Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 08.04.2019 - 17:53

Bogdan Bălănescu, numit director general la FC Dinamo

Bogdan Bălănescu, numit director general la FC Dinamo
Consiliul de Administraţie al clubului de fotbal Dinamo Bucureşti l-a numit, luni, pe Bogdan Bălănescu în funcţia de director general al grupării din Şoseaua Ştefan cel Mare.
 
Bălănescu (44 ani), aflat de peste 20 de ani la Dinamo, ca organizator de competiţii al Centrului de Copii şi Juniori sau secretar general, a declarat că obiectivul la Dinamo nu poate fi decât revenirea echipei în fruntea fotbalului românesc.
 
"Onoare şi performanţă sunt cuvintele prin care aş defini această provocare din viaţa mea. Îmi doresc, la fel ca toată suflarea dinamovistă, să readucem echipa în prima linie a fotbalului. E normal să-ţi impui acest obiectiv, fie că eşti jucător, antrenor, conducător sau suporter. Doar cu sprijinul suporterilor noştri putem reuşi şi sunt convins că Mircea Rednic va forma o echipă competitivă pentru fotbalul adevărat, pentru tribune pline şi pentru tot ce înseamnă Dinamo", a declarat noul director general al clubului.
 
Fostul internaţional Ionel Dănciulescu a demisionat din funcţia de manager general în septembrie, dar a revenit la club în decembrie ca team manager.
 
Preşedintele clubului Dinamo, Alexandru David, anunţase în martie că va părăsi funcţia pentru a lucra în campania electorală a primarului Robert Negoiţă, fratele patronului grupării bucureştene, Ionuţ Negoiţă.






Taguri: Bogdan Bălănescu    Ionel Dănciulescu    Dinamo Bucureşti   

» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2016-17

2016-17. Medalii de bronz Sezonul regulat

Dinamo Bucuresti in 2014-15

2014-15. În insolvență 1

Dinamo Bucuresti in 2013-14

2013-14. Un nou acționar majoritar

Dinamo Bucuresti in 2012-13

2012-13. La 23 puncte de Steaua

Dinamo Bucuresti in 2011-12

2011-12. A treia oară CFR

Dinamo Bucuresti in 2010-11

2010-11. Podiumul a fost al provinciei



Top News

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Germania - Bundesliga - Etapa 2

-Anglia - Premier League - Etapa 3

-Italia - Serie A - Etapa 2

-Spania - La Liga - Etapa 3

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Fotbal Club FCSB - Slovan Liberec 0-2

-Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2019-2020)
Mattia Montini
Diego Fabbrini
Slavko Perović
Riccardo Piscitelli
Ante Puljić
Deian Sorescu
Daniel Popa
Valentin Lazăr
Ricardo Grigore
Kristián Koštrna
Lukáš Skovajsa
Marius Popescu
Robert Moldoveanu
Filip Mrzljak
Mihai Neicuțescu
Andrei Sin
Ioan Filip
Cătălin Straton
Alexandru Răuță
Szabolcs Kilyen
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adalbert Kovacs
România
100 ani

Ahmed Shobair
Egipt
59 ani

Aleksandr Anyukov
Rusia
38 ani

Alex Paşcanu
România
22 ani

Andrés Guardado
Mexic
34 ani

Benjamin Nicaise
Franța
40 ani

Bogdan Mihalache
România
43 ani

Claudio Borghi
Argentina
56 ani

Emil Petru
România
81 ani

Fabrice Ehret
Franța
41 ani

FC PORTO
Portugalia
127 ani

Gabriel Debeljuh
Croaţia
24 ani

Jonhes
Brazilia
41 ani

Lucian Bunea
România
42 ani

Mark Randall
Anglia
31 ani

Mathieu Valbuena
Franța
36 ani

Pavel Dochev
Bulgaria
55 ani

Rashid Browne
Olanda
27 ani

Robert Vancea
România
44 ani

Saïd Chiba
Maroc
50 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        


2020-2021


Liga 1 2020-2021
25.09.2020 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
25.09.2020 FC Argeș Pitești Universitatea Craiova C
26.09.2020 Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş C
26.09.2020 FC Viitorul Astra Giurgiu C
27.09.2020 CFR 1907 Cluj Chindia Târgoviște C
27.09.2020 CSM Politehnica Iaşi Fotbal Club FCSB C
28.09.2020 FC Hermannstadt
18:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
28.09.2020 Dinamo București
21:00
FC UTA Arad Telekom Sport 1 C


1. Universitatea Craiova 15
2. CFR 1907 Cluj 11
3. Fotbal Club FCSB 9
4. CSM Politehnica Iaşi 9
5. FC Botoșani 8
6. FC Voluntari 7
7. Academica Clinceni 6
8. Gaz Metan Mediaş 6
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
10. FC Hermannstadt 5
11. Dinamo București 5
12. Chindia Târgoviște 5
13. FC Viitorul 5
14. FC UTA Arad 3
15. FC Argeș Pitești 1
16. Astra Giurgiu 1
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
25.09.2020 Unirea Slobozia
-
Farul Constanța AMANAT C
26.09.2020 Aerostar Bacău AFK Csíkszereda C
26.09.2020 ASU Poli Timişoara Ripensia Timișoara C
26.09.2020 Gloria Buzău CSM Reșița C
26.09.2020 Pandurii Târgu-Jiu CS Mioveni C
26.09.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele Concordia Chiajna C
26.09.2020 ACS Comuna Recea Rapid București C
26.09.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
27.09.2020 Metaloglobus București Universitatea Cluj C
29.09.2020 Universitatea Craiova
19:00
CSM Slatina   C


1. ASU Poli Timişoara 11
2. Universitatea Craiova 10
3. Rapid București 10
4. Petrolul Ploiești 9
5. Dunărea Călărași 9
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 8
7. Concordia Chiajna 8
8. Farul Constanța 7
9. Universitatea Cluj 7
10. CSM Reșița 7
11. Metaloglobus București 6
12. Gloria Buzău 6
13. CS Mioveni 6
14. Viitorul Târgu-Jiu 6
15. AFK Csíkszereda 4
16. Unirea Slobozia 4
17. CSM Slatina 3
18. Aerostar Bacău 3
19. ACS Comuna Recea 3
20. Ripensia Timișoara 3
21. Pandurii Târgu-Jiu 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017