Antrenorul formaţiei FC Botoşani, Cristian Pustai, a declarat că orice punct este foarte important şi că şi-a avertizat jucătorii în ceea ce priveşte CFR Cluj, menţionând că este o echipă greu de învins.
"Mai sunt două partide de jucat în acest an, iar meciul care urmează este cel mai important. Întâlnim CFR Cluj, o fostă campioană, o echipă bună, care a pierdut doar trei meciuri în deplasare. Au reuşit să obţină 11 puncte, au golaveraj 12-12. Trebuie să avem grijă cu CFR Cluj pentru că este o echipă greu de învins. Noi trebuie să fim mai agresivi, mai puternici şi să ştim ceea ce ne dorim. Trebuie să mai adunăm puncte. Aţi văzut ce înseamnă două victorii consecutive, ne-au descreţit frunţile. I-am avertizat şi pe jucători că în acest campionat orice punct contează. Am ajuns la bariera de 20 de puncte şi ne dorim cât mai multe puncte în acest sezon regulat", a spus Pustai.
Pentru partida de duminică, de pe teren propriu, Cristian Pustai nu poate conta pe mai mulţi jucători:
"Din păcate, ne confrutămcu probleme de lot. Cucu e suspendat, Hadnagy este incert, Roman nu poate încă juca. Iliev a revenit şi a făcut antrenamente normale, dar Răzvan Pleşca a apărat foarte bine până acum. Sper ca jucătorii care vor evolua cu CFR Cluj să dea totul pe teren".
Formaţia FC Botoşani va întâlni echipa CFR Cluj, duminică, pe teren propriu, de la ora 20:30, în
etapa a 22-a a Ligii 1.