Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 22.06.2019 - 16:50

Locul 7: Gaz metan

Echipa din Mediaș a fost ultima la care a evoluat legendarul jucător Ștefan Dobay (înainte de a deveni antrenor). Golgheterul anilor 30 a contribuit la primul sezon în care CSM Mediaș a evoluat în prima divizie (1947-48). În sezonul următor, primul în care echipa s-a numit Gaz metan, ardelenii au ocupat locul 14. După aceste două sezoane, medieșenii au evoluat mulți ani în diviziile B și C. Vremurile s-au schimbat, Gaz metan a revenit în prima divizie, a retrogradat, din nou a promovat și acum este o prezență obișnuită a ligii I.

Ardelenii nu au o pasiune deosebită pentru fotbal, echipa bucurându-se de o medie de 2065 spectatori pe meci. Starea de insolvență nu i-a permis transferuri extravagante. În iarnă Iulian Cristea a plecat la FCSB, Carlos Fortes la CSU Craiova, dar au venit Ionuț Larie, Sebastian Mailat și Mario Rondon, care s-a întors din China. În cele 18 meciuri jucate în retur, venezueleanul a marcat 10 goluri. Dacă ar fi marcat tot atâtea în sezonul de toamnă, Rondon ar fi fost golgheterul sezonului.

Antrenorul Mihai Teja a părăsit și el echipa pentru a-și încerca șansa la FCSB, lăsând echipa pe locul 8. Venirea lui Edward Iordănescu a dus gazul până pe locul 11, irosind speranțele de play-off emise în timpul turului, în care a oscilat între locul 1 (etapa a 3-a) și 11 (etapa a 26-a).

Gaz metan a început foarte bine play-outul, cu 5 victorii consecutive, iar în final a ocupat locul 1 în play-out. Rondon a revenit la echipă, după scurt timp când a jucat în China. Edward Iordănescu a semnat un nou contract cu Gaz metan, nereușind să devină antrenorul FCSB. Schimbul de jucători și antrenori al unor echipe cu FCSB devine unul interesant.

Iată marcatorii și prezențele jucătorilor:

23.07.2018

Concordia

A

2

-

1

Chamed 27, Fortes 90+3

30.07.2018

FC Voluntari

D

1

-

1

Fortes 18

06.08.2018

Dinamo

A

3

-

2

Olaru 7, Popescu 56 ag, Fortes 58

12.08.2018

FCSB

A

1

-

3

Fofana 30

18.08.2018

Viitorul

D

0

-

2

 

26.08.2018

CFR Cluj

A

0

-

0

 

01.09.2018

AFC Hermannstadt

D

1

-

0

Crețu 66

15.09.2018

U Craiova CS

A

3

-

2

Constantin 11p, Fortes 26, I Cristea 82

21.09.2018

Astra Giurgiu

D

0

-

3

 

30.09.2018

Politehnica Iași

A

1

-

0

Fernandes 90+1

07.10.2018

Sepsi OSK

D

2

-

1

I. Cristea 38, Caiado 87

21.10.2018

AFC Botoșani

A

1

-

2

Yazalde 15

28.10.2018

Dunărea Călărași

D

0

-

0

 

05.11.2018

Concordia

D

0

-

0

 

12.11.2018

FC Voluntari

A

2

-

0

Fofana 10, Constantin 40p

23.11.2018

Dinamo

D

1

-

1

Trif 77

02.12.2018

FCSB

D

1

-

2

Fortes 63

05.12.2018

Viitorul

A

2

-

2

Luchin 25 ag, Yazalde 88

08.12.2018

CFR Cluj

D

2

-

2

Fernandes 12, Ivanov 31

15.12.2018

AFC Hermannstadt

A

0

-

2

 

19.12.2018

U Craiova CS

D

0

-

2

 

01.02.2019

Astra Giurgiu

A

1

-

1

Chamed 45+1

10.02.2019

Politehnica Iași

D

0

-

1

 

17.02.2019

Sepsi OSK

A

0

-

1

 

24.02.2019

AFC Botoșani

D

1

-

1

Cristea 38

02.03.2019

Dunărea Călărași

A

0

-

0

 

09.03.2019

AFC Hermannstadt

D

2

-

0

Larie 6, Rondon 90+2 p

17.03.2019

Dinamo

A

2

-

1

Rondon 11, Caiado 58

31.03.2019

Politehnica Iași

D

2

-

1

Rondon 51, L. Aurelio 55

07.04.2019

AFC Botoșani

A

2

-

0

Larie 13, Olaru 90+3

14.04.2019

FC Voluntari

D

2

-

1

Caiado 13, Rondon 79

21.04.2019

Dunărea Călărași

A

0

-

0

 

26.04.2019

Concordia

D

2

-

0

Yazalde 67, Olaru 72

03.05.2019

AFC Hermannstadt

A

4

-

1

Rondon 25,67p,73, Caiado 71

10.05.2019

Dinamo

D

0

-

2

 

14.05.2019

Politehnica Iași

A

1

-

1

Larie 60

17.05.2019

AFC Botoșani

D

0

-

1

 

23.05.2019

FC Voluntari

A

4

-

0

Caiado 32, Rondon 68p, Olaru 86, Fernandes 90+2

26.05.2019

Dunărea Călărași

D

1

-

0

Yazalde 84

02.06.2019

Concordia

A

3

-

1

Rondon 1, 5, Yazalde 36

Au jucat:

Ricardo Jorge Cecilia Batista 2 meciuri – 5 goluri primite – 180 minute jucate

David Andrei Cristea 1-2-90

Răzvan Neculaie Pleșca 37-34-3330

Sorin Marian Bușu 24-0-2008

Mite Cikarski 3-0-270

Marius Marcel Constantin 32-2-2707

Valentin Crețu 33-1-2965

Bradley Diallo 16-0-1191

Ionuț Justinian Larie 13-3-1170

Andre Micael Pereira 12-0-907

Marian Pleașcă 5-0-194

David Caiado 27-5-1999

Nasser Chamed 31-2-1756

Paul Costeluș Costea 5-0-64

Iulian Lucian Cristea 23-3-2070

Boubacar Fofana 31-2-2662

Antoni Valeri Ivanov 30-1-2115

Luis Miguel Coimbra Aurelio 36-1-2912

Arpad Sebastian Mailat 18-0-730

Roberto Romeo 16-0-703

Mihai Stancu 3-0-27

Răzvan Alin Trif 17-1-949

Alexandru Daniel Buziuc 11-0-190

Ely Ernesto Lopes Fernandes 33-3-2030

Carlos Manuel dos Santos                          Fortes 19-5-1459

Pedro Rafael Amado Mendes 2-0-29

Darius Dumitru Olaru 34-4-2537

Mario Junior Rondon 18-10-1386

Yazalde Gomes Pinto 24-5-666

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 20 septembrie 2019 20.09.2019, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1

Chiar dacă romanii au deschis scorul pe stadionul din Cluj, gazdele au reușit să egaleze dintr-un penalty transofmat de Deac și au marcat golul victoriei în repriza a II-a, prin...

Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

Cel mai atractiv meci al etapei a 9-a din Liga 1 va fi fără niciun dubiu cel din Bănie, unde se vor întâlni Universitatea Craiova şi Fotbal Club FCSB. Ambele echipe au câştigat în runda...

Cum se vede Liga 1 dupa etapa a 8-a

Primul esalon romanesc este in pauza competitionala pentru meciurile echipei nationale, care urmeaza sa intalneasca Spania si Malta. Aceasta pauza a coincis si cu incheierea perioadei de...

Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

Cele mai atractive meciuri din această etapă vor fi Astra Giurgiu - CFR Cluj, "feroviarii" având 6 succese la rând pe terenul giurgiuvenilor, Fotbal Club FCSB - FC Viitorul, în care...

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Liga Campionilor, play-off-retur: Slavia Praga - CFR Cluj 1-0

Același scor ca și in tur. Ne putem gândi, însă, la un meci de acum 31 de ani:Sparta Praga - Steaua 1-5. La militari juca cel care acum i-a antrenat pe clujeni. Vă vine să...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

Etapa a 7-a va avea câteva meciuri interesante, Universitatea Craiova - Astra Giurgiu, CFR Cluj - FC Botoșani şi Gaz Metan Mediaş - Fotbal Club FCSB. "Alb-vişinii" şi...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania:Primera Division - Etapa 5

-Italia:Seria A - Etapa 4

-Germania:Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




S-au nascut azi

Andrzej Buncol
Polonia
60 ani

Benjamin van den Broek
Olanda
32 ani

Branislav Jovanović
Serbia
34 ani

Bruce Arena
SUA
68 ani

Camora
Portugalia
33 ani

Carlos Aguilera
Uruguay
55 ani

Daniele Ragatzu
Italia
28 ani

Dimitris Chatziisaias
Grecia
27 ani

Fernando Cavenaghi
Argentina
36 ani

Ivan Gudelj
Croația
59 ani

Jon McKain
Australia
37 ani

Marat Izmailov
Rusia
37 ani

Mihai Baicu
România
44 ani

Pedro Geromel
Brazilia
34 ani

Rinat Akhmetov
Ucraina
53 ani

SK BRANN BERGEN
Norvegia
111 ani

Tabaré Ramos
SUA
53 ani

Trevor Steven
Anglia
56 ani

Yazalde Gomes
Guinea-Bissau
31 ani

Zoran Mirković
Serbia
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari
15:00
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
17:30
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
21.09.2019 Astra Giurgiu
20:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017