Comisia Centrală a Arbitrilor a anunţat, joi, arbitrii şi observatorii partidelor din etapa a 15-a a Ligii I, iar jocul dintre CFR Cluj şi Universitatea Craiova va fi condus de centralul Istvan Kovacs, informează site-ul CCA.
Arbitrii şi observatorii partidelor din etapa a 15-a:
Sâmbătă, 28 noiembrie:
CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ - INTERNAŢIONAL CURTEA DE ARGEŞ, ora 16:00
Arbitri: Teodor Crăciunescu - Eduard Crângaşu, Stelian Slabu
Observatori: Ioan Danciu, Paul Costaş
DINAMO - UNIREA ALBA IULIA, ora 18:00
Arbitri: Mugurel Drăgănescu - Nicolae Megheşan, Daniel Hulubei
Observatori: Gheorghe Moise, Alexandru Boc
CFR CLUJ - UNIVERSITATEA CRAIOVA, ora 20:00
Arbitri: Istvan Kovacs - Vladimir Urzică, Cătălin Savu
Observatori: Mircea Neşu, Gheorghe Nedelescu
Duminică, 29 noiembrie:
PANDURII TG.JIU - RAPID, ora 14:00 - CCA va anunţa arbitrii după ce LPF va decide dacă echipa gorjeană va fi sau nu programată în etapa a 15-a
GAZ METAN MEDIAŞ - FC TIMIŞOARA, ora 16:00
Arbitri: Ovidiu Haţegan - Eduard Dumitrescu, Florin Ungureanu
Observatori: Alexandru Crişan, Viorel Ilinca
STEAUA - FC VASLUI, ora 20:00
Arbitri: Philippe Kalt - Huseyin Ocak, Cedric Schurra (toţi din Franţa). Philippe Kalt (41 de ani) este arbitru cu ecuson FIFA încă din anul 1998, iar meseria sa este de consultant specializat pe probleme de moşteniri. Chiar dacă este pe lista FIFA de 11 ani, centralul nu a condus foarte multe meciuri internaţionale, el având la activ doar 11 astfel de partide, niciuna în care să fi fost implicate echipe româneşti.
Observatori: Ioan Mureşan, Hacic Garabet
Luni, 30 noiembrie:
FC BRAŞOV - POLI IAŞI, ora 18:00
Arbitri: Marian Balaci - Dragoş Iliescu, Ionuţ Babadac
Observatori: Mircea Salomir, Alexandru Popescu
UNIREA URZICENI - GLORIA BISTRIŢA, ora 20:00
Arbitri: Alexandru Deaconu - Adriana Marinescu, Mircea Orbuleţ
Observatori: Nicolae Rainea, Dan Ionescu
Marţi, 1 decembrie:
OŢELUL GALAŢI - ASTRA PLOIEŞTI, ora 14:00
Arbitri: Augustus Constantin - Sebastian Gheorghe, Sebastian Stoianof
Observatori: Tudor Constantinescu, Pavel Peniu.
1 |
FC Vaslui |
28 |
14 |
9 |
1 |
4 |
22 |
15 |
7 |
2 |
Rapid Bucureşti |
26 |
14 |
8 |
2 |
4 |
32 |
18 |
14 |
3 |
FC Timişoara |
25 |
14 |
6 |
7 |
1 |
22 |
9 |
13 |
4 |
CFR 1907 Cluj |
25 |
14 |
7 |
4 |
3 |
18 |
10 |
8 |
5 |
Steaua Bucureşti |
25 |
14 |
7 |
4 |
3 |
18 |
10 |
8 |
6 |
Unirea Urziceni |
25 |
14 |
7 |
4 |
3 |
18 |
11 |
7 |
7 |
Dinamo Bucureşti |
22 |
14 |
6 |
4 |
4 |
15 |
10 |
5 |
8 |
FC Braşov |
21 |
14 |
5 |
6 |
3 |
15 |
9 |
6 |
9 |
Gaz metan Mediaş |
19 |
14 |
5 |
4 |
5 |
16 |
20 |
-4 |
10 |
Universitatea Craiova |
17 |
14 |
5 |
2 |
7 |
23 |
22 |
1 |
11 |
Politehnica Iaşi |
17 |
14 |
5 |
2 |
7 |
15 |
21 |
-6 |
12 |
Astra Ploieşti |
16 |
14 |
4 |
4 |
6 |
16 |
19 |
-3 |
13 |
Pandurii Târgu-Jiu |
16 |
14 |
4 |
4 |
6 |
11 |
15 |
-4 |
14 |
Oţelul Galaţi |
15 |
14 |
4 |
3 |
7 |
16 |
21 |
-5 |
15 |
Internaţional Curtea-de-Argeş |
15 |
14 |
5 |
0 |
9 |
12 |
25 |
-13 |
16 |
Unirea Alba-Iulia |
13 |
14 |
3 |
4 |
7 |
17 |
23 |
-6 |
17 |
Gloria Bistriţa |
12 |
14 |
2 |
6 |
6 |
12 |
21 |
-9 |
18 |
Ceahlăul Piatra-Neamţ |
9 |
14 |
2 |
3 |
9 |
9 |
28 |
-19 |