Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Rapid București 29.07.2009 - 11:30

Brazilianul Helder are frica de fantomele de la ProRapid

Superbrazilianul împrumutat de la Nancy doarme la baza de pregătire şi nu mai suportă vecinătatea cimitirului.
 
Urmaşul lui Daniel Alves în "naţionala" Braziliei tremură în camera lui de la Pro Rapid! De frică! Helder da Silva Ferreira a fost cazat în cantonamentul giuleştenilor din Bucureştii Noi, cu vedere spre cimitirul cu care se învecinează baza! Brazilianul a povestit ieri senzaţiile experimentate în primele zile petrecute în România: "Mi-a stat inima cînd m-am uitat prima oară pe fereastră, nu-mi venea să cred că dorm lîngă cimitir! Primul lucru pe care l-am făcut a fost să mut patul mai aproape de baie şi cît mai departe de geam".
 
Helder nu se trezeşte niciodată prea devreme dimineaţa. Asta ca să nu rişte să se ridice din pat pe întuneric. "Mi se mai întîmplă să-mi piară somnul, dar cînd văd că încă nu s-a luminat afară, trag pătura peste mine şi mai stau cîteva zeci de minute, o oră, pînă se face dimineaţă. Încerc să acopăr şi lumina care vine de la felinarele din curte. Prin perdele, lumina aia face tot felul de umbre! N-am mai locuit în viaţa mea lîngă un cimitir, nici nu-mi doream asta, sincer, dar n-am ce face, trebuie să mă obişnuiesc, pînă cînd voi primi un apartament de la club!", a mărturisit fundaşul dreapta sud-american.
 
"Cel mai rău e spre dimineaţă, cînd zboară păsări şi fac umbre în camera mea, se mai aud şi tot felul de zgomote sinistre" - Helder, fundaş Rapid
 
1 e numărul convocărilor lui Helder la "naţionala" Braziliei. Rapidistul a fost chemat acum trei luni, pentru un meci cu Peru, în care nu a fost folosit
 
10 mii de euro pe lună îi plăteşte Rapid lui Helder
 
"Vă duc eu în Europa!"
Sud-americanul nu crede că absenţa Rapidului din competiţiile continentale nu-i va afecta cota
 
- Helder, cum te simţi la Rapid?
- Pînă acum e totul bine, mă bucur că sînt portughezi şi brazilieni în echipă şi mi-e mai uşor să mă acomodez pentru că deocamdată nu înţeleg română. Vorbesc însă puţină franceză.
 
- Nu e un pas în spate pentru tine să vii din Franţa în România, la o echipă care nu joacă în cupele europene?
- Nu, deloc! Nu contează că echipa nu joacă în Europa sezonul ăsta. Cînd am primit propunerea de la Rapid, am discutat şi cu familia mea şi am decis că este o variantă foarte bună. Vreau să joc, să demonstrez ce pot. Eu mi-am propus nişte obiective personale, mă bucur că am ajuns aici şi sper să avem evoluţii bune împreună. Ştiu că sînt la un club cu pretenţii şi voi încerca să pun umărul la cîştigarea campionatului.
 
- Ştiai ceva despre echipele româneşti înainte să ajungi aici?
- Sincer să fiu, nu prea ştiam. Am aflat cîte ceva cînd m-am transferat în Franţa, am văzut că jucau şi echipe româneşti în Cupa UEFA, dar cam atît.
 
- Cunoşti vreun jucător român?
- Hmm.. nu prea, doar pe Hagi şi pe fotbalistul acela care joacă la Juventus... Mutu? Da, Mutu, e foarte bun, l-am văzut jucînd de cîteva ori şi îmi place.
 
I-a îmbolnăvit!
Antrenamentele tari ale lui Hizo i-au obligat pe jucători să repete analizele medicale.
 
Efortul depus în presezon i-a dat peste cap pe rapidişti. 11 dintre ei s-au prezentat ieri dimineaţă la a doua vizită medicală a verii. Explicaţia? "Ni s-a spus că au ieşit prost rezultatele prima dată şi că e neapărat să ni le facem iar. Sperăm să nu fie ceva grav", a fost informaţia pe care o aveau fotbaliştii cînd au ajuns la Institutul Naţional de Medicină Sportivă.
 
După ce au repetat traseul pe care îl mai făcuseră şi acum o lună, jucătorii au aflat de la medici cauza pentru care li s-a dat alarma: "Din cauza efortului, nivelul unei substanţe din sînge a ieşit peste limitele normale. E mai bine să refaceţi testele, pentru siguranţa voastră". Giuleştenii au făcut două stagii de pregătire vara asta, primul la Pro Rapid, în care antrenamentele au fost extrem de dure, şi al doilea în Germania, axat pe şedinţe tactice şi jocuri amicale. La Bucureşti, "Dulăul" le-a explicat fotbaliştilor raţionamentul pentru care pune preţ pe alergătură: "Echipa a avut de suferit anul trecut din cauza asta. Gîndiţi-vă că putem face diferenţa în campionat graţie pregătirii superioare faţă de cea a adversarilor!".
 
Aşteaptă un bielorus
Rapidiştilor le-a fost propus Sergey Sosnovskiy, 27 de ani, de la BATE Borisov. Bieloruşii nu acceptă însă despărţirea de jucător pînă la sfîrşitul campaniei lor europene. "Dacă ratăm calificarea în grupele Ligii Campionilor, vi-l dăm", a fost argumentul. Sosnovskiy e fundaş central şi are două prezenţe în "naţională". BATE va juca în turul al treilea preliminar al Ligii împotriva campioanei Letoniei, Ventspils.
 
Au venit sîrbii
Radomir Djalovici a reuşit să-şi ia viza şi a ajuns ieri în România. Hizo îi aştepta aseară la Pro Rapid şi pe Vladimir Bozovici, şi pe Djordje Ivelja. Ultimii doi prind doar antrenamentele de miercuri şi de joi pînă la meciul cu Iaşiul şi de aceea utilizarea lor vineri e în dubiu.
 
Achiziţiile depind de Marius
Intrarea în impas a tratativelor dintre Rapid şi Terek pentru transferul lui Marius Constantin periclitează campania de achiziţii a giuleştenilor. Copos i-a transmis lui Hizo că mai aduce jucători noi numai dacă se perfectează trecerea fundaşului central de 24 de ani în Cecenia. În locul lui Constantin, "Dulăul" ar primi tot un stoper, plus un atacant.
 
Ultimele noutăţi:
- Lucian Munteanu, căpitanul lui Poli Iaşi, e sigur că echipa lui nu pierde vineri în Giuleşti: "Am făcut 2-2 în sezonul trecut, cînd ei erau disperaţi să ne bată şi tot n-au reuşit. De ce ar face-o acum?".
- O treime dintre fanii care au votat pe rapidisti.ro consideră preţurile abonamentelor pentru tur foarte scumpe. 35 la sută dintre ei le apreciază drept acceptabile. Cel mai ieftin tichet, pentru peluza a II-a, costă 60 de lei.
 
"Ajutor! Cumpăraţi abonamente!"
Accesul pe Giuleşti e cel mai scump din istoria clubului. Copos speră să-şi asigure astfel o parte din buget.
 
Criza scumpeşte preţul unui loc în tribunele Giuleştiului. Rapid a pus în vînzare, week-endul trecut, cele mai scumpe abonamente, din 1923 şi pînă azi! Fiecare membru al galeriei va scoate din buzunar o sumă mai mare cu 140 la sută faţă de cea pe care o plătea în prima parte a campionatului trecut! Un tichet valabil pentru tur costă acum 60 de lei, faţă de 25 de lei, preţul vechi.
 
Răduţă, mai atractiv ca Julio Cesar?
Abonamentele de vara asta sînt mult mai costisitoare deşi strategia şi investiţiile clubului sînt invers proporţionale cu cele de anul trecut. Înaintea stagiunii precedente, s-au făcut achiziţii de 5 milioane de euro, a fost adus antrenor Jose Peseiro, fost la Sporting şi la Real Madrid. Hizo şi copiii pe care el i-a promovat de la echipa a doua sînt mai scumpi pentru public decît vedetele Julio Cesar, Daniel Paulista, Pitbull şi Joao Paulo Andrade.
 
Suporterii îl plătesc pe Lazăr!
Cum se explică strategia lui Copos? Patronul speră să obţină anul ăsta o sumă consistentă din vînzarea biletelor şi abonamentelor, bani care să asigure o parte din bugetul sezonului. Dacă repetă reţeta de anul trecut, adică se dau 5.000 de permise pentru tur, giuleştenii încasează în jur de 150.000 de euro. Asta înseamnă salariul lui Costin Lazăr pe un an!
 
De problema abonamentelor s-a ocupat secretarul general Alexandru Niculescu. Oficialul a fost chestionat cu privire la preţurile ridicate. "Da, a fost responsabilitatea mea, dar nu ştiu de ce sînt scumpe, n-am idee", a fost reacţia conducătorului din Grant.
 
