Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 15.12.2016 - 19:49

Cupa Romaniei - optimi: FC Viitorul - Pandurii Targiu-Jiu 3-0

Cupa Romaniei - optimi: FC Viitorul - Pandurii Targiu-Jiu 3-0
FC Viitorul s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Pandurii Târgu-Jiu cu scorul de 3-0 (1-0), într-un meci din faza optimilor, disputat joi la Ovidiu.

Viitorul, care era mare favorită, a controlat clar partida și s-a impus după golurile lui Gabriel Iancu (30), Ionuț Vână (61) și Florin Purece (66). De notat că Purece a pasat decisiv la primele goluri.

Pandurii Târgu-Jiu a folosit doar jucători de la echipa a doua.

În sferturi s-au mai calificat ACS Poli Timișoara, CS Universitatea Craiova, CFR Cluj, FC Voluntari, CS Mioveni și Astra Giurgiu. Joi mai este programată ultima partidă din optimi, Gaz Metan Mediaș - Dinamo București.

Sferturile de finală vor avea loc pe 29 martie, semifinalele se vor juca tur (26 aprilie) - retur (17 mai), iar finala se va disputa în data de 27 mai.

FC Viitorul - Pandurii Târgu-Jiu 3-0 (1-0)
Au marcat:
1-0 Gabriel Iancu (30), 2-0 Ionuț Vână (61), 3-0 Florin Purece (66)

Viitorul: Buzbuchi - Daniel López, Hodorogea, K. Boli (70 Cioablă), Mitache - Cicâldău (70 Al. Stoica), Carp, Casap - Purece, G. Iancu (63 Neniță), Vână. Manager tehnic: Gheorghe Hagi.

Pandurii: Negrilă - Trocan (66 Miroiu), David, Pițian, Tudoran - Tudor, Brânzan - R. Dumitru, Pirtea, Pârvulescu (80 Cioiu) - Trifu (73 Gruia). Antrenor Marian Dinu.

Cartonașe galbene: Vână - Pițian

Arbitru: Iulian Dima (București); arbitri asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung-Muscel), Gabriel Sabin Stroe (Pitești); arbitru de rezervă: Laurențiu Ionașcu (Buzău). Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu-Vâlcea) - CCA, Dorinel Dincă (Călărași) - FRF, Academia Gheorghe Hagi - Teren Central - Ovidiu.

⚽️ Gheorghe Hagi: "Dinamo a jucat cu Dinamo II, Steaua ieri, azi Astra. Adversarii tineri au jucat cum au putut, lăsând la o parte doi-trei jucători şi noi am fost tineri. Merităm, suntem acolo sunt, construim mentalitate, e bine. E un an bun, foarte bun, am obţinut rezultate bune, am crescut, suntem echipă respectată, producem jucători, e important. Nu ne gândim la plecări, suntem puternici, buni, vom analiza ofertele, apoi să terminăm bine şi să fim la fel de puternici".







Taguri: Cupa Romaniei    FC Viitorul    Pandurii Targiu-Jiu    Gabriel Iancu    Ionut Vana    Florin Purece   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Cupa României fără Voluntari

Surpriza fazei 16-imilor celei de-a 80-a ediție a cupei României s-a înregistrat la Sibiu, unde AFC Hermannstadt a eliminat deținătoarea trofeului, FC Voluntari. Universitatea Cluj (reloaded după...

Săptămâna Cupei României

Marți au început meciurile 16-imilor de finală ale Cupei României, ediția 2017-18. Meciul cel mai interesant al zilei s-a disputat la Ploiești unde gazdele au ratat un penalty mai mult decât echipa...

FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

Meciurile FC Botoșani - CFR Cluj, Sepsi OSK - CSU Craiova, Concordia Chiajna - Astra Giurgiu și ASU Poli Timișoara - ACS Poli Timișoara dețin capul de afiș al șaisprezecimilor de finală...

Începe Cupa României, faza națională, ediția 2017-2018

Prima rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17:30. Conform programului, în această etapă intră în...

Marius Şumudică: La ieşirile lui Teixeira şi Lovin s-a pierdut mijlocul terenului

Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, sâmbătă seară, că Astra Giurgiu a avut de pierdut, după ce i-a înlocuit pe Felipe Teixeira şi Florin Lovin. Astra a pierdut Cupa...

Claudiu Niculescu: Anul ăsta a fost anul FCV-ului, FC Viitorul şi FC Voluntari

Tehnicianul Claudiu Niculescu a declarat, sâmbătă seară, că le-a transmis jucătorilor să aibă încredere în ei, deoarece la pauza meciului cu Astra Giurgiu, când erau conduşi cu 1-0, erau toţi cu...

Vasile Maftei: Este unul dintre cele mai frumoase trofee

Fundaşul echipei FC Voluntari, Vasile Maftei, a declarat, sâmbătă, după câştigarea Cupei României, că acest trofeu a fost obţinut pentru că jucătorii au avut...

Cristian Săpunaru: E mai dureros să pierzi la loteria penaltyuri

Fundaşul echipei Astra Giurgiu, Cristian Săpunaru, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că el şi colegii săi au intrat puţin mai relaxaţi pe teren după pauză şi au comis...

Florin Lovin: Nu este o finală tristă

Mijlocaşul echipei Astra Giurgiu, Florin Lovin, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că pentru el a fost o onoare să-şi...

Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu

Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, sâmbătă seară, la Ploieşti, după victoria, scor 6-4 după lovituri de...

Finala Cupei României: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-1, 5-3 la lovituri de departajare

FC Voluntari a câștigat în premieră Cupa României la fotbal, după ce a dispus cu 5-3 la loviturile de departajare de Astra Giurgiu, sâmbătă seara, în finala desfășurată pe stadionul "Ilie...



Top News

-Dan Petrescu: Cred că e cea mai grea deplasare din acest campionat

-Mihai Roman: O să răsplătesc încrederea tuturor!

-Gigi Becali: Alibec n-are nimic! N-are nimic, doar se alintă!

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1




S-au nascut azi

Ali Bilgin
Turcia
36 ani

André Ayew
Ghana
28 ani

Andrés Fernández
Spania
31 ani

Andrew Davies
Anglia
33 ani

Besart Ibraimi
Macedonia
31 ani

Boubacar Sanogo
Coasta de Fildeș
35 ani

Chidi Odiah
Nigeria
34 ani

Claudio Suárez
Mexic
49 ani

Cristian Oncică
România
34 ani

Daniele Portanova
Italia
39 ani

David Belenguer
Spania
45 ani

Epaminonda Nicu
România
38 ani

Ferenc Bene
Ungaria
73 ani

Liedson
Portugalia
40 ani

Marcel Risse
Germania
28 ani

Martin Ødegaard
Norvegia
19 ani

Nicolae Lupescu
România
77 ani

Patrick Müller
Elveția
41 ani

Ray Wilson
Anglia
83 ani

Răzvan Horj
România
22 ani

Seo Jung-Won
Coreea de Sud
47 ani

Tim Wiese
Germania
36 ani

Toño
Spania
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași
0 - 0
Juventus București Dolce Sport 1 C
17.12.2017 Steaua București
20:00
FC Viitorul Dolce Sport 1 C
18.12.2017 FC Voluntari
17:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara
20:00
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 44
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 27
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 24
11. FC Voluntari 22
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5