Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Europa League 24.10.2014 - 00:37
Joi seară, s-au jucat meciurile din etapa a 3-a a fazei grupelor Ligii Europa. Au fost câteva surprize, printre care victoria echipei Aaalborg cu un categoric 3-0 în fața formației Dinamo Kiev sau succesul celor de la Young Boys Berna cu 2-0 în meciul cu Napoli.



Europa League 23.10.2014 - 23:20
Formația daneză Aalborg a trecut cu scorul de 3-0, joi seară, de formația ucraineană Dinamo Kiev, într-un meci din cadrul Grupei J a Ligii Europa, din care face parte și Steaua. Golurile gazdelor au fost marcate de Thomas Enevoldsen în minutul 11 și Nicolai Thomsen în minutele 39 și 90.


Europa League 23.10.2014 - 12:29
Red Bull Salzburg şi Dinamo Zagreb se întâlnesc în această seară, de la ora 22.05, în Grupa D a Europa League, din care face parte şi Astra Giurgiu. Înaintea acestei partide, austriecii sunt lideri, cu 4 puncte după două meciuri, iar croaţii se situează pe poziţia a treia cu trei puncte.



Europa League 23.10.2014 - 11:09
Joi seară, se dispută meciurile din etapa a treia a fazei grupelor Ligii Europa. În Grupa J, din care face parte Steaua, Aalborg primeşte vizita ucrainienilor de la Dinamo Kiev, în timp ce în grupa D, în care joacă Astra Giurgiu, Salzburg va da piept cu Dinamo Zagreb.


Europa League 20.10.2014 - 10:27
Programul meciurilor de joi din Europa League Programul meciurilor care se vor disputa, joi, în etapa a treia a fazei grupelor Europa League, în care evoluează şi echipele Steaua şi Astra Giurgiu: Ora 20:00, Grupa G, HNK Rijeka (Croaţia) - Feyenoord (Olanda), Standard Liège (Belgia) - FC Sevilla (Spania), Grupa H, OSC Lille (Franţa) - Everton FC (Anglia)...


Europa League 03.10.2014 - 00:43
Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în etapa a II-a a grupelor Europa League: Grupa A; Villarreal (Spania) - Apollon Limassol (Cipru) 4-0 Au marcat: Moreno '9, '82, Espinosa '44, '51. FC Zurich (Elveţia) - Borussia Monchengladbach (Germania) 1-1.


Europa League 02.10.2014 - 14:46
Formaţia Qarabağ FK din Azderbaidjan se va deplasa în această seară la Milano, pentru partida cu Internazionale, din Grupa F a Europa League. Puini iubitori ai fotbalului îşi imaginau în urmă cu câţiva ani că această formaţie va ajunge să dispute un meci oficial pe "San Siro", în grupele unei competiţii...


Europa League 02.10.2014 - 09:55
Joi, se dispută meciurile din cadrul etapei a doua a fazei grupelor Europa League. Pe lângă partidele pe care le vor juca echipele românești, competiția ne propune și alte dispute interesante. Printre acestea, se numără meciul de la Londra, dintre Tottenham și Beșiktaș sau partida Dinamo Moscova - PSV Eindhoven.


Europa League 19.09.2014 - 01:41
Kent Nielsen: Sunt dezamagit, nu am mai trait asa ceva Tehnicianul echipei Aalborg BK, Kent Nielsen, a declarat joi seară, după meciul pierdut cu scorul de 0-6 în faţa Stelei, în grupa J a Europa League, că nu a mai trăit un astfel de joc şi că este foarte dezamăgit. "Nu am fost pregătiţi suficient din punct de vedere fizic", a spus Kent Nielsen.


Europa League 19.09.2014 - 01:26
Europa League: Rezultatele inregistrate joi Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima etapă a grupelor Europa League: Grupa A: Borussia Monchengladbach (Germania) - Villarreal (Spania) 1-1 Au marcat: Herrmann '21 / Uche '68, Apollon Limassol (Cipru) - FC Zurich (Elveţia) 3-2, Au marcat: Papoulis '9, Gullon '40, P. Koch '87 (autogol) / Rikan '50.


Europa League 17.09.2014 - 23:32
Joi, se dispută primele meciuri din grupele Europa League, ediția 2014-2015. Pe lângă partidele în care sunt implicate cele două echipe române, Steaua și Astra, vor avea loc și alte dispute interesante. Sevilla - Feyenoord, Borussia Monchengladbach - Villarreal și Fiorentina - Guingamp sunt doar câteva dintre ele.


Europa League 16.09.2014 - 12:49
Steaua si Astra vor debuta joi in grupele Europa League 2014-2015 Echipele de fotbal Steaua București și Astra Giurgiu vor debuta joi, 18 septembrie, în grupele Europa League 2014-2015, a doua competiție continentală intercluburi. Steaua, campioana en titre a României, va primi vizita formației daneze Aalborg BK, în cadrul Grupei J a competiției, meciul urmând să se dispute pe...


Europa League 29.08.2014 - 15:02
Componenta grupelor Europa League Componenţa grupelor Europa League, stabilită, vineri, la tragerea la sorţi de la Monaco: Grupa A: Villarreal (Spania), Borussia Mönchegladbach (Germania), FC Zürich (Elveţia), Apollon Limassol (Cipru), Gupa B: FC Copenhaga (Danemarca), FC Bruges (Belgia), AC Torino (Italia), HJK Helsinki (Finlanda)...


Europa League 29.08.2014 - 10:45
Fundaşul român Răzvan raţ a fost integralist, aseară, în partida pe care formaţia elenă PAOK Salonic a câştigat-o, scor 4-0, pe teren propriu, în faţa formaţiei Zimbru Chişinău, în manşa a doua a play-off-ului Europa League. Raţ a primit şi un cartonaş galben în minutul 90+3.


Europa League 29.08.2014 - 08:41
Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a play-off-ului Europa League: Lokomotiv Moscova (Rusia) - Apollon (Cipru) 1-4, în tur 1-1 Au marcat: Pavliucenko '85 / Rezek '20, Papoulis '51, Thuram '78, Lopez '84


Europa League 26.08.2014 - 15:01
Arbitri din Rusia si Slovacia pentru Astra Giurgiu si Petrolul Ploiesti, in Europa League Arbitri din Rusia şi Slovacia pentru Astra Giurgiu şi Petrolul Ploieşti în meciurile retur cu Olympique Lyon, respectiv Dinamo Zagreb, din play-off-ul Europa League, a anunţat, marţi, site-ul oficial al UEFA. Rusul Sergei Karasev va conduce la centru partida Astra Giurgiu - Olympique Lyon, care se va disputa joi, de la ora...


Europa League 22.08.2014 - 00:25
Europa League: Rezultate Rezultatele înregistrate în partidele disputate, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League: FC Astana (Kazahstan) - Villarreal CF (Spania) 0-3, Au marcat: Cani '33, Dos Santos '48, Mario Gaspar '84, FC Aktobe (Kazahstan) - Legia Varşovia (Polonia) 0-1 A marcat: Duda '48


Europa League 21.08.2014 - 12:02
Europa League: Victorii pentru Dnepr si Inter Milano Primele două meciuri din prima manşă a Europa League s-au jucat aseară. Formaţia ucrainiană Dnepr Dnepropetrovsk a învins, scor 2-1, pe teren propriu, gruparea croată Hajduk Split. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 47, iar gazdele au punctat apoi de două ori prin Nikola Kalinić 50 şi Jewhen Szachov 88.


Europa League 21.08.2014 - 11:14
Astăzi se dispută partidele din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa. Pe lângă cele două partide în care sunt implicate formaţiile Petrolul şi Astra, competiţia ne oferă şi alte dispute interesante. Fosta adversară a Stelei, FC Aktobe (Kazahstan) dă piept cu Legia Varşovia (Polonia).


Europa League 19.08.2014 - 17:14
Brigada romaneasca la meciul PSV Eindhoven - Shakhtyor Salihorsk Uniunea Europeană de Fotbal a delegat o brigadă românească de arbitri la meciul dintre echipele PSV Eindhoven (Olanda) și Shakhtyor Salihorsk (Belarus), din cadrul primei manșe a play-off-ului competiției Europa League, programată joi seara, de la ora 19:45. La centru va oficia Cristian Balaj din Baia-Mare, ajutat la...


Europa League 08.08.2014 - 15:25
Programul play-off-ului Europa League Programul play-off-ului Europa League, stabilit în urma tragerii la sorţi ce a avut loc vineri, la Nyon: FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) - VfL Borussia Mönchengladbach (Germania), FC Spartak Trnava (Slovacia) - FC Zürich (Elveţia, Qarabağ FK (Azerbaidjan) - FC Twente (Olanda)...


Europa League 08.08.2014 - 06:30
Rezultate din mansa secunda a turului trei preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a turului trei preliminar al Europa League: Ermis Aradippou (Cipru) - Young Boys Berna (Elveţia) 0-2, în tur 0-1, Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - RNK Split (Croaţia) 0-0, în tur 0-2, FK Krasnodar (Rusia) - Diosgyor (Ungaria) 3-0, în tur 5-1...


Europa League 01.08.2014 - 01:00
Rezultate din prima mansa turului trei preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima manşă a turului trei preliminar al Europa League sunt următoarele: Şahtior Karagandi (Kazahstan) - Hajduk Split (Croaţia) 4-2, FC Astana (Kazahstan) - AIK Stockholm (Suedia) 1-1, Neftci Baku (Azerbaidjan) - FC Şihura (Georgia) 0-0...


Europa League 25.07.2014 - 07:53
Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi joi, în manşa secundă a turului doi preliminar al Europa League: Marţi, FK Zeljenicar (Bosnia-Herţegovina) - Metalurg Skopje (Macedonia) 2-2, în tur 0-0, Joi, Şahtior Karagandi (Kazahstan) - FK Atlantas (Lituania) 3-0, în tur 0-0...


Europa League 19.07.2014 - 07:08
Meciurile tur vor avea loc pe 31 iulie, iar returul pe 7 august. Iată programul complet al tragerii la sorți pentru turul III preliminar al acestei competiții, potrivit tragerii la sorți efectuate, vineri, la sediul UEFA de la Nyon (Elveția). Meciurile tur vor avea loc pe 31 iulie, iar returul pe 7 august.


Europa League 18.07.2014 - 11:14
Fara meciuri in cupele europene intre echipele ruse si ucrainene, a decis UEFA Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) a anunțat că meciurile dintre echipele ruse și ucrainene din cupele europene nu vor putea avea loc "până la noi ordine", se arată într-un comunicat al forului continental. Tragerea la sorți pentru turul 3 preliminar al Europa League va avea loc vineri în Elveția


Europa League 18.07.2014 - 10:00
Rezultate din turul doi preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, joi, în prima manşă a turului doi preliminar al Europa League: FC Astana (Kazahstan) - Hapoel Tel-Aviv FC (Israel) 3-0, FC Kairat Almaty (Kazahstan) - Esbjerg fB (Danemarca) 1-1, KF Laçi (Albania) - FC Zoria Lugansk (Ucraina) 0-3, MFK Košice (Slovacia) - FC Slovan Liberec (Cehia) 0-1...


Europa League 11.07.2014 - 11:00
Rezultate inregistrate in mansa secunda a primului tur preliminar al Europa League Rezultatele înregistrate în partidele disputate, joi, în manşa secundă a primului tur preliminar al Europa League sunt următoarele: Şahtior Karagandi (Kazahstan) - FC Şirak (Armenia) 4-0, în tur 2-1, FC Astana (Kazahstan) - FC Piunik (Armenia) 2-0, în tur 4-1, FC Mika (Armenia) - RNK Split (Croaţia) 1-1, în tur 0-2...


Europa League 04.07.2014 - 15:31
Rezultate din turul I preliminar al Europa League Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi joi, în prima manşă a turului întâi preliminar al Europa League: Sliema Wanderers (Malta) - Ferencvaros Budapesta (Ungaria) 1-1, Jeunesse Esch (Luxemburg) - Dundalk FC (Irlanda) 0-2, FK Shkendija (Macedonia) - Zimbru Chişinău (Moldova) 2-1...


Europa League 23.06.2014 - 19:04
Programul meciurilor din turul doi preliminar al Europa League Programul meciurilor care se vor disputa în turul doi preliminar al Europa League, conform tragerii la sorţi de luni, de la Nyon: Győri ETO FC (Ungaria) - IFK Göteborg (Suedia)/CS Fola Esch (Luxemburg), FK Lovćen (Muntenegru)/FK Željezničar (Bosnia-Herţegovina) - UE Santa Coloma (Andorra)/FK Metalurg Skopje (Macedonia)...


Europa League 23.06.2014 - 15:00
Programul meciurilor din primul tur preliminar al Europa League Programul meciurilor care se vor disputa în primul tur preliminar al Europa League, conform tragerii la sorţi de luni, de la Nyon: FC Sioni Bolnisi (Georgia) - KS Flamurtari (Albania), FK Turnovo (Macedonia) - FC Chikhura Sachkhere (Georgia), FC Veris Chişinău (Republica Moldova) - PFC Litex Loveci (Bulgaria)...


Europa League 15.05.2014 - 11:23
Kevin Gameiro, atacantul formației FC Sevilla, a recunoscut că echipa sa a fost dominată de Benfica în finala Europa League de la Torino, jucată miercuri seară și câștigată de andaluzi cu scorul de 4-2 după executarea loviturilor de departajare. "A fost o seară magnifică", a spus atacantul.


Europa League 15.05.2014 - 10:40
Unai Emery: Benfica a fost o finalista meritorie Tehnicianul echipei FC Sevilla, Unai Emery, a declarat, după câștigarea Europa League, că și-a dorit foarte mult ca formația sa să ajungă în ultimul act al competiției și să este minunat să joci o finală și să obții trofeul. "Benfica a fost, ca și noi, o finalistă meritorie. Meciul a fost relativ echilibrat", a spus Emery.


Europa League 15.05.2014 - 10:14
Jorge Jesus, antrenorul echipei Benfica Lisabona, a declarat că echipa sa a fost mai bună decât FC Sevilla, câștigătoarea Europa League. "A fost un meci mare, o mare finală, în care Sevilla a câștigat la penalty-uri, dar în timpul regulamentar de joc cred că am fost echipa mai bună".


Europa League 15.05.2014 - 08:00
Rakitici a primit trofeul Europa League de la Michel Platini Căpitanul formației FC Sevilla, Ivan Rakitici, a primit trofeul Europa League de la președintele UEFA, Michel Platini, miercuri seară, pe Juventus Stadium, în cadrul ceremoniei de premiere. Platini, alături de care se afla prințul Felipe al Spaniei, i-a premiat mai întâi pe arbitrii conduși de Felix Brych și apoi pe jucătorii...


Europa League 15.05.2014 - 06:15
Presa spaniola: Beto reda gloria echipei FC Sevilla Presa spaniolă îl laudă, joi, pe portarul echipei FC Sevilla, Beto, care a apărat două lovituri de departajare în finala Europa League, câștigată în fața formației Benfica Lisabona, notând că portughezul a fost eroul meciului. "Beto redă gloria echipei FC Sevilla", a titrat cotidianul As.


Europa League 15.05.2014 - 01:31
FC Sevilla a castigat Europa League Echipa spaniolă Sevilla FC a câștigat trofeul Europa League la fotbal, după ce a învins formația portugheză Benfica Lisabona, cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare (0-0 la finalul prelungirilor), miercuri seara, în finala disputată pe "Juventus Stadium" din Torino.


Europa League 14.05.2014 - 11:20
Rakitic, optimist inaintea finalei cu Benfica Mijlocașul ofensiv al echipei Sevilla FC, Ivan Rakitic, a prefațat într-un mini-interviu acordat pentru uefa.com finala Europa League de miercuri cu Benfica Lisabona. El s-a declarat optimist.


Europa League 14.05.2014 - 10:59
Jorge Jesus: Sa fim din nou in finala Europa League este extraordinar Antrenorul portughez Jorge Jesus a declarat că echipa sa, Benfica Lisabona, nu este favorită în meciul cu FC Sevilla, din finala Europa League, de miercuri, de la Torino. "Această finală continuă ceea ce Benfica a realizat în marea parte a sezonului, trebuie să profităm de drumul parcurs", a spus Jesus.


Europa League 14.05.2014 - 10:52
Unai Emery: Cand ai o ocazie, trebuie sa profiti Tehnicianul echipei FC Sevilla, Unai Emery, a declarat că speră într-o victorie în finala Europa League contra formației Benfica, subliniind că el este mereu optimist și se gândește la un rezultat bun. "Când ai o ocazie, trebuie să profiți. Benfica a ratat o ocazie anul trecut, iar acum revine în finală", a declarat Emery.


Europa League 14.05.2014 - 09:57
Din 1962 nu a mai câștigat Benfica Lisabona un trofeu european. O poate face astă-seară, dacă învinge în finala Europa League pe Sevilla. Jorge Jesus, antrenorul lusitanilor, vorbește chiar despre un blestem. De partea cealaltă, antrenorul andaluzilor", Unai Emery spune că este un vis inclusiv că echipa sa ajuns să joace finala.


Europa League 13.05.2014 - 12:20
Anumite date statistice ar trebui să o îngrijoreze pe Benfica Lisabona, viitoarea adversară de miercuri a formației spaniole Sevilla FC în finala Ligii Europa de la Torino. Spaniolii au un procentaj de sută la sută în finalele europene pe care le-au jucat în istoria lor.


Europa League 02.05.2014 - 12:40
Juan Antonio Pizzi: Fanii trebuie sa fie mandri de echipa Antrenorul Juan Antonio Pizzi s-a declarat mândru de jucătorii săi, în ciuda faptului că echipa Valencia a ratat calificarea în finala Europa League după ce a primit un gol în ultimul minut al meciului cu Sevilla FC. "Sunt mândru de jucătorii mei, de publicul nostru și de faptul că reprezint acest club", a declarat Pizzi.


Europa League 02.05.2014 - 12:38
Unai Emery: Trebuie sa ne bucuram de finala Tehnicianul formației Sevilla FC, Unai Emery, a declarat că echipa sa a obținut o calificare meritată în finala Europa League, după ce a marcat golul calificării în ultimul minut de joc al meciului cu Valencia, din manșa secundă a semifinalelor competiției. "Este ceva unic. Astăzi doar inima a contat", a declarat Emery.


Europa League 02.05.2014 - 12:34
Jorge Jesus: Juventus nu a avut mari ocazii Tehnicianul echipei Benfica Lisabona, Jorge Jesus, a declarat că formația sa a meritat calificarea în finala Europa League, deoarece a fost mai bună decât Juventus Torino în dubla manșă din semifinale, informează presa portugheză. "Am suferit mult pentru a ajunge în finală", a declarat Jorge Jesus.


Europa League 02.05.2014 - 12:31
Antonio Conte: Am dat totul, dar nu am avut noroc Antrenorul echipei Juventus Torino, Antonio Conte, a declarat că Benfica Lisabona a avut doar două șuturi pe poartă în dubla confruntare din semifinalele Europa League, apreciind că aceasta merită cel mai puțin calificarea în finală. "Merge în finală echipa care merită cel mai puțin după cele două meciuri".


Europa League 02.05.2014 - 00:28
Europa League: Sevilla a pierdut la Valencia dar merge in finala Sevilla FC s-a calificat în finala Europa League, deși a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), formația spaniolă Valencia CF, în manșa secundă a semifinalelor competiției. ÃŽn tur, FC Sevilla s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 și s-a calificat datorită golului marcat în deplasare.


Europa League 02.05.2014 - 00:22
Europa League: Benfica a remizat la Torino si s-a calificat in finala Benfica Lisabona s-a calificat în finala Europa League, după ce a terminat la egalitate, joi, în deplasare, scor 0-0, cu formația italiană Juventus Torino, în manșa secundă a semifinalelor competiției. ÃŽn tur, Benfica Lisabona s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1.


Europa League 01.05.2014 - 10:49
Europa League: Valencia are nevoie de un nou miracol pentru a ajunge in finala Pe stadionul Mestalla, astăzi, de la ora 22:05, valencia are nevoie de o victorie la trei goluri diferență în fața Sevillei pentru a accede în finala competiției, după ce a pierdut în tur cu 2-0. Miracolele nu sunt străine Valenciei, care în sferturi a eliminat pe Basel după 0-3 în tur.


Europa League 01.05.2014 - 10:11
Europa League: Benfica sta azi in drumul lui Juve catre finala de la Torino ÃŽn urma cu 21 de ani, Juventus antrenata de Giovanni Trapattoni a pierdut pe teren propriu turul sferturilor de finala din Cupa UEFA cu Benfica Lisabona, dar s-a impus apoi cu 3-0 în mansa a doua si s-a calificat. Juventusul lui Conte încearca joi sa reediteze aceeasi performanță.




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1987-88

-Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abdoulaye Fayé
Senegal
42 ani

Bernardo Redín
Columbia
57 ani

Colin Bell
Anglia
74 ani

Deniz Yılmaz
Turcia
32 ani

Edson Reis
Brazilia
30 ani

Emmanuel Adebayor
Togo
36 ani

F a b i n h o
Brazilia
38 ani

Fernando Llorente
Spania
35 ani

Filippo Scardina
Italia
28 ani

Fitzroy Simpson
Jamaica
50 ani

Gabriel Matei
România
30 ani

Gabriel Obertan
Argentina
31 ani

Georg Niedermeier
Germania
34 ani

George Călințaru
România
31 ani

Hernán Díaz
Argentina
55 ani

Iuliu Bodola
România
108 ani

Jesé Rodriguez
Spania
27 ani

Josip Fuček
Croaţia
35 ani

Jozef Adamec
Cehoslovacia
78 ani

Júlio César
Brazilia
40 ani

Juraj Kucka
Slovacia
33 ani

Léider Preciado
Columbia
43 ani

Louis-Paul Mfédé
Camerun
59 ani

Luka Peruzović
Yugoslavia
68 ani

Martin Jakubko
Slovacia
40 ani

Mauro Lustrinelli
Elveția
44 ani

Mirandinha
Brazilia
68 ani

Murat Tosun
Turcia
36 ani

Nacho Monreal
Spania
34 ani

Ole Gunnar Solskjær
Norvegia
47 ani

Ovidiu Ioaniţoaia
România
75 ani

P e p e
Portugalia
37 ani

Pascal Bieler
Germania
34 ani

Paul Tincu
România
34 ani

Pedro Mendes
Portugalia
41 ani

Petr Houbtchev
Bulgaria
56 ani

Radu Doicaru
România
41 ani

Ramón Heredia
Argentina
69 ani

Roman Jakóbczak
Polonia
74 ani

Sergi Enrich
Spania
30 ani

Sven Kums
Belgia
32 ani

Vaidas Slavickas
Lituania
34 ani

Vladimir Kaplichni
URSS
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
29.02.2020 FC Botoșani
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
01.03.2020 Universitatea Craiova
19:15
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
02.03.2020 CFR 1907 Cluj
20:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. FC Botoșani 0
4. Fotbal Club FCSB 0
5. Gaz Metan Mediaș 0
6. Universitatea Craiova 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
28.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
28.02.2020 Dinamo București
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
29.02.2020 FC Viitorul
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
02.03.2020 FC Hermannstadt
18:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. Academica Clinceni 0
2. Chindia Târgoviște 0
3. CSM Politehnica Iaşi 0
4. Dinamo București 0
5. FC Hermannstadt 0
6. FC Viitorul 0
7. FC Voluntari 0
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda UTA Arad C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 44
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017