Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 21.07.2009 - 11:00

Justitiarul lui Dinamo, Ionel Ganea, venit sa faca din nou victime

Încurajat de acţionarul Cristi Borcea să dea milităria jos din pod, managerul sportiv a făcut deja primele victime printre "câini", înjurându-i pe Cristi Pulhac şi pe Lucian Goian.
 
Dezintegrată după un sezon care a aruncat-o în faliment sportiv şi în colaps financiar, echipa de fotbal Dinamo îşi caută stimulii care s-o readucă la viaţă. A înscăunat un antrenor italian pentru a "schimba aerul" stătut din jocul echipei şi a fost instalat un manager sportiv care să restabilească ordinea pierdută din vestiar. Ambele decizii ale conducătorilor sunt stranii, având în vedere trecutul celor doi.
 
Antrenorul "a reuşit" ultima oară să fie dat afară de la o echipă de liga a patra din Italia (Juve Stabia), iar oficialul a făcut numeroase victime pe când era fotbalist activ. Neobişnuit să respecte rigorile grupului din care face parte, "Ganezul" şi-a dat deseori în petic, agresânt colegi, antrenori sau arbitri (cazul "tuşierului" Dorin Mudura).
 
Mână liberă de la şefi
Dacă pentru Dario Bonetti vorbesc rezultatele din cantonamentul francez (Dinamo a fost învinsă, printre altele, de o echipă de liga a şasea şi a remizat în compania unei formaţii de divizia a treia), EVZ vă prezintă, prin intermediul mărturiilor strânse din interior, activitatea de zbir a lui Ionel Ganea. Dinamo a ales în rolul de "pacifist" un personaj care, la rândul lui, stă prost cu nervii.
 
Argumentele cu care încearcă fostul internaţional să se facă respectat de grup sunt frica şi teroarea, introduse ca elemente ale traiului zilnic. Jucătorii refuză să mişte-n front întrucât nu se simt deloc apăraţi de conducere, Ganea, un tip schimbător, de multe ori irascibil, având mână liberă de la acţionarul Borcea să impună legea pumnului şi a jignirii.
 
Amenzi cuprinse între 500 şi 3.000 de euro
Ionel Ganea şi-a început în forţă activitatea în Şoseaua Ştefan cel Mare, încurajat de un Borcea care le-a jurat răzbunare fot - baliştilor, după ce aceştia l-au îm - bolnăvit şi i-au produs amărăciunea necalificării în grupele Ligii Campionilor.
 
"Dă milităria jos din pod!", l-a îndemnat Borcea. Mai întâi, Ganea le-a prelucrat jucătorilor Regulamentul de Ordine Interioară, unul mai dur decât cel care a funcţionat în sezonul trecut. "Ne-a strâns pe toţi şi ne-a prezentat Regulamentul de Ordine Interioară. Are vreo 30 de pagini! A avut grijă să sublinieze că n-avem voie să dăm interviuri prin telefon. Amenda în acest caz este între 500 şi 3.000 de euro. Au fost prevăzute amenzi şi pentru cei care au contracte în dolari!", ne-a dezvăluit un fotbalist.
Jucătorii nu vor să semneze
Regulamentul n-a fost semnat de niciun jucător! Fotbaliştii nu sunt de acord cu multe dintre prevederile regulamentului. "Regulamentul a fost creat după consultări cu jucătorii!", a motivat Ganea. "Minte, el l-a făcut, fără să se fi consultat cu jucătorii înainte. Nu se poate semna aberaţia aia! Sunt mai multe amenzi decât premieri!", au motivat jucătorii atitudinea de frondă faţă de act.
 
Şedinţă cu proscrişii
Antrenamentele cu Ionel Ganea pe post de supervizor sunt groaznice. "I-a înjurat pe Pulhac şi pe Goian, apoi i-a băgat în şedinţă. E o chestiune de zile până când va bate pe cineva", ne-a relatat, tot sub protecţia anonimatului, un alt jucător.
 
"Dacă mă va înjura pe mine antrenorul, va fi vai de mama lui! Nu i-aş dori să încerce. Trebuie să se înceteze cu metodele astea de pregătire!". Ionel Ganea într-un interviu acordat pentru EVZ în august 2006
 
"80 la sută sunt cu mine, 20 la sută - împotrivă!"
Ionel Ganea a acceptat ieri să discute cu EVZ pe marginea scandalului de la Dinamo, unde jucătorii nu-i mai suportă atitudinea tiranică. Anunţat că dialogul va vi za plângerile câtorva fotbalişti, în frunte cu Silviu Izvoranu - care l-a făcut "bătăuş" după ce a fost dat afară de la Dinamo -, "Ganezul" a venit în faţa reporterilor EVZ cu o mapă din care a scos contractul său cu Dinamo şi a dat verdictul pe un ton extrem de agresiv: "Ăsta e contractul meu, semnat pe doi ani. Nu mă daţi voi pe mine afară!".
 
EVZ: Ionele, sunt mai mulţi jucători de la Dinamo care se plâng că la echipă a fost instaurată teroarea odată cu aducerea ta. Avem informaţii că înjuri fotbaliştii la antrenamente...
Ionel Ganea: Care sunt ăia? Mă jur pe cei doi copii ai mei, să dea Dumnezeu să nu-i mai văd, dacă am înjurat eu vreun jucător la antrenamente!
 
După Izvoranu, care te-a acuzat dur în presă, am aflat că te-ai mai "dat" la doi jucători: Cristi Pulhac şi Lucian Goian...
Pulhac e prietenul meu cel mai bun. Pe Goian îl chem acum, să vă spună el dacă l-am înjurat (n.r. - Ionel Ganea pune telefonul la ureche şi îl cheamă la ordine pe Goian). Izvoranu e un frustrat care nu s-a realizat până la 26 de ani nici ca om, nici ca fotbalist. N-are bani nici să treacă strada! Eu un complexat, un ratat.
 
"De Lupu n-am ce să zic, nu discut despre dealeri!"
Dănuţ Lupu a zis că locul tău era la box. Cum comentezi?
Doar Izvoranu şi cu Dănuţ Lupu m-au acuzat, atât! Izvoranu, v-am zis, e frustrat. De Lupu n-am ce să zic, nu discut despre dealeri! Şi nu vorbesc despre dealeri de maşini! Ştiţi episodul cu arestarea lui prin Grecia.
 
Totuşi, sunt jucători care nu te înghit sub nicio formă. Eşti conştient de asta?
Da, or fi câţiva jucători. Probabil Dănciulescu, Marius Niculae... 80 la sută sunt cu mine, 20 la sută - împotriva mea! Poate nu le place de mine. Treaba mea e să le rezolv problemele jucătorilor. Deja i-am ajutat pe Zicu şi pe Goian cu nişte probleme personale.
 
Care sunt atribuţiile tale, ce ţi-a cerut Borcea să faci atunci când te-a angajat?
Eu asigur legătura între conducere şi echipă. Jucătorii nu mai au voie să meargă direct la Borcea, trebuie să vină la mine să-mi spună ce probleme au! Mi-au cerut să modificăm nişte amendamente din regulamentul intern. Dar, de exemplu, n-o să merg "never" în discotecă împreună cu jucătorii. Şi cu acest regulament e o problemă. Jucătorii refuză să-l semneze pentru că ar avea mai multe dezavantaje decât avantaje şi te acuză că l-ai completat în defavoarea lor... Nici nu trebuie semnat, trebuie doar adus la cunoştinţa lor! Eu nu am modificat nimic în acest regulament. Din contră, am căutat să-l îmbunătăţesc în favoarea fotbaliştilor.
 
"Urăsc jignirile în presă şi atacurile la arbitri"
Ai spus că eşti liantul între conducere şi jucători. Ale cui interese le vei apăra mai mult, din moment ce Borcea a fost cel care te-a angajat?
Eu nu sunt cu disciplina la echipă! Ordinea tot jucătorii o fac. Antrenorii împreună cu ei îşi fac singuri menajul. Ei ştiu că s-a greşit sezonul trecut, dar mortul de la groapă nu se mai întoarce. Vor să facă treabă sezonul ăsta. Nu-şi mai permit să meargă prin cluburi şi să ia amenzi, acum, pe criza asta! Apare Lucian Goian, vizibil nedumerit. Ganea îl ia tare: "Zi tu, măi, Gogule, dacă te-am înjurat eu pe tine vreodată?". Goian e luat prin surprindere şi pare intimidat de scena de Miliţie creată de oficia lul dinamovist. "Ne mai înjurăm la antrenamente, e normal. Atmosfera e foarte bună la echipă", ne explică, vizibil jenat, jucătorul, după care pleacă la antrenament.
 
Nu ne aşteptam ca jucătorul să recunoască înjurăturile de faţă cu tine...
Goian e prietenul meu. Nu l-am înjurat, nu avea ce să recunoască.
 
Ţi-e teamă că reputaţia de agresiv pe care ai avut-o ca jucător îţi va afecta cariera de oficial?
 Vreau să am altă imagine decât cea pe care am avut-o ca jucător, să fiu un exemplu cât mai bun pentru toţi. Urăsc jignirile în presă şi atacurile la arbitri.
 
"Ganezul" crede că Mudura era "blat" cu Zotta
În calitate de manager sportiv, vei sta pe banca de rezerve în timpul meciurilor?
Da, voi sta pe bancă. O să vedeţi la televizor cum mă voi comporta, dacă voi fi nervos sau nu. Dar ce, poţi să te controlezi tot timpul?
 
Când va fi asistentul Mudura pe partea băncii voastre de rezerve, cum vei reacţiona?
V-aţi pus pe mine. De ce nu ziceţi nimic şi de lucrurile bune pe care le-am făcut. Faţă de Mudura mi-am cerut scuze, dar vedeţi că am avut dreptate cu arbitrii? Unde sunt ei acum? (n.r. - invocă descinderile DNA în arbitrajul românesc). Aş fi curios să văd convorbirile lui cu Zotta înainte de acel meci când l-am luat de gât. Minte dacă spune că nu i-am cerut scuze, am martori.
 
Ganea loveşte şi cu pumnul, şi cu furca!
- Pe când juca la FC Braşov, Ganea a avut mai multe ieşiri în decor. Dorel Purdea, jucător al "stegarilor", ar fi fost umplut de sânge în vestiar de Ionel Ganea! Si antrenorul Gabi Stan a făcut cunoştinţă cu nervii atacantului. "A vrut sa-mi bage furca-n fund!", le-a povestit "Gabelo" apropiaţilor.
- La Craiova, Silvian Cristescu a primit o gheată-n cap din partea lui Ganea, iar Frăsineanu şi-a pierdut câţiva dinţi după ce a fost lovit cu piciorul în gură de "Ganez".
- Când a ajuns la Rapid, Ganea l-a ameninţat cu bătaia şi pe antrenorul Ţiţi Dumitriu. "Ştiam că e nebun. Când urla îl lăsam în nebunia lui. Ţipa, se dădea cu capul de pereţi", a povestit Dănuţ Lupu excentricităţile lui Ganea în vestiarul Rapidului.
- Nici în străinătate "Ganezul" nu s-a potolit. El a aruncat cu o îngheţată în antrenorul său de la Stuttgart, Felix Magath, deoarece acesta îi reproşase că mănâncă prea multe dulciuri.
- Pe când juca la Wolverhampton, Ganea l-a invitat la el acasă pe Flavius Stoican, cu care se cunoştea de la Craiova. La un moment dat, Ganea a ieşit în curtea din faţa casei şi a început să urle: "Sunt cel mai tare!". "Ionele, vino în casă, că râde lumea de noi!", l-a îndemnat soţia. Supărat de reproş, Ganea i-a altoit femeii o palmă care a răpus-o la podea. Stoican a dat s-o ajute. A fost clipa în care Ganea a înnebunit şi, furios, l-a dat afară din casă pe Stoican, reproşându-i: "Te dai la nevasta mea? Ieşi dracu’ afară de-aici!".
- Tot în perioada Wolverhampton, Ganea s-a certat cu un maseur român pe care tot el îl chemase pentru a-l ajuta să se refacă. Maseurului i s-a reproşat că, peste noapte, a închis uşa vilei, astfel încât câinele n-a putut ieşi afară pentru a-şi face nevoile fiziologice. Dimineaţă, la vederea excrementelor din living, Ganea l-a dat afară din casă pe maseur.
- La echipa naţională, Ganea s-a bătut cu Stelea şi a fost la un pas să-l pocnească pe selecţionerul Loţi Bölöni, fiindcă nu l-a folosit titular la meciul de calificare cu Italia, din preliminariile Cupei Mondiale din 2002.
- Revenit în ţară, la Dinamo, atacantul a sărit să-l bată pe Claudiu Niculescu, în pauza unui meci cu Timişoara. Altădată, "Ganezul" a intrat peste Ionel Dănciulescu în camera din cantonament, reproşându-i: "Tu şi cu Niculescu vreţi să mă faceţi, aşa-i?". Ganea se fălea unor apropiaţi: "Rednic mă bagă în teren fiindcă îi era frică de mine!".
- În urmă cu doi ani, pe când juca la Timişoara, Ganea a vrut să-l strângă de gât pe tuşierul Dorin Mudura, în timpul unui meci cu Rapid. Atacantul a fost suspendat pentru şase luni şi apoi, la scurt timp după revenirea pe gazon, a fost dat afară de la Poli. "Ganea nu mi-a cerut niciodată scuze", susţine Mudura. "Minte. Când am fost la comisie i-am prezentat scuzele mele", a replicat Ganea. Mudura nu a dorit să-l dea în judecată pe Ganea.

Evenimentul Zilei







Taguri: Ionel Ganea    Dinamo Bucuresti    Liga 1    Lucian Goian    Cristian Pulhac    Bogdan Stelea   

» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Liga 1 - Etapa 18: Dinamo București - Oțelul Galați 1-0

Dinamo București a obținut un succes important pe Arena Națională, unde a trecut cu 1-0 de Oțelul Galați, într-o partidă disputată sâmbătă seara, în etapa a...

Liga 1 - Etapa 16: Dinamo București - FK Csíkszereda 4-0

Dinamo București a oferit o seară de fotbal excelentă fanilor săi, impunându-se clar, cu scorul de 4-0 în fața formației FK Csíkszereda, într-un meci disputat sâmbătă, pe Arena...

Liga 1 - Etapa 15: Dinamo București - CFR Cluj 2-1

Dinamo București a obținut o victorie dramatică în fața CFR-ului Cluj, scor 2-1, într-un meci disputat vineri seara pe Arena Națională, care a deschis etapa a 15-a din Superliga României....

Liga 1 - Etapa 13: Dinamo București - Rapid București 0-2

Duminică seara, pe Arena Națională, Rapid București a bifat o nouă victorie de prestigiu, trecând cu 2-0 de Dinamo, într-un duel din etapa a 13-a a Ligii 1. Deși "alb-roșii" au...

Liga 1 - Etapa 10: Dinamo București - Farul Constanța 1-1

Luni seara, pe Arena Națională, Dinamo București și Farul Constanța au încheiat la egalitate, scor 1-1, în confruntarea care a pus punct rundei cu numărul 10 din Superliga...

Liga 1 - Etapa 8: Dinamo București - FC Hermannstadt 2-0

Dinamo București a obținut o victorie importantă sâmbătă seara, pe Arena Națională, unde a trecut cu 2-0 de FC Hermannstadt, într-un duel din etapa a 8-a a Ligii 1....

Liga 1 - Etapa 6: Dinamo Bucureşti - FC UTA Arad 1-1

Etapa a 6-a din Liga 1 a adus un meci spectaculos pe Arena Națională, unde Dinamo București și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1. Duelul a avut două reprize complet diferite, fiecare...

Liga 1 - Etapa 4: Dinamo București - Fotbal Club FCSB 4-3

Spectacol total în Derby de România! Dinamo, victorie de senzație cu 4-3 în fața rivalei FCSB Derby-ul etern al fotbalului românesc a oferit un show...

Željko Kopić: "Echipele care au promovat vor începe cu siguranță sezonul cu multă energie și entuziasm"

Antrenorul echipei Dinamo București, Željko Kopić, a declarat, în cadrul unei conferințe de presă, că în perioada următoare clubul intenționează să realizeze...

