Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 10.06.2019 - 18:55

Formațiile meciului Norvegia - România

 

Norvegia - România 2-2 (0-0)
Au marcat: Tarik Elyounoussi (56), Martin Oedegaard (70), respectiv Claudiu Keşeru (77, 90+2).
Oslo, Stadionul Ullevaal
Preliminariile EURO 2020 - Grupa F

Au evoluat echipele:
Norvegia: 22. Sten Grytebust - 14. Omar Elabdellaoui (căpitan), 6. Havard Nordtveit, 3. Kristoffer Ajer, 2. Haitam Aleesami - 20. Martin Oedegaard, 18. Ole Selnaes, 15. Sander Berge, 19. Markus Henriksen - 10. Tarik Elyounoussi (9. Ola Kamara, 84), 7. Joshua King. Selecţioner: Lars Lagerbaeck.
Rezerve neutilizate: 1. Andre Hansen, 12. Sondre Rossbach - 4. Stefan Strandberg, 5. Sigurd Rosted, 8. Stefan Johansen, 11. Mohamed Elyounoussi, 13. Fredrik Midtsjoe, 16. Jonas Svensson, 17. Birger Meling, 21. Bjorn Johnsen, 23. Mats Moeller Daehli.
România: 12. Ciprian Tătăruşanu - 7. Alexandru Chipciu, 22. Cristian Săpunaru (căpitan), 21. Dragoş Grigore, 3. Alin Toşca - 15. Paul Anton, 23. Nicolae Stanciu (20. Alexandru Maxim, 71) - 17. Ciprian Deac, 13. Claudiu Keşeru, 10. Gheorghe Grozav (8. Ianis Hagi, 60) - 9. George Puşcaş (19. George Ţucudean, 60). Selecţioner: Cosmin Contra.
Rezerve neutilizate: 1. Ionuţ Andrei Radu, 16. Silviu Lung jr - 2. Romario Benzar, 4. Iulian Cristea, 5. Tudor Băluţă, 6. Dan Nistor, 11. Nicuşor Bancu, 14. Ionuţ Nedelcearu, 18. Dorin Rotariu.

Arbitru: Serghei Karasev; arbitri asistenţi: Anton Averianov, Aleksei Lunev; al patrulea oficial: Vitali Meşkov (toţi din Rusia)
Delegat UEFA: Gordon Pate (Scoţia), observator UEFA pentru arbitri: Martin Ingvarsson (Suedia)
Cartonaşe galbene: Anton (17), Berge (22), Grigore (80).









» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Malta - România 0-4

România încheie cu o victorie campania de primăvară-vară a preliminariilor campionatului european 2020. Dacă considerăm că Faroe și Malta nu pot face mai mult decât să încurce lupta...

Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

România va juca în deplasare cu Norvegia şi Malta Echipa naţională a României va juca luna viitoare două meciuri în preliminariile Campionatului European din 2020. Prima partidă va fi la...

Federaţia Română de Fotbal are o nouă identitate vizuală

Membrii Adunării Generale a Federaţiei Române de Fotbal au votat, miercuri, cu unanimitate de voturi, schimbarea identităţii vizuale a instituţiei, noua siglă a FRF fiind construită din...

Meciul România - Spania, din preliminariile EURO 2020, va avea loc pe Arena Naţională

Meciul dintre naţionalele României şi Spaniei, din preliminariile EURO 2020, se va juca pe Arena Naţională din Bucureşti, în data de 5 septembrie, de la ora 21:45, potrivit...

România se menţine pe locul 25 în clasamentul FIFA

Naţionala României se menţine pe locul 25 în clasamentul Federaţiei Internaţionale de Fotbal, dat publicităţii miercuri, potrivit site-ului FIFA.  ...

Mircea Rednic: Cred că naţionala are şanse la calificare

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Mircea Rednic, a declarat, într-o conferinţă de presă, că, după ce a văzut primele meciuri din preliminarii şi făcând o comparaţie...

Cosmin Contra: Vreau să felicit jucătorii pentru felul în care au abordat acest meci

Antrenorul echipei naţionale de fotbal a României, Cosmin Contra, a declarat, marţi seara, după meciul cu Insulele Feroe, că este mulţumit de modul în care au jucat...

Claudiu Keşerü: Aveam nevoie de o victorie clară

Atacantul Claudiu Keşerü a declarat, marţi seară, că jucătorii din naţionala României au avut dorinţa maximă de a câştiga cu Insulele Feroe şi a precizat că s-a bucurat de remiza...

Preliminariili EURO 2020: România - Insulele Feroe 4-1

Naţionala de fotbal a României a obţinut prima sa victorie din Grupa F a preliminariilor EURO 2020, 4-1 (3-1) cu reprezentativa Insulelor Feroe, marţi seara, pe Stadionul "Dr. Constantin...

Cosmin Contra: A doua repriză a meciului cu Suedia, să fie etalonul naţionalei

Antrenorul echipei naţionale de fotbal a României, Cosmin Contra, a declarat, într-o conferinţă de presă susţinută la Cluj, că repriza a doua a meciului cu Suedia ar...

Turcul Halil Umut Meler va arbitra meciul România - Insulele Feroe

Turcul Halil Umut Meler arbitrează meciul România - Insulele Feroe, care se va disputa, marţi, de la ora 21.45, în grupa F de calificare la Campionatul European.  ...




Top News

-Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Mostovoi
Rusia
51 ani

Alin Chița
România
41 ani

André Galiassi
Brazilia
39 ani

Artem Dzyuba
Rusia
31 ani

Bojan Golubović
Bosnia
36 ani

Cătălin Abălașei
România
46 ani

Ciprian Sumanariu
România
29 ani

Claudiu Bătrânu
România
39 ani

Cristian Neamțu
România
39 ani

Diego López
Uruguay
45 ani

Eugen Neagoe
România
52 ani

Federico Macheda
Italia
28 ani

Gilmar
Brazilia
89 ani

Glen de Boeck
Belgia
48 ani

Janos Vajda
România
36 ani

Lolo
Spania
35 ani

Marco Wölfli
Elveția
37 ani

Nicolae Ciochină
România
39 ani

Rob Witschge
Olanda
53 ani

Salvador Carmona
Mexic
44 ani

Serkan Balcı
Turcia
36 ani

Stephen Ireland
Irlanda
33 ani

UD LAS PALMAS
Spania
70 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari Gaz Metan Mediaş C
19.08.2019 Astra Giurgiu FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 12
4. Gaz Metan Mediaş 12
5. FC Botoșani 10
6. Universitatea Craiova 10
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 8
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Rapid București C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 9
4. CSM Reșița 7
5. CS Mioveni 7
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017