Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 21.06.2019 - 10:51

Locul 6: Sepsi

Sepsi

Echipe din Sfântu Gheorghe a cresct în 3 ani cât altele în 10. Înființată în 2013, echipa din Covasna promova în prima ligă în 2017 și a evitat retrogradarea anul trecut, în play-out, după ce a terminat amenajarea stadionului Muncipal. În acest sezon a continuat ascensiunea și a ocupat chiar locul 3, după etapele a 4-a și a 8-a. A terminat sezonul regulat pe locul 6, unde s-a menținut și după play-off. Evoluția nesatisfăcătoare în ultimele 10 meciuri din care a pierdut 9, a determinat schimbarea antrenorului Eugen Neagoe cu Marin Barbu. Ascensiunea din ultimii 2 ani anunță un nou sezon interesant. Va putea echipa din Sfântu Gheorghe să urce în plutonul echipelor bine susținute (CFR, FCSB, Viitorul și Craiova) ? Iată, până atunci, marcatorii și prezențele echipei în ultimul sezon:

21.07.2018

AFC Hermannsdtadt

D

0

-

1

 

29.07.2018

CS U Craiova

A

1

-

0

Tandia 61

04.08.2018

Astra

D

1

-

1

Simonovski 62

11.08.2018

Politehnica Iași

A

3

-

0

Viera 29, Velev 56, Hamed 78

19.08.2018

FCSB

D

0

-

2

 

27.08.2018

AFC Botoșani

D

0

-

0

 

31.08.2018

Dunărea Călărași

A

1

-

0

Simonovski 3

14.09.2018

Concordia

D

3

-

0

Tandia 76, 90+1, Nouvier 82

21.09.2018

FC Voluntari

A

1

-

1

Tandia 90+6

28.09.2018

Dinamo

D

0

-

0

 

07.10.2018

Gaz metan

A

1

-

2

Hamed 31

20.10.2018

Viitorul

D

3

-

2

Jovanovic 7, Mensah 67, Tandia 86

28.10.2018

CFR Cluj

A

1

-

2

Ștefan 80

03.11.2018

AFC Hermannsdtadt

A

1

-

3

Tandia 42

09.11.2018

CS U Craiova

D

1

-

1

Karnitsky 36

24.11.2018

Astra

A

1

-

0

Tandia 78

30.11.2018

Politehnica Iași

D

1

-

1

Vașvari 9

05.12.2018

FCSB

A

4

-

2

Vașvari 32, Ștefan 36, Tandia 53p, Mensah 90+4

10.12.2018

AFC Botoșani

A

0

-

1

 

16.12.2018

Dunărea Călărași

D

3

-

0

Nouvier 18, Simonovski 53, 57

21.12.2018

Concordia

A

3

-

0

Simonovski 35, Ștefan 45+1, Nouvier 59p

03.02.2019

FC Voluntari

D

2

-

4

Tandia 24, Hamed 90

09.02.2019

Dinamo

A

0

-

1

 

17.02.2019

Gaz metan

D

1

-

0

Tandia 9p

22.02.2019

Viitorul

A

0

-

0

 

03.03.2019

CFR Cluj

D

0

-

1

 

09.03.2019

CFR Cluj

D

1

-

3

Vașvari 48

15.03.2019

CS U Craiova

A

0

-

1

 

01.04.2019

Viitorul

A

0

-

0

 

08.04.2019

FCSB

D

0

-

2

 

15.04.2019

Astra

A

0

-

1

 

20.04.2019

CFR Cluj

A

0

-

1

 

29.04.2019

CS U Craiova

D

0

-

1

 

04.05.2019

Viitorul

D

1

-

3

Hamed 49

11.05.2019

FCSB

A

1

-

5

Mensah 74

20.05.2019

Astra

D

2

-

3

Tandia 43, Erico 90+2ag

 

Au jucat:

Bela Csongor Fejer 12 meciuri – 16 goluri primite – 1080 minute jucate

Roland Csaba Niczuly 24-29-2160

Igor Jovanovic 34 meciuri – 1 gol marcat – 2875 minute

Abud Omar Khamis 8-0-700

Gabriel Rodrigues Moura 34-0-2991

Sebastian Tomasz Rudol 6-0-380

Adrian Rus 14-0-1114

Daisuke Caumanday Sato 28-0-2103

Ionuț Ursu 3-0-100

Ousmane Diarrasouba Viera 31-1-2790

Etele Balaska 1-0-16

Dylan Armando Flores 9-0-686

Sandor Istvan Fülöp 15-0-972

Yasin Hamed 27-4-963

Alyaksandr Karnitskiy 24-1-1519

Joseph Mensah 26-3-913

Bryan Nouvier 21-3-1483

Călin Popescu 3-0-35

Daniel Balint Prosser 2-0-109

Andrei Mezin Sântean 2-0-76

Bogdan Florin Ștefan 27-3-1819

Gabriel Cristian Vașvari 31-3-2459

Ștefan Dimitrov Velev 34-1-2763

Nicolae Carnat 4-0-154

Gabriel Ionuț Dodoi 1-0-18

Stephan Leonard Drăghici 20-0-1217

Attila László Hadnagy 7-0-108

Marko Simonovski 20-5-1037

Ibrahima Tandia 34-11-2998

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 12 iulie 2019   Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 18:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport FC Voluntari - Sepsi Sfântu Gheorghe 0 - 0 Au...

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3

Iată formațiile meciului dintre Sabail și Universitatea Craiova:

FC Astana - CFR Cluj 1-0

Încă un rezultat nesatisfăcător în Kazahstan. Capitala acestora se numește acum Nursultan, după numele conducătorului care a adus țara la la nivel mondial. Așteptăm și la noi acest...

Supercupa României: CFR Cluj - FC Viitorul 1-0

Echipa lui Gheorghe Hagi a mai câștigat un trofeu. Artean a  fost mai norocos și a marcat în minutul 86, privând spectatorii, aproape 8000 (iată că...

Locul 12: AFC Hermannstadt

Asociația Fotbal Club Hermannstadt este cel mai tânăr înființat club (2015) care joacă în prima ligă, acum pentru al doilea sezon consecutiv. Hermannstadt este numele german al orașului...

Locul 11: FC Voluntari

La un an de la câștigarea cupei și supercupei României, FC Voluntari a fost ca și retrogradată de cei care se grăbesc să dea sentințe nefavorabile. Daniel Oprița a câștgat un singur...

Locul 10: CSM Politehnica

CSM Politehnica Iași a avut unul din sezoanele ei obișnuite, adică mediocre. Cele mai bune performanțe în campionat au fost locurile 6 ocupate la finalul edițiilor 1965-66 și 2017-18. Mulți...

Locul 9: Dinamo

Dinamoviștii și-au atins, în acest sezon, limita de jos a istoriei lor de 71 de ani. Niciodată nu coborâseră alb-roșii mai jos de locul 8, la finalul întrecerii. Au ”reușit” în acest...

Germania - Româna 4-2

Fotbalul este un joc în care 22 tineri aleargă după o minge și câștigă nemții

FC Botoșani pe locul 8

FC Botoșani a devenit o prezență obișnuită în prima ligă, evitând emoțiile retrogradării și sperând chiar la un loc în play-off. Înfrângerea din ultima etapă a sezonului regulat i-a...

România - Franța 0-0

România s-a calificat în semifinalele Campionatului European Under 21 și, totodată, la jocurile olimpice de la Tokio, 2020. Ultima participare la olimpiadă avusese loc tot la Tokio, 1964.




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Anders Svensson
Suedia
43 ani

Andrea Mandorlini
Italia
59 ani

Claudio López
Argentina
45 ani

Dorel Purdea
România
56 ani

Emil Dică
România
37 ani

Gheorghe Pahonțu
România
86 ani

Jaap Stam
Olanda
47 ani

Jan Wouters
Olanda
59 ani

Juan Ángel Albín
Uruguay
33 ani

Marcos Senna
Spania
43 ani

Ovidiu Haţegan
România
39 ani

STADE LAVALLOIS
Franţa
117 ani

Traian Ionescu
România
96 ani

Valentin Borș
România
36 ani

Wilfried Dalmat
Franța
56 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017