Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 14.08.2009 - 09:50

Bogdan Stancu ar putea fi titular impotriva fostei sale echipe, Unirea Urziceni

Bătaie mare în atacul Stelei! Romeo Surdu, Bogdan Stancu şi Pantelis Kapetanos sunt jucătorii care se luptă pentru a fi titulari împotriva Unirii Urziceni.
 
Deşi a suferit o entorsă de gradul I la gleznă în meciul cu CFR Cluj, fapt pentru care a pierdut şi convocarea la echipa naţională, Bogdan Stancu este gata să îşi înfrunte foştii coechipieri. Cel poreclit "Motanul" a efectuat ieri primul antrenament cu coechipierii şi a rezistat până la final, dându-i de înţeles lui Cristiano Bergodi că e apt să joace duminică. Practic, Stancu trage tare să nu îşi piardă locul de titular în echipă în favoarea lui Pantelis Kapetanos, care a înscris deja două goluri în campionat pentru Steaua. Pentru că s-a antrenat ieri, Bogdan se integrează şi în regula lui Cristiano Bergodi, aceea ca un jucător să aibă minimum trei antrenamente cu echipa înaintea unui meci oficial pentru a putea evolua.
 
Ghionea nu s-a antrenat!
În aceste condiţii, tehnicianul italian are o misiune ingrată, dar plăcută pentru orice antrenor. Are la dispoziţie cei mai în formă atacanţi, dar nu poate titulariza decât doi dintre ei. Celălalt va intra după pauză, iar acesta poate fi oricare.
 
În schimb, Sorin Ghionea nu s-a antrenat nici aseară şi are şanse tot mai mici de a fi titular duminică împotriva Urziceniului. El a efectuat aseară doar alergări uşoare, resimţindu-se după o mai veche problemă musculară. În locul său va intra Rada sau Tudose, cei doi fiind încercaţi de Bergodi în cuplu cu Baciu la ultimele antrenamente.
 
Variantele pentru Bergodi
De ce cuplul Kapetanos – Surdu: Pentru că fundaşii Urziceniului sunt destul de înalţi şi grecul se poate lupta cu ei, iar Surdu are o detentă foarte bună şi viteză prin care poate surprinde apărarea adversă. Stancu vine după o accidentare şi ar putea fi menajat pentru celelalte meciuri, eventual să joace doar în repriza a doua.
Şanse 30%
 
De ce cuplul Surdu – Stancu: Acest cuplu pare ideal în condiţiile în care a dat roade şi a creat cele mai multe faze periculoase pentru Steaua în acest sezon. A fost preferat de Bergodi şi în meciul cu CFR, când Kapetanos era valid şi dăduse gol şi în meciul cu Ceahlăul.
Şanse 60%
 
De ce cuplul Kapetanos - Stancu: Cuplul format din Kapetanos şi Stancu a fost rodat şi în sezonul trecut. Dar are şanse mici de a fi cel care să reprezinte Steaua în atac în meciul de duminică. Asta doar în cazul în care Bergodi va considera că Surdu e obosit după ce a jucat în amicalul de la Budapesta. De altfel, Romeo a făcut ieri o uşoară mişcare alături de Ionescu, Onicaş şi Ochiroşii, convocaţi la naţionala de tineret.
şanse   10%
 
Gigi îl lasă pe Ghionea să plece
Mult trâmbiţatul transfer al lui Sorin Ghionea la Livorno este la câţiva paşi de realizare. La sfârşitul săptămânii, reprezentanţii italienilor şi-au programat o debarcare în România tocmai pentru a negocia trecerea fundaşului în "Cizmă".
 
Gigi Becali a declarat ieri pentru prima oară răspicat că e dispus să-l vândă pe Sorin Ghionea. "Italienii să-mi dea un milion şi gata, poate să plece", a afirmat Becali la Sport.ro. Patronul roş-albaştrilor mai are o singură piedică, opoziţia lui Cristiano Bergodi. Tehnicianul s-a opus plecării fundaşului, mai ales după ce defensiva sa a fost văduvită şi de serviciile lui Goian.
 
Chiar şi în aceste condiţii, planul latifundiarului e diferit şi nu coincide cu viziunea antrenorului. Becali îi aşteaptă pe italieni să vină în România la sfârşitul săptămânii, atunci când reprezentanţii lui Livorno au anunţat că vor să asiste la meciul cu Unirea Urziceni. Chiar dacă regulamentul nu le permite acestora accesul în Ghencea, Gigi le-a transmis că îi aşteaptă în ţară pentru negocieri. Patronul Stelei are un plan clar: a fixat un preţ de pornire mare tocmai pentru ca, în final, să încaseze o sumă apropiată de 500.000 de euro, atât cât vor cei de la Livorno să plătească pentru căpitanul Stelei.
 
Şiretlicul becalian
Decizia luată de LPF de a închide porţile stadionului din Ghencea pentru meciul cu Unirea Urziceni îl pune în dificultate pe Gigi Becali. Patronul Stelei vrea cu orice preţ să vadă jocul din lojă, iar pentru asta va prelua, în caz de urgenţă, o funcţie în conducerea clubului.
 
În trecut, suspendările lui Gigi Becali s-au ţinut lanţ. Lunile au curs cu dărnicie din partea comisiilor FRF şi l-au adus acum pe patronul roş-albaştrilor în situaţia de a nu-şi mai şti statutul: suspendat ori ba?
 
"Trebuie să fiu la birou!"
Cum latifundiarul vrea să vadă pe viu cum evoluează echipa sa în faţa campioanei, va fi nevoit să recurgă la un şiretlic. "Nu ştiu dacă mai sunt suspendat. Oricum, dacă nu se clarifică problema, o să se convoace Adunarea Generală a clubului şi o să decidă să devin membru al Consiliului de Administraţie. Eu n-o să vin la meci duminică seara, dar trebuie să fiu prezent la birou, să muncesc", a dezvăluit Becali la Sport.ro, râzând în hohote.
 
Salvarea sa poate veni din partea preşedintelui Valeriu Argăseală. Oficialul stelist se va deplasa în cursul acestei zile la sediul FRF pentru a se edifica în privinţa acestei probleme. "Eu ştiu că patronul nu mai este suspendat, dar ca să nu riscăm inutil, mă voi duce la federaţie şi voi lua o hârtie oficială pentru a vedea exact care îi este statutul acum", a spus Argăseală.
 
"Când mă trezesc dimineaţa cânt 'Becali, pleacă din Ghencea!'"
Contestat de suporteri, Gigi Becali s-a obişnuit deja cu tratamentul pe care i-l aplică fanii. Patronul Stelei adoră scandările publicului la adresa sa şi spune că a început să cânte prin casă deja celebra strigare de pe stadion "Becali, pleacă din Ghencea!"
 
"Când mă scol dimineaţa cânt 'Becali pleacă din Ghencea'. Spre exemplu, de dimineaţă când m-am spălat fredonam 'Nimeni nu te vrea, Becali, pleacă din Ghencea'. A început deja să-mi placă să-mi cânte aşa ceva, are ritm", a declarat patronul Stelei la Sport.ro
 
"Piţurcă e orgolios, se duce la Craiova doar dacă știe că prinde podiumul!"
Gigi Becali spune că Victor Piţurcă nu va accepta cu uşurinţă să se ducă pe banca tehnică a Craiovei, deoarece este o persoană orgolioasă şi nu va accepta potul decât dacă echipa are valoare şi dacă poate termina cu ea pe podiumul Ligii 1.
 
"Eu nu am vorbit cu Piţurcă, nu ştiu dacă se duce la Craiova. Dar la cum îl cunosc eu pe el, e un tip foarte orgolios şi nu se va duce la Craiova dacă nu e sigur că echipa are valoare de primele trei locuri. Eu cred că va mai sta trei-patru etape, să vadă dacă Craiova are valoare şi după aia va lua o decizie. Dacă el nu este sigur că va prinde primele locuri, poate să-i dea Mititelu şi cinci milioane de euro, degeaba, nu se duce", a spus Becali la gsptv.
 
"Tănase nu poate evolua cu Unirea, dar va juca sigur cu Dinamo"
Steaua are mari probleme cu mijlocaşii înaintea partidei cu Urziceni. Bergodi nu-l poate folosi nici pe Cristi Tănase, noua achiziţie a "roş-albaştrilor". Gigi Becali spune că jucătorul venit de la Argeş este în urmă cu pregătirea fizică şi va putea intra pe teren abia în partida cu Dinamo.
 
"Cristi Tănase nu are nicio şansă să joace cu Unirea, dar cică nu e pregătit fizic. Eu aş vrea să joace în meciul cu irlandezii, dar nu o sa fie nici atunci pregătit fizic. Dar el e un jucător puternic şi sunt sigur că va juca sigur cu Dinamo", a spus patronul Stelei la gsptv
 
Chiar dacă a stadionul Stelei a fost suspendat în urma incidentelor de la derby-ul cu CFR, Gigi Becali e bucuros că LPF are în subordine comisiile: "Eu sunt mulţumit că au ajuns la Ligă comisiile. Şi ştiţi de ce? Pentru că Dragomir nu se bagă la comisii sau se bagă doar să se judece corect"
 
13 milioane de euro!
La clubul din Ghencea se anunţă o toamnă bogată în acest sezon, sume mai mari sau mai mici urmând să acopere cheltuielile echipei şi să marcheze un profit considerabil pentru patron!
 
Există trei direcţii de pe care se poate calcula profitul foarte mare pe care îl va avea Steaua. Prima e cea a performanţei, echipa lui Bergodi urmând mai mult ca sigur să se califice în grupele Europa League, de aici rezultând destule milioane. Planul doi e reprezentat de recuperarea banilor de pe transferuri, roş-albaştrii având sume mari de luat, inclusiv din vânzarea lui Goian. Cea de-a treia direcţie ţine de marketing şi este poate cea mai importantă sursă de venit pentru Steaua, care, iată, după cum îşi dorea şi patronul, a început să se autofinanţeze. Şi o face foarte bine, profiturile fiind cu siguranţă cele mai mari pentru un club de fotbal din România. Şi toate acestea într-un context dificil din punct de vedere financiar la nivel global.
 
1. Performanţa
Pe stelişti aproape că îi dureau palmele de câte ori le bătuseră între ei de bucurie că au picat cu necunoscuţii de la St. Patrick’s în play-off-ul din Europa League. Practic, se poate considera că roş-albaştrii au intrat deja în grupele acestei competiţii, una care nu are amploarea Ligii Campionilor, dar care aduce destul de mulţi bani. Un milion de euro se va lua numai pentru calificarea în grupe, iar odată ajunşi în Europa, steliştii au şanse reale să mai câştige 500.000 de euro. Numai un egal se recompensează cu 70.000 de euro, o victorie fiind plătită cu 140.000 de euro.
Suma corectă: 1,5 milioane de euro
 
2. Transferurile
Steaua a reclamat clubul Catania la UEFA, italienii fiind nevoiţi să plătească două milioane de euro, plus penalizări. De asemenea, cei de la Al-Hilal au întârziat ultima rată din transferul lui Rădoi, dar au promis că în această lună steliştii vor vedea în contul lor şi cele două milioane de euro. Pe lângă recuperările menţionate mai sus trebuie amintit şi faptul că Goian a fost vândut pe alte două milioane de euro, iar Palermo trebuie să achite cât de curând prima rată, de un milion. Tot în contul Stelei vor mai intra şi banii pentru Lovin, care vor fi redirecţionaţi însă către Sechelariu.
Suma corectă: 6 milioane de euro
 
3. Marketing şi încasări
Este poate cel mai important domeniu de finanţare pentru clubul din Ghencea. Ideea e simplă. Steaua este brandul care se vinde cel mai bine din fotbalul românesc pentru că are cei mai mulţi suporteri. Nu degeaba televizarea "dublei" cu Saint Patrik’s a ajuns să se vândă cu 220.000 de euro! În plus, Sportingbets, noul sponsor principal al Stelei, trebuie să plătească cota pe primul an, o sumă de aproape 800.000 de euro. Ca idee, anul trecut, numai din marketing, roş-albaştrii au câştigat 1,3 milioane de euro, iar anul acesta şi-au propus ca target două milioane de euro, lucru foarte realizabil ţinând cont de cele menţionate mai sus. Deloc de neglijat va fi suma pe care roş-albaştrii o vor strânge din vânzarea biletelor. Calificarea în grupele Europa League e deja o garanţie a succesului. Două milioane de euro este suma estimată că va intra în conturile Stelei numai din comercializarea tichetelor. Culmea e că, la acest capitol, Steaua a pierdut deja un milion de euro, pentru că va juca primul meci de acasă din grupele Europa League cu porţile închise, la fel şi cu Saint Patrick’s, în tur. Motiv suficient pentru Gigi Becali să se înfurie la aflarea deciziei venite dinspre UEFA.
Suma corectă: 4 milioane de euro
 
De unde mai pot veni bani:
1.000.000 de euro trebuie să mai primească Steaua de la LPF din drepturile TV din sezonul trecut. Totalul e de două milioane de euro, dar jumătate din sumă a fost achitată.
500.000 de euro, dacă Steaua îl va vinde pe Ghionea la Livorno
500.000 de euro, dacă Steaua îl va vinde pe Dayro Moreno
100.000 de euro trebuie să achite Semedo, după ce s-a răscumpărat şi a devenit liber de contract
 
20 de milioane de euro este bugetul Stelei pentru 2009, anunţat de Gigi Becali
 
7 milioane de euro este suma la care vrea să ajungă Becali în privinţa bugetului pentru anii următori
 
4 milioane de euro susţine Becali că se cheltuiesc anual pe salariile jucătorilor de la Steaua

ProSport







Taguri: Bogdan Stancu    Steaua Bucuresti    Unirea Urziceni    Liga 1    Gigi Becali    Cristiano Bergodi    Cristian Tanase    Sorin Ghionea   

» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Mirel Rădoi a plecat de la FCSB și va semna cu Gaziantep

FCSB și Mirel Rădoi s-au despărțit după un mandat scurt FCSB a anunțat oficial, marți, încetarea colaborării cu antrenorul principal Mirel Rădoi, tehnician care a ales să...

Liga 1 - Etapa 5 - play-out: Farul Constanța - FCSB 2-3

Fotbal Club FCSB a obținut o victorie spectaculoasă în deplasare, 3-2 pe terenul celor de la Farul Constanța, într-un meci intens din etapa a cincea a play-out-ului din Liga...

Liga 1 - Etapa 4 - play-out: FCSB - Oțelul Galați 4-0

Fotbal Club FCSB a oferit un recital pe Arena Națională, unde a învins-o categoric pe Oțelul Galați, scor 4-0, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1, decis...

Liga 1 - Etapa 2 - play-out: FCSB - FC UTA Arad 1-0

Fotbal Club FCSB a bifat primul succes sub comanda lui Mirel Rădoi în noul său mandat, după ce a învins-o la limită pe FC UTA Arad, scor 1-0, pe Arena Națională,...

Liga 1 - Etapa 1 - play-out: FCSB - Metaloglobus București 0-0

Campioana FCSB a început faza play-out a Superligii României cu un rezultat surprinzător, 0-0 pe Arena Națională în fața ultimei clasate, Metaloglobus București, într-un meci disputat...

Mirel Rădoi spune că Gigi Becali i-a promis libertate totală la FCSB

Revenit pe banca tehnică a echipei FCSB, Mirel Rădoi a oferit marți primele explicații despre discuțiile purtate cu patronul clubului, Gigi Becali. Noul antrenor al formației bucureștene a...

Prima conferință a lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj direct pentru suporteri

Mirel Rădoi vede revenirea la FCSB ca pe o mare provocare. Calificarea în Conference League ar valora cât un trofeu Mirel Rădoi a vorbit marți, în prima conferință de presă după numirea...

Mirel Rădoi este noul antrenor FCSB după plecarea lui Elias Charalambous

FCSB a confirmat marți instalarea lui Mirel Rădoi în funcția de antrenor principal al echipei. Decizia vine după demisia lui Elias Charalambous, care a părăsit banca tehnică la finalul...

FCSB a anunțat despărțirea de Elias Charalambous și Mihai Pintilii

FCSB a anunțat oficial, luni, despărțirea de antrenorul principal Elias Charalambous și de antrenorul secund Mihai Pintilii. Decizia vine la două zile după ce cei doi tehnicieni și-au...

Liga 1 - Etapa 30: FCSB - Universitatea Cluj 1-3

Universitatea Cluj a produs surpriza etapei a 30-a din Liga 1, după ce a învins-o pe FCSB cu scorul de 3-1 (2-1), sâmbătă seara, pe Arena Națională, în ultima...

Liga 1 - Etapa 28: FCSB - Metaloglobus București 4-1

FCSB și-a respectat statutul de favorită și s-a impus clar în fața formației Metaloglobus București, scor 4-1 (2-1), luni seara, pe Arena Națională, în etapa a 28-a din...



Top News

-Universitatea Cluj s-a calificat în finala Cupei României după un thriller cu FC Argeș

-Mirel Rădoi a plecat de la FCSB și va semna cu Gaziantep

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: Farul Constanța - FCSB 2-3

-Liga 1 - Etapa 5 - play-out: FC Botoșani - Metaloglobus București 3-2

-Gheorghe Hagi noul selecționer al României: contract pe 4 ani și obiectiv EURO 2028

-Liga 1 - Etapa 5 - play-off: Universitatea Craiova - Rapid București 1-0




Care este jucătorul tău preferat de la FCSB? (sezonul 2025-2026)
Ștefan Târnovanu
Octavian Popescu
Darius Olaru
Risto Radunović
David Miculescu
Florin Tănase
Juri Cisotti
Vlad Chiricheș
Dennis Politic
Mihai Lixandru
Joyskim Dawa
Siyabonga Ngezana
Adrian Șut
Valentin Crețu
Alexandru Stoian
Baba Alhassan
Ionuț Cercel
Denis Alibec
Mihai Popescu
Daniel Bîrligea
  » rezultate   » arhiva

Care este cea mai bună casă de pariuri?
Superbet
Mozzart
Mr. Bit
Betano
Efbet
Don
Winboss
Victorybet
Favbet
NetBet
Casa Pariurilor
Unibet
Winmasters
Baumbet
888
Player
Betfair
Fortuna
Maxbet
Get's Bet
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Sălăgeanu
România
43 ani

Andreas Calcan
România
32 ani

Antonio Nocerino
Italia
41 ani

Bart Goor
Belgia
53 ani

Benjamin Onwuachi
Nigeria
42 ani

Benjamin van Leer
Olanda
34 ani

Bogdan Rusu
România
36 ani

Carlos Hernández
Costa Rica
44 ani

Christian Noboa
Ecuador
41 ani

Dumitru Marcu
România
76 ani

Evander Sno
Olanda
39 ani

Fabien Barrillon
Franţa
38 ani

Florian Riedel
Germania
36 ani

Gai Assulin
Israel
35 ani

Ioan Sdrobiș
România
80 ani

Ireneusz Jeleń
Polonia
45 ani

Jerko Leko
Croația
46 ani

Jorge Andrade
Portugalia
48 ani

Joyskim Dawa
Camerun
30 ani

Levente Mitrea
România
36 ani

Luciano Galletti
Italia
46 ani

Márton Esterházy
Ungaria
70 ani

Mircea Rednic
România
64 ani

Mircea Rus
România
48 ani

Mohamed Dahmane
Algeria
44 ani

Nebojša Pavlović
Serbia
45 ani

R a f a
Spania
41 ani

Robbie Fowler
Anglia
51 ani

Silviu Pintea
România
41 ani

Thomas Doll
Germania
60 ani

Víctor Diogo
Uruguay
68 ani

Xhuljano Kulli
Albania
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2025-2026


Liga 1 2025-2026
06.03.2026
Cronica
FK Csíkszereda Farul Constanța C
07.03.2026
Cronica
Metaloglobus București FC UTA Arad C
07.03.2026
Cronica
FC Botoșani Petrolul Ploiești C
07.03.2026
Cronica
Fotbal Club FCSB Universitatea Cluj C
08.03.2026
Cronica
Oțelul Galați FC Hermannstadt C
08.03.2026
Cronica
FC Argeș Pitești Unirea Slobozia C
08.03.2026
Cronica
Rapid București Universitatea Craiova C
09.03.2026
Cronica
CFR Cluj Dinamo București C


1. Universitatea Craiova 60
2. Rapid București 56
3. Universitatea Cluj 54
4. CFR Cluj 53
5. Dinamo București 52
6. FC Argeș Pitești 50
7. Fotbal Club FCSB 46
8. FC UTA Arad 43
9. FC Botoșani 42
10. Oțelul Galați 41
11. Farul Constanța 37
12. Petrolul Ploiești 32
13. FK Csíkszereda 32
14. Unirea Slobozia 25
15. FC Hermannstadt 23
16. Metaloglobus București 12
Clasament 2025-2026

Play-off


Liga 1 Play-off
17.04.2026
Cronica
FC Argeș Pitești CFR Cluj C
18.04.2026
Cronica
Dinamo București Universitatea Cluj C
19.04.2026
Cronica
Universitatea Craiova Rapid București C


1. Universitatea Cluj 12
2. Universitatea Craiova 9
3. CFR Cluj 7
4. Dinamo București 5
5. FC Argeș Pitești 5
6. Rapid București 4
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
17.04.2026
Cronica
Oțelul Galați FC UTA Arad C
18.04.2026
Cronica
FK Csíkszereda Unirea Slobozia C
19.04.2026
Cronica
Petrolul Ploiești FC Hermannstadt C
20.04.2026
Cronica
FC Botoșani Metaloglobus București C
20.04.2026
Cronica
Farul Constanța Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 10
2. FK Csíkszereda 10
3. FC UTA Arad 9
4. FC Botoșani 9
5. FC Hermannstadt 7
6. Petrolul Ploiești 7
7. Unirea Slobozia 6
8. Oțelul Galați 6
9. Farul Constanța 4
10. Metaloglobus București 4
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizia ONJN nr.860/28.04.2016, Licenta: L2160797Y000396