Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CS Universitatea Craiova 12.07.2019 - 13:20

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3

Iată formațiile meciului dintre Sabail și Universitatea Craiova:

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3 (1-1)
Baku, Stadion Bayil, 11.07.2019
Europa League - primul tur preliminar (manşa întâi)
Arbitru: Fyodor Zammit; arbitri asistenţi: Duncan Sultana, Theodore Zammit; al patrulea oficial: Mario Apap (toţi din Malta)
Sabail: 12. Daniel Bozinovski - 34. Urfan Abbasov, 32. Elvin Yunuszade, 21. Erico Da Silva, 13. Şahriar Rahimov (4. Eltun Yagublu, 84) - 14. Rahid Amirguliev (căpitan), 6. Michael Essien (11. Dylan Duventru, 59), 8. Eugeniu Cociuc - 91. Billal Hamdi (7. Fahmin Muradbayli, 72), 22. Mirabdulla Abbasov, 10. Agabala Ramazanov. Antrenor: Aftandil Hajiev.
Rezerve neutilizate: 25. Elhan Ahmadov - 3. Turan Manafov, 5. Vugar Baibalaev, 9. Mirsahib Abbasov.
Universitatea Craiova: 13. Mirko Pigliacelli - 27. Ivan Martic, 6. Renato Kelic, 26. Stephane Acka, 11. Nicuşor Bancu (căpitan) - 21. Antoni Ivanov, 8. Alexandru Mateiu, 14. Kamer Qaka - 22. Cristian Bărbuţ (31. Alexandru Ioniţă II, 74), 7. Mihai Roman II (9. Carlos Fortes, 68), 5. Bogdan Vătăjelu (17. Ştefan Baiaram, 90). Antrenor: Corneliu Papură.
Rezerve neutilizate: 1. Laurenţiu Popescu - 2. Tiago Ferreira, 4. Florin Borţa, 23. Vasile Nicolae Constantin.
Cartonaşe galbene: Martic (7), Erico (73), Ramazanov (87).

Au marcat: Agabala Ramazanov (33, 82), respectiv Alexandru Mateiu (12), Nicuşor Bancu (51), Mihai Roman II (67).

Dacă trece de Sabail, Universitatea va juca în turul al doilea preliminar cu învingătoarea dintre Zalgiris Vilnius (Lituania) şi Honved Budapesta (Ungaria).









Comenteaza

Ultimele stiri - CS Universitatea Craiova

Ivan Martić nu va continua la Universitatea Craiova

Campionatul României este întrerupt de epidemia coronavirus. Ultimul meci, Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj, a avut loc pe 9 martie şi s-a terminat la egalitate, scor 0-0. Liga Profesionistă de...

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri....

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0. In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența...

Europa League: Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, 3-1p

Formatiile meciului de la Craiova Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, după prelungiri; 3-1 la loviturile de departajare Au executat în ordine loviturile de departajare:...

Europa League: Honved Budapesta - Universitatea Craiova 0-0

Au trecut anii in care ungurii erau o forță de temut în fotbalul mondial (au fost vicecampioni mondiali in 1938 si 1954). In 1986 ungurii pierdeau la mondiale, cu 6-0, un meci cu...

Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

Oltenii au câștigat și acasă meciul cu Sabail. De remarcat că oaspeții au reușit egalarea. Iată detaliile: UNIVERSITATEA CRAIOVA - SABAIL FK 3-2 (1-0) Craiova, Stadion ''Ion...

Corneliu Papură: Am acceptat provocarea de a fi antrenorul echipei într-un moment nu foarte plăcut

Fostul internaţional Corneliu Papură a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că a acceptat provocarea de a antrena echipa de fotbal Universitatea Craiova într-un...

Antrenorul Devis Mangia, înlocuit de Universitatea Craiova cu Corneliu Papură

Corneliu Papură a fost numit, luni, în funcţia de antrenor al echipei de fotbal Universitatea Craiova, în locul italianului Devis Mangia, demis din cauza rezultatelor...

Devis Mangia: Cu Viitorul e important să ne consolidăm poziţia

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că "alb-albaştrii" merg la Ovidiu, pentru meciul cu FC...

Mergem acolo pentru a câştiga, a prefaţat Devis Mangia meciul cu FCSB

Antrenorul Universităţii Craiova, Devis Mangia, a declarat că echipa din Bănie merge să câştige meciul cu FCSB de duminică, de pe Arena Naţională, din etapa a 3-a a play-off-ului...

Marcel Popescu: Suntem mai puternici prin venirea lui Cârţu în conducerea Universităţii Craiova

Managerul general al clubului Universitatea Craiova, Marcel Popescu, a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că gruparea alb-albastră devine mai puternică prin cooptarea...



Top News

-Germania - Bundesliga - Etapa 28

-Germania - Bundesliga - Etapa 27

-VIDEO | Finala Cupei Belarusului: FC BATE Borisov - Dinamo Brest 1-0 (0-0, 0-0)

-FC Argeș se pregătește să revină la antrenamente

-FC Argeș începe vineri pregătirea pentru play-off

-Germania - Bundesliga - Etapa 26

-FC Argeş este în doliu. A decedat Constantin Radu I




Care este jucătorul tău preferat de la CS Universitatea Craiova? (sezonul 2016-2017)
A. Ivan
Zlatinski
A. Manea
Jazvić
Marković
Bancu
Măzarache
Popov
Fajić
Mateiu
Screciu
Gustavo
Calancea
Briceag
A. Burlacu
Băluţă
Kelić
Dumitraş
R. Petre
Barthe
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandre Lacazette
Franţa
29 ani

Charles N'Zogbia
Franța
34 ani

Darijan Matič
Slovenia
37 ani

Doriva
Brazilia
48 ani

Filipe Gomes
Brazilia
33 ani

FYLKIR FC
Islanda
53 ani

Giannis Arabatzis
Grecia
36 ani

Hans-Jörg Butt
Germania
46 ani

Ionuţ Radu
România
23 ani

Jocelyn Blanchard
Franța
48 ani

Jure Obšivač
Croaţia
30 ani

Klaus Lindenberger
Austria
63 ani

Kyle Walker
Anglia
30 ani

Marquinhos
Brazilia
28 ani

Mugur Bolohan
România
44 ani

Petrişor Voinea
România
30 ani

Philip Foden
Anglia
20 ani

Robert Neagoe
România
38 ani

Robert Tufiși
România
44 ani

Sergio Tejera
Spania
30 ani

Simon Pouplin
Franța
35 ani

Stelian Gherman
România
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
06.03.2020 Astra Giurgiu FC Botoșani C
08.03.2020 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C
09.03.2020 Gaz Metan Mediaș CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 26
3. Universitatea Craiova 26
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Gaz Metan Mediaș 23
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
07.03.2020 Academica Clinceni FC Viitorul C
07.03.2020 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
08.03.2020 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
09.03.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C


1. FC Viitorul 24
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
3. FC Hermannstadt 17
4. Dinamo București 17
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. Academica Clinceni 14
7. Chindia Târgoviște 14
8. FC Voluntari 12
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017