Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 22.02.2014 - 00:00

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2013-2014

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2013-2014
ASTRA GIURGIU (antrenor Daniel Isăilă -confirmat-)
Au venit: Ştefan Popescu (fundaş, Bolton Wanderers U21),  Paul Papp (fundaş, Chievo Verona), Alexandru Ioniţă II (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Laurenţiu Iorga (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Denis Alibec (atacant, FC Bologna)
Au plecat: Ştefan Bărboianu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Alexandru Giurgiu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Uriah Asante -Ghana- (mijlocaş, final de contract), Sergiu Ungureanu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Pedro Santos -Portugalia- (atacant, Sporting Braga)

PETROLUL PLOIEŞTI (antrenor Cosmin Contra -confirmat-)
Au venit: Gerson Guimarães Junior -Brazilia- (fundaş, Kapfenberger SV), Adrian Mutu (atacant, AC Ajaccio), Ianis Zicu (atacant, Gangwon FC), Toto Tamuz -Israel- (atacant, Ural Sverdlovsk Oblast)
Au plecat: Alexandru Benga (fundaş, Botev Plovdiv), Damien Boudjemaa -Franţa- (mijlocaş, Slavia Praga), Férébory Doré -Congo- (atacant, Botev Plovdiv), Hamza Younés -Tunisia- (atacant, Botev Plovdiv)

STEAUA BUCUREŞTI (antrenor Laurenţiu Reghecampf -confirmat-)
Au venit: Martin Bogatinov -Macedonia- (portar, Karpaty Lviv), Alexandru Târnovan (mijlocaş, FC Viitorul), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, FC Vaslui), Claudiu Keserü (atacant, SC Bastia)
Au plecat: Doru Bratu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Alexandru Mitriţă (mijlocaş, FC Viitorul), Alexandru Bourceanu (mijlocaş, Trabzonspor), Adrian Cristea (mijlocaş, Maccabi Petah Tikva), Mihai Costea (atacant, pus pe lista de transferuri), Stefan Nikolić -Muntenegru- (atacant, Incheon United), Leandro Tatu -Brazilia- (atacant, Bangkok United)

PANDURII TÂRGU-JIU (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Michał Gliwa -Polonia- (portar, Zagłębie Lubin), Doru Bratu (fundaş, Steaua Bucureşti), Dan Nistor (mijlocaş, Evian Thonon Gaillard), Cristian Bud (atacant, Gaz Metan Mediaş), Maximiliano Jorge Giusti -Argentina- (atacant, CD Universidad de San Martín de Porres)
Au plecat: David Lazar (portar, FC Botoşani), Ionuţ Rada II (fundaş, Universitatea Cluj), Cosmin Băcilă (mijlocaş, final de contract), Ionuţ Tătaru (fundaş, FC Universtatea Craiova), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş, Al-Ahli Jeddah), Admir Adrović -Muntenegru- (atacant, Maccabi Petah Tikva), Diego Rubio -Chile- (atacant, Sporting Lisabona)

DINAMO BUCUREŞTI (antrenor Flavius Stoican -confirmat-)
Au venit: Ştefan Bărboianu (fundaş, Astra Giurgiu), Antonio Asanović -Croaţia- (fundaş, Corona Braşov), Alexandru Giurgiu (fundaş, Astra Giurgiu), Gelu Velici (atacant, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Cristian Cherchez, (mijlocaş, Chindia Târgovişte), Ionuţ Cioinac (mijlocaş, Fortuna Poiana Câmpina), Kamil Biliński (atacant, Žalgiris Vilnius)
Au plecat: Cristian Manyur (portar, Fortuna Poiana Câmpina), Srdjan Luchin (fundaş, Botev Plovdiv), Alin Dobrosavlevici (fundaş, ACS Poli Timişoara), Alexandru Curtean (mijlocaş, Botev Plovdiv), Mirza Hasanović -Bosnia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Kévin Zougoula -Coasta de Fildeş- (atacant, şi-a reziliat contractul), Ionel Dănciulescu (atacant, retras), Valentin Balint (atacant, Corona Braşov)

FC VASLUI  (antrenor Liviu Ciobotariu -confirmat-)
Au venit: Gil Bahia -Brazilia- (fundaş, Olaria AC), Mauricio Cuero -Columbia- (mijlocaş, CD La Equidad), Matías Enrique Abelairas -Argentina- (mijlocaş, Puebla FC), Franco Razzotti Viretto -Argentina- (mijlocaş, Velez Sarsfield), "Marquinhos" Marco Gomes Rodrigues -Portugalia- (atacant, Chernomorets Burgas)
Au plecat: Anej Lovrečič -Slovenia- (mijlocaş, Vardar Skopje), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Denis Pozder -Bosnia- (atacant, SSVg Velbert), Sabrin Sburlea (atacant, şi-a reziliat contractul)

CFR 1907 CLUJ (antrenor Vasile Miriuţă -nou-)
Au venit: Remo Amadio -Italia- (portar, Corona Braşov), Tiago Lopes -Portugalia- (fundaş, SC Covilhã), Aitor Monroy -Spania- (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Najib Ammari -Algeria- (mijlocaş, Chernomorets Burgas), Sergiu Negruţ (atacant, CSM Râmnicu-Vâlcea), Giorgi Chanturia -Georgia- (atacant, Vitesse Arnhem)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, pus pe lista de transferuri), László Sepsi (fundaş, ASA Târgu-Mureş), Gonçalo Brandão -Portugalia- (fundaş, Os Belenenses), Ioan Hora (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş), Nwankwo Obiora -Nigeria- (mijlocaş, Córdoba CF), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş)

GAZ METAN MEDIAŞ (antrenor Cristian Dulca -confirmat-)
Au venit: Andrei Vâtcă (portar, FC Viitorul), Florin Ilie (fundaş, Corona Braşov), Petr Mach -Cehia- (fundaş, FC Baník Ostrava), Gerardo Gordillo -Guatemala- (fundaş, Enosis Neon Paralimni), Yoki Kumada -Japonia- (mijlocaş, Ilūkstes NSS), Aliu Djaló "Kaby" -Guinea-Bissau- (mijlocaş, CS Marítimo), Nikola Antić -Serbia- (atacant, FK Sopot Belgrad), Adrian Mărkuş (atacant, Kaposvári Rákóczi)
Au plecat: Adrian Gurincu (portar, Metalurgistul Cugir), Žarko Marković -Serbia- (fundaş, FC Kairat Almaty), Florin Sandu (fundaş, şi-a reziliat contractul), Iulian Cristea (mijlocaş, Metalurgistul Cugir), Cristian Bud (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Giorgi Alaverdashvili -Georgia- (atacant, şi-a reziliat contractul)

CEAHLĂUL PIATRA-NEAMŢ (antrenor Costel Ilie -nou-)
Au venit: Nicolae Calancea -Moldova- (portar, Zimbru Chişinău), Vaidas Slavickas -Lituania- (fundaş, FK Ekranas Panevėžys), Justin Jake Lopes (liber de contract), Andre Kalenga Ntambue -Olanda- (atacant, Diegem Sport)
Au plecat: Edon Hasani -Albania- (mijlocaş, ACS Poli Timişoara), Aitor Monroy -Spania- (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Emil Dică (Rapid Bucureşti), Gelu Velici (atacant, Dinamo Bucureşti)

CONCORDIA CHIAJNA (antrenor Ionuţ Chirilă -confirmat-)
Au venit: Silviu Dobrescu (portar, CSM Râmnicu-Vâlcea), Ovidiu Marin (mijlocaş, juniori)
Au plecat: Silviu Pană (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Claudiu Ionescu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul)

ACS POLI TIMIŞOARA (antrenor Aurel Şunda -confirmat-)
Au venit: Ioan Mera (fundaş, Săgeata Năvodari), Alin Dobrosavlevici (fundaş, Dinamo Bucureşti), Edon Hasani -Albania- (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Esmir Ahmetović -Bosnia- (mijlocaş, FK Jagodina), Danijel Murariju -Serbia- (mijlocaş, KS Lushnja), Alin Roman (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş), Fabian Himcinshi (atacant, Empoli Primavera), Marius Staicu (atacant, Metalul Reșița)
Au plecat: Răzvan Moldovan (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Jorge Ruiz -Venezuela- (atacant, şi-a reziliat contractul)

FC BOTOŞANI (antrenor Leontin Grozavu -nou-)
Au venit: David Lazar (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Miloš Živković -Serbia- (fundaş, FK Radnički Niš), Deniss Ivanovs -Letonia- (fundaş,  FK Baku), Sergiu Oltean (fundaş, FC Braşov),  Silvio Dorrego -Uruguay- (fundaş, Juventud de Las Piedras), Eino Puri -Estonia- (mijlocaş, JK Nõmme Kalju), Aurimas Vertelis -Lituania- (mijlocaş, FK Ekranas), Cristian Danci (mijlocaş, Metalul Reşiţa), Ionuț Plămadă (atacant, Rapid CFR Suceava), Aco Stojkov -Macedonia- (atacant, Vardar Skopje)
Au plecat: Dragoş Petrache (portar, şi-a reziliat contractul), Andrei Poverloveci (fundaş, Corona Braşov), Florin Plămadă (fundaş, CSMS Iaşi), Constantin Drugă (fundaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Ursu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Casian Maghici (fundaş, şi-a reziliat contractul), George Tăban (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cătălin Vraciu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ionuţ Matei (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Răzvan Radu (atacant, şi-a reziliat contractul), Marian Tănasă (atacant, şi-a reziliat contractul)

SĂGEATA NĂVODARI (antrenor Cătălin Anghel -nou-)
Au venit: Claudiu Baican (portar, Benevento Calcio), Borja Navarro Landaburu (fundaş Real Betis Sevilla "B"), Miloš Deletić -Serbia- (mijlocaş, Napredak Kruševac), Valentin Bărbulescu (mijlocaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Silviu Pană (mijlocaş, Concordia Chiajna), Dulee Johnson -Liberia- (mijlocaş, IK Brage), Emilio Guerra -Spania- (atacant, Nea Kavala FC)
Au plecat: Krisztián Pogacsics -Ungaria- (portar, FC Bihor Oradea), Ioan Mera (fundaş, ACS Poli Timişoara), Ionel Ghinea (fundaş, şi-a reziliat contractul), Valentin Apostol (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Andrei Florean (mijlocaş, Kaposvári Rákóczi), Andrei Florean (mijlocaş, Liberty Salonta), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş), Saša Popin -Serbia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

OŢELUL GALAŢI (antrenor Ewald Lienen -Germania- -confirmat-)
Au venit: Mauro Goicoechea -Uruguay- (portar, Danubio FC), Stéphane Tritz -Franţa- (fundaş, FC Tours), Giuseppe Prestia -Italia- (fundaş, FC Crotone), Florin Lovin (mijlocaş, SV Mattersburg), Bocar Djumo -Guineea-Bissau- (atacant, Internazionale Milano Primavera)
Au plecat: Cristian Brăneţ (portar, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Boşneag (portar, pus pe lista de transferuri), João Felipe Antunes -Brazilia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Samoel Cojoc (fundaş, şi-a reziliat contractul), Lucian Murgoci (fundaş, Dunărea Galaţi), Laurenţiu Iorga (mijlocaş, Astra Giurgiu), Gabriel Paraschiv (mijlocaş, retras), Bogdan Chipirliu (atacant, Fortuna Poiana Câmpina)

FC VIITORUL (antrenor Bogdan Vintilă -confirmat-)
Au venit: George Şerban (portar, FC Voluntari), Sergiu Moga (fundaş, Honvéd Budapesta), Bogdan Ţâru (fundaş, FC Voluntari), Adrian Boitoş (fundaş, Steaua Bucureşti), Paul Medeşan (fundaş, SC Bacău), Florin Tănase (mijlocaş, FC Voluntari), Daniel Gheorghe (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Alexandru Mitriţă (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Ionuţ Vână (atacant, AS Roma)
Au plecat: Andrei Vâtcă (portar, Gaz Metan Mediaş), Ionuţ Şerban (mijlocaş, CS Universitatea Craiova), Thiago Luiz -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cosmin Achim (mijlocaş, FC Voluntari), Emerson Marcelina -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Alexandru Târnovan (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Bogdan Vasile (mijlocaş, ASA Târgu-Mureş)

FC BRAŞOV (antrenor Cornel Ţălnar-nou-)
Au venit: Florin Iacob (portar, Unirea Tărlungeni), Mislav Leko -Croaţia- (fundaş, NK Osijek), Marius Constantin (fundaş, liber de contract), Ştefan Grigorie (mijlocaş, Apollon Limassol), János Székely (mijlocaş, liber de contract), Alexandru Ciocâlteu (mijlocaş, CF Brăila), Rareş Enceanu (mijlocaş, Unirea Tărlungeni)
Au plecat: Sergiu Olteanu (fundaş, FC Botoşani), Ovidiu Mendizov (fundaş, Corona Braşov), Daniel Tătar (mijlocaş, şi-a reziliat contractul)

UNIVERSITATEA CLUJ (antrenor Mihai Teja -confirmat-)
Au venit: Mădălin Martac (fundaş, Corona Braşov), Ionuţ Rada II (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ronald Gërçaliu -Austria- (fundaş, FC Erzgebirge Aue), Robert Boboc (fundaş, CS Mioveni), Marian Popescu (mijlocaş, CS Mioveni), Braga Menezes Rodrigo -Brazilia- (mijlocaş, Comercial FC), Maximilian Nicu (mijlocaş, TSV 1860 München), Karim Boutadjine -Franţa/Algeria- (atacant, liber de contract), Gabriel Machado -Brazilia- (atacant, Syrianska FC)
Au plecat: Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Habib Baldé -Franţa- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Emil Rilke -Cehia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Cătălin Dedu (atacant, Corona Braşov), Octavian Ursu (atacant, Unirea Slobozia)

CORONA BRAŞOV (antrenor Ionel Gane -confirmat-)
Au venit: Sergiu Homei (fundaş, ASA Târgu-Mureş), Rareş Forika (fundaş, reprimit în lot), Andrei Poverloveci (fundaş, FC Botoşani), Mihai Istrofor (fundaş, FC Zagon), Florin Manea (mijlocaş, reprimit în lot), Ovidiu Mendizov (fundaş, FC Braşov), Radu Leonte (mijlocaş, FC Păpăuţi), Cătălin Dedu (atacant, Universitatea Cluj), Valentin Balint (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Remo Amadio -Italia- (portar, CFR Cluj), Mădălin Martac (fundaş, Universitatea Cluj), Nicolás Rodríguez -Uruguay- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Antonio Asanović -Croaţia- (fundaş, Dinamo Bucureşti), Florin Ilie (fundaş, Gaz Metan Mediaş), Óscar Arce -Venezuela- (fundaş, şi-a reziliat contractul), José Aguirre -Uruguay- (atacant, şi-a reziliat contractul), Vasile Olariu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), João Marcos -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Chirciu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri) Vojislav Vranjković -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Florin Stângă (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Marius Pastor (mijlocaş, Unirea Tărlungeni), Jaime Bragança -Portugalia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Luís Lourenço -Portugalia- (atacant, şi-a reziliat contractul)

STRANIERI
Ioan Andone (antrenor) -----> Al-Ettifaq Club
Laurenţiu
Brănescu (portar, SS Juve Stabia) -----> SS Virtus Lanciano
Aurelian
Chiţu (mijlocaş, Valenciennes FC) -----> PAS Giannina
Cristian
Chivu (fundaş, Internazionale Milano) -----> retras
George Galamaz (fundaş, Anorthosis Famagusta) -----> retras
Răzvan
Raţ (fundaş, West Ham United) -----> Rayo Vallecano
Raul
Rusescu (atacant, Sevilla FC) -----> Sporting Braga
Tibor Selymes (antrenor) -----> Kaposvári Rákóczi FC
Adrian Stoian (mijlocaş, Genoa 1893) -----> Chievo Verona
Gabriel Tamaş (fundaş, fără echipă) -----> Doncaster Rovers






Sursa: Sorin Arotăriţei
Taguri: Transferuri Liga 1    iarna 2013-2014    RoMercato   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Jugurtha Hamroun a fost reprimit in lotul Stelei

Mijlocaşul Jugurtha Hamroun a fost reprimit în lotul Stelei, după ce a fost exclus pentru meciul cu Sparta Praga, iar antrenorul Laurenţiu Reghecampf a afirmat că jucătorul va primi o amendă....

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2016-2017

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2016-2017 (pauza de vară)

Liga 1 - Etapa 2: Rezultate si marcatori

CSM Politehnica Iaşi - Gaz Metan Mediaş 3 - 1

Liga 1 - Etapa 2: CSM Politehnica Iasi - Gaz Metan Medias 3-1

CSM Politehnica Iași a învins-o pe nou-promovata Gaz Metan Mediaș cu scorul de 3-1 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a doua a Ligii 1 de fotbal. Alexandru Țigănașu (5)...

FC Steaua l-a imprumutat pe Bogdan Mitrea de la Ascoli

FC Steaua a anunţat, vineri, că l-a împrumutat pe fundaşul Bogdan Mitrea de la gruparea Ascoli, înţelegerea fiind valabilă un an. "FC Steaua Bucureşti anunţă că a ajuns la un acord pentru...

Budescu s-a antrenat in tricoul Astrei pentru prima data dupa jumatate de an

Atacantul Constantin Budescu, transferat de Astra Giurgiu la Dalian Yifang la 1 februarie, s-a antrenat joi seară în tricoul campioanei României, la care va juca sob formă de împrumut de la...

Europa League: KAA Gent - FC Viitorul 5-0

Formația belgiană KAA Gent a surclasat-o pe FC Viitorul cu scorul de 5-0 (2-0), joi seara, pe teren propriu, în prima manșă a turului al treilea preliminar al Europa League la fotbal. Gazdele s-au...

Petre Grigoras: Este dezamagire mare, sansele de calificare sunt minime

Antrenorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Petre Grigoraş, a declarat, miercuri seară, după înfrângerea din partida cu Maccabi Tel-Aviv, scor 1-3, că experienţa şi valoarea adversarului şi-a spus...

Europa League: Pandurii Targu-Jiu - Maccabi Tel-Aviv 1-3

Pandurii Târgu-Jiu a fost învinsă de echipa israeliană Maccabi Tel-Aviv, scor 1-3 (1-1), în meciul disputat joi, pe stadionul "Municipal" din Drobeta Turnu-Severin, în prima manșă a...

Rapid, exclusa din Liga 1 si inlocuita de ACS Poli Timisoara

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat, prin intermediul unui comunicat oficial, că locul rămas vacant în sezonul 2016-2017 al Ligii 1 prin neînscrierea şi dizolvarea S.C. Fotbal Club Rapid S.A....

Un fost fotbalist roman din Liga 1, condamnat la sase ani de inchisoare in Marea Britanie dupa ce a fost prins cu cocaina

Românul Voicu Răzvan Florea, fost fotbalist în Liga 1 pentru Gloria Bistriţa, a fost arestat în Anglia, după un control de rutină al poliţiştilor rutieri. Fostul mijlocaş, în vârstă acum de 31 de...



Top News

-Avancronica meciului FC Viitorul - Steaua Bucuresti

-Avancronica meciului Pandurii Targu-Jiu - Astra Giurgiu

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate si marcatori

-Liga 1 - Etapa 2: CSM Politehnica Iasi - Gaz Metan Medias 3-1

-Avancronica meciului Dinamo Bucuresti - ACS Poli Timisoara

-Avancronica meciului FC Botosani - CFR Cluj

-Avancronica meciului CSM Politehnica Iasi - Gaz Metan Medias




S-au nascut azi

Antolín Alcaraz
Paraguay
34 ani

Corry Evans
Irlanda del Nord
26 ani

Cristian Molinaro
Italia
33 ani

Florin Ionescu
România
46 ani

Jürgen Klinsmann
Germania
52 ani

Liviu Floricel
România
29 ani

Mariano Andújar
Argentina
33 ani

Mario Martínez
Honduras
27 ani

Marius Soare
România
29 ani

Mariyan Ognyanov
Bulgaria
28 ani

Mehmet Güven
Turcia
29 ani

Neil Webb
Anglia
53 ani

Nery Pumpido
Argentina
59 ani

Radostin Kishishev
Bulgaria
42 ani

Sandu Roco
România
50 ani

Silviu Rotaru
România
28 ani

SPANIA
Spania
103 ani

Teodor Balmoș
România
27 ani

ümit Davala
Turcia
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
29.07.2016
Cronica
CSM Politehnica Iaşi Gaz Metan Mediaş C
30.07.2016 FC Botoșani CFR 1907 Cluj C
30.07.2016 Dinamo București ACS Poli Timișoara C
31.07.2016 Pandurii Târgu-Jiu
17:30
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
31.07.2016 FC Viitorul
20:30
Steaua București Dolce Sport 1 C
01.08.2016 CS Universitatea Craiova
18:30
ASA Târgu-Mureș Dolce Sport 1 C
01.08.2016 Concordia Chiajna
21:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C


1. Dinamo București 6
2. CSM Politehnica Iaşi 3
3. FC Botoșani 3
4. Pandurii Târgu-Jiu 3
5. FC Viitorul 3
6. Gaz Metan Mediaş 3
7. Steaua București 0
8. CS Universitatea Craiova 0
9. FC Voluntari 0
10. Concordia Chiajna 0
11. Astra Giurgiu 0
12. CFR 1907 Cluj -3
13. ASA Târgu-Mureș -6
14. ACS Poli Timișoara -14
Clasament 2016-2017

Liga 2 B1
01.04.2016 FCM Dorohoi
-
Oțelul Galați   C
01.04.2016 Rapid București ACS Berceni C
02.04.2016 Farul Constanța Gloria Buzău C
02.04.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț CS Balotești C
02.04.2016 Academica Clinceni SC Bacău C
02.04.2016 Dunărea Călărași Rapid CFR Suceava C
02.04.2016 Dacia Unirea Brăila Bucovina Pojorâta C


1. Rapid București 54
2. Dunărea Călărași 52
3. Dacia Unirea Brăila 44
4. Farul Constanța 44
5. Academica Clinceni 43
6. SC Bacău 36
7. ACS Berceni 34
8. Gloria Buzău 31
9. CS Balotești 26
10. Rapid CFR Suceava 25
11. Bucovina Pojorâta 17
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 14
13. Oțelul Galați 12
14. FCM Dorohoi 0
Clasament B1

Liga 2 B2
02.04.2016 FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
02.04.2016 FC Bihor Oradea Universitatea Cluj C
02.04.2016 FC Brașov Șoimii Pâncota C
02.04.2016 FCM Baia-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
02.04.2016 Metalul Reșița CS Mioveni C
02.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Unirea Tărlungeni C
02.04.2016 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C


1. Chindia Târgoviște 52
2. Gaz Metan Mediaș 51
3. UTA Bătrâna Doamnă 51
4. FCM Baia-Mare 46
5. FC Brașov 45
6. CS Mioveni 45
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 44
8. Universitatea Cluj 44
9. Șoimii Pâncota 35
10. Olimpia Satu-Mare 33
11. Unirea Tărlungeni 24
12. FC Bihor Oradea 13
13. FC Caransebeș 13
14. Metalul Reșița 8
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
28.05.2016 Farul Constanța Dacia Unirea Brăila C
28.05.2016 SC Bacău Rapid București C
28.05.2016 Academica Clinceni Dunărea Călărași C


1. Rapid București 19
2. Dunărea Călărași 18
3. SC Bacău 15
4. Dacia Unirea Brăila 14
5. Farul Constanța 10
6. Academica Clinceni 8
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
28.05.2016 CS Mioveni Gaz Metan Mediaș C
28.05.2016 FCM Baia-Mare Chindia Târgoviște C
28.05.2016 FC Brașov UTA Bătrâna Doamnă C


1. UTA Bătrâna Doamnă 21
2. Gaz Metan Mediaș 20
3. Chindia Târgoviște 20
4. CS Mioveni 10
5. FCM Baia-Mare 8
6. FC Brașov 4
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
04.06.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț ACS Berceni C
04.06.2016 Bucovina Pojorâta Gloria Buzău C
04.06.2016 CS Balotești Rapid CFR Suceava C


1. CS Balotești 21
2. Rapid CFR Suceava 17
3. ACS Berceni 16
4. Bucovina Pojorâta 16
5. Gloria Buzău 16
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
04.06.2016 Metalul Reșița CSM Râmnicu-Vâlcea C
04.06.2016 Unirea Tărlungeni Universitatea Cluj C
04.06.2016 Olimpia Satu-Mare Șoimii Pâncota C


1. Olimpia Satu-Mare 21
2. Șoimii Pâncota 19
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 17
4. Unirea Tărlungeni 14
5. Universitatea Cluj 12
6. Metalul Reșița 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
27.05.2016 CSM Pașcani Sepsi OSK Sfântu Gheorghe C
28.05.2016 Petrotub Roman Bucovina Rădăuți C
28.05.2016 Olimpia Râmnicu-Sărat Sporting Liești C
28.05.2016 FC Panciu Cetatea Târgu-Neamț C
28.05.2016 FC Zagon Știința Miroslava C
28.05.2016 Metalosport Galaţi Aerostar Bacău C
28.05.2016 Inter Dorohoi Atletico Vaslui C


1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 68
2. Olimpia Râmnicu-Sărat 61
3. Știința Miroslava 53
4. Petrotub Roman 49
5. Metalosport Galaţi 45
6. Sporting Liești 42
7. Aerostar Bacău 41
8. CSM Pașcani 33
9. FC Panciu 32
10. Inter Dorohoi 22
11. Atletico Vaslui 16
12. Bucovina Rădăuți 16
13. FC Zagon 13
14. Cetatea Târgu-Neamț 13
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
27.05.2016 Juventus București Delta Dobrogea Tulcea C
27.05.2016 Voinţa Snagov Înainte Modelu C
28.05.2016 CS Tunari Gloria Popești Leordeni C
28.05.2016 Petrolistul Boldești Dinamo II București C
28.05.2016 Unirea Slobozia Metaloglobus București C
28.05.2016 CSM Olteniţa Viitorul Domnești C
04.06.2016 FC Viitorul II
18:00
Callatis 2012 Mangalia   C


1. Juventus București 64
2. Delta Dobrogea Tulcea 59
3. Metaloglobus București 50
4. Unirea Slobozia 40
5. Viitorul Domnești 38
6. Înainte Modelu 35
7. Petrolistul Boldești 31
8. FC Viitorul II 26
9. Dinamo II București 21
10. CSM Olteniţa 21
11. Gloria Popești Leordeni 20
12. CS Tunari 20
13. Voinţa Snagov 18
14. Callatis 2012 Mangalia 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
28.05.2016 CS Ștefănești CS Afumați C
28.05.2016 FC Aninoasa Sporting Roșiori-de-Vede C
28.05.2016 CS Podari Atletic Bradu C
28.05.2016 Inter Olt Slatina URBAN Titu C
28.05.2016 CN "Dinicu Golescu" Concordia Chiajna II C
28.05.2016 Înfrăţirea Hărman SCM Argeș Pitești 2012 C
28.05.2016 Sporting Turnu-Măgurele FC Voluntari II C


1. SCM Argeș Pitești 2012 56
2. CS Afumați 56
3. FC Voluntari II 55
4. Sporting Turnu-Măgurele 45
5. CN "Dinicu Golescu" 42
6. Concordia Chiajna II 35
7. Sporting Roșiori-de-Vede 35
8. Atletic Bradu 35
9. CS Ștefănești 34
10. CS Podari 34
11. FC Aninoasa 31
12. Inter Olt Slatina 29
13. URBAN Titu 16
14. Înfrăţirea Hărman 16
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
27.05.2016 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic Milenium Giarmata C
27.05.2016 CS Național Sebiș Pandurii Târgu-Jiu II C
27.05.2016 Cetate Deva CSM Lugoj C
27.05.2016 CS Universitatea Craiova II Metalurgistul Cugir C
27.05.2016 Măgura Cisnădie ASU Poli Timişoara C
28.05.2016 FC Hunedoara Minerul Motru C
28.05.2016 CS Ineu ACSO Filiaşi C


1. ASU Poli Timişoara 61
2. Performanţa Ighiu 57
3. Metalurgistul Cugir 57
4. CS Național Sebiș 48
5. FC Hunedoara 44
6. Cetate Deva 42
7. Măgura Cisnădie 42
8. Pandurii Târgu-Jiu II 41
9. CSM Lugoj 41
10. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 38
11. CS Ineu 34
12. CS Universitatea Craiova II 28
13. Milenium Giarmata 21
14. ACSO Filiaşi 20
15. Minerul Motru 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
27.05.2016 AFC Odorheiu-Secuiesc CS Oşorhei C
27.05.2016 ASF Comuna Recea CS Iernut C
28.05.2016 FC Zalău CSM Sighetu Marmaţiei C
28.05.2016 Avântul Reghin Industria Galda de Jos C
28.05.2016 Unirea Jucu Sănătatea Cluj C
28.05.2016 Unirea Dej AFK Csíkszereda C
28.05.2016 Luceafărul Oradea Luceafărul Bălan C


1. Luceafărul Oradea 65
2. Avântul Reghin 58
3. Industria Galda de Jos 50
4. Unirea Jucu 49
5. AFK Csíkszereda 45
6. Sănătatea Cluj 41
7. ASF Comuna Recea 36
8. CS Iernut 35
9. CS Oşorhei 31
10. Unirea Dej 29
11. CSM Sighetu Marmaţiei 26
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 25
13. FC Zalău 23
14. Luceafărul Bălan 1
Clasament C5