Preţurile abonamentelor pentru tur:
Peluza a II-a    60 lei
Tribuna a II-a    150 lei
Tribuna I    200 lei
 
70 de lei costă un abonament pe tot sezonul la peluza stadionului Steaua. Oferta e valabilă pentru fanii care au fost abonaţi şi anul trecut, altfel preţul e dublu
 
Fără Bozo, Djalo şi Ivelja cu Iaşi?
Cei trei fotbalişti care au avut vara aceasta probleme cu vizele nu au revenit la Bucureşti şi au şanse mici să fie folosiţi vineri, cu Poli Iaşi. Bozovici, Djalovici şi Ivelja nu s-au întors cu echipa din Germania, ci au plecat la Belgrad pentru a-şi ridica permisele de şedere în România. Pînă aseară, consulatul român din Serbia nu le eliberase celor trei vizele. "Noi am făcut tot ce trebuia, nu mai depinde de noi", susţin şefii din Grant.
 
Ultimatum pentru Masaryk
Rapidiştii i-au fixat lui Pavol Masaryk (29 de ani) un termen limită pentru a comunica dacă vine sau nu în Giuleşti. Alb-vişiniii i-au făcut atacantului slovac o nouă ofertă şi se luptă cu Slovan Bratislava pentru semnătura sa. "Marţi sau miercuri, cel tîrziu, Masaryk trebuie să spună dacă vine la Rapid. El are de ales între a veni în Grant şi a-şi prelungi angajamentul cu cei de la Slovan", a spus Traian Gherghişan, agentul atacantului.
 
Terek nu l-a uitat pe Marius
Transferul lui Marius Constantin la Terek s-ar putea finaliza în această săptămînă. "Ruşii nu au renunţat la Marius, încă se mai negociază. E posibil ca tranzacţia să se realizeze în cele din urmă. În cîteva zile vom şti", a spus Victor Becali, agentul fotbalistului în vîrstă de 24 de ani. Giuleştenii vor un milion de euro plus TVA, dar e posibil să mai scadă din pretenţii. Dacă îl vor vinde pe Constantin, rapidiştii vor rămîne cu doar 3 fundaşi centrali în lot: Fernandes, Mardare şi Iencsi.
 
Ultimele noutăţi:
- Mihai Zaharia, preşedinte CS Rapid: "Ne-am înţeles cu cei de la fotbal, Rapid va juca în continuare pe Giuleşti".
- Juliano Spadacio şi noua achiziţie Darijan Matici au efectuat ieri dimineaţă vizita medicală la INMS.
- Împrumutat de la Nancy, Helder da Silva (21 de ani) va semna azi un contract pe un an de zile. Brazilianul va cîştiga în Giuleşti 10.000 de euro pe lună.

Gazeta Sporturilor







Taguri: Helder Maurilio    Viorel Hizo    Rapid Bucuresti    George Copos    Giulesti    Liga 1   

» Clasament Liga I
» Rapid Bucuresti - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Rapid București

Liga 1 - Etapa 20: Rapid Bucureşti - Oţelul Galaţi 0-2

Rapid București, liderul Superliga României, a cedat surprinzător pe teren propriu, fiind învinsă de Oțelul Galați cu 2-0, sâmbătă seara, în Giulești, într-un duel contând pentru...

Liga 1 - Etapa 18: Rapid București - FK Csíkszereda 4-1

Rapid București a bifat un nou succes categoric pe teren propriu și își consolidează statutul de lider al Superligii României, impunându-se cu 4-1 în fața lui FK Csíkszereda, vineri...

Liga 1 - Etapa 16: Rapid București - FC Argeș Pitești 2-0

Rapid București a urcat pe primul loc în Liga 1, după ce a obținut o victorie clară pe teren propriu, 2-0, în fața celor de la FC Argeș Pitești, într-un meci disputat sâmbătă seara,...

Liga 1 - Etapa 14: Rapid București - Unirea Slobozia 4-1

Rapid București a încheiat etapa a 14-a a Superligii României cu o victorie convingătoare pe teren propriu, impunându-se luni seara, în Giulești, cu scorul de 4-1 (3-0) în fața echipei...

Liga 1 - Etapa 12: Rapid București - Farul Constanța 3-1

Rapid București a revenit pe prima poziție în clasamentul Ligii 1, grație succesului obținut sâmbătă seară, în Giulești, scor 3-1 împotriva Farului...

Sub aparența loialității - o amenințare tăcută din interiorul Rapidului

Rapid nu este doar un club de fotbal. Rapid este o stare de spirit, un simbol al pasiunii pure, o legătură profundă între generații, între tribune și jucători,...

Liga 1 - Etapa 10: Rapid București - FC Hermannstadt 1-2

Rapid București a cedat pe teren propriu în fața celor de la FC Hermannstadt, scor 1-2 (0-0), duminică, în etapa a 10-a din Liga 1.   Giuleștenii au fost cei care...

Trenul vișiniu pleacă spre Oradea

Echipa Rapid Old Boys a răspuns prezent invitației de a participa la un turneu demonstrativ denumit “Memorialul Legendelor” și care se va desfășura la Oradea în perioada 5-7 septembrie....

Liga 1 - Etapa 8: Rapid București - FC UTA Arad 2-0

Rapid București a bifat o nouă victorie convingătoare pe teren propriu, trecând cu 2-0 de FC UTA Arad, într-un duel disputat vineri seara, în etapa a 8-a a Ligii 1. Giuleștenii au tranșat...

Liga 1 - Etapa 6: Rapid Bucureşti - FCSB 2-2

Derby-ul etapei a 6-a din Liga 1, disputat duminică seară pe Arena Națională, s-a încheiat spectaculos, Rapid București și FCSB terminând la egalitate, scor 2-2, după un...

Arbitrajul din Liga 1, pus sub semnul întrebării: Scrisoare deschisă despre erorile împotriva Rapidului

SCRISOARE DESCHISĂ    Către: Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) Către: Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA)   Rapid București – prejudiciată...



Top News

-PSG, obligată să-i plătească lui Kylian Mbappé 60 de milioane de euro

-Gala FIFA de la Doha: cine pleacă acasă cu trofeele?

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 20: FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-2

-Liga 1 - Etapa 20: Dinamo Bucureşti - Metaloglobus Bucureşti 4-0

-Liga 1 - Etapa 20: Rapid Bucureşti - Oţelul Galaţi 0-2

-Liga 1 - Etapa 20: FC Argeș Pitești - FC Botoşani 0-0




Care este jucătorul tău preferat de la Rapid? (sezonul 2024-2025)
Cristian Săpunaru
Claudiu Petrila
Xian Emmers
Clinton N'Jie
Răzvan Onea
Alexandru Dobre
Aaron Boupendza
Cristian Manea
Mattias Käit
Andrei Borza
Cristian Ignat
Constantin Grameni
Florent Hasani
Tobias Christensen
Jakub Hromada
Claudiu Micovschi
Paul Iacob
Alexandru Pașcanu
Benjamin Siegrist
Borisav Burmaz
  » rezultate   » arhiva

Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC MILAN
Italia
126 ani

Andrei Antohi
România
37 ani

Chris Chantler
Anglia
35 ani

Dejan Pešić
Serbia
49 ani

Francesco Graziani
Italia
73 ani

Horia Cârlan
România
62 ani

Ion Timofte
România
58 ani

Jeffrey van Nuland
Olanda
35 ani

José Shaffer
Argentina
40 ani

Joshua Rose
Australia
44 ani

Leonard Barbu
România
36 ani

Mame Biram Diouf
Senegal
38 ani

Mark Connolly
Irlanda
34 ani

Mark Wotte
Olanda
65 ani

Mats Hummels
Germania
37 ani

Maurice Setters
Anglia
89 ani

Mihai Căpăţână
România
30 ani

Mugurel Buga
România
48 ani

Nicolae Tătaru
România
94 ani

Paolo Zanetti
Italia
43 ani

Patrick McCourt
Irlanda de Nord
42 ani

Robert Craioveanu
România
50 ani

Roland Sandberg
Suedia
79 ani

SÃO PAULO FC
Brazilia
90 ani

Scott Booth
Scoția
54 ani

Sergei Pesyakov
Rusia
37 ani

Stanislav Manolev
Bulgaria
40 ani

Stanislav Šesták
Slovacia
43 ani

Štefan Čambal
Cehoslovacia
117 ani

Sylvain Distin
Franța
48 ani

Valentin Bădoi
România
50 ani

Wilfred Ndidi
Nigeria
29 ani

Željko Kalac
Australia
53 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2025-2026


Liga 1 2025-2026
12.12.2025
Cronica
CFR Cluj FK Csíkszereda C
13.12.2025
Cronica
FC Argeș Pitești FC Botoșani C
13.12.2025
Cronica
Rapid București Oțelul Galați C
14.12.2025 Petrolul Ploiești Universitatea Cluj C
14.12.2025
Cronica
Dinamo București Metaloglobus București C
14.12.2025
Cronica
FC Hermannstadt Universitatea Craiova C
15.12.2025 Farul Constanța FC UTA Arad C
15.12.2025 Unirea Slobozia Fotbal Club FCSB C


1. Rapid București 39
2. Dinamo București 38
3. FC Botoșani 38
4. Universitatea Craiova 37
5. FC Argeș Pitești 34
6. Oțelul Galați 30
7. Universitatea Cluj 30
8. FC UTA Arad 29
9. Fotbal Club FCSB 28
10. Farul Constanța 27
11. CFR Cluj 23
12. Petrolul Ploiești 19
13. Unirea Slobozia 18
14. FK Csíkszereda 16
15. FC Hermannstadt 12
16. Metaloglobus București 11
Clasament 2025-2026

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.860/28.04.2016, Licenta: L2160797Y000396