Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 20.10.2016 - 21:58

Europa League - Grupa L: Steaua Bucuresti - FC Zurich 1-1

Steaua Bucuresti - FC Zurich 1-1
Steaua Bucureşti și FC Zürich au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), joi seara, pe Arena Națională din București, în Grupa L a competiției de fotbal Europa League.

Steaua nu a reușit să se impună în fața liderului ligii secunde elvețiene, scorul de egalitate putând fi considerat unul echitabil, având în vedere demonstrația ofensivă arătată de FC Zürich.

Bojan Golubović a marcat golul Stelei (63), oaspeții egalând pe final, prin Moussa Koné (86).


Vicecampioana României a început vine și a avut două șanse de gol în primul sfert de oră, prin același jucător, Adrian Popa, care a luftat la zece metri de poartă în min. 3, iar apoi a șutat în bară în min. 16, din marginea careului mare.

Oaspeții au preluat controlul jocului o perioadă și au avut oportunități destul de mari de a marca. Portarul Niță, cel mai bun jucător de pe teren, a respins miraculos devierea din 2 metri a lui Moussa Koné (18), apoi Momčilović a blocat la sacrificiu șutul lui Winter (24), Niță reținând șutul din unghi expediat de Koné (35).

Tamaș l-a întrebuințat serios pe portarul leton Vanins (37), la o lovitură liberă.


Steaua a avut prima ocazie și după pauză, prin același Popa, care a tras din unghi cu stângul, iar balonul a lovit vinclul porții adverse (47).
Niță a fost la post la șutul lui Buff de la distanță (53).

Steaua a reușit să deschidă scorul în min. 63, când Golubović a marcat din centrarea lui Popa. A fost primul gol oficial pentru Golubović la Steaua în 12 partide jucate în toate competițiile.

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a încercat să conserve rezultatul, dar acest lucru a lăsat inițiativa elvețienilor, care au atacat în valuri. Niță a respins splendid șutul lui Buff (77), în urma unei erori a lui Tamaș. Rodríguez a tras în plasa laterală (82). Niță s-a evidențiat în min. 84, când a scos în corner mingea trimisă cu capul de Nef, iar un minut mai târziu a respins centrarea periculoasă a lui Buff, din lovitură de colț.

Niță nu a mai avut replică în min. 86, când Cavusevic a centrat de pe partea dreaptă, iar Moussa Koné a reluat de lângă Tamaș în plasă.

Steaua nu a mai câștigat de doi ani în grupele cupelor europene. FC Zürich nu a reușit să câștige în ultimele sale șase partide jucate în deplasare în cupele europene, înregistrând cinci egaluri.

Steaua înregistrează al doilea egal acasă în Europa League, după 1-1 cu Villarreal, ultimul meci pe teren propriu fiind cu Osmanlıspor. Următorul joc al Stelei va fi revanșa cu FC Zürich, pe 3 noiembrie.


Europa League - Grupa L
București, Arena Națională
Steaua București - FC Zürich 1-1 (0-0)
Au marcat:
1-0 Bojan Golubović (63), 1-1 Moussa Koné (86)

Steaua: 1. Florin Niță - 23. Ovidiu Popescu, 4. Gabriel Tamaș, 13. Alin Toșca (căpitan), 15. Marko Momčilović - 55. Alexandru Bourceanu, 11. Muniru Sulley (17. Antonio Jakoliš, 83) - 77. Adrian Popa, 27. Fernando Boldrin, 29. William de Amorim - 14. Bojan Golubović (9. Alexandru Tudorie, 80). Antrenor: Laurențiu Reghecampf.
Rezerve neutilizate: 33. Eduard Stăncioiu - 2. Gabriel Simion, 16. Robert Vâlceanu, 19. Adnan Aganović, 24. Dan Popescu.

FC Zürich: 1. Andris Vanins - 26. Cédric Brunner (8. Antonio Marchesano, 84), 25. Ivan Kecojević, 13. Alain Nef - 15. Oliver Buff, 37. Gilles Yapi Yapo (căpitan), 29. Sangoné Sarr (21. Džengis Čavušević, 78), 41. Kay Voser - 7. Adrian Winter (27. Marco Schönbächler, 73), 4. Moussa Koné, 34. Roberto Rodríguez. Antrenor: Uli Forte.
Rezerve neutilizate: 32. Anthony Favre - 5. Armin Alesevic, 24. Michael Kempter, 28. Nicolas Stettler.

Cartonașe galbene:
Brunner (62), Tudorie (89), Voser (89), Rodríguez (90+4)

Arbitru:
Tamas Bognar; arbitri asistenți: Zsolt Varga, Balazs Buzas; arbitri asistenți adiționali: Peter Solymosi, Adam Farkas; arbitru de rezervă: Theodoros Georgiou (toți din Ungaria). Delegat UEFA: Radenko Mijatović (Slovenia), observator UEFA pentru arbitri: Vladimir Antonov (R. Moldova).







