Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 02.07.2019 - 18:23

Locul 11: FC Voluntari

La un an de la câștigarea cupei și supercupei României, FC Voluntari a fost ca și retrogradată de cei care se grăbesc să dea sentințe nefavorabile. Daniel Oprița a câștgat un singur punct în 5 meciuri, ca antrenor la FC Voluntari. A fost schimbat cu Dinu Todoran care a reușit 4 egaluri, dar după 11 etape Voluntarii aveau 0 victorii. Ioan Andonie a antrenat și el timp de 4 etape echipa, care a obținut prima victorie. În pauza din noiembrie s-a apelat la serviciile Cristiano Bergodi, care a avut și el o linie negativă: 3 victorii, 4 egaluri și 4 înfrângeri până la finalul sezonului regulat. FC Voluntari a terminat pe locul 13 sezonul regulat, după ce multe etape a ocupat ultimul loc. Surpriza lui Bergodi a explodat în play-aut, unde a câștigat 3 meciuri consecutive și a remizat într-al patrulea, urcând pe locul 10. De aici echipa a mai adunat 10 puncte care i-a ținut departe de locul de baraj. Iată rezultatele, marcatorii și lotul folosit:

22.07.2018

Dinamo București

D

1

-

2

Ricardinho 57

Alexandru Tudor (București)

30.07.2018

Gaz metan

A

1

-

1

Belahmeur 3

Horia Gabriel Mladinovici (Buc)

06.08.2018

Viitorul

D

0

-

2

 

Marcel Bîrsan (București)

12.08.2018

CFR Cluj

A

1

-

2

Laidouni 11p

Cătălin Popa (Pitești)

20.08.2018

AFC Hermannstadt

D

0

-

4

 

Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)

27.08.2018

U Craiova

A

1

-

5

Laidouni 86p

Marius Avram (București)

01.09.2018

Astra

D

0

-

0

 

Florin Andrei (Tg Mureș)

16.09.2018

Politehnica Iași

A

2

-

3

Căpățână 56, Malfleury 79

Marian Barbu (Făgăraș)

21.09.2018

Sepsi

D

1

-

1

Malfleury 28

George Cătălin Găman (Craiova)

29.09.2018

AFC Botoșani

A

1

-

1

Laidouni 36p

Sebastian Colțescu (Craiova)

07.10.2018

Dunărea Călărași

D

1

-

1

Ricardinho 79

Marius Avram (București)

19.10.2018

Concordia

A

4

-

0

Armaș 22, Gadze 33, Căpățână 46, Kabasele 89

Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)

27.10.2018

FCSB

D

1

-

2

Tudorie 85

Adrian Viorel Cojocaru (Galați)

05.11.2018

Dinamo

A

0

-

1

 

Cătălin Popa (Pitești)

12.11.2018

Gaz metan

D

0

-

2

 

Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)

25.11.2018

Viitorul

A

1

-

2

Tudorie 66

George Rădulescu (București)

30.11.2018

CFR Cluj

D

0

-

5

 

George Cătălin Găman (Craiova)

04.12.2018

AFC Hermannstadt

A

2

-

0

Gadze 52, 65

Horia Gabriel Mladinovici (Buc)

10.12.2018

U Craiova

D

1

-

3

Gadze 11

Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)

15.12.2018

Astra

A

1

-

1

Hodorogea 50

Ionuț Coza (Cernica - If)

21.12.2018

Politehnica Iași

D

2

-

2

Tudorie 56, 59p

Adrian Viorel Cojocaru (Galați)

03.02.2019

Sepsi

A

4

-

2

Ricardinho 14, Balaur 36, Gadze 62, Tudorie 78

Iulian Călin (Ștefănești - Ag)

11.02.2019

AFC Botoșani

D

0

-

1

 

George Rădulescu (București)

17.02.2019

Dunărea Călărași

A

0

-

0

 

Andrei Florin Chivulete (București)

25.02.2019

Concordia

D

3

-

1

Tudorie 71, Balaur 76, Gadze 87

Marian Barbu (Făgăraș)

02.03.2019

FCSB

A

2

-

2

Armaș 28, Căpățână 45+1

Sebastian Colțescu (Craiova)

10.03.2019

Politehnica Iași

D

2

-

0

Laidouni 8,78p

Cătălin Popa (Pitești)

18.03.2019

FC Botoșani

A

2

-

1

Laidouni 31, Tudorie 87

Iulian Călin (Ștefănești - Ag)

31.03.2019

Concordia

D

2

-

1

Ricardinho 29, Deac 76

George Rădulescu (București)

06.04.2019

Dunărea Călărași

D

1

-

1

Armaș 90+3

Istvan Kovacs (Carei)

14.04.2019

Gaz metan

A

1

-

2

Vlad 38

George Cătălin Găman (Craiova)

19.04.2019

AFC Hermannstadt

D

1

-

1

Ricardinho 42

Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)

27.04.2019

Dinamo

A

1

-

2

Tudorie 90

Iulian Călin (Ștefănești - Ag)

05.05.2019

Politehnica Iași

A

0

-

0

 

George Cătălin Găman (Craiova)

10.05.2019

FC Botoșani

D

0

-

2

 

Marius Avram (București)

15.05.2019

Concordia

A

2

-

1

Tudorie 84p, 90+2

Radu Petrescu (București)

19.05.2019

Dunărea Călărași

A

0

-

0

 

Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)

23.05.2019

Gaz metan

D

0

-

4

 

Andrei Florin Chivulete (Buc)

27.05.2019

AFC Hermannstadt

A

2

-

1

Deac 17, Popadiuc 82

Istvan Kovacs (Carei)

31.05.2019

Dinamo

D

0

-

0

 

Sebastian Colțescu (Craiova)

 

Lotul folosit:

Virgil Andrei Drăghia 5 meciuri – 10 goluri primite – 411 minute jucate

Bojidar Mitrev 7-10-630

Răzvan Gabriel Petrariu 1-1-36

Cosmin Vâtcă 28-41-2520

Igor Armaș 25-3-2179

Alfonso Artabe 4-0-296

Ionuț Balaur 31-2-2576

Francis Florin Bălan 1-0-2

Bogdan Nicolae Bucurică 15-0-1304

Ion Gheorghe 33-0-2754

Robert Hodorogea 16-1-1157

Jetmir Krasniqi 2-0-174

Mircea Valentin Leasă 3-0-225

Ricardo José Veiga Varzim Miranda           Ricardinho 28-5-2289

Adriano Russo 6-0-506

Alexandru Vlad 29-1-2543

da Silva Walace 6-0-492

Ivan Zgrablic 9-0-589

Cosmin Florin Achim 1-0-21

Abdelhak Belahmeur 15-1-1005

Mihai Cristian Căpățînă 37-3-2938

Alexandru Ciucur 15-0-576

Gabriel Mihai Deac 29-2-1037

Aissa Laidouni 29-6-2507

Costin Lazăr 5-0-207

Adelin Shiva Pîrcălabu 7-0-263

Doru Popadiuc 7-1-307

Alexandru Răuță 33-0-2713

Ivan Sesar 6-0-391

Franco Signorelli 10-0-709

Bogdan Szijj 3-0-159

Adrian Ionuț Bălan 17-0-685

Richard Gadze 28-6-2048

Nathan Clement Kabasele Mwamba 8-1-168

Geoffrey Malfleury 13-2-584

Alexandru Stoica 1-0-90

Alexandru Tudorie 36-10-2370

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 20 septembrie 2019 20.09.2019, Mediaş, Stadion: "Gaz Metan", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1

Chiar dacă romanii au deschis scorul pe stadionul din Cluj, gazdele au reușit să egaleze dintr-un penalty transofmat de Deac și au marcat golul victoriei în repriza a II-a, prin...

Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

Cel mai atractiv meci al etapei a 9-a din Liga 1 va fi fără niciun dubiu cel din Bănie, unde se vor întâlni Universitatea Craiova şi Fotbal Club FCSB. Ambele echipe au câştigat în runda...

Cum se vede Liga 1 dupa etapa a 8-a

Primul esalon romanesc este in pauza competitionala pentru meciurile echipei nationale, care urmeaza sa intalneasca Spania si Malta. Aceasta pauza a coincis si cu incheierea perioadei de...

Liga 1 - Etapa 8: Rezultate şi marcatori

Cele mai atractive meciuri din această etapă vor fi Astra Giurgiu - CFR Cluj, "feroviarii" având 6 succese la rând pe terenul giurgiuvenilor, Fotbal Club FCSB - FC Viitorul, în care...

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Liga Campionilor, play-off-retur: Slavia Praga - CFR Cluj 1-0

Același scor ca și in tur. Ne putem gândi, însă, la un meci de acum 31 de ani:Sparta Praga - Steaua 1-5. La militari juca cel care acum i-a antrenat pe clujeni. Vă vine să...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

Etapa a 7-a va avea câteva meciuri interesante, Universitatea Craiova - Astra Giurgiu, CFR Cluj - FC Botoșani şi Gaz Metan Mediaş - Fotbal Club FCSB. "Alb-vişinii" şi...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania:Primera Division - Etapa 5

-Italia:Seria A - Etapa 4

-Germania:Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




S-au nascut azi

Andrzej Buncol
Polonia
60 ani

Benjamin van den Broek
Olanda
32 ani

Branislav Jovanović
Serbia
34 ani

Bruce Arena
SUA
68 ani

Camora
Portugalia
33 ani

Carlos Aguilera
Uruguay
55 ani

Daniele Ragatzu
Italia
28 ani

Dimitris Chatziisaias
Grecia
27 ani

Fernando Cavenaghi
Argentina
36 ani

Ivan Gudelj
Croația
59 ani

Jon McKain
Australia
37 ani

Marat Izmailov
Rusia
37 ani

Mihai Baicu
România
44 ani

Pedro Geromel
Brazilia
34 ani

Rinat Akhmetov
Ucraina
53 ani

SK BRANN BERGEN
Norvegia
111 ani

Tabaré Ramos
SUA
53 ani

Trevor Steven
Anglia
56 ani

Yazalde Gomes
Guinea-Bissau
31 ani

Zoran Mirković
Serbia
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari
15:00
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
17:30
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
21.09.2019 Astra Giurgiu
20:30
Dinamo București Telekom Sport 1 C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017