Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 04.04.2019 - 23:00

Cupa României, semifinale, tur: Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-2

Cupa României, semifinale, tur: Universitatea Craiova - FC Viitorul 1-2
Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă pe teren propriu, de FC Viitorul Constanţa cu scorul de 2-1 (0-1), joi, în prima manşă a semifinalelor Cupei României la fotbal.
 
Universitatea a deschis rapid scorul, prin Nicuşor Bancu (5), dar constănţenii au întors rezultatul în ultimul sfert de oră al partidei, prin reuşitele francezului Lyes Houri (77) şi brazilianului Rivaldinho (89).
 
Oaspeţii au mai ratat o situaţie bună, prin Drăguş (30), în timp ce craiovenii şi-au creat oportunităţi prin Bărbuţ (31, 68) şi Nuno Rocha (85), dar portarul Cojocaru a intervenit salutar de fiecare dată.
 
Manşa secundă se va juca în intervalul 23-25 aprilie.
 
Miercuri, în cealaltă semifinală, Astra Giurgiu a dispus cu 3-1 de CFR Cluj, în deplasare.
 
Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa 1-2 (1-0), Stadion "Ion Oblemenco" - Craiova
Au marcat: Nicuşor Bancu (5), respectiv Lyes Houri (77), Rivaldinho (89).
Cupa României - semifinale (tur)

Au evoluat echipele:

Universitatea: 13. Mirko Pigliacelli - 27. Ivan Martic (26. Stephane Acka, 71), 15. Isaac Donkor, 6. Renato Kelic, 3. Marius Briceag - 8. Alexandru Mateiu, 10. Alexandru Cicâldău, 17. Ovidiu Bic (20. Matteo Fedele, 62) - 22. Cristian Bărbuţ, 29. Carlos Fortes (5. Nuno Rocha, 66), 11. Nicuşor Bancu (căpitan). Antrenor: Devia Mangia.

FC Viitorul: 12. Valentin Cojocaru - 27. Radu Boboc (5. Sebastian Mladen, 78), 15. Bogdan Ţîru, 2. Virgil Ghiţă, 6. Bradley De Nooijer - 96. Lyes Houri, 99. Tudor Băluţă, 11. Ionuţ Vînă (21. Paul Iacob, 46) - 30. Andreias Calcan (9. Rivaldinho, 36), 13. Denis Drăguş, 10. Ianis Hagi (căpitan). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Ciprian Florin Danşa (Satu Mare); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş). Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF.

Cartonaşe galbene: Ţîru (26), Mateiu (39), Briceag (41), Iacob (63), Hagi (79), Cicâldău (81), Mladen (83), Kelic (86), Rivaldinho (89).






Taguri: Cupa României    semifinale    tur    Universitatea Craiova    FC Viitorul    Nicuşor Bancu    Lyes Houri   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Finala Cupei României: Sepsi Sfântu Gheorghe - Fotbal Club FCSB 0-1

Fotbal Club FCSB a câştigat miercuri seara Cupa României, după ce a învins-o în finală cu scorul de 1-0 pe Sepsi Sfântu Gheorghe. Meciul a avut...

FC Hermannstadt - FCSB 1-2 in sferturile de finală ale Cupei României

Debeljuh a deschis scorul in min.75 pentru sibieni, dar Dobrosavljevic a greșit poarta in min.84, iar Coman a adus victoria FCSB in min.90. Formațiile: 

Politehnica Iași - Universitatea Craiova 3-2 în sferturile de finală ale Cupei României

O evoluție interesantă a scorului a avut loc la Iași, unde oltenii câștigaseră în campionat cu 5-2. Acum ieșenii au condus cu 2-0 la pauză, oltenii au egalat in min.90,...

Petrolul Ploiești - Sepsi OSK 0-1 în sferturile de finală ale Cupei României

Pe stadionul Ilie Oană din Ploiești jucătorii lui Sepsi au marcat un gol în min35 prin Dumiter și s-au calificat pentru semifinalele Cupei României. Au jucat: Petrolul...

Dinamo - Academica Clinceni 1-0 în sferturile Cupei României

Dinamo a întrecut Academica Clinceni în sferturile de finală ale Cupei României cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat în min.84 de către Sorescu, iar...

FC Viitorul, calificată în premieră în finala Cupei României

FC Viitorul s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0 (1-0), la...

Astra Giurgiu, prima finalistă a Cupei României

Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a terminat la egalitate, 2-2 (2-1), cu CFR Cluj, pe teren propriu, în manşa a...

Corneliu Papură: Viitorul este o echipă foarte organizată

Antrenorul Universitatea Craiova, Corneliu Papură, a declarat, marţi, într-o conferinţă de rpesă, că gruparea FC Viitorul reprezintă un exemplu de urmat de toate cluburile din Liga...

Devis Mangia: Joi va fi prima parte a dublei întâlniri din Cupă

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că din punct de vedere mental formaţia sa este OK după...

Cupa României, semifinale, tur: CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-3

Astra Giurgiu a învins-o surprinzător pe CFR Cluj, cu scorul de 3-1 (2-1), miercuri seara, în deplasare, în prima manşă a semifinalelor Cupei României la...

Finala Cupei României se va disputa la 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti

Finala Cupei României, ediţia 2018-2019, se va disputa în data de 25 mai, pe stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, a anunţat, miercuri, la finalul...



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 2

-Anglia - Premier League - Etapa 3

-Italia - Serie A - Etapa 2

-Spania - La Liga - Etapa 3

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1




S-au nascut azi

Adalbert Kovacs
România
100 ani

Ahmed Shobair
Egipt
59 ani

Aleksandr Anyukov
Rusia
38 ani

Alex Paşcanu
România
22 ani

Andrés Guardado
Mexic
34 ani

Benjamin Nicaise
Franța
40 ani

Bogdan Mihalache
România
43 ani

Claudio Borghi
Argentina
56 ani

Emil Petru
România
81 ani

Fabrice Ehret
Franța
41 ani

FC PORTO
Portugalia
127 ani

Gabriel Debeljuh
Croaţia
24 ani

Jonhes
Brazilia
41 ani

Lucian Bunea
România
42 ani

Mark Randall
Anglia
31 ani

Mathieu Valbuena
Franța
36 ani

Pavel Dochev
Bulgaria
55 ani

Rashid Browne
Olanda
27 ani

Robert Vancea
România
44 ani

Saïd Chiba
Maroc
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
25.09.2020 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
25.09.2020 FC Argeș Pitești Universitatea Craiova C
26.09.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
26.09.2020 FC Viitorul Astra Giurgiu C
27.09.2020 CFR 1907 Cluj Chindia Târgoviște C
27.09.2020 CSM Politehnica Iaşi Fotbal Club FCSB C
28.09.2020 FC Hermannstadt
18:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
28.09.2020 Dinamo București
21:00
FC UTA Arad Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 15
2. CFR 1907 Cluj 11
3. Fotbal Club FCSB 9
4. CSM Politehnica Iaşi 9
5. FC Botoșani 8
6. FC Voluntari 7
7. Academica Clinceni 6
8. Gaz Metan Mediaş 6
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
10. FC Hermannstadt 5
11. Dinamo București 5
12. Chindia Târgoviște 5
13. FC Viitorul 5
14. FC UTA Arad 3
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.09.2020 Unirea Slobozia
-
Farul Constanța AMANAT C
26.09.2020 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
26.09.2020 ASU Poli Timişoara Ripensia Timișoara C
26.09.2020 Gloria Buzău CSM Reșița C
26.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu CS Mioveni C
26.09.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele Concordia Chiajna C
26.09.2020 ACS Comuna Recea Rapid București C
26.09.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
27.09.2020 Metaloglobus București Universitatea Cluj C
29.09.2020 Universitatea Craiova
19:00
CSM Slatina   C


1. ASU Poli Timişoara 11
2. Universitatea Craiova 10
3. Rapid București 10
4. Petrolul Ploiești 9
5. Dunărea Călărași 9
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 8
7. Concordia Chiajna 8
8. Farul Constanța 7
9. Universitatea Cluj 7
10. CSM Reșița 7
11. Metaloglobus București 6
12. Gloria Buzău 6
13. CS Mioveni 6
14. Viitorul Târgu-Jiu 6
15. AFK Csíkszereda 4
16. Unirea Slobozia 4
17. CSM Slatina 3
18. Aerostar Bacău 3
19. ACS Comuna Recea 3
20. Ripensia Timișoara 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017