Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CSM Politehnica Iași 12.01.2019 - 12:36

Poli Iaşi va susţine şase meciuri amicale în stagiul din Antalya

Poli Iaşi va susţine şase meciuri amicale în stagiul din Antalya
Echipa de fotbal CSM Politehnica Iaşi va susţine şase meciuri amicale în stagiul de pregătire din Antalya, în care a plecat vineri, a anunţat clubul pe site-ul său oficial.
 
Poli Iaşi va juca primul meci de verificare pe 14 ianuarie, cu echipa kazahă FC Atyrau, pe 15 ianuarie va întâlni formaţia poloneză Korona Kielce, pe 17 ianuarie va avea loc meciul cu iranienii de la Esteghlal Football Club, testul cu Diósgyőri VTK (Ungaria) este programat pe 20 ianuarie, pe 21 ianuarie se va juca un meci amical cu campioana Croaţiei, Dinamo Zagreb, ultima partidă din acest stagiu fiind pe 23 ianuarie, cu Shkupi FC (Macedonia). Stagiul de pregătire se va încheia pe 24 ianuarie.

Antrenorul Flavius Stoican va avea la dispoziţie următorul lot:
 
► portari: Denis Rusu, Ştefan Târnoveanu;
 
► fundaşi: Gabriel Bosoi, Adria Gallego, Ovidiu Mihalache, Cosmin Frăsinescu, Andrei Sin, Narcis Bădic, Ionuţ Panţâru;
 
► mijlocaşi: Mădălin Mihăescu, Alexandru Zaharia, Moussa Sanoh, Patrick Petre, Kamer Qaka, Marius Chelaru, Ionuţ Cioinac, Laurenţiu Rus, Vlad Danale;
 
► atacanţi: Lewis Enoh, Dylan Flores, Wiliam Kizito, Almada Soares "Platini", Ştefan Popescu;
 
În lot au fost incluşi şi juniorii Octavian Cracea şi Ştefan Ştefanovici, urmând să se alăture şi fundaşul Florin Gardoş şi atacantul Andrei Burlacu, împrumutaţi de la Universitatea Craiova, echipă la care a fost cedat Andrei Cristea.






Taguri: Antalya    CSM Politehnica Iaşi    Diósgyőri VTK    FC Atyrau    Korona Kielce    FC Esteghlal    Dinamo Zagreb    Shkupi FC   

» CSMS Iasi - Istoric rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - CSM Politehnica Iași

Narcis Bădic, cele mai multe sezoane jucate la aceeaşi echipă

Fotbalistul echipei Politehnica Iaşi, Narcis Bădic, este jucătorul care a adunat cele mai multe sezoane consecutive la aceeaşi echipă, anunţă site-ul oficial al Ligii Profesioniste de...

Filipe Nascimento, împrumutat de Levski Sofia la CSM Politehnica Iaşi

Clubul CSM Politehnica Iaşi a anunţat că l-a împrumutat de la gruparea Levski Sofia pe mijlocaşul portughez Filipe Nascimento, fost component al echipelor CFR Cluj şi Dinamo....

William Kizito a fost operat şi va lipsi de pe teren trei săptămâni

CSM Politehnica Iaşi a anunţat că atacantul William Kizito a fost operat la menisc şi va lipsi de pe teren trei săptămâni.   "Atacantul Politehnicii, William...

João Teixeira va juca la CSM Politehnica Iaşi

Mijlocaşul central João Teixeira, în vârstă de 22 de ani, este ultimul jucător transferat de gruparea CSM Politehnica Iaşi. Potrivit site-ului clubului din...

Ionuţ Cioinac şi-a prelungit contractul cu CSM Politehnica Iaşi

Mijlocaşul Ionuţ Cioinac, în vârstă de 28 ani, şi-a prelungit contractul cu echipa de fotbal CSM Politehnica Iaşi până în iulie 2020, a anunţat...

CSM Poli Iaşi a achiziţionat un portar format la academia Barcelonei

Rubén Miño, portar format la academia Barcelonei, a semnat un contract cu CSM Politehnica Iaşi până la finalul sezonului, cu opţiune de prelungire pentru...

Amical: CSM Politehnica Iaşi - FC Esteghlal 2-1

Formaţia CSM Politehnica Iaşi a reuşit joi să câştige a doua partidă din cantonamentul din Antalya, în faţa echipei iraniene FC Esteghlal, din Iran, cu scorul de 2-1....

Lotul echipei Poli Iaşi se reuneşte la 8 ianuarie

Lotul echipei CSM Politehnica Iaşi se va reuni marţi, la ora 14.00, urmând ca pe 9 şi 10 ianuarie jucătorii pregătiţi de Flavius Stoican să efectueze vizita medicală, anunţă...

Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iaşi, meciul recordurilor

Primul meci din runda a 20-a Ligii 1, Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iaşi 3-6, a stabilit o serie de evenimente statistice foarte interesante. Iată care sunt acestea:   Pentru prima dată...

Antrenorul Politehnicii Iaşi, Flavius Stoican, suspendat două jocuri de Comisia de Disciplină a FRF

Antrenorul echipei Politehnica Iaşi, Flavius Stoican, a fost suspendat două jocuri de Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal, reunită miercuri, potrivit site-ului LPF....

Laurenţiu Rus, sancţionat cu 9 etape de suspendare şi 20.000 de lei pentru lovirea lui Valentin Mihăilă

Fotbalistul echipei CSM Poli Iaşi, Laurenţiu Rus, a fost sancţionat, miercuri, cu 9 etape de suspendare şi 20.000 de lei penalitate sportivă de Comisia de Disciplină din cadrul Federaţiei...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania: Primera Division - Etapa 5

-Italia: Seria A - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la CSMS Iași? (sezonul 2016-2017)
A. Cristea
Ciucur
D. Roman
Mihalache
Bőle
Caparco
Mitić
Al. Creţu
Piccioni
M. Martin
Ciucă
Frăsinescu
Grahovac
V. Gheorghe
Sato
I. Voicu
Ţigănaşu
Sarić
Bosoi
Mihalache
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
53 ani

Daniel Barna
România
33 ani

Davi Rancan
Brazilia
38 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
59 ani

Emmanuel Petit
Franța
49 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
48 ani

Harry Kewell
Australia
41 ani

Ilija Petković
Serbia
74 ani

Ivan Santos
Portugalia
31 ani

Javier López Vallejo
Spania
44 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
31 ani

Jens Grahl
Germania
31 ani

Jürgen Prutsch
Austria
30 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
33 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
37 ani

Marius Țucudean
România
52 ani

Mihai Teja
România
41 ani

Milan Jeremić
Serbia
31 ani

Miquel Nelom
Olanda
29 ani

Nelson Tapia
Chile
53 ani

Nicky Featherstone
Anglia
31 ani

Romeo Dochia
România
52 ani

Ronaldo
Brazilia
43 ani

Stefan Rehn
Suedia
53 ani

Stelian Stancu
România
38 ani

Thiago Silva
Brazilia
35 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
97 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
55 ani

Vojislav Stanković
Serbia
32 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari Academica Clinceni C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Hermannstadt C
21.09.2019 Astra Giurgiu Dinamo București C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. Astra Giurgiu 15
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 13
8. FC Botoșani 12
9. Dinamo București 10
10. Fotbal Club FCSB 10
11. FC Hermannstadt 10
12. Academica Clinceni 9
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
20.09.2019 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
21.09.2019 Daco-Getica București Metaloglobus București C
21.09.2019 CS Mioveni Dunărea Călărași C
21.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu UTA Arad C
21.09.2019 Sportul Snagov AFK Csíkszereda C
21.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Viitorul Târgu-Jiu C
21.09.2019 Concordia Chiajna FC Argeș Pitești C
21.09.2019 ASU Poli Timişoara CSM Reșița C
22.09.2019 Rapid București
12:30
Gloria Buzău   C
23.09.2019 SSC Farul Constanţa
17:00
Ripensia Timișoara   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 22
2. UTA Arad 16
3. Gloria Buzău 16
4. CS Mioveni 16
5. Metaloglobus București 13
6. Rapid București 13
7. FC Argeș Pitești 13
8. Concordia Chiajna 12
9. Viitorul Târgu-Jiu 11
10. Petrolul Ploiești 11
11. CSM Reșița 9
12. SSC Farul Constanţa 9
13. Dunărea Călărași 9
14. AFK Csíkszereda 8
15. Ripensia Timișoara 8
16. Universitatea Cluj 6
17. ASU Poli Timişoara 6
18. Daco-Getica București 6
19. Pandurii Târgu-Jiu 5
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
20.09.2019 CSM Bacău Oțelul Galați C
21.09.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
17:00
Aerostar Bacău   C
21.09.2019 CSM Pașcani
17:00
FC Ozana Târgu-Neamţ   C
21.09.2019 CSU Galați
17:00
FC Botoşani II   C
21.09.2019 Foresta Suceava
17:00
CSM Foșcani   C
21.09.2019 Huşana Huşi
17:00
Știința Miroslava   C
21.09.2019 Şomuz Fălticeni
17:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
21.09.2019 Bucovina Rădăuți
17:00
Sporting Liești   C


1. Aerostar Bacău 12
2. Oțelul Galați 12
3. Foresta Suceava 10
4. Bucovina Rădăuți 9
5. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
6. CSM Foșcani 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. Sporting Liești 4
11. CSM Bacău 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
20.09.2019 Fotbal Club FCSB II Metalul Buzău C
20.09.2019 Înainte Modelu CSM Medgidia C
21.09.2019 Recolta Gheorghe Doja
17:00
CS Tunari   C
21.09.2019 Mostiştea Ulmu
17:00
Viitorul Ianca   C
21.09.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
17:00
Dacia Unirea Brăila   C
21.09.2019 SC Popeşti Leordeni
17:00
Agricola Borcea   C
21.09.2019 CS Făurei
17:00
CS Afumați   C
21.09.2019 Axiopolis Sport Cernavodă
17:00
Unirea Slobozia   C


1. Metalul Buzău 10
2. Unirea Slobozia 10
3. CS Afumați 10
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. Înainte Modelu 8
7. SC Popeşti Leordeni 7
8. Mostiştea Ulmu 7
9. Fotbal Club FCSB II 6
10. CSM Medgidia 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
20.09.2019 CSM Slatina FC Brașov C
20.09.2019 Flacăra Moreni CSM Alexandria C
20.09.2019 FC Voluntari II Astra Giurgiu II C
20.09.2019 CS Universitatea Craiova II Tractorul Cetate C
20.09.2019 CS Balotești Sporting Roșiori-de-Vede C
20.09.2019 Unirea Bascov Olimpic Cetate Râşnov C
21.09.2019 CS Blejoi
17:00
Progresul Spartac București   C
21.09.2019 Vediţa Coloneşti
17:00
FC Pucioasa   C


1. CSM Slatina 12
2. Flacăra Moreni 10
3. CSM Alexandria 10
4. Progresul Spartac București 8
5. Olimpic Cetate Râşnov 8
6. CS Universitatea Craiova II 8
7. CS Balotești 7
8. Vediţa Coloneşti 7
9. FC Voluntari II 7
10. FC Brașov 5
11. Astra Giurgiu II 4
12. FC Pucioasa 4
13. Unirea Bascov 4
14. CS Blejoi 3
15. Sporting Roșiori-de-Vede 3
16. Tractorul Cetate 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
20.09.2019 Comunal Dumbrăviţa ACS Poli Timișoara C
20.09.2019 Șoimii Lipova Cetate Deva C
20.09.2019 Universitatea Craiova Flacăra Horezu C
21.09.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
17:00
Progresul Pecica   C
21.09.2019 Viitorul Dăeşti
17:00
Fortuna Becicherecu-Mic   C
21.09.2019 CS Național Sebiș
17:00
Crișul Chișineu-Criș   C
21.09.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
17:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
21.09.2019 ACSO Filiaşi
17:00
CS Hunedoara   C


1. Universitatea Craiova 15
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. Comunal Dumbrăviţa 6
8. ACSO Filiaşi 6
9. Crișul Chișineu-Criș 5
10. Progresul Pecica 5
11. Șoimii Lipova 5
12. Cetate Deva 5
13. CS Național Sebiș 4
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
20.09.2019 Avântul Reghin Viitorul Şelimbăr C
20.09.2019 CS Sânmartin SCM Zalău C
20.09.2019 CFR 1907 Cluj II Unirea Alba-Iulia C
20.09.2019 Arieșul Turda Sănătatea Cluj C
20.09.2019 ACS Comuna Recea AFC Odorheiu-Secuiesc C
20.09.2019 Metalurgistul Cugir Luceafărul Oradea C
21.09.2019 Gloria Bistrița
17:00
Unirea Dej   C
21.09.2019 Minaur Baia-Mare
17:00
Industria Galda de Jos   C


1. ACS Comuna Recea 13
2. Luceafărul Oradea 12
3. CFR 1907 Cluj II 10
4. Viitorul Şelimbăr 9
5. Arieșul Turda 7
6. Sănătatea Cluj 7
7. CS Sânmartin 7
8. Unirea Alba-Iulia 6
9. Avântul Reghin 6
10. Minaur Baia-Mare 5
11. Metalurgistul Cugir 5
12. Unirea Dej 4
13. SCM Zalău 4
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017