Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 30.08.2018 - 22:15

Europa League - play-off - retur: CFR Cluj - F91 Dudelange 2-3

Europa League - play-off - retur: CFR Cluj - F91 Dudelange 2-3
CFR Cluj a fost umilită din nou de campioana Luxemburgului, F91 Dudelange, care s-a impus cu scorul de 3-2 (0-0), joi seara, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, în manşa a doua a play-off-ului Europa League la fotbal şi s-a calificat în faza grupelor.
 
Campioana României fusese învinsă şi în primul meci, cu 2-0, iar joi a fost condusă la un moment dat cu 3-0 de modesta formaţia din Ducat, care devine prima formaţie luxemburgheză calificate în grupele unei competiţii europene. CFR Cluj, după ce a fost prima echipă românească învinsă de una luxemburgheză, devine şi prima care este eliminată de o echipă din Luxemburg.
 
Echipa antrenată de Antonio Conceicao a făcut un joc slab, lent, şi-a creat puţine ocazii de gol şi a gafat nepermis pe faza defensivă.
 
Clujenii au avut prima oportunitate în min. 3, dar Prempeh a respins de pe linia porţii. Oaspeţii au replicat printr-un şut de la mare distanţă al lui Melisse (11), respins de portarul spaniol al CFR-ului în corner.
 
Ţucudean a reluat pe lângă poartă (17), în urma unui corner, după care a trimis din doar 5 metri, de asemenea, cu capul, în braţele lui Frising (33). O eroare a portarului luxemburghez nu a putut fi speculată de Vinicius (35), care a şutat pe lângă poartă.
 
În finalul primei reprize, Camora (40) şi Ioniţă (43) nu au nimerit ţinta cu şuturi din afara careului.
 
Soarta calificării s-a decis în primele zece minute ale părţii secunde, când Sinani a reuşit o dublă: luxemburghezul a deschis scorul în min. 51 cu un şut senzaţional de la 25 metri, după o minge pierdută de Ioniţă la centrul terenului, iar apoi a marcat din careu, la colţul lung, după o minge pierdută de Males (54).
 
CFR a reuşit să construiască o serie de faze periculoase, dar Frising (60) a reţinut şutul lui Omrani din 6 metri, apoi portarul oaspeţilor a deviat un şut al lui Ioniţă peste bară (65), iar la cornerul care a urmat, camerunezul Tambe a reluat în bară transversală.
 
Umilinţa a luat proporţii în min. 78, când Turpel a marcat al treilea gol al oaspeţilor, după ce a trecut de Lang.
 
CFR Cluj a ratat prin Baptista (80), cu un şut de la 20 m, iar apoi a marcat de două ori, prin Tambe (85), cu un şut din mijlocul careului, şi prin Omrani (88), din pasa lui Tambe. Campioana putea chiar egala, dar Frising (90+1) a reţinut mingea trimisă din apropiere cu capul de Păun.
 
F91 Dudelange şi-a trecut în palmares o nouă victimă, după ce în turul al treilea preliminar a trecut de Legia Varşovia.
 
CFR 1907 Cluj - F91 Dudelange 2-3 (0-0)
Au marcat: Robert Tambe (85), Billel Omrani (88), respectiv Danel Sinani (51, 54), David Turpel (78).
Cluj-Napoca, Stadionul "Dr. Constantin Rădulescu": circa 15.000 spectatori
Europa League - play-off (retur)
În tur: 0-2.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: 1. Jesus Fernandez - 6. Cristian Manea, 55. Paulo Vinicius, 22. Adam Lang, 45. Mario Camora (căpitan) - 37. Mihai Bordeianu (7. Adrian Păun, 54), 31. Alexandru Ioniţă II, 5. Mate Males - 27. Sebastian Mailat (88. Robert Tambe, 46), 20. George Ţucudean (11. Julio Baptista, 68), 9. Billel Omrani. Antrenor: Antonio Conceicao.
Rezerve neutilizate: 87. Giedrius Arlauskis - 28. Ovidiu Hoban, 30. Andrei Mureşan, 77. Ionuţ Peteleu.

Dudelange: 33. Joe Frising - 4. Kevin Malget (24. Edisson Jordanov, 80), 5. Tom Schnell (căpitan), 26. Jerry Prempeh, 39. Aniss El Hriti - 22. Stelvio Da Cruz, 9. Danel Sinani (7. Sanel Ibrahimovic, 87), 14. Clement Couturier - 10. Dominik Stolz, 77. David Turpel (8. Mario Pokar, 90+2), 27. Bryan Melisse. Antrenor: Dino Toppmoeller.
Rezerve neutilizate: 16. Enzo Esposito - 3. Milan Bisevac, 21. Patrick Stumpf, 28. Nicolas Perez.

Arbitru: Davide Massa; arbitri asistenţi: Filippo Meli, Fabiano Preti; arbitru de rezervă: Maurizio Mariani (toţi din Italia).

Cartonaşe galbene: Males (53), Omrani (57), Manea (77).







Taguri: Europa League    play-off    retur    CFR Cluj    F91 Dudelange   

» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Gino Iorgulescu: CFR Cluj are prima şansă la câştigarea campionatului

Preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Gino Iorgulescu, a afirmat, marţi, într-o conferinţă de presă, că în opinia sa CFR Cluj a luat o opţiune importantă pentru...

Dan Petrescu mizează pe un derby tacticizat: Va fi un meci cu puține ocazii, iar cine va marca, va câștiga

Antrenorul susține că nu poate promite suporterilor un joc ofensiv, dar echipa sa va face tot posibilul pentru a obține victoria. Deși nu a obținut victoria în ultimele două partide, CFR...

Dan Petrescu: Mă bucur că m-am întors, am suferit că nu am putut să joc cu CFR Cluj în cupele europene

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, într-o conferinţă de presă, că se bucură că s-a întors la CFR Cluj, precizând că a suferit în vara anului trecut...

Dan Petrescu a semnat un contract valabil trei sezoane cu CFR Cluj

Antrenorul de fotbal Dan Petrescu a semnat vineri un contract valabil trei sezoane cu gruparea CFR Cluj, iar secundul său va fi Alin Minteuan, a anunţat clubul ardelean prin intermediul site-ului...

Alin Minteuan: Nu doar pe Ianis îl vom trata cu maximă siguranţă

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Alin Minteuan, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că adversara din weekend din play-off-ul Ligii 1, FC Viitorul, are jucători care pot pune...

Julio Baptista şi-a reziliat contractul cu CFR Cluj

Clubul CFR 1907 Cluj şi jucătorul Julio Baptista au ajuns la un acord privind rezilierea amiabilă a contractului, anunţă gruparea campioană.   În vârstă de 37 de ani, Baptista a jucat...

Conducerea clubului CFR Cluj îi acordă credit în continuare antrenorului Alin Minteuan

Conducerea echipei de fotbal CFR Cluj îi acordă în continuare credit antrenorului Alin Minteuan, managerul sportiv Marius Bilaşco afirmând miercuri că nu s-a discutat despre numirea lui Dan...

După Kévin Boli, şi Cristian Bud a revenit la CFR Cluj

Clubul CFR Cluj a anunţat că atacantul Cristian Bud a revenit la gruparea clujeană.   "Clubul CFR 1907 Cluj anunţă cel de-al doilea transfer al zilei! Cristi Bud, atacantul...

Kévin Boli a revenit la CFR Cluj

Clubul CFR Cluj a anunţat pe site-ul oficial, că l-a împrumutat de fundaşul Kévin Boli de la Guizhou Hengfeng. "Suntem bucuroşi să vă anunţăm că...

Alin Minteuan, numit antrenor interimar la CFR Cluj

Tehnicianul Alin Minteuan a fost numit, marţi, antrenor interimar al echipei de fotbal CFR Cluj, după ce conducerea clubului a reziliat de comun acord contractul cu portughezul António...

CFR Cluj a reziliat contractul cu antrenorul António Conceição

Clubul de fotbal CFR Cluj a anunţat, marţi, pe site-ul său oficial, rezilierea de comun acord a contractului antrenorului António Conceição, cel care conducea formaţia ardeleană din 26...




Top News

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2016-2017)
Bud
Camora
Omrani
T. Lopes
L. Rus
Šorša
Gomelt
Juan Carlos
Larie
Negruț
Nouvier
Mincă
Horj
Peteleu
T. Marc
Tânc
Al. Păun
Hodgyai
A. Mureşan
Filipe Nascimento
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AALESUNDS FK
Norvegia
105 ani

Adrian Popescu
România
44 ani

Aldo Serena
Italia
59 ani

Antun Palić
Croaţia
31 ani

Cristian
Brazilia
36 ani

Dan Matei
România
38 ani

Daniel Jensen
Danemarca
40 ani

Daniel Vădrariu
România
29 ani

DINAMO TIRANA
Albania
69 ani

Dorinel Munteanu
România
51 ani

Dragoș Mihalache
România
44 ani

Elis Bakaj
Albania
32 ani

Fernando Navarro
Spania
37 ani

Gabriel Stan
România
67 ani

Gigi Becali
România
61 ani

GUANGZHOU R&F
China
8 ani

Miguel Layún
Mexic
31 ani

Mihai Ianovschi
România
68 ani

Mihnea Nicorescu
România
22 ani

Piotr Celeban
Polonia
34 ani

RAPID BUCUREȘTI
România
96 ani

Rodrigo Bentancur
Uruguay
22 ani

Simone Zaza
Italia
28 ani

Sylvain N'Diaye
Senegal
43 ani

Vaios Karagiannis
Grecia
51 ani

Valentin Ștefan
România
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Baraj


Liga 1 Baraj
09.06.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. FC Hermannstadt 3
2. Universitatea Cluj 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
31.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Botoșani C
31.05.2019 Dinamo București FC Voluntari C
02.06.2019 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
02.06.2019 Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C


1. Gaz Metan Mediaș 48
2. FC Botoșani 44
3. Dinamo București 43
4. FC Voluntari 31
5. CSM Politehnica Iași 31
6. FC Hermannstadt 27
7. Dunărea Călărași 25
8. Concordia Chiajna 19
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro