Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 19.11.2008 - 16:00

U21, Romania - Bulgaria 1-1, intr-un meci amical disputat la Caracal

U21, Romania - Bulgaria 1-1, intr-un meci amical disputat la Caracal
Selecţionatele de tineret U21 ale României şi Bulgariei au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), miercuri, pe stadionul "Parc" din Caracal, într-un meci amical de fotbal. La prima apariţie în noua sa formulă, echipa antrenată de Emil Săndoi a deschis scorul foarte rapid, în minutul 2, prin Gângioveanu, care a reluat simplu cu capul mingea centrată de Torje. Bulgaria a egalat la scurt timp, în minutul 9, prin autogolul lui Gabriel Torje. Tinerii jucători români au dominat marea majoritate a timpului, dar nu au avut decât puţine ocazii de gol. Cea mai mare s-a înregistrat în minutul 79, când Bicfalvi a şutat în transversală în minutul 79. Arbitrul Bogaciu nu a acordat un penalty pentru echipa noastră, deşi Andrei Ionescu a fost dezechilibrat în careul oaspeţilor (71).

19.11.2008, ora: 14:00, Caracal, Stadion: "Parc", Spectatori: 4.000
România - Bulgaria 1 - 1 (1-1)
Au marcat:
1-0 Constantin Gângioveanu (2), 1-1 Gabriel Torje (9, autogol)

România: 1. Silviu Lung jr (Cezar Lungu, 71) - 2. Ştefan Bărboianu (5. Samuel Cojoc, 54), 3. Radu Barbu, 6. Andrei Cordoş, 4. Silviu Ilie - 8. Gabriel Torje (căpitan; 16. Cătălin Doman, 65), 10. Eric Bicfalvi, 7. Laurenţiu Iorga (15. Andrei Ionescu, 46), 11. Constantin Gângioveanu (19. Răzvan Ochiroşii, 54) - 14. Raul Rusescu (18. Fabian Teuşan, 65), 9. Lucian Răduţă (17. Denis Alibec, 60). Antrenor: Emil Săndoi.

Bulgaria: 12. Mario Kirev (1. Nikolai Mihailov, 46) - 3. Pavel Vidanov, 4. Ivan Ivanov (căpitan), 14. Filip Filipov, 5. Viktor Ghenev - 7. Lacezar Baltanov (20. Atanas Apostolov, 62), 6. Nikolai Djulgherov (19. Ianko Sandanski, 70), 17. Momcil Ţvetanov (15. Viktor Petakov, 63), 16. Nikolai Cipev - 10. Galin Ivanov (2. Todor Stoev, 80), 9. Atanas Kurdov (11. Gheorghi Karaneicev, 46). Antrenor: Ivan Kolev.

Arbitru: Aurelian Bogaciu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Daniel Demetrescu (Râmnicu-Vâlcea), Adrian Ghinguleac (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea).

Cartonaşe galbene: Rusescu (47), Cojoc (63) - Djulgherov (44)

Meciul pe care naţionala de tineret a României l-a disputat împotriva Bulgariei a fost primul pe care fotbaliştii pregătiţi de Emil Săndoi l-au susţinut după ratarea calificării la CE 2009.

Andrei Ionescu a cerut un penalty în minutul 73, atunci când a fost împins în careu de un fundaş advers, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

Emil Săndoi: "A fost un test util contra unui adversar bun, am văzut care este potenţialul băieţilor, cred că meritam să câştigăm după numărul ocaziilor avute. Din păcate am primit acel autogol pe o greşeală copilărească. Este greu să stabileşti relaţii de joc între jucători care nu au evoluat împreună până acum, dar prestaţia lor îmi dă speranţe până acum. La unii jucători se cunoaşte faptul că nu joacă la echipele de club, le-a fost mai greu şi azi, este important ca de acum să evolueze meci de meci. Se cunoaşte un plus de experienţă la jucătorii care au evoluat în campania trecută de calificare. Astăzi ne-au lipsit Hora, Liviu Ganea şi Sburlea, dar nu-i nicio problemă, am avut ocazia să văd alţi jucători la lucru".

Constantin Gângioveanu: "A fost un test pe jumătate reuşit, mă bucur că am marcat, dar îmi pare rău că nu am reuşit să câştigăm, ne dorim foarte mult să depăşim generaţiile trecute şi să ne calificăm la următorul turneu final. Sper să marchez şi cu Steaua cum am făcut-o şi astăzi".

Gabriel Torje: "Trebuia să dăm două, trei goluri, să ne facem meciul mai uşor, din păcate eu am marcat în proprie poartă, dar se mai întâmplă şi astfel de lucruri. Suntem un grup de jucători talentaţi, dar mai avem nevoie de timp până să devenim o familie".






Taguri: Under 21    Romania    Bulgaria    amical    Caracal    Cosmin Gangioveanu    Gabriel Torje   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...

Mirel Rădoi: Suntem outsideri, dar le vom face viaţa grea tuturor

Selecţionerul echipei de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a declarat, după tragerea la sorţi a grupelor turneului final, că tricolorii sunt outsideri la Campionatul European...

România, în grupă cu Anglia, Franţa şi Croaţia, la Campionatul European Under 21 din 2019

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa C a Campionatului European de fotbal Under 21 din 2019, alături de Anglia, Franţa şi Croaţia, potrivit tragerii la sorţi...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

-Preliminarii Euro 2020: Belgia a învins Rusia, scor 3-1, într-un meci arbitrat de Haţegan

-Clubul Manchester United va suporta o parte din preţul biletelor fanilor săi în deplasarea de la Barcelona

-Cristiano Ronaldo nu va fi suspendat după gestul său din partida cu Atletico Madrid

-Cristian Ganea s-a accidentat şi va părăsi cantonamentul echipei naţionale

-Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

-Biletul zilei la pariuri - 21.03.2019




S-au nascut azi

Aldo Duscher
Argentina
40 ani

Aleksandar Petrović
Serbia
36 ani

AS VARESE
Italia
109 ani

Benson Owusu
Ghana
42 ani

Bernard Dietz
Germania
71 ani

Dan Lăcustă
România
42 ani

Dănuț Moisescu
România
47 ani

David Nyathi
Africa de Sud
50 ani

Doru Nicolae
România
67 ani

Emeric Jenei
România
82 ani

Eugen Crăciun
România
33 ani

Gabriel Abraham
România
28 ani

Giuseppe Galderisi
Italia
56 ani

Inácio Piá
Brazilia
37 ani

Ionuţ Panţâru
România
23 ani

Jean Pădureanu
România
83 ani

Jiří Krejčí
Cehia
33 ani

József Kardos
Ungaria
59 ani

Júnior Maranhão
Brazila
34 ani

Kevin Pezzoni
Germania
30 ani

Luke Freeman
Anglia
27 ani

Martin Hoffmann
RDG
64 ani

Mihai Ivăncescu
România
77 ani

Mirel Rădoi
România
38 ani

Oleh Kuznetsov
URSS (Ucraina)
56 ani

Ovidiu Pașcalău
România
37 ani

Ovidiu Petre
România
37 ani

Petr Mach
Cehia
34 ani

Philippe Clement
Belgia
45 ani

Piotr Trochowski
Germania
35 ani

Srđan Žakula
Serbia
40 ani

Stefan Pettersson
Suedia
56 ani

Stefano Marzo
Belgia
28 ani

Walter Samuel
Argentina
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
15.03.2019 CS Mioveni Chindia Târgoviște C
16.03.2019 UTA Arad Luceafărul Oradea C
16.03.2019 ACS Poli Timișoara Academica Clinceni C
16.03.2019 Dacia Unirea Brăila CS Balotești C
16.03.2019 SSC Farul Constanţa Pandurii Târgu-Jiu C
16.03.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti Metaloglobus București C
16.03.2019 FC Argeș Pitești ASU Politehnica Timişoara C
16.03.2019 Aerostar Bacău Universitatea Cluj C
17.03.2019 Ripensia Timișoara FC Snagov C
19.03.2019 Petrolul Ploiești ACS Energeticianul Petroșani C


1. Universitatea Cluj 56
2. Academica Clinceni 55
3. FC Snagov 55
4. Chindia Târgoviște 54
5. Petrolul Ploiești 53
6. FC Argeș Pitești 43
7. CS Mioveni 36
8. UTA Arad 35
9. ACS Energeticianul Petroșani 31
10. Pandurii Târgu-Jiu 29
11. Metaloglobus București 29
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
13. ASU Politehnica Timişoara 28
14. Luceafărul Oradea 28
15. Ripensia Timișoara 27
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. Dacia Unirea Brăila 15
20. ACS Poli Timișoara 14
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro