Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga Naţiunilor 21.11.2018 - 01:00
Portugalia, ţinută în şah de Polonia, în Liga Naţiunilor. Suedia a promovat în Seria A Portugalia, campioana europeană en titre, a terminat la egalitate cu Polonia, 1-1, marţi seara, pe teren propriu, în primul eşalon al Ligii Naţiunilor la fotbal. Portugalia era sigură de câştigarea grupei dinaintea meciului, iar Polonia nu mai putea evita retrogradarea.



Liga Naţiunilor 20.11.2018 - 00:05
Liga Naţiunilor: Olanda, remiză nesperată cu Germania Naţionala Olandei a obţinut o remiză nesperată în faţa Germaniei, 2-2, la Gelsenkirchen, luni seara, în Liga Naţiunilor la fotbal, după ce a fost condusă cu 2-0 până în final.   Timo Werner (9) şi Leroy Sané (20) au adus "Nationalmannschaft" în


Liga Naţiunilor 17.11.2018 - 19:34
Serbia a învins cu 2-1 Muntenegru în Liga Naţiunilor Echipa de fotbal a Serbiei a învins-o cu scorul de 2-1 (2-0) pe cea a Muntenegrului, sâmbătă, la Belgrad, în Grupa a 4-a din Seria a treia a Ligii Naţiunilor, din care face parte şi România.   Serbia, care este foarte aproape



Liga Naţiunilor 16.11.2018 - 09:00
Croaţia şi-a luat revanşa în faţa Spaniei (3-2), în Liga Naţiunilor Selecţionata Croaţiei, vicecampioana mondială, a învins formaţia Spaniei cu scorul de 3-2, joi, la Zagreb, într-un meci din Liga Naţiunilor la fotbal, graţie unui gol marcat în minutele de prelungire. Croaţia şi-a luat astfel revanşa după ce în septembrie fusese


Liga Naţiunilor 15.11.2018 - 10:14
István Kovács va arbitra meciul Turcia - Suedia, din Liga Naţiunilor István Kovács va arbitra partida dintre reprezentativa Turciei, antrenată de Mircea Lucescu, şi selecţionata Suediei, programată sâmbătă, la Konya, la ora 19:00, în grupa a doua a Diviziei B a Ligii Naţiunilor.   Arbitri asistenţi vor fi Vasile Florin Marinescu şi Ovidiu


Liga Naţiunilor 13.10.2018 - 08:30
Liga Naţiunilor: Croaţia - Anglia, scor 0-0; Belgia - Elveţia 2-1 Reprezentativa Croaţiei a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu naţionala Angliei, într-un meci din grupa a patra a seriei A din Liga Naţiunilor.   Tot în seria A, dar în grupa 2, Belgia s-a impus acasă, scor 2-1, în


Liga Naţiunilor 11.10.2018 - 08:00
UEFA a mărit cu 50% primele de participare la Liga Naţiunilor Uniunea Europeană de Fotbal (UEFA) a decis să mărească cu 50% plăţile de solidaritate şi primele acordate celor 55 de selecţionate care participă la prima ediţie a Ligii Naţiunilor, câştigătoarea competiţiei urmând să încaseze 10,5 milioane euro, a anunţat UEFA


Liga Naţiunilor 09.10.2018 - 08:00
Joachim Löw, îl contrazice pe Juergen Klopp în privinţa importanţei Ligii Naţiunilor Selecţionerul Germaniei, Joachim Löw îl contrazice pe antrenorul echipei engleze Liverpool, conaţionalul său Jürgen Klopp, care a criticat înfiinţarea competiţiei Liga Naţiunilor, Löw susţinând că ideea acestui turneu este una bună.   "Pentru mine, ca tehnician al naţionalei Germaniei, Liga Naţiunilor este


Liga Naţiunilor 08.10.2018 - 20:07
Jürgen Klopp: Liga Naţiunilor este competiţia cea mai lipsită de sens din lumea fotbalului "Liga Naţiunilor este competiţia cea mai lipsită de sens din lumea fotbalului", a declarat antrenorul lui Liverpool, Jürgen Klopp, furios din cauza înlănţuirii infernale a meciurilor şi a lipsei unei pauze de vară pentru jucătorii care au evoluat la Cupa


Liga Naţiunilor 12.09.2018 - 08:15
Spania a surclasat vicecampioana mondială Croaţia cu 6-0, în Liga Naţiunilor Selecţionata Spaniei a surclasat Croaţia, vicecampioana mondială, cu neverosimilul scor de 6-0, marţi seara, la Elche, într-un meci din Grupa a 4-a a Seriei A, în Liga Naţiunilor la fotbal.   Golurile au fost marcat de Saul Niguez (24), Marco Asensio (33),


Liga Naţiunilor 08.09.2018 - 01:00
Liga Naţiunilor: Serbia, victorioasă în Lituania Selecţionata Serbiei a învins reprezentativa Lituaniei cu scorul de 1-0, vineri seara, în deplasare, într-un meci din Grupa a 4-a a Seriei C din Liga Naţiunilor la fotbal, din care face parte şi România.   Dusan Tadic (31) a marcat singurul gol


Liga Naţiunilor 07.09.2018 - 00:30
Germania şi Franţa au terminat la egalitate, 0-0, la debutul în Liga Naţiunilor Ultimele două campioane mondiale la fotbal, Germania şi Franţa, au terminat la egalitate, 0-0, joi seara, la debutul lor în Liga Naţiunilor.   ''Les Bleus'' nu au confirmat titlul cucerit în Rusia, al treilea portar al francezilor, Alphonse Areola, salvând echipa de


Liga Naţiunilor 05.09.2018 - 14:25
Liga Naţiunilor, în pragul debutului Competiţia de fotbal Liga Naţiunilor, un proiect al fostului preşedinte UEFA Michel Platini, va debuta joi, cu 55 de echipe la start, împărţite în patru eşaloane valorice, care se vor bate şi pentru calificarea la EURO 2020.   Competiţia este menită să


Liga Naţiunilor 25.01.2018 - 14:19
România va debuta în Liga Naţiunilor la 7 septembrie, acasă, cu Muntenegru Reprezentativa României va debuta în Liga Naţiunilor, în data de 7 septembrie, pe teren propriu, cu naţionala Muntenegrului, conform programului anunţat de UEFA şi FRF.   Partida cu Muntenegru se va disputa fără spectatori, ca urmare a unei sancţiuni primite pe durata


Liga Naţiunilor 25.01.2018 - 08:00
Turcia, în grupă cu Rusia şi Suedia la Liga Naţiunilor Selecţionata Turciei, pregătită de Mircea Lucescu, va evolua în cu Rusia şi Suedia la Liga Naţiunilor, conform tragerii la sorţi de miercuri.   Rezultatele tragerii la sorţi de miercuri:   Seria A:   Grupa 1: Germania, Franţa, Olanda   Grupa 2: Belgia, Elveţia, Islanda   Grupa 3: Portugalia, Italia, Polonia   Grupa




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019

-Cristiano Ronaldo a asigurat că rămâne la Juventus

-Mircea Rednic: Nu ştiu dacă e o revanşă de luat cu FC Botoşani

-Mircea Rednic spune că şi l-ar dori pe Florentin Matei, dar liber de contract

-Juventus Torino a câştigat pentru a opta oară consecutiv titlul în Italia

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB




S-au nascut azi

Andrea Parola
Italia
40 ani

Antonio Ghomsi
Camerun
33 ani

Cornel Cernea
România
43 ani

Cristian Bărbuț
România
24 ani

Cristian Pantelie
România
34 ani

David Luiz
Brazilia
32 ani

David Mateos
Spania
32 ani

Egil Olsen
Norvegia
77 ani

Gelu Velici
România
27 ani

Gheorghe Liliac
România
60 ani

Igor Budan
Croația
39 ani

Ionuț Târnăcop
România
32 ani

Ivaylo Yordanov
Bulgaria
51 ani

Ján Kozák
Slovacia
39 ani

Jasper Cillessen
Olanda
30 ani

John Obi Mikel
Nigeria
32 ani

KAKÁ
Brazilia
37 ani

Lukáš Droppa
Republica Cehă
30 ani

Marcin Żewłakow
Polonia
43 ani

Mark van Bommel
Olanda
42 ani

Nelson Cabrera
Paraguay
36 ani

Nicușor Boubătrân
România
32 ani

Pape Moussa Diakhatè
Senegal
30 ani

Pedro Santos
Portugalia
31 ani

Raymond Kalla
Camerun
44 ani

Roberto Carvalho
Brazilia
32 ani

Simone Dell'Agnello
Italia
27 ani

Tiago Costa
Portugalia
34 ani

Tudorel Cristea
România
55 ani

Viktor Faizulin
Rusia
33 ani

Zoltán Gera
Ungaria
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro