Romanian Soccer
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Liga 1 22.02.2014 - 00:00

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2013-2014

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2013-2014
ASTRA GIURGIU (antrenor Daniel Isăilă -confirmat-)
Au venit: Ştefan Popescu (fundaş, Bolton Wanderers U21),  Paul Papp (fundaş, Chievo Verona), Alexandru Ioniţă II (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Laurenţiu Iorga (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Denis Alibec (atacant, FC Bologna)
Au plecat: Ştefan Bărboianu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Alexandru Giurgiu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Uriah Asante -Ghana- (mijlocaş, final de contract), Sergiu Ungureanu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Pedro Santos -Portugalia- (atacant, Sporting Braga)

PETROLUL PLOIEŞTI (antrenor Cosmin Contra -confirmat-)
Au venit: Gerson Guimarães Junior -Brazilia- (fundaş, Kapfenberger SV), Adrian Mutu (atacant, AC Ajaccio), Ianis Zicu (atacant, Gangwon FC), Toto Tamuz -Israel- (atacant, Ural Sverdlovsk Oblast)
Au plecat: Alexandru Benga (fundaş, Botev Plovdiv), Damien Boudjemaa -Franţa- (mijlocaş, Slavia Praga), Férébory Doré -Congo- (atacant, Botev Plovdiv), Hamza Younés -Tunisia- (atacant, Botev Plovdiv)

STEAUA BUCUREŞTI (antrenor Laurenţiu Reghecampf -confirmat-)
Au venit: Martin Bogatinov -Macedonia- (portar, Karpaty Lviv), Alexandru Târnovan (mijlocaş, FC Viitorul), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, FC Vaslui), Claudiu Keserü (atacant, SC Bastia)
Au plecat: Doru Bratu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Alexandru Mitriţă (mijlocaş, FC Viitorul), Alexandru Bourceanu (mijlocaş, Trabzonspor), Adrian Cristea (mijlocaş, Maccabi Petah Tikva), Mihai Costea (atacant, pus pe lista de transferuri), Stefan Nikolić -Muntenegru- (atacant, Incheon United), Leandro Tatu -Brazilia- (atacant, Bangkok United)

PANDURII TÂRGU-JIU (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Michał Gliwa -Polonia- (portar, Zagłębie Lubin), Doru Bratu (fundaş, Steaua Bucureşti), Dan Nistor (mijlocaş, Evian Thonon Gaillard), Cristian Bud (atacant, Gaz Metan Mediaş), Maximiliano Jorge Giusti -Argentina- (atacant, CD Universidad de San Martín de Porres)
Au plecat: David Lazar (portar, FC Botoşani), Ionuţ Rada II (fundaş, Universitatea Cluj), Cosmin Băcilă (mijlocaş, final de contract), Ionuţ Tătaru (fundaş, FC Universtatea Craiova), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş, Al-Ahli Jeddah), Admir Adrović -Muntenegru- (atacant, Maccabi Petah Tikva), Diego Rubio -Chile- (atacant, Sporting Lisabona)

DINAMO BUCUREŞTI (antrenor Flavius Stoican -confirmat-)
Au venit: Ştefan Bărboianu (fundaş, Astra Giurgiu), Antonio Asanović -Croaţia- (fundaş, Corona Braşov), Alexandru Giurgiu (fundaş, Astra Giurgiu), Gelu Velici (atacant, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Cristian Cherchez, (mijlocaş, Chindia Târgovişte), Ionuţ Cioinac (mijlocaş, Fortuna Poiana Câmpina), Kamil Biliński (atacant, Žalgiris Vilnius)
Au plecat: Cristian Manyur (portar, Fortuna Poiana Câmpina), Srdjan Luchin (fundaş, Botev Plovdiv), Alin Dobrosavlevici (fundaş, ACS Poli Timişoara), Alexandru Curtean (mijlocaş, Botev Plovdiv), Mirza Hasanović -Bosnia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Kévin Zougoula -Coasta de Fildeş- (atacant, şi-a reziliat contractul), Ionel Dănciulescu (atacant, retras), Valentin Balint (atacant, Corona Braşov)

FC VASLUI  (antrenor Liviu Ciobotariu -confirmat-)
Au venit: Gil Bahia -Brazilia- (fundaş, Olaria AC), Mauricio Cuero -Columbia- (mijlocaş, CD La Equidad), Matías Enrique Abelairas -Argentina- (mijlocaş, Puebla FC), Franco Razzotti Viretto -Argentina- (mijlocaş, Velez Sarsfield), "Marquinhos" Marco Gomes Rodrigues -Portugalia- (atacant, Chernomorets Burgas)
Au plecat: Anej Lovrečič -Slovenia- (mijlocaş, Vardar Skopje), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Denis Pozder -Bosnia- (atacant, SSVg Velbert), Sabrin Sburlea (atacant, şi-a reziliat contractul)

CFR 1907 CLUJ (antrenor Vasile Miriuţă -nou-)
Au venit: Remo Amadio -Italia- (portar, Corona Braşov), Tiago Lopes -Portugalia- (fundaş, SC Covilhã), Aitor Monroy -Spania- (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Najib Ammari -Algeria- (mijlocaş, Chernomorets Burgas), Sergiu Negruţ (atacant, CSM Râmnicu-Vâlcea), Giorgi Chanturia -Georgia- (atacant, Vitesse Arnhem)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, pus pe lista de transferuri), László Sepsi (fundaş, ASA Târgu-Mureş), Gonçalo Brandão -Portugalia- (fundaş, Os Belenenses), Ioan Hora (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş), Nwankwo Obiora -Nigeria- (mijlocaş, Córdoba CF), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş)

GAZ METAN MEDIAŞ (antrenor Cristian Dulca -confirmat-)
Au venit: Andrei Vâtcă (portar, FC Viitorul), Florin Ilie (fundaş, Corona Braşov), Petr Mach -Cehia- (fundaş, FC Baník Ostrava), Gerardo Gordillo -Guatemala- (fundaş, Enosis Neon Paralimni), Yoki Kumada -Japonia- (mijlocaş, Ilūkstes NSS), Aliu Djaló "Kaby" -Guinea-Bissau- (mijlocaş, CS Marítimo), Nikola Antić -Serbia- (atacant, FK Sopot Belgrad), Adrian Mărkuş (atacant, Kaposvári Rákóczi)
Au plecat: Adrian Gurincu (portar, Metalurgistul Cugir), Žarko Marković -Serbia- (fundaş, FC Kairat Almaty), Florin Sandu (fundaş, şi-a reziliat contractul), Iulian Cristea (mijlocaş, Metalurgistul Cugir), Cristian Bud (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Giorgi Alaverdashvili -Georgia- (atacant, şi-a reziliat contractul)

CEAHLĂUL PIATRA-NEAMŢ (antrenor Costel Ilie -nou-)
Au venit: Nicolae Calancea -Moldova- (portar, Zimbru Chişinău), Vaidas Slavickas -Lituania- (fundaş, FK Ekranas Panevėžys), Justin Jake Lopes (liber de contract), Andre Kalenga Ntambue -Olanda- (atacant, Diegem Sport)
Au plecat: Edon Hasani -Albania- (mijlocaş, ACS Poli Timişoara), Aitor Monroy -Spania- (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Emil Dică (Rapid Bucureşti), Gelu Velici (atacant, Dinamo Bucureşti)

CONCORDIA CHIAJNA (antrenor Ionuţ Chirilă -confirmat-)
Au venit: Silviu Dobrescu (portar, CSM Râmnicu-Vâlcea), Ovidiu Marin (mijlocaş, juniori)
Au plecat: Silviu Pană (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Claudiu Ionescu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul)

ACS POLI TIMIŞOARA (antrenor Aurel Şunda -confirmat-)
Au venit: Ioan Mera (fundaş, Săgeata Năvodari), Alin Dobrosavlevici (fundaş, Dinamo Bucureşti), Edon Hasani -Albania- (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Esmir Ahmetović -Bosnia- (mijlocaş, FK Jagodina), Danijel Murariju -Serbia- (mijlocaş, KS Lushnja), Alin Roman (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş), Fabian Himcinshi (atacant, Empoli Primavera), Marius Staicu (atacant, Metalul Reșița)
Au plecat: Răzvan Moldovan (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Jorge Ruiz -Venezuela- (atacant, şi-a reziliat contractul)

FC BOTOŞANI (antrenor Leontin Grozavu -nou-)
Au venit: David Lazar (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Miloš Živković -Serbia- (fundaş, FK Radnički Niš), Deniss Ivanovs -Letonia- (fundaş,  FK Baku), Sergiu Oltean (fundaş, FC Braşov),  Silvio Dorrego -Uruguay- (fundaş, Juventud de Las Piedras), Eino Puri -Estonia- (mijlocaş, JK Nõmme Kalju), Aurimas Vertelis -Lituania- (mijlocaş, FK Ekranas), Cristian Danci (mijlocaş, Metalul Reşiţa), Ionuț Plămadă (atacant, Rapid CFR Suceava), Aco Stojkov -Macedonia- (atacant, Vardar Skopje)
Au plecat: Dragoş Petrache (portar, şi-a reziliat contractul), Andrei Poverloveci (fundaş, Corona Braşov), Florin Plămadă (fundaş, CSMS Iaşi), Constantin Drugă (fundaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Ursu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Casian Maghici (fundaş, şi-a reziliat contractul), George Tăban (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cătălin Vraciu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ionuţ Matei (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Răzvan Radu (atacant, şi-a reziliat contractul), Marian Tănasă (atacant, şi-a reziliat contractul)

SĂGEATA NĂVODARI (antrenor Cătălin Anghel -nou-)
Au venit: Claudiu Baican (portar, Benevento Calcio), Borja Navarro Landaburu (fundaş Real Betis Sevilla "B"), Miloš Deletić -Serbia- (mijlocaş, Napredak Kruševac), Valentin Bărbulescu (mijlocaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Silviu Pană (mijlocaş, Concordia Chiajna), Dulee Johnson -Liberia- (mijlocaş, IK Brage), Emilio Guerra -Spania- (atacant, Nea Kavala FC)
Au plecat: Krisztián Pogacsics -Ungaria- (portar, FC Bihor Oradea), Ioan Mera (fundaş, ACS Poli Timişoara), Ionel Ghinea (fundaş, şi-a reziliat contractul), Valentin Apostol (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Andrei Florean (mijlocaş, Kaposvári Rákóczi), Andrei Florean (mijlocaş, Liberty Salonta), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş), Saša Popin -Serbia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

OŢELUL GALAŢI (antrenor Ewald Lienen -Germania- -confirmat-)
Au venit: Mauro Goicoechea -Uruguay- (portar, Danubio FC), Stéphane Tritz -Franţa- (fundaş, FC Tours), Giuseppe Prestia -Italia- (fundaş, FC Crotone), Florin Lovin (mijlocaş, SV Mattersburg), Bocar Djumo -Guineea-Bissau- (atacant, Internazionale Milano Primavera)
Au plecat: Cristian Brăneţ (portar, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Boşneag (portar, pus pe lista de transferuri), João Felipe Antunes -Brazilia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Samoel Cojoc (fundaş, şi-a reziliat contractul), Lucian Murgoci (fundaş, Dunărea Galaţi), Laurenţiu Iorga (mijlocaş, Astra Giurgiu), Gabriel Paraschiv (mijlocaş, retras), Bogdan Chipirliu (atacant, Fortuna Poiana Câmpina)

FC VIITORUL (antrenor Bogdan Vintilă -confirmat-)
Au venit: George Şerban (portar, FC Voluntari), Sergiu Moga (fundaş, Honvéd Budapesta), Bogdan Ţâru (fundaş, FC Voluntari), Adrian Boitoş (fundaş, Steaua Bucureşti), Paul Medeşan (fundaş, SC Bacău), Florin Tănase (mijlocaş, FC Voluntari), Daniel Gheorghe (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Alexandru Mitriţă (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Ionuţ Vână (atacant, AS Roma)
Au plecat: Andrei Vâtcă (portar, Gaz Metan Mediaş), Ionuţ Şerban (mijlocaş, CS Universitatea Craiova), Thiago Luiz -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cosmin Achim (mijlocaş, FC Voluntari), Emerson Marcelina -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Alexandru Târnovan (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Bogdan Vasile (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş)

FC BRAŞOV (antrenor Cornel Ţălnar-nou-)
Au venit: Florin Iacob (portar, Unirea Tărlungeni), Mislav Leko -Croaţia- (fundaş, NK Osijek), Marius Constantin (fundaş, liber de contract), Ştefan Grigorie (mijlocaş, Apollon Limassol), János Székely (mijlocaş, liber de contract), Alexandru Ciocâlteu (mijlocaş, CF Brăila), Rareş Enceanu (mijlocaş, Unirea Tărlungeni)
Au plecat: Sergiu Olteanu (fundaş, FC Botoşani), Ovidiu Mendizov (fundaş, Corona Braşov), Daniel Tătar (mijlocaş, şi-a reziliat contractul)

UNIVERSITATEA CLUJ (antrenor Mihai Teja -confirmat-)
Au venit: Mădălin Martac (fundaş, Corona Braşov), Ionuţ Rada II (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ronald Gërçaliu -Austria- (fundaş, FC Erzgebirge Aue), Robert Boboc (fundaş, CS Mioveni), Marian Popescu (mijlocaş, CS Mioveni), Braga Menezes Rodrigo -Brazilia- (mijlocaş, Comercial FC), Maximilian Nicu (mijlocaş, TSV 1860 München), Karim Boutadjine -Franţa/Algeria- (atacant, liber de contract), Gabriel Machado -Brazilia- (atacant, Syrianska FC)
Au plecat: Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Habib Baldé -Franţa- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Emil Rilke -Cehia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Cătălin Dedu (atacant, Corona Braşov), Octavian Ursu (atacant, Unirea Slobozia)

CORONA BRAŞOV (antrenor Ionel Gane -confirmat-)
Au venit: Sergiu Homei (fundaş, ASA Târgu-Mureş), Rareş Forika (fundaş, reprimit în lot), Andrei Poverloveci (fundaş, FC Botoşani), Mihai Istrofor (fundaş, FC Zagon), Florin Manea (mijlocaş, reprimit în lot), Ovidiu Mendizov (fundaş, FC Braşov), Radu Leonte (mijlocaş, FC Păpăuţi), Cătălin Dedu (atacant, Universitatea Cluj), Valentin Balint (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Remo Amadio -Italia- (portar, CFR Cluj), Mădălin Martac (fundaş, Universitatea Cluj), Nicolás Rodríguez -Uruguay- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Antonio Asanović -Croaţia- (fundaş, Dinamo Bucureşti), Florin Ilie (fundaş, Gaz Metan Mediaş), Óscar Arce -Venezuela- (fundaş, şi-a reziliat contractul), José Aguirre -Uruguay- (atacant, şi-a reziliat contractul), Vasile Olariu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), João Marcos -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Chirciu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri) Vojislav Vranjković -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Florin Stângă (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Marius Pastor (mijlocaş, Unirea Tărlungeni), Jaime Bragança -Portugalia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Luís Lourenço -Portugalia- (atacant, şi-a reziliat contractul)

STRANIERI
Ioan Andone (antrenor) -----> Al-Ettifaq Club
Laurenţiu
Brănescu (portar, SS Juve Stabia) -----> SS Virtus Lanciano
Aurelian
Chiţu (mijlocaş, Valenciennes FC) -----> PAS Giannina
Cristian
Chivu (fundaş, Internazionale Milano) -----> retras
George Galamaz (fundaş, Anorthosis Famagusta) -----> retras
Răzvan
Raţ (fundaş, West Ham United) -----> Rayo Vallecano
Raul
Rusescu (atacant, Sevilla FC) -----> Sporting Braga
Tibor Selymes (antrenor) -----> Kaposvári Rákóczi FC
Adrian Stoian (mijlocaş, Genoa 1893) -----> Chievo Verona
Gabriel Tamaş (fundaş, fără echipă) -----> Doncaster Rovers






Sursa: Sorin Arotăriţei
Taguri: Transferuri Liga 1   iarna 2013-2014   RoMercato  

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Iorgulescu: Se va discuta ca echipele din cupele europene sa nu se intalnească in primele 5 etape

Preşedintele LPF, Gino Iorgulescu, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că în Comitetul Executiv al FRF se va discuta despre posibilitatea ca echipele calificate în cupele...

Bud si-a reziliat contractul cu Pandurii

Conducerea echipei Pandurii Târgu-Jiu a anunţat oficial, astăzi, despărţirea, pe cale amiabilă, de Cristi Bud. Atacantul şi-a reziliat de comun acord contractul cu gruparea gorjeană. Cristi...

Corona Brasov a reziliat contractul cu Ionel Gane

Corona Braşov a anunţat, miercuri, rezilierea pe care amiabilă a contractului cu Ionel Gane, antrenor care a preluat echipa în luna septembrie a anului trecut. "Ne pare rău că a trebuit...

Programul partidelor din etapa a 29-a a Ligii 1

Programul partidelor care vor avea loc în etapa a 29-a a Ligii 1, anunţat, marţi, pe site-ul oficial al Ligii Profesioniste de Fotbal: Vineri, 25 aprilie, Ceahlăul Piatra-Neamţ - Gaz Metan...

Dumitru Dragomir va fi cercetat in libertate, potrivit unei decizii definitive a Curtii de Apel

Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Dumitru Dragomir, va fi cercetat în libertate în dosarul privind vânzarea de către LPF a drepturilor de televizare a meciurilor, a...

Dumitru Dragomir: Sunt nevinovat suta la suta

Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal Dumitru Dragomir a declarat, marţi, că nu a minţit în legătură cu vânzarea drepturilor de televizare a unor meciuri de fotbal, precizând...

Etapa a 27-a a inregistrat cele mai putine goluri marcate in actualul sezon

Etapa a 27-a a Ligii 1, încheiată luni seară, a fost runda cu cele mai puţine goluri marcate în actualul sezon, nouă, fiind prima în care s-au înregistrat şi trei rezultate de 0-0. FC...

Cornel Talnar: Echipa gazda nu a avut nicio ocazie

Tehnicianul echipei FC Braşov, Cornel Ţălnar, a declarat, după meciul cu FC Viitorul, scor 0-0, că elevii săi ar fi trebuit să câştige acest joc "fără nicio problemă",...

Liga 1 - Etapa 27: Rezultate si marcatori

Corona Braşov - ACS Poli Timişoara 0 - 0, Steaua Bucureşti - FC Vaslui 0 - 1, Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1 - 0, Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş 2 - 0, Oţelul Galaţi - CFR 1907...

Etapa 27: Pandurii - Sageata Navodari 0-0

Pandurii Târgu-Jiu a încheiat la egalitate meciul susţinut, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei Săgeata Năvodari, în ultimul meci al etapei a 27-a a Ligi 1. Pandurii arată...

Etapa 27: FC Viitorul - FC Brasov 0-0

FC Viitorul a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a 27-a a Ligii 1. La meci au asistat aproximativ 300 de spectatori.



