Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 01.07.2019 - 12:51

Locul 10: CSM Politehnica

CSM Politehnica Iași a avut unul din sezoanele ei obișnuite, adică mediocre. Cele mai bune performanțe în campionat au fost locurile 6 ocupate la finalul edițiilor 1965-66 și 2017-18. Mulți ani ieșenii au luptat pentru evitarea retrogradării, ceea ce nu s-a întâmplat anul acesta, dar nici nu au cu ce se lăuda. Antrenorul Flavius Stoican este singurul care a retrogradat vara asta, plecând la Ploiești. La Iași a obținut 13 victorii și 18 înfrângeri. Spectatorii au venit, în medie, câte 2400, la ultimele două meciuri acasă s-au înregistrat 300 respectiv 200. Rezultatele au fost în consecință.

Iată rezultatele și marcatorii din campionat:

23.07.2018

U Craiova 1948 CS

D

0

-

0

 

28.07.2018

Astra

A

1

-

1

Frăsinescu 60

05.08.2018

FCSB

D

0

-

4

 

11.08.2018

Sepsi

D

0

-

3

 

17.08.2018

AFC Botoșani

A

2

-

1

Cristea 30, 35

25.08.2018

Dunărea Călărași

D

0

-

2

 

03.09.2018

Concordia

A

3

-

0

Sanoh 14 (Albu ag), Flores 35, Bekui 88

16.09.2018

FC Voluntari

D

3

-

2

Cioinac 13, Sin 36, Mihăescu 90+4

21.09.2018

Dinamo

A

1

-

0

Flores 38

30.09.2018

Gaz metan

D

0

-

1

 

05.10.2018

Viitorul

A

1

-

2

Cristea 42p

19.10.2018

CFR Cluj

D

0

-

1

 

26.10.2018

AFC Hermannstadt

A

0

-

2

 

02.11.2018

U Craiova 1948 CS

A

0

-

3

 

10.11.2018

Astra

D

2

-

1

Platini 51, Cristea 59p

25.11.2018

FCSB

A

1

-

2

Flores 53

30.11.2018

Sepsi

A

1

-

1

Flores 21

06.12.2018

AFC Botoșani

D

2

-

1

Platini 34, Flores 45+2

09.12.2018

Dunărea Călărași

A

1

-

0

Platini 33

14.12.2018

Concordia

D

6

-

3

Cristea 4, 57, Sanoh 8, 55, Flores 48, Platini 90+2

21.12.2018

FC Voluntari

A

2

-

2

Flores 45+1, Enoh 88

04.02.2019

Dinamo

D

0

-

3

 

10.02.2019

Gaz metan

A

1

-

0

Zaharia 29

15.02.2019

Viitorul

D

1

-

0

Garros 85p

23.02.2019

CFR Cluj

A

0

-

1

 

03.03.2019

AFC Hermannstadt

D

0

-

2

 

10.03.2019

FC Voluntari

A

0

-

2

 

16.03.2019

Dunărea Călărași

D

2

-

1

Platini 82, Gardos 87

31.03.2019

Gaz metan

A

1

-

2

Sanoh 58

06.04.2019

AFC Hermannstadt

D

1

-

0

Joao Teixeira 56p

12.04.2019

Dinamo

A

0

-

1

 

22.04.2019

Concordia

A

1

-

1

Enoh 47

28.04.2019

AFC Botoșani

D

0

-

3

 

05.05.2019

FC Voluntari

D

0

-

0

 

11.05.2019

Dunărea Călărași

A

4

-

0

Platini 39, Joao Teixeira 71p, Cioinac 73, Petre 90+3

14.05.2019

Gaz metan

D

1

-

1

Sanoh 54

18.05.2019

AFC Hermannstadt

A

1

-

1

F Nascimento 64p

22.05.2019

Dinamo

D

0

-

0

 

26.05.2019

Concordia

D

1

-

4

Joao Teixeira 57p

31.05.2019

AFC Botoșani

A

0

-

2

 

 

Cifrele jucătorilor:

Alberto Cobrea 5 meciuri jucate - 10 goluri primite – 450 minute jucate

Ruben Mino Peralta 10 - 11 - 900

Denis Rusu 23 – 32 - 2070

Ștefan Târnovanu 2 – 3 - 180

Gabriel Bosoi 10-0-569

Cosmin Frăsinescu 36- 1 gol marcat - 3195

Adrian Arias Gallego 21-0-1830

Florin Gardos 14-1-1100

Marius Ovidiu Mihalache 27-0-2339

Ionuț Constantin Panțîru 21-0-1460

Paul Pârvulescu 4-0-208

Laurențiu Rus 21-0-1533

Narcis Iulian Bădic 9-0-277

Marius Chelaru 10-0-698

Ionuț Adrian Cioinac 32-2-2709

Ionuț Francisc Cristea 3-0-112

Vlad Andrei Danale 1-0-1

Dylan Armando Flores 22-7-1761

Luwagga Kizito 4-0-302

Mădălin Mihăescu 14-1-781

Martin Mimoun 5-0-155

Daudet N'Dongala 5-0-70

Filipe Guterres Nascimento 12-1-851

Mario Rafaelo Pipos 3-0-63

Luis Carlos Almada Soares Platini 29-6-2295

Kamer Qaka 24-0-1813

Andrei Dumitru Sin 32-1-2743

Willy Johnson Semedo 10-0-505

Cătălin Ștefănescu 3-0-134

João Tiago Almeida Teixeira 10-3-662

Alexandru Florian Zaharia 22-1-972

Aguinaldo Mendes de Vega 3-0-64

Lawson Bekui 8-1-233

Andrei Burlacu 9-0-450

Andrei Cristea 19-6-1552

Lewis Mbah Enoh 18-2-779

Boris Garros Torrent 9-1-636

Patrick-Mihai Petre 24-1-1236

Moussa Sanoh 26-5-1679

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Remember: Sevilla, 7 mai 1986

Ȋn fiecare an, ziua de 7 mai este prilej de aducere aminte asupra celei mai mari performanţe româneşti la nivel de echipe de club: cucerirea Cupei Campionilor Europeni de către Steaua...

Actualizări pe site

După o perioadă în care diferite meniuri ale siteului au avut probleme datorate softului și după ce am renunțat la proiectarea unui alt design (care ar fi dus la alte probleme, nu...

Un caz de corupție

Un caz de corupție Vă mai aduceți aminte de scena din filmul Mihai Viteazul în care Mihai își cumpără domnia Țării Românești prin coruperea otomanilor, iar...

Ivan Martić nu va continua la Universitatea Craiova

Campionatul României este întrerupt de epidemia coronavirus. Ultimul meci, Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj, a avut loc pe 9 martie şi s-a terminat la egalitate, scor 0-0. Liga Profesionistă de...

Bilanțul meciurilor FCSB - Dinamo

La 1 martie 2020: În campionat: 144 meciuri, 49 victorii Dinamo, 42 Steaua, 195-193 goluri în favoarea Stelei. În Cupa României: 26 meciuri: 14 victorii...

Golgeterul echipei Dinamo vs golgheterul țării

Golgheterii fiecărui sezon la Dinamo vs golgheterul țării

Antrenorii echipei Dinamo

Antrenorii lui Dinamo: numele antrenorului / sezonul / locul pe care a lăsat echipa / meciuri jucate / victorii / egale / înfrângeri / goluri marcate / primite 

Dinamo Bucureşti în sezonul 2018-19. Cea mai slabă evoluție din istorie

Nimic nu a mers bine pentru Dinamo în acest an. Antrenorul Florin Bratu, care ocupase locul 1 în play-out anul anterior a fost schimbat când echipa se afla pe locul 10.

Dinamo Bucuresti in 2017-18

2017-18. Locul 1 în play-out Sezonul regulat



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 28

-Germania - Bundesliga - Etapa 27

-VIDEO | Finala Cupei Belarusului: FC BATE Borisov - Dinamo Brest 1-0 (0-0, 0-0)

-FC Argeș se pregătește să revină la antrenamente

-FC Argeș începe vineri pregătirea pentru play-off

-Germania - Bundesliga - Etapa 26

-FC Argeş este în doliu. A decedat Constantin Radu I




S-au nascut azi

Alessio Grea
Italia
30 ani

Alpay Özalan
Turcia
47 ani

Andrey Arshavin
Rusia
39 ani

Anton Siedlitzki
Germania
36 ani

Arne Friedrich
Germania
41 ani

Caio
Brazilia
34 ani

Cornel Fâșic
România
58 ani

Costel Solomon
România
61 ani

Daniel Fox
Anglia
34 ani

Héctor Yazalde
Argentina
74 ani

Hernanes
Brazilia
35 ani

Léo Veloso
Brazilia
33 ani

Mailson Lima
Capul Verde
26 ani

Marco Cassetti
Italia
43 ani

Massimo Ambrosini
Italia
43 ani

Mihai Costea
România
32 ani

RAYO VALLECANO
Spania
96 ani

Roberto Di Matteo
Italia
50 ani

Simone Bentivoglio
Italia
35 ani

Xavi Oliva
Spania
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017