Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 08.08.2017 - 17:09

Începe Cupa României, faza națională, ediția 2017-2018

Prima rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17:30. Conform programului, în această etapă intră în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene și 10 echipe care au evoluat în ediția precedentă a Ligii 3.

Programul meciurilor din turul I al fazei naţionale a Cupei României

ACS Transdor Tudora (BT) - CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT) - AS Viitorul Curiţa (BC)
AS Unirea Mirceşti (IS) - CSM Paşcani (IS)
FC 2007 Gîrceni (VS) - Sportul Chiscani (BR)
ACS Voinţa Cetate (BN) - AS FC Universitatea Cluj (CJ)
Progresul Şomcuţa Mare (MM) - CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafărul Decebal (SM) - CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) - Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CS Juvenes Târgu Mureş (MS) - AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuţi (CV) - AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Şeica Mare (SB) - ASF Zărneşti (BV)
AS Voinţa Biled (TM) - CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) - CS Millenium Giarmata (TM)
FC Voinţa Lupac (CS) - CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Dănceu (MH) - Ştiinţa Turceni (GJ)
CS Dunărea Calafat (DJ) - AS Milcov (OT)
CS Posada Perişani (VL) - ACS Şirineasa (VL)
AS Colibaşi (AG) - ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) - FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) - AS Mihai Bravu (GR)
Bărăganul Ciulniţa (IL) - FC Agricola Borcea (CL)
ACS Regal Sport Club Ferdinand I (B) - ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) - ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) - CSM Focşani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) - ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzău (BZ) - AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se dispută prelungiri și, dacă egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare. Federația Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitri pentru fiecare joc.

Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante în ediţia precedent a Ligii 3, este programată să aibă loc miercuri, 23 august 2017, ora 17:30.

Datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2017-2018 a Cupei României, faza naţională:

► Faza a III-a: 13 septembrie 2017
► Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
► Șaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017
► Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
► Sferturi de finală: 28 februarie 2018
► Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
► Semifinale (retur): 9 mai 2018
► Finala: 27 mai 2018






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Cupa Romaniei    faza nationala    FRF    program   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Cupa României, semifinale, tur: Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-2

Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă pe teren propriu, de FC Viitorul Constanţa cu scorul de 2-1 (0-1), joi, în prima manşă a semifinalelor Cupei...

Devis Mangia: Joi va fi prima parte a dublei întâlniri din Cupă

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că din punct de vedere mental formaţia sa este OK după...

Cupa României, semifinale, tur: CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-3

Astra Giurgiu a învins-o surprinzător pe CFR Cluj, cu scorul de 3-1 (2-1), miercuri seara, în deplasare, în prima manşă a semifinalelor Cupei României la...

Finala Cupei României se va disputa la 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti

Finala Cupei României, ediţia 2018-2019, se va disputa în data de 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, a anunţat, miercuri, la finalul...

CFR Cluj - Astra Giurgiu şi Universitatea Craiova - FC Viitorul, în semifinalele Cupei României

Deţinătoarea Cupei României la fotbal, Universitatea Craiova, va întâlni în semifinalele competiţiei, ediţia 2018-2019, echipa FC Viitorul Constanţa,...

Tragerea la sorţi a semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri

Tragerea la sorţi a meciurilor de fotbal din cadrul semifinalelor Cupei României va avea loc miercuri, de la ora 11:00, în sala "Nicolae Dobrin", de la Casa...

Universitatea Craiova, ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României

Universitatea Craiova e ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins la un scor de forfait, 3-0 (1-0), formaţia de liga a...

CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal după ce a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara,...

Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României

Astra Giurgiu s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Dunărea Călăraşi cu scorul de 2-1 (2-0), pe stadionul...

FC Viitorul, prima echipă calificată în semifinalele Cupei României

FC Viitorul s-a calificat, marţi seara, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 3-2 (2-0), la Piteşti,...

Sepsi OSK - CFR Cluj, în sferturile Cupei României

Campioana en titre, CFR Cluj, o va înfrunta pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe în cel mai interesant duel din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal,...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 20.04.2019

-Eugen Neagoe: Cei de la CFR Cluj nu au pierdut niciun joc în acest play-off

-Chelsea, Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Valencia, calificate în semifinalele Europa League

-Cristiano Bergodi: Hermannstadt luptă pentru salvarea de la retrogradare

-Biletul zilei la pariuri - 19.04.2019

-Biletul zilei la pariuri - 18.04.2019

-Liga Campionilor, sferturi, retur: Manchester City - Tottenham Hotspur 4-3




S-au nascut azi

Aleksandar Dyulgerov
Bulgaria
29 ani

Alessio Scarpi
Italia
46 ani

Alexandru Pândaru
România
35 ani

Constantin Dinulescu
România
88 ani

Damien Le Tallec
Franța
29 ani

Éder Luís
Brazilia
34 ani

Ferid Chouchane
Turcia
46 ani

Gabriel Heinze
Argentina
41 ani

Gustavo Colman
Argentina
34 ani

Jan Zimmermann
Germania
34 ani

Javier Fragoso
Mexic
77 ani

Joe Hart
Anglia
32 ani

Juan Pablo Garat
Argentina
36 ani

Jussi Jăăskelăinen
Finlanda
44 ani

Leonard Manole
România
26 ani

Lucien Mettomo
Camerun
42 ani

Marius Măldărășanu
România
44 ani

Marko Arnautović
Austria
30 ani

Niki Zimling
Danemarca
34 ani

Paul-José M'Poku
Belgia
27 ani

R i v a l d o
Brazilia
47 ani

Roberto Ufarte
Spania
61 ani

Tom Mickel
Germania
30 ani

Trevor Francis
Anglia
65 ani

Valon Behrami
Elveția
34 ani

Zhao Junzhe
China
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
21.04.2019 FC Viitorul
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 38
2. Fotbal Club FCSB 35
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 31
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 16
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
13.04.2019 Aerostar Bacău ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.04.2019 Pandurii Târgu-Jiu Academica Clinceni C
13.04.2019 CS Balotești FC Snagov C
13.04.2019 Universitatea Cluj SSC Farul Constanţa C
14.04.2019 Energeticianul Petroşani Ripensia Timișoara C
14.04.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
14.04.2019 Chindia Târgoviște ACS Poli Timișoara C
14.04.2019 Luceafărul Oradea Petrolul Ploiești C
14.04.2019 ASU Politehnica Timişoara Dacia Unirea Brăila C
15.04.2019 FC Argeș Pitești CS Mioveni C


1. Academica Clinceni 70
2. Chindia Târgoviște 66
3. Universitatea Cluj 63
4. FC Snagov 60
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 42
9. Ripensia Timișoara 37
10. Luceafărul Oradea 37
11. Metaloglobus București 37
12. ASU Politehnica Timişoara 36
13. Pandurii Târgu-Jiu 34
14. SSC Farul Constanţa 34
15. Energeticianul Petroşani 33
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 30
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 23
19. ACS Poli Timișoara 22
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro