Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 09.06.2013 - 21:43

CE Under 21: Olanda a zdrobit Rusia la Ierusalim

Naționala de tineret Olandei este ca și calificată în semifinale la Campionatul European Under 21 după ce duminică seară a învins clar, cu scorul de 5-1, naționala similară a Rusiei, într-un meci jucat în Grupa B la Ierusalim.

Georginio Wijnaldum (39’), Luuk de Jong (61’), Ola John (69’) și Leroy Fer (90+2) au marcat în poarta Rusiei, care reușise la un moment dat să se apropie la 2-1 prin reușita lui Denis Cheryshev (65’). Rușii au jucat în inferioritate numerică din minutul 49, când Nikita Cziczeri a primit cartonaș roșu.

Olanda are 6 puncte după două meciuri și 8 goluri marcate. Rusia nu are niciun punct, după ce a pierdut și primul meci (0-1 cu Spania) și este eliminată din competiție.

9 iunie 2013, ora 19:00 - Ierusalim (Teddy Stadium)


Olanda U-21 5-1 Rusia U-21

Au marcat: Georginio Wijnaldum 38, Luuk de Jong 61, Ola John 69, Danny Hoesen 83, Leroy Fer 90 - Dienis Czeryszew 65

Olanda : 1. Jeroen Zoet - 2. Ricardo van Rhijn, 3. Stefan de Vrij, 4. Bruno Martins Indi, 5. Daley Blind - 18. Marco van Ginkel, 8. Kevin Strootman (77, 6. Jordy Clasie), 10. Adam Maher (73, 17. Leroy Fer) - 15. Georginio Wijnaldum, 9. Luuk de Jong (82, 21. Danny Hoesen), 11. Ola John.

Rusia : 1. Nikołaj Zabołotnyj - 4. Nikita Cziczerin, 5. Taras Burłak, 15. Maksim Bielajew, 3. Gieorgij Szczennikow - 14. Pawieł Jakowlew (54, 17. Dienis Czeryszew), 2. Ibragim Całłagow, 7. Siergiej Pietrow, 8. Oleg Szatow (77, 20. Szota Bibiłow) - 22. Ałan Dzagojew, 10. Fiodor Smołow (73, 9. Andriej Panjukow).

Cartonașe galbene: Burłak, Dzagojew, Całłagow, Czeryszew.

Cartonaș roșu: Nikita Cziczerin (min. 49).

Arbitru: Antony Gautier (Franţa).






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: under 21    european    tineret    rusia    olanda    5-1    israel   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Amical: România - Belgia 3-3

Selecţionatele de fotbal Under-21 ale României şi Belgiei au terminat la egalitate, 3-3 (1-1), joi seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, într-un...

Mirel Rădoi a convocat 20 de jucători la naţionala Under 21 pentru meciul amical cu Belgia

Selecţionerul echipei reprezentative de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a anunţat, vineri, un lot de 20 de jucători pentru meciul amical cu echipa Belgiei, care va avea loc pe 15...

Echipa naţională de tineret a României va disputa un meci amical cu Belgia la Cluj-Napoca

Echipa naţională de tineret a României, calificată la Campionatul European U21 din 2019, va disputa un meci amical cu selecţionata similară a Belgiei la Cluj-Napoca, informează...

Ciprian Deac: Cred că este cea mai valoroasă naţională de tineret din ultimii 15 ani

Fotbalistul Ciprian Deac, de la CFR Cluj, a declarat, într-o conferinţă de presă, că actuala naţională Under 21, calificată la Campionatul European de anul viitor, este cea mai...

Mirel Rădoi: Ne putem bate cu Franţa, Anglia sau Spania, dar nu suntem favoriţi la câştigarea CE

Selecţionerul Mirel Rădoi, artizanul calificării selecţionatei de tineret la turneul final al CE 2019 din Italia după o pauză de 20 ani, a reafirmat că el şi jucătorii îşi...

Răzvan Burleanu: Ar fi o performanţă istorică să terminăm între primele patru naţiuni ale Europei la tineret

Preşedintele FR de Fotbal, Răzvan Burleanu, a apreciat că o clasare între primele patru naţiuni ale Europei la turneul final al CE 2019 de tineret din Italia ar fi o performanţă...

România s-a calificat la Campionatul European Under 21 din 2019, după 4-0 cu Liechtenstein

Selecţionata de tineret a României s-a calificat la Campionatul European de fotbal Under 21 din 2019, după ce a învins echipa Liechtensteinului cu scorul de 4-0 (3-0), marţi...

Reprezentativa Under 21 a României joacă meciul decisiv pentru calificarea la CE

Reprezentativa Under 21 a României dispută, marţi, meciul decisiv cu Liechtenstein din preliminariile Campionatului European Under 21, jucătorii pregătiţi de Mirel Rădoi...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: România - Ţara Galilor 2-0

Selecţionata României este foarte aproape de obţinerea calificării la Campionatul European de fotbal Under 21 din 2019, după ce a învins formaţia Ţării Galilor cu scorul...

Ianis Hagi: Aceste meciuri sunt decisive pentru calificare, dar şi pentru viitorul nostru

Fotbalistul Ianis Hagi a declarat că partidele cu Ţara Galilor şi Liechtenstein, ultimele din cadrul preliminariilor Campionatului European de tineret din 2019, sunt decisive pentru calificarea...

Adrian Petre: Ar fi o onoare să jucăm la Campionatul European

Atacantul Adrian Petre, component al echipei naţionale Under 21, a declarat pentru că ar fi o onoare să obţină calificarea la Campionatul European de tineret din 2019 şi să facă parte din...




Top News

-Serbia a învins cu 2-1 Muntenegru în Liga Naţiunilor

-Biletul zilei "sigur" din fotbal pentru aceasta saptamana

-Costel Enache s-a despărţit de FC Botoşani. Ciobotariu a fost prezentat gruparea botoşăneană

-Cosmin Contra a făcut apel la suporteri pentru a nu mai avea parte de meciuri cu porţile închise

-Alexandru Mitriţă, incert pentru meciul România - Lituania

-Ciprian Tătăruşanu: Lituania nu e un adversar aşa de slab cum crede lumea

-Croaţia şi-a luat revanşa în faţa Spaniei (3-2), în Liga Naţiunilor




S-au nascut azi

Altin Lala
Albania
43 ani

Andrei Rohețki
România
33 ani

Damien Johnson
Irlanda de Nord
40 ani

Darko Kovačević
Serbia
45 ani

Davydas Arlauskis
Lituania
32 ani

Eladio Silvestre
Spania
78 ani

Guy Feutchine
Camerun
42 ani

Harald Konopka
Germania
66 ani

IRLANDA DE NORD
Irlanda de Nord
138 ani

Jacek Ziober
Polonia
53 ani

Jimmy Quinn
Irlanda de Nord
59 ani

Júlio César
Brazilia
40 ani

Liviu Goian
România
53 ani

Lucian Popescu
România
45 ani

Marc Albrighton
Anglia
29 ani

Martin Černoch
Cehia
41 ani

Max Tonetto
Italia
44 ani

Michael Dawson
Anglia
35 ani

Noel Brotherston
Irlanda de Nord
62 ani

Omar Larrosa
Argentina
71 ani

Peter Schmeichel
Danemarca
55 ani

Rafael Pereira
Brazilia
34 ani

Robert Bălăeț
România
44 ani

Sergei Gorlukovich
URSS
57 ani

Valentin Lupașcu
Moldova
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
09.11.2018 CS Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
10.11.2018 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
10.11.2018 FC Viitorul Concordia Chiajna C
10.11.2018 CFR 1907 Cluj Dunărea Călărași C
11.11.2018 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
12.11.2018 FC Hermannstadt FC Botoșani C
12.11.2018 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 28
3. CS Universitatea Craiova 26
4. FC Viitorul 26
5. Gaz Metan Mediaș 25
6. Astra Giurgiu 20
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
8. Dunărea Călărași 17
9. Dinamo București 17
10. Concordia Chiajna 17
11. CSM Politehnica Iaşi 17
12. FC Botoșani 16
13. FC Hermannstadt 15
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
17.11.2018 SSC Farul Constanţa Luceafărul Oradea C
17.11.2018 Dacia Unirea Brăila ASC Daco-Getica Bucureşti C
17.11.2018 Ripensia Timișoara CS Mioveni C
17.11.2018 Academica Clinceni Aerostar Bacău C
17.11.2018 CS Balotești ASU Politehnica Timişoara C
17.11.2018 Pandurii Târgu-Jiu ACS Energeticianul Petroșani C
17.11.2018 Metaloglobus București Chindia Târgoviște C
17.11.2018 ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
18.11.2018 FC Snagov
11:00
Universitatea Cluj   C
18.11.2018 UTA Arad
13:00
FC Argeș Pitești   C


1. Chindia Târgoviște 39
2. Petrolul Ploiești 38
3. Academica Clinceni 36
4. Universitatea Cluj 33
5. FC Snagov 33
6. FC Argeș Pitești 32
7. CS Mioveni 31
8. Pandurii Târgu-Jiu 24
9. ACS Energeticianul Petroșani 24
10. UTA Arad 23
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 21
12. ASU Politehnica Timişoara 21
13. Metaloglobus București 21
14. Aerostar Bacău 18
15. Luceafărul Oradea 18
16. SSC Farul Constanţa 17
17. CS Balotești 14
18. Ripensia Timișoara 13
19. Dacia Unirea Brăila 8
20. ACS Poli Timișoara 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro