Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 13.09.2018 - 10:52

Meciul România - Ţara Galilor, din preliminariile CE Under 21, va avea loc la Cluj-Napoca

Meciul România - Ţara Galilor, din preliminariile CE Under 21, va avea loc la Cluj-Napoca
Meciul România - Ţara Galilor, din preliminariile Campionatului European Under 21 din 2019, va avea loc la Cluj-Napoca, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu", a anunţat Federaţia Română de Fotbal.
 
Reprezentativa Under 21 a României, lider în grupa de calificare la EURO 2019, mai are de disputat două jocuri în actualele preliminarii, ambele pe teren propriu, contra Ţarii Galilor şi selecţionatei din Liechtenstein.
 
Partida cu Ţara Galilor, programată pe 12 octombrie, de la ora 19:00, se va disputa la Cluj-Napoca, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu".
 
Informaţii privind biletele vor fi anunţate ulterior pe site-ul www.frf.ro. Cele trei jocuri ale României de acasă din calificări s-au disputat la Ovidiu, pe stadionul Viitorul. La partida câştigată marţi, 11 septembrie, în faţa Bosniei-Herţegovina, scor 2-0, au asistat 4.182 de spectatori.
 
Meciul cu Liechtenstein va avea loc pe 16 octombrie.
 
Neînvinsă până acum, naţionala U21 mai are nevoie de 4 puncte în aceste ultime două jocuri pentru a fi sigură de locul întâi. Cele nouă câştigătoare de grupe merg direct la EURO, în timp ce patru din cele nouă ocupante ale locurilor secunde, cele mai bune, vor disputa un play-off.






Taguri: România    Ţara Galilor    Under 21    stadion Dr. Constantin Rădulescu   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania,...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

-Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38




S-au nascut azi

Alessandro Agostini
Italia
40 ani

Alessio Cerci
Italia
32 ani

Andy Townsend
Irlanda
56 ani

Diogo Andrade
Portugalia
34 ani

Frank Mill
Germania
61 ani

Gökhan Ünal
Turcia
37 ani

Ion Oană
România
47 ani

Iosif Lereter
România
86 ani

Juanito
Spania
43 ani

Luiz Gustavo
Brazilia
32 ani

Marco Bode
Germania
50 ani

Michael Odibe
Nigeria
31 ani

Nicolae Negrilă
România
65 ani

Sanaa Altama
Franţa
29 ani

Sorin Tabacariu
România
25 ani

Sotiris Kyrgiakos
Grecia
40 ani

Zhivko Zhelev
Bulgaria
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi Astra Giurgiu C
21.07.2019 Dinamo București Universitatea Craiova C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C


1. FC Viitorul 6
2. Universitatea Craiova 6
3. FC Botoșani 4
4. CFR 1907 Cluj 4
5. Gaz Metan Mediaş 4
6. Fotbal Club FCSB 4
7. CSM Politehnica Iaşi 4
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 2
9. Astra Giurgiu 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017