Încă doi jucători pentru Dinamo: Mamoudou Karamoko și Nikita Stoinov, prezentați oficial

Dinamo București își continuă campania de transferuri cu două nume noi: atacantul francez Mamoudou Karamoko și fundașul israelian Nikita Stoinov. Ambele mutări au fost confirmate oficial de...

Dinamo București dezvăluie noile echipamente, un omagiu anilor '80

Joi, clubul de fotbal Dinamo București a prezentat cu entuziasm noile sale echipamente pentru viitoarea ediție a Ligii 1, aducând un tribut vizual decadei de aur a anilor '80. Designul...



Top News

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 20: CFR Cluj - FK Csíkszereda 3-1

-Europa League: FCSB - Feyenoord Rotterdam 4-3

-Conference League: Universitatea Craiova - Sparta Praga 1-2

-Denis Drăguș, suspendat două meciuri de UEFA după eliminarea de la Zenica

-Dorinel Munteanu este noul antrenor al lui FC Hermannstadt

-Liga 1 - Etapa 19: Rezultate şi marcatori




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2024-2025)
Astrit Selmani
Raul Opruț
Cătălin Cârjan
Dennis Politic
Patrick Olsen
Alberto Soro
Hakim Abdallah
Cristian Costin
Andrei Mărginean
Kennedy Boateng
Eddy Gnahoré
Georgi Milanov
Alexandru Roșca
Cristian Licsandru
Adnan Golubović
Josué Homawoo
Andrei Bani
Răzvan Patriche
Antonio Luna
Maxime Sivis
  » rezultate   » arhiva

Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC MILAN
Italia
126 ani

Adrian Ungur
România
54 ani

Cătălin Stan
România
35 ani

Cristian Dumitru
România
24 ani

David Jemmali
Tunisia
51 ani

Emre Așık
Turcia
52 ani

Flavius Șomfălean
România
52 ani

Gerald Glatzmayer
Austria
57 ani

Ignacio Calderón
Mexic
82 ani

Ion Florin Mioc
România
78 ani

Jacky Peeters
Belgia
56 ani

Javi Venta
Spania
50 ani

Lucian Muntianu
România
41 ani

Marius Coporan
România
50 ani

Mark Paston
Noua Zeelandă
49 ani

Mauricio Solís
Costa Rica
53 ani

Michal Kadlec
Cehia
41 ani

Patrick Fernandes
Capul Verde
32 ani

Pierino Prati
Italia
79 ani

Radosław Sobolewski
Polonia
49 ani

Ricardo Gomes
Brazilia
61 ani

Santi Cazorla
Spania
41 ani

Vasile Jula
România
51 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2025-2026


Liga 1 2025-2026
12.12.2025
Cronica
CFR Cluj FK Csíkszereda C
13.12.2025 FC Argeș Pitești
17:00
FC Botoșani Digi Sport 1 C
13.12.2025 Rapid București
20:30
Oțelul Galați Digi Sport 1 C
14.12.2025 Petrolul Ploiești
15:30
Universitatea Cluj Digi Sport 1 C
14.12.2025 Dinamo București
17:45
Metaloglobus București Digi Sport 1 C
14.12.2025 FC Hermannstadt
20:30
Universitatea Craiova Digi Sport 1 C
15.12.2025 Farul Constanța
17:30
FC UTA Arad Digi Sport 1 C
15.12.2025 Unirea Slobozia
20:30
Fotbal Club FCSB Digi Sport 1 C


1. Rapid București 39
2. FC Botoșani 37
3. Dinamo București 35
4. Universitatea Craiova 34
5. FC Argeș Pitești 33
6. FC UTA Arad 28
7. Oțelul Galați 27
8. Universitatea Cluj 27
9. Farul Constanța 26
10. Fotbal Club FCSB 25
11. CFR Cluj 23
12. Petrolul Ploiești 19
13. Unirea Slobozia 18
14. FK Csíkszereda 16
15. FC Hermannstadt 12
16. Metaloglobus București 11
Clasament 2025-2026

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.860/28.04.2016, Licenta: L2160797Y000396