Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Sondaje


Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2012-2013)
Alexe
75
Dănciulescu
62
Țucudean
54
C.Matei
34
Luchin
18
Bălgrădean
15
C.Nica
10
L.Rus
7
Curtean
5
Boubacar
4
Dobrosavlevici
3
Issa Ba
2
A.Cristea
2
D.Grigore
2
Scutaru
1
Galchev
1
Căt.Munteanu
1
Pulhac
0
Koulibaly
0
Strătilă
0
Total : 296


Top News

-Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 17

-Spania: Primera Division - Etapa 16

-Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori

-Grupele turneului final EURO 2020

-Anglia: Premier League - Etapa 15




S-au nascut azi

Chris Wood
Anglia
28 ani

Clemens Fritz
Germania
39 ani

Colin Hendry
Scoția
54 ani

Cornel Irina
România
43 ani

Costel Ilie
România
40 ani

Danny Latza
Germania
30 ani

David Albelda
Spania
45 ani

Delron Buckley
Africa de Sud
42 ani

Dumitru Ciumac
Moldova
38 ani

Espen Baardsen
Norvegia
42 ani

Fran García
Spania
27 ani

František Veselý
Cehoslovacia
76 ani

John McClelland
Irlanda de Nord
64 ani

John Terry
Anglia
39 ani

Johnny Schuth
Franța
78 ani

Luca Rigoni
Italia
35 ani

Marko Ljubinković
Serbia
38 ani

Pape Sarr
Senegal
42 ani

Petar Aleksandrov
Bulgaria
57 ani

Rok Kronaveter
Slovenia
33 ani

Roland Hattenberger
Austria
71 ani

Theo Snelders
Olanda
56 ani

Tudorel Stanciu
România
40 ani

Vicente Sánchez
Uruguay
40 ani

Zdzisław Kapka
Polonia
65 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
06.12.2019 Fotbal Club FCSB Gaz Metan Mediaş C
07.12.2019 Chindia Târgoviște
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
07.12.2019 FC Hermannstadt
20:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
08.12.2019 FC Botoșani
17:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
08.12.2019 Astra Giurgiu
20:30
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
09.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:00
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
09.12.2019 FC Voluntari
20:30
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 38
2. Astra Giurgiu 37
3. Universitatea Craiova 34
4. Fotbal Club FCSB 33
5. FC Viitorul 32
6. Gaz Metan Mediaş 30
7. Dinamo București 28
8. FC Botoșani 26
9. CSM Politehnica Iaşi 22
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
11. Academica Clinceni 19
12. Chindia Târgoviște 17
13. FC Hermannstadt 16
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași
1 - 1
SSC Farul Constanţa   C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara
0 - 0
Pandurii Târgu-Jiu   C
07.12.2019 Concordia Chiajna
16:00
Rapid București   C
08.12.2019 UTA Arad
13:00
Petrolul Ploiești   C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu
17:00
Universitatea Cluj   C


1. CS Mioveni 37
2. UTA Arad 35
3. FC Argeș Pitești 33
4. Rapid București 32
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. Metaloglobus București 31
7. Petrolul Ploiești 31
8. ASU Poli Timişoara 28
9. SSC Farul Constanţa 28
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 26
12. Viitorul Târgu-Jiu 26
13. Ripensia Timișoara 24
14. AFK Csíkszereda 24
15. Universitatea Cluj 23
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017