. Chindia Târgoviște 52
2. Gaz Metan Mediaș 51
3. UTA Bătrâna Doamnă 51
4. FCM Baia-Mare 46
5. FC Brașov 45
6. CS Mioveni 45
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 44
8. Universitatea Cluj 44
9. Șoimii Pâncota 35
10. Olimpia Satu-Mare 33
11. Unirea Tărlungeni 24
12. FC Bihor Oradea 13
13. FC Caransebeș 13
14. Metalul Reșița 8
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
29.04.2016 Academica Clinceni Dacia Unirea Brăila C
29.04.2016 SC Bacău
1 - 5
Farul Constanța   C
29.04.2016 Rapid București
1 - 0
Dunărea Călărași   C


1. Dunărea Călărași 8
2. Academica Clinceni 8
3. Dacia Unirea Brăila 7
4. SC Bacău 7
5. Rapid București 6
6. Farul Constanța 0
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
23.04.2016 Chindia Târgoviște CS Mioveni C
23.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Gaz Metan Mediaș C
26.04.2016 FC Brașov FCM Baia-Mare C


1. Gaz Metan Mediaș 10
2. UTA Bătrâna Doamnă 8
3. Chindia Târgoviște 5
4. CS Mioveni 4
5. FCM Baia-Mare 3
6. FC Brașov 3
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
29.04.2016 CS Balotești Bucovina Pojorâta C
29.04.2016 Rapid CFR Suceava
3 - 3
ACS Berceni   C
30.04.2016 Gloria Buzău
11:00
Ceahlăul Piatra-Neamț   C


1. Bucovina Pojorâta 7
2. Gloria Buzău 6
3. CS Balotești 6
4. ACS Berceni 4
5. Rapid CFR Suceava 4
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
29.04.2016 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.04.2016 Olimpia Satu-Mare
11:00
Unirea Tărlungeni   C
30.04.2016 Universitatea Cluj
11:00
Metalul Reșița   C


1. Șoimii Pâncota 9
2. Olimpia Satu-Mare 7
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 7
4. Unirea Tărlungeni 2
5. Universitatea Cluj 1
6. Metalul Reșița 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
23.04.2016 Știința Miroslava Cetatea Târgu-Neamț C
23.04.2016 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Sporting Liești C
23.04.2016 Aerostar Bacău Petrotub Roman C
23.04.2016 Atletico Vaslui Olimpia Râmnicu-Sărat C
23.04.2016 Inter Dorohoi FC Panciu C
23.04.2016 Metalosport Galaţi FC Zagon C
23.04.2016 Bucovina Rădăuți CSM Pașcani C


1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 55
2. Olimpia Râmnicu-Sărat 49
3. Știința Miroslava 44
4. Petrotub Roman 42
5. Metalosport Galaţi 35
6. Aerostar Bacău 32
7. Sporting Liești 30
8. CSM Pașcani 28
9. FC Panciu 26
10. Bucovina Rădăuți 16
11. FC Zagon 16
12. Cetatea Târgu-Neamț 13
13. Atletico Vaslui 12
14. Inter Dorohoi 11
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
22.04.2016 Metaloglobus București Gloria Popești Leordeni C
22.04.2016 Înainte Modelu Juventus București C
22.04.2016 Voinţa Snagov Petrolistul Boldești C
22.04.2016 Dinamo II București
-
Callatis 2012 Mangalia   C
22.04.2016 Viitorul Domnești CS Tunari C
22.04.2016 CSM Olteniţa FC Viitorul II C
22.04.2016 Delta Dobrogea Tulcea Unirea Slobozia C


1. Juventus București 52
2. Delta Dobrogea Tulcea 50
3. Metaloglobus București 41
4. Unirea Slobozia 30
5. Viitorul Domnești 28
6. Înainte Modelu 28
7. FC Viitorul II 23
8. Petrolistul Boldești 22
9. Gloria Popești Leordeni 20
10. Dinamo II București 18
11. Voinţa Snagov 17
12. CSM Olteniţa 15
13. CS Tunari 11
14. Callatis 2012 Mangalia 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
22.04.2016 Concordia Chiajna II Sporting Roșiori-de-Vede C
22.04.2016 URBAN Titu Atletic Bradu C
22.04.2016 SCM Argeș Pitești 2012 CS Ștefănești C
22.04.2016 FC Voluntari II FC Aninoasa C
22.04.2016 Sporting Turnu-Măgurele CS Podari C
22.04.2016 Înfrăţirea Hărman Inter Olt Slatina C
22.04.2016 CS Afumați CN "Dinicu Golescu" C


1. SCM Argeș Pitești 2012 44
2. CS Afumați 44
3. FC Voluntari II 40
4. CN "Dinicu Golescu" 39
5. Sporting Turnu-Măgurele 36
6. Sporting Roșiori-de-Vede 29
7. Inter Olt Slatina 29
8. Concordia Chiajna II 28
9. Atletic Bradu 28
10. CS Ștefănești 26
11. CS Podari 25
12. FC Aninoasa 19
13. Înfrăţirea Hărman 13
14. URBAN Titu 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
22.04.2016 ACSO Filiaşi Minerul Motru C
22.04.2016 Pandurii Târgu-Jiu II Metalurgistul Cugir C
22.04.2016 FC Hunedoara Milenium Giarmata C
22.04.2016 CS Național Sebiș ASU Poli Timişoara C
22.04.2016 Cetate Deva CS Universitatea Craiova II C
22.04.2016 Performanţa Ighiu Măgura Cisnădie C
22.04.2016 CS Ineu Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C


1. Performanţa Ighiu 47
2. ASU Poli Timişoara 46
3. Metalurgistul Cugir 45
4. CS Național Sebiș 40
5. FC Hunedoara 35
6. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 31
7. Cetate Deva 30
8. CSM Lugoj 29
9. Pandurii Târgu-Jiu II 28
10. CS Ineu 27
11. Măgura Cisnădie 26
12. ACSO Filiaşi 19
13. CS Universitatea Craiova II 18
14. Minerul Motru 18
15. Milenium Giarmata 15
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.04.2016 Sănătatea Cluj Industria Galda de Jos C
22.04.2016 CS Iernut CS Oşorhei C
22.04.2016 AFK Csíkszereda FC Zalău C
22.04.2016 Luceafărul Bălan Avântul Reghin C
22.04.2016 Luceafărul Oradea AFC Odorheiu-Secuiesc C
22.04.2016 Unirea Dej ASF Comuna Recea C
22.04.2016 CSM Sighetu Marmaţiei Unirea Jucu C


1. Luceafărul Oradea 50
2. Avântul Reghin 46
3. Unirea Jucu 40
4. CSM Sighetu Marmaţiei 38
5. Industria Galda de Jos 38
6. AFK Csíkszereda 32
7. ASF Comuna Recea 29
8. Sănătatea Cluj 28
9. CS Oşorhei 28
10. CS Iernut 27
11. Unirea Dej 22
12. FC Zalău 16
13. AFC Odorheiu-Secuiesc 15
14. Luceafărul Bălan 1
Clasament C5