Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 26.03.2019 - 00:00

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0
Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania, la Marbella Football Center.
 
Unicul gol al partidei a fost reuşit de Denis Drăguş (42), cu un şut de la 19 metri. Partida a început cu o întârziere de 15 minute, faţă de ora anunţată.
 
România a mai ratat în prima repriză ocazii de gol prin Nedelcu (27), al cărui şut de la 25 metri a fost respins de Jensen peste poartă, şi prin Paşcanu (28), care a trimis cu capul peste poartă din colţul careului mic.
 
În repriza secundă au fost efectuate numeroase schimbări, danezii fiind aproape de gol în min. 69, când Nikolai Laursen a fost deposedat in extremis de Ştefan în faţa porţii.
 
Florinel Coman a avut şi el o oportunitate notabilă, dar şutul său centrare a fost respins de portar (74).
 
Această garnitură a Danemarcei va fi adversara României în preliminariile pentru Euro 2021.
 
Selecţionata Under-21 a României a fost învinsă joi de echipa similară a Spaniei, cu 1-0, la Granada. Reprezentativa de tineret va evolua la EURO 2019, în Italia şi San Marino, în Grupa C, alături de Anglia, Franţa şi Croaţia. Campionatul European se va disputa în perioada 16-30 iunie.
 
România U21 - Danemarca U20 1-0 (1-0)
A marcat: Denis Drăguş (42).
Marbella Football Center
meci amical

Au evoluat echipele:
România: 12. Cătălin Căbuz (23. Andrei Vlad, 46) - 19. Mihai Butean (15. Andrei Sîntean, 70), 4. Alexandru Paşcanu (căpitan; 6. Viorel Ghiţă, 46), 5. Ricardo Grigore (18. Adrian Rus, 82), 2. Radu Boboc (3. Florin Ştefan, 46) - 16. Dragoş Nedelcu (8. Carlo Casap, 61), 17. Darius Olaru (20. Andrei Ciobanu, 82) - 13. Olimpiu Moruţan (9. Stephan Drăghici, 61), 21. Lorand Fulop (22. Deian Sorescu, 70), 10. Denis Drăguş (7. Florinel Coman, 61) - 14. Alexandru Tudorie (24. Vlad Dragomir, 70). Selecţioner: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 11. Valentin Gheorghe.
Danemarca: 1. Peter Jensen (16. Oliver Christensen, 46) - 6. Jacob Sorensen (14. Morten Hjulmand, 70), 4. Andreas Kaltoft (căpitan; 3. Frederik Ibsen, 62), 5. Mads Bech - 2. Daniel Anyembe (20. Mads Roerslev, 70), 9. Nikolai Laursen, 13. Nicklas Strunck Jakobsen (11. Elias Sorensen, 70), 8. Julius Eskesen (18. Gustav Olsted Marcussen, 62), 15. Malte Meineche Amundsen (12. Oskar Buur, 70) - 7. Kasper Lunding Jakobsen (17. Nicklas Vesterlund, 70), 10. Jens Odgaard (19. Wessam Abou Abou Ali, 70). Selecţioner: Lars Knudsen.

Arbitru: Jose Manuel Sarmiento Millet (Spania)






Taguri: amical    România U21    Danemarca U20   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...

Mirel Rădoi: Suntem outsideri, dar le vom face viaţa grea tuturor

Selecţionerul echipei de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a declarat, după tragerea la sorţi a grupelor turneului final, că tricolorii sunt outsideri la Campionatul European...




Top News

-England: Premier League - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 2

-Germania: Bundesliga - Etapa 2

-Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

-Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1




S-au nascut azi

Denílson
Brazilia
42 ani

Fabiano Santacroce
Italia
33 ani

Iuky Komada
Japonia
27 ani

James Obiorah
Nigeria
41 ani

Jan Eriksson
Suedia
52 ani

John Fleck
Scoția
28 ani

José Bosingwa
Portugalia
37 ani

Joseph Akpala
Nigeria
33 ani

Kim Gil-Sik
Coreea de Sud
41 ani

Kim Kăllström
Suedia
37 ani

Marius Dobre
România
49 ani

Néné
Portugalia
40 ani

Oleksandr Gladkiy
Ucraina
32 ani

Orlando Engelaar
Olanda
40 ani

Peter Rufai
Nigeria
56 ani

Remus Chivescu
România
39 ani

Robert Enke
Germania
42 ani

Roberto Colombo
Italia
44 ani

Rover Cârstea
România
30 ani

Tugay Kerimoğlu
Turcia
49 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
23.08.2019 CSM Politehnica Iaşi Chindia Târgoviște C
23.08.2019 Universitatea Craiova Astra Giurgiu C
24.08.2019 Academica Clinceni
15:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
25.08.2019 FC Viitorul
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
25.08.2019 Gaz Metan Mediaş
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
26.08.2019 Dinamo București
21:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. CSM Politehnica Iaşi 15
2. CFR 1907 Cluj 14
3. Universitatea Craiova 13
4. FC Viitorul 12
5. Gaz Metan Mediaş 12
6. FC Botoșani 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Chindia Târgoviște 5
12. Fotbal Club FCSB 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Rapid București C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017