Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 30.09.2016 - 18:09

Lotul nationalei under 21 a Romaniei pentru meciul cu Bulgaria, ultimul din preliminariile Euro 2017

Lotul nationalei under 21 a Romaniei pentru meciul cu Bulgaria, ultimul din preliminariile Euro 2017
Reprezentativa de tineret a României o va întâlni pe cea a Bulgariei, marţi, 11 octombrie, de la 18:00, la Stara Zagora. Pentru acest meci, selecţionerul Cristian Dulca, în vârstă de 43 de ani, a convocat un lot format din 19 jucători.

⚽️ Portari: Valentin Cojocaru (Crotone), Relu Stoian (Juventus Bucureşti)

⚽️ Fundaşi: Robert Hodorogea (FC Viitorul), Bogdan Ţâru (FC Viitorul), George Miron (FC Botoşani), Ionuţ Nedelcearu (Dinamo), Vlad Olteanu (Dinamo)

⚽️ Mijlocaşi: Iulian Cristea (Gaz Metan Mediaş), Ovidiu Popescu (Steaua), Dragoş Nedelcu (FC Viitorul), Claudiu Bumba (Hapoel Tel Aviv), Răzvan Grădinaru (Concordia Chiajna), Andreas Calcan (Willem II Tilburg), Doru Popadiuc (FC Voluntari), Alin Manea (CSU Craiova), Florin Tănase (Steaua)

⚽️ Atacanţi: Daniel Popa (Dinamo), Alexandru Tudorie (Steaua), Andrei Ivan (CSU Craiova).

Înaintea ultimei runde, România ocupă locul 2 în grupa a 5-a, cu 16 puncte. Pe locul 1 se află Danemarca, cu 22 de puncte şi un meci mai puţin disputat decât selecţionata României. Bulgaria este pe 3, cu 14 puncte, Ţara Galilor se află pe 4, cu 13 puncte, Luxemburg pe 5, cu trei puncte, iar Armenia ocupă ultimul loc, cu doar un punct.

Câştigătoarea grupei se va califica direct la turneul final, iar cele mai bune patru din cele nouă ocupante ale locurilor secunde vor disputa un play-off pentru a decide ultimele două selecţionate care vor merge la Euro 2017 din Polonia. Într-un clasament provizoriu al locurilor secunde, România se află pe penultima poziţie.






Taguri: preliminariile Euro 2017    Romania    Bulgaria    under 21   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania,...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Alexander Frei
Elveția
40 ani

Alou Diarra
Franța
38 ani

Andrei Bălan
România
31 ani

Burak Yılmaz
Turcia
34 ani

Constantin Pană
România
52 ani

Cristian Cigan
România
32 ani

Cristian Dănălache
România
37 ani

Cristian Danci
România
31 ani

Danilo
Brazilia
28 ani

Dominik Beršnjak
Slovenia
38 ani

Édgar Barreto
Paraguay
35 ani

Emmanuel Kundé
Camerun
63 ani

Gheorghe Georgescu
România
108 ani

GLASGOW RANGERS
Scoția
146 ani

Graziano Pellè
Italia
34 ani

Juanfran García
Spania
43 ani

Mădălin Popa
România
37 ani

Marco Di Vaio
Italia
43 ani

Mario Kempes
Argentina
65 ani

Marius Păcurar
România
45 ani

Marius Stankevičus
Lituania
38 ani

Mihail Majearu
România
59 ani

Octavian Grigore
România
55 ani

Petar Mihtarski
Bulgaria
53 ani

Răzvan Tincu
România
32 ani

Sorin Bobariu
România
43 ani

Tiberiu Bier
România
32 ani

VERAYA STARA ZAGORA
Bulgaria
18 ani

Zhivko Milanov
Bulgaria
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017