Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 18.05.2017 - 22:29

Cupa României - semifinală - retur: FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 0-0

Cupa României - semifinală - retur: FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 0-0
FC Voluntari s-a calificat, în premieră, în finala Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a terminat la egalitate, 0-0, cu CS Universitatea Craiova, la Chiajna, în manșa a doua a semifinalelor competiției.
 
Ilfovenii au reușit cea mai mare performanță din istoria clubului grație victoriei cu 1-0 din tur, de la Drobeta Turnu-Severin.
 
În meciul de la Chiajna, Universitatea a dominat teritorial jocul, dar și-a creat puține ocazii de gol, cea mai mare fiind reușită de tânărul Andrei Burlacu (17), mingea lovind de două ori bara la șutul său.
 
În ultimul act, FC Voluntari o va întâlni pe Astra Giurgiu, care a trecut de ACS Poli Timișoara cu 4-1 și 3-0, în cealaltă semifinală.
 
Finala se va juca pe 27 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești.
 
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova 0-0
Au marcat: -
 
FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, Spahija, Cazan - C. Lazăr, Novac - Căpăţână (67 Ivanovici), L. Marinescu, Popadiuc (79 G. Deac) - Ad. Bălan (76 Curelea). Antrenor: Claudiu Niculescu.
 
CSUC: Calancea - Dimitrov, Kelić, Screciu - Zlatinski, R. Petre (82 Manea) - Gustavo, A. Ivan, Burlacu (84 Jazvić) - Băluţă, Măzărache (46 Fajić). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.
 
Cartonaşe galbene: Spahija (5), C. Lazăr (55), Novac (62), Curelea (90+3), Balauru (90+5) - Măzărache (21), Gustavo (89)
 
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (Drobeta Turnu-Severin); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe). Observatori: Florin Hâncu (Brașov) - CCA, Adrian Mihalcea (București) - LPF, Stadion: "Concordia", Chiajna. Spectatori: 4.500.
 
⚽️ Claudiu Niculescu: "Sunt fericit, dar mai mult pentru băieţi. Ştiu cât au muncit în aceste zile, a fost tensiune mare. La pauză am reglat ce nu a mers în prima repriză. Abia aştept să mă revăd cu unul dintre cei mai buni antrenori romîni şi una dintre cele mai bune echipe. Aştept revederea, mereu e plăcut cu Şumi, sper să fie un meci interesant, spectaculos, cred că va fi un meci disputat".
 
⚽️ Gheorghe Mulţescu: "Am dominat două meciuri şi ne-am bătut singuri cu o echipă care s-a apărat 80 de minute acolo şi 90 şi ceva aici. Lipsa de îndemânare, de experienţă, din varii motive am ajuns să avem un lot subţire valoric. Accidentaţi, unii au plecat. Am făcut tot ce a ţinut de mine. Final de drum pentru mine la Craiova. Nu mai continui şi asta e cel mai important. A fost o colaborare bună, dar filosofii diferite, eu am vrut mai mult, dar nu s-a reuşit. Era normal să se tatoneze mai multe posibilităţi. Acum vine noul antrenor".






Taguri: Cupa României    semifinală    retur    FC Voluntari    CS Universitatea Craiova    Claudiu Niculescu    Gheorghe Mulţescu   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

FC Viitorul, calificată în premieră în finala Cupei României

FC Viitorul s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0 (1-0), la...

Astra Giurgiu, prima finalistă a Cupei României

Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a terminat la egalitate, 2-2 (2-1), cu CFR Cluj, pe teren propriu, în manşa a...

Corneliu Papură: Viitorul este o echipă foarte organizată

Antrenorul Universitatea Craiova, Corneliu Papură, a declarat, marţi, într-o conferinţă de rpesă, că gruparea FC Viitorul reprezintă un exemplu de urmat de toate cluburile din Liga...

Cupa României, semifinale, tur: Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-2

Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă pe teren propriu, de FC Viitorul Constanţa cu scorul de 2-1 (0-1), joi, în prima manşă a semifinalelor Cupei...

Devis Mangia: Joi va fi prima parte a dublei întâlniri din Cupă

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că din punct de vedere mental formaţia sa este OK după...

Cupa României, semifinale, tur: CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-3

Astra Giurgiu a învins-o surprinzător pe CFR Cluj, cu scorul de 3-1 (2-1), miercuri seara, în deplasare, în prima manşă a semifinalelor Cupei României la...

Finala Cupei României se va disputa la 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti

Finala Cupei României, ediţia 2018-2019, se va disputa în data de 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, a anunţat, miercuri, la finalul...

CFR Cluj - Astra Giurgiu şi Universitatea Craiova - FC Viitorul, în semifinalele Cupei României

Deţinătoarea Cupei României la fotbal, Universitatea Craiova, va întâlni în semifinalele competiţiei, ediţia 2018-2019, echipa FC Viitorul Constanţa,...

Tragerea la sorţi a semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri

Tragerea la sorţi a meciurilor de fotbal din cadrul semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri, de la ora 11:00, în sala "Nicolae Dobrin", de la Casa...

Universitatea Craiova, ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României

Universitatea Craiova e ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins la un scor de forfait, 3-0 (1-0), formaţia de liga a...

CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal după ce a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

-Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38




S-au nascut azi

Alessandro Lucarelli
Italia
42 ani

Alexandru Filip
România
32 ani

Alexandru Gudea
România
23 ani

AS ROMA
Italia
92 ani

Cyril Domoraud
Coasta de Fildeș
48 ani

Dennis Rommedahl
Danemarca
41 ani

Dirk Kuyt
Olanda
39 ani

Djakaridja Koné
Coasta de Fildeș
33 ani

Dušan Simić
Serbia
39 ani

Emilio Butragueño
Spania
56 ani

Jaime Pacheco
Portugalia
61 ani

Júnior Morais
Portugalia
33 ani

Marco Marchionni
Italia
39 ani

René Vandereycken
Belgia
66 ani

Thomas Kraft
Germania
31 ani

Wederson
Brazilia
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi Astra Giurgiu C
21.07.2019 Dinamo București Universitatea Craiova C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. Universitatea Craiova 6
3. FC Botoșani 4
4. CFR 1907 Cluj 4
5. Gaz Metan Mediaş 4
6. CSM Politehnica Iaşi 4
7. Fotbal Club FCSB 3
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
9. Astra Giurgiu 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017