Taguri: Europa League    Grupa L    Steaua Bucuresti    FC Zurich    Bojan Golubovic    Moussa Kone   

» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat...

Europa League: FC Alashkert - FCSB 0-3

Dacă aveați emoții referitoare la calificarea FCSB, echipa lui Becali a câștigat cu 3-0 în Armenia și se pregătește de turul următor unde va întâlni...

Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

FCSB a câștigat și la Orhei, după ce la pauză avea 2-0. Toate cele 3 formații românești prezente în turul I preliminar s-au calificat, dar asta nu...

Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a afirmat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că i s-a transmis de către patronul Gigi Becali că poate pleca...

Ioan Hora: Suntem motivaţi pentru a aduce cele 3 puncte la Bucureşti

Fotbalistul echipei FCSB, Ioan Hora, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că el şi colegii săi sunt motivaţi pentru a câştiga partida din...




Top News

-Italia: Seria A - Etapa 8

-Anglia: Premier League - Etapa 9

-Liga 1 - Etapa 13: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 9

-Franta: Ligue 1 - Etapa 10

-Germania: Bundesliga - Etapa 8

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2016-2017)
Fl. Niță
Fl. Tănase
Enache
Ov. Popescu
Gnohéré
Muniru
Boldrin
Stăncioiu
Momčilović
Alibec
Man
Pintilii
Jakoliš
Enache
V. Achim
De Amorim
Pleaşcă
Bălaşa
Tamaş
Moke
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alekos Alexandris
Grecia
51 ani

Andoni Goikoetxea
Spania
54 ani

André Todescato
Brazilia
37 ani

Anele Ngcongca
Africa de Sud
32 ani

Dani Hernández
Venezuela
34 ani

Daniel Tătar
România
32 ani

Dwight Tiendalli
Olanda
34 ani

Francisc Fabian
România
102 ani

Henrique Hilário
Portugalia
44 ani

Hubert Wołąkiewicz
Polonia
34 ani

Ionuț Pătrană
România
41 ani

Johan Boskamp
Olanda
71 ani

Kevin Sheedy
Irlanda
60 ani

Kieran Richardson
Anglia
35 ani

Lică Movilă
România
58 ani

Marcel Răducanu
România
65 ani

Milan Vilotić
Serbia
33 ani

Nemanja Vidić
Serbia
38 ani

Oleksandr Romanchuk
Ucraina
35 ani

Paco Gento
Spania
86 ani

Paul Ince
Anglia
52 ani

Sam Vokes
Țara Galilor
30 ani

Valentin Velicu
România
34 ani

Vasile Suciu
România
77 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
18.10.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
18.10.2019 Dinamo București Gaz Metan Mediaş C
19.10.2019 CFR 1907 Cluj Universitatea Craiova C
20.10.2019 Academica Clinceni FC Viitorul C
20.10.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
20.10.2019 Chindia Târgoviște Fotbal Club FCSB C
21.10.2019 CSM Politehnica Iaşi
20:30
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 27
2. FC Viitorul 25
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. Astra Giurgiu 19
6. CSM Politehnica Iaşi 18
7. Fotbal Club FCSB 18
8. Dinamo București 17
9. FC Botoșani 16
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
11. Chindia Târgoviște 15
12. FC Hermannstadt 12
13. Academica Clinceni 10
14. FC Voluntari 6
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
19.10.2019 Dunărea Călărași Turris Oltul Turnu-Măgurele C
19.10.2019 Metaloglobus București CSM Reșița C
19.10.2019 Gloria Buzău Viitorul Târgu-Jiu C
19.10.2019 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
19.10.2019 Petrolul Ploiești Concordia Chiajna C
19.10.2019 AFK Csíkszereda Rapid București C
20.10.2019 Ripensia Timișoara Daco-Getica București C
20.10.2019 UTA Arad ASU Poli Timişoara C
20.10.2019 Universitatea Cluj CS Mioveni C
21.10.2019 FC Argeș Pitești
18:00
SSC Farul Constanţa   C


1. CS Mioveni 27
2. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
3. UTA Arad 23
4. Metaloglobus București 22
5. Viitorul Târgu-Jiu 21
6. Petrolul Ploiești 21
7. Gloria Buzău 20
8. Rapid București 20
9. SSC Farul Constanţa 18
10. AFK Csíkszereda 18
11. FC Argeș Pitești 16
12. Ripensia Timișoara 16
13. Concordia Chiajna 16
14. Dunărea Călărași 15
15. CSM Reșița 15
16. ASU Poli Timişoara 13
17. Universitatea Cluj 12
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
18.10.2019 CSM Bacău FC Ozana Târgu-Neamţ C
19.10.2019 CSU Galați Aerostar Bacău C
19.10.2019 Foresta Suceava CSM Pașcani C
19.10.2019 Huşana Huşi CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
19.10.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
19.10.2019 Bucovina Rădăuți CSM Foșcani C
19.10.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
19.10.2019 KSE Târgu-Secuiesc Oțelul Galați C


