Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dunărea Călăraşi 30.03.2019 - 18:49

Dunărea Călăraşi va primi nocturna de la stadionul Giuleşti

Dunărea Călăraşi va primi nocturna de la stadionul Giuleşti
Stadionul "Ion Comşa" din Călăraşi, pe care îşi dispută meciurile de acasă echipa de fotbal Dunărea, va primi nocturna de la stadionul "Giuleşti", potrivit paginii de Facebook a clubului de Liga 1.
 
"Arena 'Ion Comşa' urmează să primească nocturna de pe stadionul Giuleşti, dar şi tabela de scor pentru buna desfăşurare a activităţii în domeniul sportiv", precizează anunţul.
 
"Am omologat arena 'Ion Comşa" în trei luni. Sunt echipe, de exemplu Hermannstadt, care joacă pe alte stadioane. La noi nu se pune problema. Vom avea şi nocturnă în maximum trei luni de zile", a declarat Vasile Iliuţă, preşedintele Consiliului Judeţean Călăraşi.
 
Dunărea a disputat un singur meci în nocturnă pe teren propriu în acest sezon, cel cu FCSB, câştigat cu 2-1 în optimile Cupei României, pe 1 noiembrie 2018, după ce a închiriat o instalaţie mobilă.
 
Stadionul "Giuleşti-Valentin Stănescu" se află în proces de demolare, după care va fi reconstruit în vederea EURO 2020.
 
România a primit organizarea a patru meciuri din cadrul Campionatul European din 2020 pe Arena Naţională din Capitală. UEFA solicită celor 12 ţări organizatoare să pună la dispoziţie alte patru stadioane la standarde internaţionale pentru antrenamentele oficiale ale echipelor naţionale. Cele patru arene pe care România le-a ales pentru a le moderniza sunt Arcul de Triumf, Steaua, Rapid şi Dinamo. Arena din Giuleşti va avea o capacitate de 14.000 de locuri.






Taguri: Dunărea Călăraşi    Ion Comşa    Liga 1    EURO 2020    Giuleşti    Facebook   

Comenteaza

Ultimele stiri - Dunărea Călăraşi

Gabriel Enache, împrumutat de Partizan Belgrad la Dunărea Călăraşi

Echipa de fotbal Dunărea Călăraşi a perfectat, luni, transferul lui Gabriel Enache, care va juca la echipa antrenată de Dan Alexa până la finalul sezonului, sub formă de...

Gabriel Iancu va juca la Dunărea Călăraşi

Clubul Dunărea Călăraşi a anunţat, luni, transferul mijlocaşului Gabriel Iancu, în vârstă de 24 ani.   Iancu a mai evoluat la FC Voluntari, FCSB, FC Viitorul...

Amical: Dunărea Călăraşi - KFC Uerdingen 1-1

Dunărea Călăraşi a disputat, duminică, primul amical din stagiul din Turcia, cu KFC Uerdingen 05, locul 3 în liga a treia germană, mmci încheiat la egalitate, 1-1 (0-0)....

Dunărea Călăraşi anunţă că l-a împrumutat pe Daniel Benzar de la FCSB

Clubul Dunărea Călăraşi a anunţat, sâmbătă, că l-a împrumutat de mijlocaşul Daniel Benzar de la FCSB şi a obţinut serviciile fundaşului Constantin Nica, fost...

Dan Alexa rămâne antrenorul echipei Dunărea Călăraşi

Dan Alexa rămâne antrenorul echipei de fotbal Dunărea Călăraşi, după cum a confirmat, marţi, în cadrul unei conferinţe de presă, preşedintele Consiliului Judeţean...

Dunărea Călăraşi a reziliat de comun acord contractul cu Laurenţiu Marinescu

Clubul de fotbal Dunărea Călăraşi a reziliat, miercuri, de comun acord contractul cu Laurenţiu Marinescu, jucător transferat doar în urmă cu aproximativ o lună de gruparea nou-promovată...

Dunărea Călăraşi a încheiat stagiul din Turcia cu o înfrângere

Dunărea Călăraşi a fost învinsă de formaţia turcă Yeni Malatyaspor cu scorul de 1-0 (1-0), vineri, în ultimul său meci susţinut în stagiul de pregătire din...

Un nou oraș în liga 1: Călărași

Liga a II-a ne-a obișnuit, în ultimii ani, cu promovări surpriză. In prima ligă au venit echipe care nu spuneau nimic românilor acum 15 ani, precum CS Otopeni, Corona Brașov, Victoria...



Top News

-Liga 1 - Etapa 2 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 1 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-FC Argeş debutează ȋn play-out

-Supercupa României, ediţia 2020: CFR Cluj - FCSB 0-0, 4-1 la loviturile de departajare

-Liga 1 - Etapa 30: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 30

-Anglia - Premier League - Etapa 31




S-au nascut azi

Anatoly Bishovets
URSS
75 ani

Andrea Conti
Italia
32 ani

Cristian Zenoni
Italia
44 ani

Daniel McBreen
Australia
44 ani

Enver Marić
Yugoslavia
73 ani

Eren Albayrak
Turcia
30 ani

Georgios Abaris
Grecia
39 ani

Gheorghe Ștefan
România
68 ani

Gustavo de Simone
Uruguay
73 ani

Ionuț Vreme
România
29 ani

Javad Kazemian
Iran
40 ani

Ladislau Raffinsky
România
116 ani

Lee Young-Pyo
Coreea de Sud
44 ani

Marius Onciu
România
34 ani

Marius Rotaru
România
41 ani

Marius Ștefoi
România
31 ani

Martin Amerhauser
Austria
47 ani

Martin Brunner
Elveția
58 ani

Nestor Subiat
Elveția
55 ani

Paulinho
Brazilia
29 ani

SLOVENIA
Slovenia
101 ani

Tayfur Havutçu
Turcia
51 ani

TURCIA
Turcia
98 ani

Victor Anichebe
Nigeria
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
21.04.2021 FC Botoșani Universitatea Craiova C
21.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
22.04.2021 Academica Clinceni
20:15
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 6
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 2
4. FC Botoșani 1
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
6. Academica Clinceni 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
20.04.2021 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
20.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C
20.04.2021 Dinamo București FC UTA Arad C
21.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
22.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C


1. Chindia Târgoviște 6
2. FC UTA Arad 6
3. Astra Giurgiu 4
4. FC Voluntari 4
5. FC Viitorul 3
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Dinamo București 1
8. FC Argeș Pitești 1
9. CSM Politehnica Iaşi 1
10. FC Hermannstadt 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017