Top News

-Bud si-a reziliat contractul cu Pandurii

-City nu si-a pierdut speranta

-Cupa Germaniei: Dortmund s-a calificat in finala

-Pique, convocat in ultimul moment pentru finala cu Real

-Cupa Spaniei: "Razboi" Barcelona - Real Madrid pe teren neutru

-Juve a plecat cu trei puncte de pe "Friuli"

-Portugalia: Liga Sagres - Etapa 27





S-au nascut azi

Andrei Apetroae
România
27 ani

Cho Won-Hee
Coreea de Sud
31 ani

Cristian Priescu
România
32 ani

Daniel Florea
România
26 ani

Filippo Spitoni
Italia
30 ani

Gal Alberman
Israel
31 ani

Gheorghe Goşa
România
33 ani

Horst Hrubesch
Germania
63 ani

Jaouad Zairi
Maroc
32 ani

José Cevallos
Ecuador
43 ani

Juan Castillo
Uruguay
36 ani

Laurenţiu Mândru
România
36 ani

Lukáš Mareček
Cehia
24 ani

Mircea Voicu
România
34 ani

Pablo Álvarez
Argentina
30 ani

Raffaele Palladino
Italia
30 ani

Shkodran Mustafi
Germania
22 ani

Sorin Botiş
România
36 ani

Thiam Silmon Gueye
Senegal
24 ani

Yuri Zhevnov
Belarus
33 ani

Zbigniew Gut
Polonia
65 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti Pandurii Tg. Jiu Petrolul Ploiesti
FC Vaslui Dinamo Bucuresti
FC Brasov CFR Cluj Gaz Metan Medias
Otelul Galati Universitatea Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Timisoara
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

Etapa 27
11.04.2014
Cronica
Corona Braşov
0 - 0
ACS Poli Timişoara C
11.04.2014
Cronica
Steaua Bucureşti
0 - 1
FC Vaslui C
12.04.2014
Cronica
Astra Giurgiu
1 - 0
Concordia Chiajna C
12.04.2014
Cronica
Petrolul Ploieşti
2 - 0
Gaz Metan Mediaş C
13.04.2014
Cronica
Oţelul Galaţi
0 - 1
CFR 1907 Cluj C
13.04.2014
Cronica
Ceahlăul Piatra-Neamţ
0 - 1
Dinamo Bucureşti C
14.04.2014
Cronica
Universitatea Cluj
2 - 1
FC Botoşani C
14.04.2014
Cronica
Viitorul Constanţa
0 - 0
FC Braşov C
14.04.2014
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu
0 - 0
Săgeata Năvodari C


1. Steaua Bucureşti 62
2. Astra Giurgiu 56
3. Petrolul Ploieşti 52
4. Dinamo Bucureşti 46
5. FC Vaslui 45
6. Pandurii Târgu-Jiu 42
7. CFR 1907 Cluj 38
8. FC Botoşani 35
9. Concordia Chiajna 34
10. Gaz Metan Mediaş 33
11. Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
12. ACS Poli Timişoara 31
13. Universitatea Cluj 30
14. Săgeata Năvodari 29
15. Oţelul Galaţi 28
16. FC Braşov 27
17. Viitorul Constanţa 27
18. Corona Braşov 14
Clasament Liga I

Etapa 26
12.04.2014 Sportul Studenţesc Bucureşti
-
Unirea Slobozia   C
12.04.2014 Dunărea Galaţi
2 - 0
Rapid Bucureşti C
12.04.2014 ACS Berceni
2 - 0
Farul Constanţa C
12.04.2014 Gloria Buzău
0 - 1
CSMS Iaşi C
12.04.2014 Unirea Tărlungeni
3 - 2
FC Clinceni C
12.04.2014 SC Bacău
2 - 1
CF Brăila C


1. CSMS Iaşi 49
2. Rapid Bucureşti 41
3. Unirea Slobozia 41
4. FC Clinceni 37
5. ACS Berceni 36
6. SC Bacău 29
7. Unirea Tărlungeni 27
8. Gloria Buzău 25
9. CF Brăila 23
10. Rapid CFR Suceava 19
11. Farul Constanţa 18
12. Dunărea Galaţi 17
13. Sportul Studenţesc Bucureşti 0
Clasament B1

Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reşiţa
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistriţa C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureş
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. CS Universitatea Craiova 49
2. Metalul Reşiţa 37
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 36
4. FC Olt Slatina 36
5. ASA Târgu-Mureş 34
6. Gloria Bistriţa 34
7. Olimpia Satu-Mare 33
8. CS Mioveni 29
9. FC Bihor Oradea 26
10. FCM UTA Arad 21
11. FC Universitatea Craiova 17
12. Minerul Motru 13
Clasament B2

Play-Off B1


Etapa 22
11.04.2014 Metalul Reşiţa
4 - 0
FCM UTA Arad C
12.04.2014 FC Olt Slatina
2 - 0
FC Bihor Oradea C
12.04.2014 Minerul Motru
0 - 0
CSM Râmnicu-Vâlcea C
12.04.2014 Olimpia Satu-Mare
0 - 1
Gloria Bistriţa C
12.04.2014 ASA Târgu-Mureş
3 - 0
FC Universitatea Craiova C
12.04.2014 CS Universitatea Craiova
2 - 0
CS Mioveni C


1. ACS Berceni 0
2. CSMS Iaşi 0
3. FC Clinceni 0
4. Rapid Bucureşti 0
5. SC Bacău 0
6. Unirea Slobozia 0
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Etapa 1
18.04.2014 CS Universitatea Craiova
12:00
FC Olt Slatina   C
18.04.2014 Gloria Bistriţa
17:00
CSM Râmnicu-Vâlcea   C
18.04.2014 ASA Târgu-Mureş
19:00
Metalul Reşiţa   C


1. ASA Târgu-Mureş 0
2. CS Universitatea Craiova 0
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 0
4. FC Olt Slatina 0
5. Gloria Bistriţa 0
6. Metalul Reşiţa 0
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Etapa 1
18.04.2014 Rapid CFR Suceava
11:00
Dunărea Galaţi   C
18.04.2014 CF Brăila
11:00
Unirea Tărlungeni   C
18.04.2014 Gloria Buzău
17:00
Farul Constanţa   C


1. CF Brăila 0
2. Dunărea Galaţi 0
3. Farul Constanţa 0
4. Gloria Buzău 0
5. Rapid CFR Suceava 0
6. Unirea Tărlungeni 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Etapa 1
18.04.2014 Olimpia Satu-Mare
-
FC Universitatea Craiova   C
18.04.2014 CS Mioveni
17:00
Minerul Motru   C
18.04.2014 FC Bihor Oradea
17:00
FCM UTA Arad   C


1. CS Mioveni 0
2. FC Bihor Oradea 0
3. FC Universitatea Craiova 0
4. FCM UTA Arad 0
5. Minerul Motru 0
6. Olimpia Satu-Mare 0
Clasament Play-Out B2

C1


Etapa 22
11.04.2014 FCM Bacău
-
Ştiinţa Miroslava   C
11.04.2014 Aerostar Bacău
1 - 2
Bucovina Pojorâta C
11.04.2014 Cetatea Târgu-Neamţ
3 - 1
CSM Moineşti C
11.04.2014 Sporting Suceava
0 - 1
FCM Dorohoi C
11.04.2014 Bucovina Rădăuţi
1 - 1
Ceahlăul Piatra-Neamţ II C
11.04.2014 Petrotub Roman
0 - 0
Kosarom Paşcani C


1. Kosarom Paşcani 36
2. FCM Dorohoi 36
3. Petrotub Roman 35
4. Ştiinţa Miroslava 35
5. Cetatea Târgu-Neamţ 35
6. Bucovina Pojorâta 31
7. CSM Moineşti 28
8. Ceahlăul Piatra-Neamţ II 26
9. Sporting Suceava 16
10. Bucovina Rădăuţi 15
11. Aerostar Bacău 14
12. FCM Bacău 0
Clasament C1

C2


Etapa 22
11.04.2014 CS Ştefăneşti
2 - 0
Oţelul Galaţi II C
11.04.2014 Conpet Cireşu
2 - 3
Dunărea Călăraşi C
11.04.2014 Progresul Cernica
0 - 3
Viitorul Axintele C
12.04.2014 Callatis Mangalia
3 - 1
Rapid Feteşti C
12.04.2014 Gloria Popeşti Leordeni
2 - 2
CS Afumaţi C
12.04.2014 Sporting Lieşti
1 - 2
FC Voluntari C


1. FC Voluntari 55
2. CS Ştefăneşti 46
3. CS Afumaţi 44
4. Dunărea Călăraşi 39
5. Gloria Popeşti Leordeni 38
6. Viitorul Axintele 37
7. Oţelul Galaţi II 24
8. Callatis Mangalia 23
9. Progresul Cernica 20
10. Sporting Lieşti 20
11. Conpet Cireşu 16
12. Rapid Feteşti 9
Clasament C2

C3


Etapa 22
11.04.2014 Metaloglobus Bucureşti
2 - 1
Concordia Chiajna II C
12.04.2014 Juventus Bucureşti
1 - 0
Dinamo II Bucureşti C
12.04.2014 CS Tunari
4 - 1
Viitorul Domneşti C
12.04.2014 CS Podari
0 - 1
Inter Clinceni C
12.04.2014 FC Balş 2007
0 - 3
CS Baloteşti C
12.04.2014 ASRA Apă Craiova
1 - 2
CS Vişina-Nouă C


1. Juventus Bucureşti 47
2. CS Baloteşti 40
3. CS Vişina-Nouă 38
4. Inter Clinceni 34
5. Metaloglobus Bucureşti 31
6. FC Balş 2007 31
7. Dinamo II Bucureşti 30
8. CS Tunari 30
9. Viitorul Domneşti 24
10. CS Podari 22
11. Concordia Chiajna II 22
12. Viitorul Municipal Craiova 21
Clasament C3

C4


Etapa 22
11.04.2014 FC Avrig
-
Minerul Jilţ Mătăsari   C
11.04.2014 Milenium Giarmata
1 - 3
Pandurii Târgu-Jiu II C
11.04.2014 FC Hunedoara
5 - 0
AFCM Reşiţa 2012 C
11.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 0
CS FC Caransebeş C
11.04.2014 Ştiinţa Turceni
1 - 1
CS Vulturii 2009 C
11.04.2014 Jiul Rovinari
0 - 1
Muncitorul Reşiţa C


1. CS FC Caransebeş 47
2. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 44
3. FC Hunedoara 42
4. Milenium Giarmata 36
5. Pandurii Târgu-Jiu II 31
6. CS Vulturii 2009 30
7. Jiul Rovinari 27
8. Ştiinţa Turceni 20
9. Muncitorul Reşiţa 18
10. AFCM Reşiţa 2012 17
11. Minerul Jilţ Mătăsari 0
12. FC Avrig 0
Clasament C4

C5


Etapa 22
11.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
11.04.2014 Şoimii Pâncota
1 - 1
Arieşul Turda C
12.04.2014 Unirea Jucu
0 - 1
CS Osorhei C
12.04.2014 FC Municipal Baia-Mare
1 - 0
Unirea Dej C
12.04.2014 CS Ineu
0 - 1
CS Naţional Sebiş C
12.04.2014 FC Zalău
1 - 2
CSO Cugir C


1. Metalurgistul Cugir 45
2. CS Naţional Sebiş 40
3. Şoimii Pâncota 37
4. CS Osorhei 31
5. FC Municipal Baia-Mare 29
6. CS Ineu 28
7. FC Zalău 26
8. Sănătatea Cluj 25
9. Unirea Jucu 18
10. Arieşul Turda 15
11. Unirea Dej 10
12. FC Universitar Baia-Mare 0
Clasament C5

C6


Etapa 22
11.04.2014 ACS URBAN Titu
1 - 1
FC Zagon C
11.04.2014 Atletic Bradu
0 - 0
SCM Argeş Piteşti 2012 C
11.04.2014 Civitas Făgăraş
0 - 3
FCM Târgovişte C
12.04.2014 FCM Câmpina
1 - 0
Avântul Reghin C
12.04.2014 FC Păpăuţi
0 - 0
CONPET Ploieşti C
12.04.2014 Chindia Târgovişte
2 - 1
Fortuna Poiana Câmpina C


1. Chindia Târgovişte 51
2. Fortuna Poiana Câmpina 48
3. SCM Argeş Piteşti 2012 46
4. FC Zagon 39
5. FCM Câmpina 39
6. Atletic Bradu 38
7. CONPET Ploieşti 24
8. Avântul Reghin 22
9. ACS URBAN Titu 20
10. FCM Târgovişte 19
11. FC Păpăuţi 18
12. Civitas Făgăraş 2
Clasament C6

Play-Off C1


Etapa 1
18.04.2014 Petrotub Roman
17:00
Bucovina Pojorâta   C
18.04.2014 FCM Dorohoi
17:00
Cetatea Târgu-Neamţ   C
18.04.2014 Ştiinţa Miroslava
17:00
Kosarom Paşcani   C


1. Bucovina Pojorâta 0
2. Cetatea Târgu-Neamţ 0
3. FCM Dorohoi 0
4. Kosarom Paşcani 0
5. Petrotub Roman 0
6. Ştiinţa Miroslava 0
Clasament Play-Off C1

Play-Off C2


Etapa 1
18.04.2014 FC Voluntari
17:00
Dunărea Călăraşi   C
18.04.2014 CS Afumaţi
17:00
Gloria Popeşti Leordeni   C
18.04.2014 CS Ştefăneşti
17:00
Viitorul Axintele   C


1. CS Afumaţi 0
2. CS Ştefăneşti 0
3. Dunărea Călăraşi 0
4. FC Voluntari 0
5. Gloria Popeşti Leordeni 0
6. Viitorul Axintele 0
Clasament Play-Off C2

Play-Off C3


Etapa 1
18.04.2014 Inter Clinceni
13:00
FC Balş 2007   C
18.04.2014 Juventus Bucureşti
17:00
Metaloglobus Bucureşti   C
18.04.2014 CS Baloteşti
17:00
CS Vişina-Nouă   C


1. CS Baloteşti 0
2. CS Vişina-Nouă 0
3. FC Balş 2007 0
4. Inter Clinceni 0
5. Juventus Bucureşti 0
6. Metaloglobus Bucureşti 0
Clasament Play-Off C3

Play-Off C4


Etapa 1
18.04.2014 CS FC Caransebeş
17:00
CS Vulturii 2009   C
18.04.2014 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
17:00
Pandurii Târgu-Jiu II   C
18.04.2014 Milenium Giarmata
17:00
FC Hunedoara   C


1. CS FC Caransebeş 0
2. CS Vulturii 2009 0
3. FC Hunedoara 0
4. Milenium Giarmata 0
5. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 0
6. Pandurii Târgu-Jiu II 0
Clasament Play-Off C4

Play-Off C5


Etapa 1
18.04.2014 Metalurgistul Cugir
17:00
FC Municipal Baia-Mare   C
18.04.2014 CS Naţional Sebiş
17:00
CS Osorhei   C
18.04.2014 Şoimii Pâncota
17:00
CS Ineu   C


1. CS Ineu 0
2. CS Naţional Sebiş 0
3. CS Osorhei 0
4. FC Municipal Baia-Mare 0
5. Metalurgistul Cugir 0
6. Şoimii Pâncota 0
Clasament Play-Off C5

Play-Off C6


Etapa 1
17.04.2014 Argeşul Piteşti 2012
17:00
Atletic Bradu   C
18.04.2014 Chindia Târgovişte
17:00
FC Zagon   C
18.04.2014 Fortuna Poiana Câmpina
17:00
FCM Câmpina   C


1. Argeşul Piteşti 2012 0
2. Atletic Bradu 0
3. Chindia Târgovişte 0
4. FC Zagon 0
5. FCM Câmpina 0
6. Fortuna Poiana Câmpina 0
Clasament Play-Off C6

Play-Out C1


Etapa 1
18.04.2014 CSM Moineşti
-
FCM Bacău   C
18.04.2014 Ceahlăul Piatra-Neamţ II
17:00
Bucovina Rădăuţi   C
18.04.2014 Sporting Suceava
17:00
Aerostar Bacău   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuţi 0
3. Ceahlăul Piatra-Neamţ II 0
4. CSM Moineşti 0
5. FCM Bacău 0
6. Sporting Suceava 0
Clasament Play-Out C1

Play-Out C2


Etapa 1
18.04.2014 Callatis Mangalia
-
Progresul Cernica   C
18.04.2014 Conpet Cireşu
17:00
Rapid Feteşti   C
18.04.2014 Oţelul Galaţi II
17:00
Sporting Lieşti   C


1. Callatis Mangalia 0
2. Conpet Cireşu 0
3. Oţelul Galaţi II 0
4. Progresul Cernica 0
5. Rapid Feteşti 0
6. Sporting Lieşti 0
Clasament Play-Out C2

Play-Out C3


Etapa 1
18.04.2014 Dinamo II Bucureşti
13:00
Concordia Chiajna II   C
18.04.2014 Viitorul Municipal Craiova
17:00
CS Podari   C
18.04.2014 CS Tunari
17:00
Viitorul Domneşti   C


1. Concordia Chiajna II 0
2. CS Podari 0
3. CS Tunari 0
4. Dinamo II Bucureşti 0
5. Viitorul Domneşti 0
6. Viitorul Municipal Craiova 0
Clasament Play-Out C3

Play-Out C4


Etapa 1
18.04.2014 Muncitorul Reşiţa
-
Minerul Jilţ Mătăsari   C
18.04.2014 Jiul Rovinari
-
FC Avrig   C
18.04.2014 Ştiinţa Turceni
17:00
AFCM Reşiţa 2012   C


1. AFCM Reşiţa 2012 0
2. FC Avrig 0
3. Jiul Rovinari 0
4. Minerul Jilţ Mătăsari 0
5. Muncitorul Reşiţa 0
6. Ştiinţa Turceni 0
Clasament Play-Out C4

Play-Out C5


Etapa 1
18.04.2014 Sănătatea Cluj
-
FC Universitar Baia-Mare   C
19.04.2014 FC Zalău
11:00
Unirea Dej   C
19.04.2014 Unirea Jucu
17:00
Arieşul Turda   C


1. Arieşul Turda 0
2. FC Universitar Baia-Mare 0
3. FC Zalău 0
4. Sănătatea Cluj 0
5. Unirea Dej 0
6. Unirea Jucu 0
Clasament Play-Out C5

Play-Out C6


Etapa 1
18.04.2014 FCM Târgovişte
-
Civitas Făgăraş   C
18.04.2014 CONPET Ploieşti
17:00
ACS URBAN Titu   C
18.04.2014 Avântul Reghin
17:00
FC Păpăuţi   C


1. ACS URBAN Titu 0
2. Avântul Reghin 0
3. Civitas Făgăraş 0
4. CONPET Ploieşti 0
5. FC Păpăuţi 0
6. FCM Târgovişte 0
Clasament Play-Out C6