1. Aerostar Bacău 27
2. Oțelul Galați 22
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 21
4. Bucovina Rădăuți 19
5. Foresta Suceava 17
6. CSM Foșcani 15
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 14
8. Știința Miroslava 14
9. FC Botoşani II 11
10. Şomuz Fălticeni 9
11. Sporting Liești 8
12. Huşana Huşi 7
13. CSU Galați 6
14. CSM Bacău 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
18.10.2019 Înainte Modelu Recolta Gheorghe Doja C
19.10.2019 Mostiştea Ulmu CS Tunari C
19.10.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Fotbal Club FCSB II C
19.10.2019 SC Popeşti Leordeni Metalul Buzău C
19.10.2019 CS Făurei Viitorul Ianca C
19.10.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Dacia Unirea Brăila C
19.10.2019 Unirea Slobozia CSM Medgidia C
19.10.2019 CS Afumați Agricola Borcea C


1. Unirea Slobozia 21
2. CS Afumați 20
3. Mostiştea Ulmu 20
4. Înainte Modelu 20
5. Metalul Buzău 17
6. CS Tunari 17
7. Viitorul Ianca 15
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 11
10. Poseidon Limanu 2 Mai 10
11. Fotbal Club FCSB II 9
12. CS Făurei 7
13. Dacia Unirea Brăila 7
14. Agricola Borcea 5
15. Axiopolis Sport Cernavodă 5
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
18.10.2019 CSM Slatina Progresul Spartac București C
18.10.2019 Flacăra Moreni Vediţa Coloneşti C
18.10.2019 FC Voluntari II CS Blejoi C
18.10.2019 CS Universitatea Craiova II FC Pucioasa C
18.10.2019 CS Balotești FC Brașov C
18.10.2019 Unirea Bascov CSM Alexandria C
19.10.2019 Olimpic Cetate Râşnov Astra Giurgiu II C
19.10.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Tractorul Cetate C


1. Flacăra Moreni 19
2. CSM Slatina 18
3. Progresul Spartac București 18
4. CS Universitatea Craiova II 18
5. CSM Alexandria 16
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Unirea Bascov 12
9. CS Blejoi 12
10. Olimpic Cetate Râşnov 11
11. CS Balotești 10
12. FC Brașov 9
13. Tractorul Cetate 9
14. Astra Giurgiu II 8
15. Sporting Roșiori-de-Vede 7
16. FC Pucioasa 5
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
18.10.2019 Șoimii Lipova Comunal Dumbrăviţa C
18.10.2019 ACSO Filiaşi Fortuna Becicherecu-Mic C
19.10.2019 Viitorul Dăeşti ACS Poli Timișoara C
19.10.2019 CS Național Sebiș CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
19.10.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Progresul Pecica C
19.10.2019 Universitatea Craiova Crișul Chișineu-Criș C
19.10.2019 Flacăra Horezu Cetate Deva C
19.10.2019 CS Hunedoara
15:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C


1. Universitatea Craiova 25
2. Flacăra Horezu 17
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 15
4. Fortuna Becicherecu-Mic 15
5. Viitorul Dăeşti 15
6. Progresul Pecica 15
7. Crișul Chișineu-Criș 14
8. Comunal Dumbrăviţa 13
9. Șoimii Lipova 12
10. CS Hunedoara 12
11. ACSO Filiaşi 11
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 2
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
18.10.2019 CS Sânmartin Unirea Dej C
18.10.2019 CFR 1907 Cluj II Avântul Reghin C
18.10.2019 Arieșul Turda Gloria Bistrița C
19.10.2019 ACS Comuna Recea Viitorul Şelimbăr C
19.10.2019 Metalurgistul Cugir SCM Zalău C
19.10.2019 Minaur Baia-Mare Unirea Alba-Iulia C
19.10.2019 Industria Galda de Jos Sănătatea Cluj C
19.10.2019 Luceafărul Oradea AFC Odorheiu-Secuiesc C


1. Luceafărul Oradea 21
2. ACS Comuna Recea 21
3. CS Sânmartin 16
4. Viitorul Şelimbăr 14
5. Minaur Baia-Mare 14
6. Arieșul Turda 13
7. CFR 1907 Cluj II 12
8. Sănătatea Cluj 12
9. Gloria Bistrița 12
10. Avântul Reghin 11
11. Metalurgistul Cugir 10
12. Unirea Dej 10
13. Unirea Alba-Iulia 9
14. SCM Zalău 8
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
16. Industria Galda de Jos 4
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017