Bucureşteanul Alexandru Deaconu va arbitra meciul dintre FC Timişoara şi CFR Cluj, derby-ul etapei a treia a Ligii I la fotbal, partidă care va avea loc duminică, de la ora 20:00, pe Bega.
Băimăreanul Cristian Balaj a fost delegat la partida dintre FC Braşov şi Steaua, programată sâmbătă, de la ora 21:00.
Bucureşteanul Marius Avram va conduce meciul pe care Dinamo îl va juca duminică, de la ora 21,45, la Târgu-Jiu, cu Pandurii.
Programul meciurilor şi oficialii delegaţi:
vineri 6 august:
Universitatea Cluj - FC Vaslui (GSP TV, 18:00), la Alba-Iulia
Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu-Vâlcea); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Aurel Oniţă (Constanţa); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti), Sorin Satmari (Bucureşti)
Rapid Bucureşti - Oţelul Galaţi (Digi Sport, 20:00)
Arbitru: Robert Dumitru (Braşov); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Sebastian Florin Stoianof (Constanţa); arbitru de rezervă: Georgian Ionescu (Buzău)
Observatori: Alexandru Crişan, Dan Ionescu (ambii din Bucureşti)
Victoria Brăneşti - Universitatea Craiova (GSP TV, 21:45), la Buzău
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Ionel Popa (Paşcani), Florin Eduard Ungureanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Ionel Ivan (Brăila)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău), Mircea Mihail (Bucureşti)
sâmbătă 7 august:
FCM Târgu-Mureş - Unirea Urziceni (Digi Sport, 18:00)
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Bogdan Mugurel Velicu (Bucureşti), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Paul Vasile Unimătan (Zalău)
Observatori: Tudor Constantinescu, Nicolae Pantea (ambii din Bucureşti)
FC Braşov - Steaua Bucureşti (Digi Sport, 21:00)
Arbitru: Cristian Balaj (Baia-Mare); arbitri asistenţi: Dorin Mudura (Oradea), Cătălin Savu (Galaţi); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Romulus Chihaia (Bucureşti); supervizor: Dumitru Mihalache (Bucureşti)
duminică 8 august:
Astra Ploieşti - Gaz Metan Mediaş (GSP TV, 18:00)
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Iulian Radu, Florin Stănescu; arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (toţi din Bucureşti)
Observatori: Dan Petrescu (Bucureşti), Hacic Garabet (Constanţa)
FC Timişoara - CFR 1907 Cluj (Antena 1, 20:00)
Arbitru: Alexandru Deaconu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu-Severin)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti), Cornel Cacoveanu (Târgu-Mureş); supervizor: Alexandru Boc (Bucureşti)
Pandurii Târgu-Jiu - Dinamo Bucureşti (Digi Sport, 21:45)
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Micloş Nagy (Cluj-Napoca), Octavian Şovre (Oradea); arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (Bucureşti)
Observatori: Dan Dragoş Crăciun (Cluj-Napoca), Emeric Dembrovszky (Timişoara)
luni 9 august:
Sportul Studenţesc Bucureşti - Gloria Bistriţa (GSP TV, 18:00)
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu, Valentin Avram; arbitru de rezervă: Claudiu Gabriel Baboia (toţi din Bucureşti)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria), Daniel Gherasim (Bucureşti).
1. Dinamo Bucureşti 2 2 0 0 7-4 6
2. FC Braşov 2 2 0 0 4-1 6
3. Oţelul Galaţi 2 2 0 0 3-0 6
4. Steaua Bucureşti 2 2 0 0 4-2 6
5. CFR 1907 Cluj 2 1 1 0 2-0 4
6. Rapid Bucureşti 2 1 1 0 2-0 4
7. Gaz Metan Mediaş 2 1 1 0 5-4 4
8. FC Timişoara 2 0 2 0 4-4 2
9. Gloria Bistriţa 2 0 2 0 3-3 2
10. Unirea Urziceni 2 0 2 0 0-0 2
11. Astra Ploieşti 2 0 1 1 2-3 1
12. FCM Târgu-Mures 2 0 1 1 1-2 1
13. Universitatea Craiova 2 0 1 1 1-2 1
14. FC Vaslui 2 0 1 1 1-3 1
----------------------------------------------
15. Pandurii Târgu-Jiu 2 0 1 1 0-2 1
16. Sportul Studenţesc 2 0 0 2 3-6 0
17. Universitatea Cluj 2 0 0 2 2-5 0
18. Victoria Brăneşti 2 0 0 2 2-5 0