Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 06.03.2017 - 18:25

Daniel Isaila: Avem nevoie de jucatori talentati, trebuie sa formam repede o noua selectionata Under 21

Daniel Isaila: Avem nevoie de jucatori talentati, trebuie sa formam repede o noua selectionata Under 21
Antrenorul echipei naționale de tineret a României, Daniel Isăilă, a declarat, luni, la finalul trialului organizat la Buftea cu jucători din Liga a 2-a și a 3-a, că are nevoie de fotbaliști talentați deoarece trebuie să alcătuiască repede o nouă selecționată Under 21.

"Este doar o primă astfel de acțiune, vor mai urma și altele. Vreau să văd tineri fotbaliști din toate eșaloanele pentru că avem nevoie de jucători talentați. E un drum nou pentru toată lumea, trebuie să formăm cât mai repede o nouă selecționată Under 21", a spus Isăilă, conform site-ului oficial al Federației Române de Fotbal.

Luni, la Centrul Național de Fotbal Buftea, noul antrenor al echipei naționale Under-21 a României, Daniel Isăilă, a organizat o acțiune de selecție cu jucători de Liga a 2-a și Liga a 3-a. Au fost prezenți 26 de fotbaliști, pe care selecționerul reprezentativei U21 i-a împărțit în două echipe, fiecare cu câte două rezerve, pentru a disputa un meci de fotbal. În tribune s-au aflat mai mulți membri ai Comisiei Tehnice de la FRF.

Cei 26 de fotbaliști prezenți la selecție sunt:
portari - Toma Niga (Foresta Suceava, L2), Bogdan Căucă (FC Brașov, L2), Marin Voicu (Concordia Chiajna II, L3); fundași - Alexandru Niță (Dacia Unirea Brăila, L2), Alexandru Belecciu (CS Aerostar Bacău, L3), Andrei Tirică (CS Mioveni, L2), Ionuț Cioplintă (ACS Industria Galda de Jos, L3), Radu Crișan (AFC Hermannstadt, L3), Ionuț Carabela (Juventus București, L2), Paul Iacob (FC Brașov, L2), Răzvan Trif (Gaz Metan Mediaș II, L3); mijlocași - Crinel Stoica (Chindia Târgoviște, L2), Cezar Strat (Aerostar Bacău, L3), Ștefan Vasile (CS Afumați, L2), Cosmin Bura (Olimpia Satu-Mare, L2), Carol Erdei (Olimpia Satu-Mare, L2), Darius Costea (Luceafărul Oradea, L2), Eduard Florescu (CS Mioveni, L2), Laurențiu Manole (ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe, L2), Ronaldo Deaconu (Concordia Chiajna II, L3), Ovidiu Marin (Concordia Chiajna II, L3), Vlăduț Vlad (FC Dinamo II, L3); atacanți - Andrei Ludușan (Olimpia Satu-Mare, L2), Alexandru Muscă (Juventus București, L2), Andrei Burlacu (CS U Craiova II, L3) și Vlad Bărbulescu (Viitorul Domnești, L3).

Echipa națională a României Under 21 va susține un stagiu de pregătire la Marbella, în Spania, în perioada 21-28 martie. Cu această ocazie, "tricolorii" vor susține și două meciuri amicale, cu reprezentativa Rusiei, pe 24 martie, și cu Danemarca, pe 27 martie. Cele două partide de verificare vor fi primele meciuri ale lui Daniel Isăilă pe banca tehnică a reprezentativei Under-21 înaintea startului preliminariilor pentru turneul final al Euro 2019.

Conform tragerii la sorți pentru preliminariile Euro 2019, selecționata României formată din fotbaliști născuți începând cu 1 ianuarie 1996 a fost repartizată în Grupa 8, alături de Portugalia, Elveția, Țara Galilor, Bosnia Herțegovina și Liechtenstein. Preliminariile sunt programate să înceapă în luna martie a acestui an, urmând a se încheia în noiembrie 2018, odată cu disputarea meciurilor de baraj. Selecționata noastră va disputa însă primul joc oficial pe 13 iunie, în Liechtenstein.






Taguri: Daniel Isaila    Under 21    Romania    U21    Liga 2    Liga 3   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania,...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019

-Cristiano Ronaldo a asigurat că rămâne la Juventus

-Mircea Rednic: Nu ştiu dacă e o revanşă de luat cu FC Botoşani

-Mircea Rednic spune că şi l-ar dori pe Florentin Matei, dar liber de contract

-Juventus Torino a câştigat pentru a opta oară consecutiv titlul în Italia

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB




S-au nascut azi

Andrea Parola
Italia
40 ani

Antonio Ghomsi
Camerun
33 ani

Cornel Cernea
România
43 ani

Cristian Bărbuț
România
24 ani

Cristian Pantelie
România
34 ani

David Luiz
Brazilia
32 ani

David Mateos
Spania
32 ani

Egil Olsen
Norvegia
77 ani

Gelu Velici
România
27 ani

Gheorghe Liliac
România
60 ani

Igor Budan
Croația
39 ani

Ionuț Târnăcop
România
32 ani

Ivaylo Yordanov
Bulgaria
51 ani

Ján Kozák
Slovacia
39 ani

Jasper Cillessen
Olanda
30 ani

John Obi Mikel
Nigeria
32 ani

KAKÁ
Brazilia
37 ani

Lukáš Droppa
Republica Cehă
30 ani

Marcin Żewłakow
Polonia
43 ani

Mark van Bommel
Olanda
42 ani

Nelson Cabrera
Paraguay
36 ani

Nicușor Boubătrân
România
32 ani

Pape Moussa Diakhatè
Senegal
30 ani

Pedro Santos
Portugalia
31 ani

Raymond Kalla
Camerun
44 ani

Roberto Carvalho
Brazilia
32 ani

Simone Dell'Agnello
Italia
27 ani

Tiago Costa
Portugalia
34 ani

Tudorel Cristea
România
55 ani

Viktor Faizulin
Rusia
33 ani

Zoltán Gera
Ungaria
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro