Braşoveanul Robert Dumitru va arbitra meciul dintre Victoria Brăneşti şi Steaua Bucureşti, care va avea loc vineri, de la ora 20,30, la Buzău, în etapa a 21-a a Ligii 1 la fotbal, anunţă Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA).
Uvertura etapei, Pandurii - Gloria Bistriţa (vineri, ora 15,00), care se va juca la Drobeta Tr. Severin, va fi condusă de arbitrul vâlcean Teodor Crăciunescu.
Programul meciurilor din runda a 21-a şi oficialii delegaţi de CCA şi Liga Profesionistă de Fotbal (LPF):
vineri 11 martie
Pandurii Tg. Jiu - Gloria Bistriţa (Drobeta Tr. Severin, 15,00, GSP TV)
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac, Florin Stănescu (ambii din Bucureşti); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Corneliu Fecioru, Nicolae Dobrescu; supervizor: Mircea Cezar Ionescu (toţi din Bucureşti)
Victoria Brăneşti - Steaua Bucureşti (Buzău, 20,30, Antena 1)
Arbitru: Robert George Dumitru (Braşov); arbitri asistenţi: Gero Szabo (Cluj-Napoca), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Emeric Dembrovszki (Timişoara); supervizor: Dumitru Mihalache (Bucureşti)
sâmbătă 12 martie
Universitatea Cluj-Napoca - Unirea Urziceni (Bistriţa, 14,00, GSP TV)
FCM Tg. Mureş - Oţelul Galaţi (15,45, Digi Sport)
Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti (20,00, Digi Sport)
duminică 13 martie
Sportul Studenţesc - Gaz Metan Mediaş (15,00, GSP TV)
FC Timişoara - Universitatea Craiova (18,00, Digi Sport)
luni 14 martie
Astra Ploieşti - CFR 1907 Cluj (17,00, GSP TV)
FC Braşov - FC Vaslui (20,30, Digi Sport)
1. Oţelul Galaţi 20 14 3 3 27-14 45
2. FC Timişoara 20 10 10 0 35-23 40
3. FC Vaslui 20 11 5 4 29-18 38
4. Rapid Bucureşti 20 9 6 5 29-13 33
5. Dinamo Bucureşti 20 9 6 5 43-33 33
6. Steaua Bucureşti 20 9 5 6 26-19 32
7. Gaz Metan Mediaş 20 8 7 5 24-19 31
8. CFR 1907 Cluj 20 7 7 6 32-27 28
9. Astra Ploieşti 20 5 10 5 20-20 25
10. FC Braşov 20 5 9 6 20-23 24
11. Gloria Bistriţa 20 6 5 9 22-27 23
12. FCM Târgu-Mureş 20 6 5 9 20-30 23
13. Universitatea Craiova 20 5 6 9 24-23 21
14. Universitatea Cluj 20 5 6 9 22-36 21
-----------------------------------------------------
15. Victoria Brăneşti 20 4 8 8 26-34 20
16. Pandurii Târgu-Jiu 20 4 7 9 19-30 19
17. Unirea Urziceni 20 4 6 10 12-24 18
18. Sportul Studenţesc 20 3 1 16 19-36 10