Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 05.06.2017 - 23:30

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent
Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei naţionale de tineret a României. Puşcaş se va alătura lotului la 9 iunie.
 
În această dimineaţă, elevii lui Daniel Isăilă au avut programat un antrenament de aproximativ 90 de minute în cadrul căruia s-au efectuat mai multe exerciţii tactice. Mijlocaşul Olimpiu Moruţan, care a evoluat duminică seară pentru FC Botoşani, s-a pregătit separat de colegii săi.
 
Deşi iniţial a fost convocat, atacantul Adrian Petre de la UTA Bătrâna Doamnă nu s-a mai prezentat la reunirea lotului. Selecţionerul Daniel Isăilă a fost de acord să îl lase la echipa de club în perspectiva jocurilor de baraj pe care arădenii le vor disputa cu Poli Timişoara. În plus, pentru a-i cunoaşte mai bine, Daniel Isăilă a decis să îi cheme la Centrul Naţional de Fotbal de la Buftea pe Andrei Sîntean de la Poli Timişoara şi pe Robert Moldoveanu de la Dinamo Bucureşti.
 
► LOTUL CONVOCAT DE DANIEL ISĂILĂ:

⚽️ Portari: Ionuț Radu (Inter Milano), Relu Stoian (Juventus București), Arpad Tordai (Viitorul);
 
⚽️ Fundași: Cristian Manea (Royal Mouscron), Ionuț Nedelcearu (FC Dinamo), Alexandru Pașcanu (Leicester City), Virgil Ghiță (Viitorul), Vlad Olteanu (Sepsi OSK), Andrei Radu (Aris Limassol);
 
⚽️ Mijlocași: Răzvan Oaidă (Brescia), Marco Dulca (Swansea), Vladimir Screciu (CSU Craiova), Carlo Casap (Viitorul), Andrei Ciobanu (Viitorul), Mihai Dobre (Bournemouth), Ianis Hagi (ACF Fiorentina), Olimpiu Moruțan (FC Botoșani), Alexandru Mățan (Viitorul);
 
⚽️ Atacanți: George Pușcaș (Benevento Calcio), Florinel Coman (Viitorul).
 
Partida Liechtenstein - România, din prima etapă a grupei 8 a preliminariilor Campionatului European de tineret din 2019, se va disputa la 13 iunie, de la ora 19:00, la Vaduz. Din grupa 8 mai fac parte formaţiile Portugaliei, Elveţiei, Ţării Galilor şi Bosniei Herţegovina.






Taguri: tineret    Under 21    România    Liechtenstein    George Puşcaş   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania,...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Eugen Neagoe: Cei de la CFR Cluj nu au pierdut niciun joc în acest play-off

-Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

-Cristiano Bergodi: Hermannstadt luptă pentru salvarea de la retrogradare

-Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019




S-au nascut azi

Abdelilah Saber
Maroc
45 ani

Florea Voinea
România
78 ani

Horațiu Sătmar
România
38 ani

Jacob Burns
Australia
41 ani

Jean Thissen
Belgia
73 ani

Kevin Artmann
Germania
33 ani

Marco Donadel
Italia
36 ani

Maximiliano Calzada
Uruguay
29 ani

Paweł Brożek
Polonia
36 ani

Pedro Mosquera
Spania
31 ani

Peter van Vossen
Olanda
51 ani

Sipo Bohale
Guineea Ecuatorială
31 ani

Thomas Helmer
Germania
54 ani

Tobias Linderoth
Suedia
40 ani

Toninho Cerezo
Brazilia
64 ani

Tunay Torun
Turcia
29 ani

Vidar Riseth
Norvegia
47 ani

Yaroslav Yampol
Ucraina
29 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila
11:30
Universitatea Cluj   C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 63
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro