Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 18.07.2019 - 18:23

CFR Cluj a reușit să treacă de FC Astana

CFR Cluj a reușit să treacă de FC Astana

După un start slab de sezon, cu înfrângere în Supercupa României, în primul tur preliminar al Ligii Campionilor și egal în primul meci din liga I, CFR a reușit, ieri, să elimine campioana Kazahstanului, FC Astana, din Liga Campionilor. Iată formațiile aliniate, împreună cu numerele de pe tricouri

CFR 1907 CLUJ - FC ASTANA 3-1 (2-1)
Cluj-Napoca, Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'', 17.07.2019
Arbitru: Alexander Harkam; arbitri asistenţi: Andreas Witschnigg, Andreas Staudinger; al patrulea oficial: Christian-Petru Ciochirca (toţi din Austria)

CFR Cluj: 87. Giedrius Arlauskis - 16. Mateo Susic, 55. Paulo Vinicius, 3. Andrei Burcă, 45. Mario Camora (căpitan) - 8. Damjan Djokovic, 37. Mihai Bordeianu, 19. Juan Culio - 10. Ciprian Deac (28. Ovidiu Hoban, 86), 99. Mario Rondon (18. Valentin Ionuţ Costache, 66), 9. Billel Omrani (11. Michael Pereira, 85). Antrenor: Dan Petrescu.
Rezerve neutilizate: 12. Cosmin Vâtcă - 7. Adrian Constantin Păun, 30. Andrei Mureşan, 77. Ionuţ Peteleu.
FC Astana: 1. Nenad Eric (căpitan) - 2. Antonio Rukavina, 44. Evgheni Postnikov, 24. Luka Simunovic, 15. Abzal Beisebekov (5. Marin Anicic, 81) - 27. Iuri Logvinenko - 14. Marin Tomasov (19. Firmin Mubele, 62), 18. Ivan Maevski, 10. Runar Mar Sigurjonsson (32. Rangelo Janga, 81), 9. Dorin Rotariu - 45. Roman Murtazaev. Antrenor: Roman Grigorciuk.
Rezerve neutilizate: 35. Aleksandr Mokin - 7. Serikjan Mujikov, 28. Iuri Perţuh, 77. Dmitri Şomko.
Au marcat: Billel Omrani (10, 73), Evgheni Postnikov (26, autogol), respectiv Roman Murtazaev (4). 









» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Europa League - Grupa E: Celtic Glasgow - CFR Cluj 2-0

CFR nu a reușit să repete victoria obținută la Glasgow cu 6 săptămâni înainte, fiind învinsă cu scorul de 2-0 de Celtic. A fost o victorie meritată a scoţienilor, care au dominat...

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1

Chiar dacă romanii au deschis scorul pe stadionul din Cluj, gazdele au reușit să egaleze dintr-un penalty transofmat de Deac și au marcat golul victoriei în repriza a II-a, prin...

Liga Campionilor, play-off-retur: Slavia Praga - CFR Cluj 1-0

Același scor ca și in tur. Ne putem gândi, însă, la un meci de acum 31 de ani:Sparta Praga - Steaua 1-5. La militari juca cel care acum i-a antrenat pe clujeni. Vă vine să...

Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

CFR a pierdut, pe propriul teren, meciul cu Slavia Praga și va avea o misiune grea, dar nu imposibilă, în capitala Cehiei. Dacă nu va face o minune acolo, CFR va avea un loc în grupele Europa...

Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

După eșecurile de anul trecut din cupele europene, puțini au crezut că CFR va face o minune la Glasgow, mai ales în condițiile în care a reușit să întoarcă scorul, defavorabil la un...

Liga Campionilor: CFR Cluj - Celtic Glasgow 1-1

CFR și Celtic au remizat, la Cluj, 1-1. Calificarea se va decide la Glasgow. Dacă CFR va f echipa calificată, ea va avea un loc asigurat în grupele Europa League și va lupta pentru unul în...

Liga Campionilor: Maccabi Tel-Aviv - CFR Cluj 2-2

CFR a reușit calificarea în turul III al preliminariilor Ligii Campionilor, eliminând Maccabi Tel-Aviv. La Netanya, gazdele au deschis scorul, dar au fost repede egalate de clujeni din penalty....

Liga Campionilor: CFR Cluj - Maccabi Tel-Aviv 1-0

Puțin, foarte puțin, cum spunea Dem Rădulescu în celebrul film Brigada Diverse (B.D.). Dar acest 1-0 este bun și un gol marcat de clujeni la Tel Aviv (dacă se va juca acolo) va fi...

FC Astana - CFR Cluj 1-0

Încă un rezultat nesatisfăcător în Kazahstan. Capitala acestora se numește acum Nursultan, după numele conducătorului care a adus țara la la nivel mondial. Așteptăm și la noi acest...

Gino Iorgulescu: CFR Cluj are prima şansă la câştigarea campionatului

Preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Gino Iorgulescu, a afirmat, marţi, într-o conferinţă de presă, că în opinia sa CFR Cluj a luat o opţiune importantă pentru...

Dan Petrescu mizează pe un derby tacticizat: Va fi un meci cu puține ocazii, iar cine va marca, va câștiga

Antrenorul susține că nu poate promite suporterilor un joc ofensiv, dar echipa sa va face tot posibilul pentru a obține victoria. Deși nu a obținut victoria în ultimele două partide, CFR...




Top News

-Ce ceasuri aleg să poarte unii dintre jucătorii de top de la echipe din Premier League

-Cum a ajutat Pele în 1970 o marcă de încălțăminte sport să ajungă la reputația sa actuală

-Mitrita one man show in Romania - Norvegia

-Preliminariile EURO 2020: România - Norvegia 1-1

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Irlanda de Nord 3-0

-Mitrita, gol si pasa de gol in meciul Feroe - Romania

-Preliminariile CE 2020: Insulele Feroe - România 0-3




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2016-2017)
Bud
Camora
Omrani
T. Lopes
L. Rus
Šorša
Gomelt
Juan Carlos
Larie
Negruț
Nouvier
Mincă
Horj
Peteleu
T. Marc
Tânc
Al. Păun
Hodgyai
A. Mureşan
Filipe Nascimento
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Culeafă
România
45 ani

Alexandru Mățel
România
30 ani

André Villas-Boas
Portugalia
42 ani

Andrei Poverlovici
România
34 ani

Constant Djakpa
Coasta de Fildeș
33 ani

Cristian Munteanu
România
39 ani

Dudu Aouate
Israel
42 ani

Elliot Grandin
Franţa
32 ani

Emil Nanu
România
38 ani

Giovanni Marchese
Italia
35 ani

Graeme Le Saux
Anglia
51 ani

Ilie Stan
România
52 ani

Ioan Pap-Deac
România
50 ani

Ivan Saenko
Rusia
36 ani

Krisztián Pogacsics
Ungaria
34 ani

Ladislau Incze
România
101 ani

Lars Hirschfeld
Canada
41 ani

Romeo Pădureț
România
45 ani

Sebastián Abreu
Uruguay
43 ani

Serdar Iolomanov
Rusia
27 ani

Sergio Goycochea
Argentina
56 ani

Ștefan Apostol
România
45 ani

SUNDERLAND AFC
Anglia
140 ani

Timo Ochs
Germania
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2019-2020


Liga 1 2019-2020
04.10.2019 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.10.2019 Universitatea Craiova CSM Politehnica Iaşi C
05.10.2019 Gaz Metan Mediaş Academica Clinceni C
05.10.2019 Fotbal Club FCSB Dinamo București C
06.10.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
07.10.2019 FC Voluntari Chindia Târgoviște C
07.10.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C


1. CFR 1907 Cluj 24
2. FC Viitorul 24
3. Universitatea Craiova 23
4. Gaz Metan Mediaş 21
5. CSM Politehnica Iaşi 18
6. FC Botoșani 16
7. Astra Giurgiu 16
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
9. Chindia Târgoviște 15
10. Fotbal Club FCSB 15
11. Dinamo București 14
12. FC Hermannstadt 11
13. Academica Clinceni 9
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
16.10.2019 Daco-Getica București AFK Csíkszereda C
16.10.2019 Concordia Chiajna Dunărea Călărași C
16.10.2019 CS Mioveni Sportul Snagov C
16.10.2019 SSC Farul Constanţa Universitatea Cluj C
16.10.2019 CSM Reșița Gloria Buzău C
16.10.2019 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
16.10.2019 ASU Poli Timişoara Metaloglobus București C
16.10.2019 Viitorul Târgu-Jiu FC Argeș Pitești C
16.10.2019 Rapid București Petrolul Ploiești C
16.10.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele UTA Arad C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 26
2. CS Mioveni 26
3. UTA Arad 20
4. Rapid București 20
5. Viitorul Târgu-Jiu 20
6. Gloria Buzău 19
7. Metaloglobus București 19
8. SSC Farul Constanţa 18
9. Petrolul Ploiești 18
10. FC Argeș Pitești 16
11. Concordia Chiajna 16
12. CSM Reșița 15
13. AFK Csíkszereda 15
14. ASU Poli Timişoara 13
15. Ripensia Timișoara 13
16. Dunărea Călărași 12
17. Universitatea Cluj 11
18. Pandurii Târgu-Jiu 7
19. Daco-Getica București 6
20. Sportul Snagov 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
11.10.2019 Aerostar Bacău KSE Târgu-Secuiesc C
11.10.2019 FC Botoşani II CSM Bacău C
11.10.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ Huşana Huşi C
12.10.2019 Știința Miroslava Bucovina Rădăuți C
12.10.2019 CSM Foșcani Şomuz Fălticeni C
12.10.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Foresta Suceava C
12.10.2019 CSM Pașcani CSU Galați C
12.10.2019 Oțelul Galați Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 24
2. Oțelul Galați 19
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 18
4. Bucovina Rădăuți 16
5. CSM Foșcani 15
6. Foresta Suceava 14
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 11
8. Știința Miroslava 11
9. FC Botoşani II 11
10. Sporting Liești 8
11. Huşana Huşi 7
12. CSU Galați 6
13. CSM Bacău 6
14. Şomuz Fălticeni 6
15. KSE Târgu-Secuiesc 5
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
11.10.2019 Dacia Unirea Brăila CS Făurei C
11.10.2019 Metalul Buzău Înainte Modelu C
11.10.2019 Fotbal Club FCSB II Mostiştea Ulmu C
12.10.2019 CS Tunari CS Afumați C
12.10.2019 Agricola Borcea Unirea Slobozia C
12.10.2019 CSM Medgidia Axiopolis Sport Cernavodă C
12.10.2019 Viitorul Ianca SC Popeşti Leordeni C
12.10.2019 Recolta Gheorghe Doja
15:00
Poseidon Limanu 2 Mai   C


1. Unirea Slobozia 20
2. CS Afumați 17
3. Mostiştea Ulmu 17
4. CS Tunari 17
5. Înainte Modelu 17
6. Viitorul Ianca 15
7. Metalul Buzău 14
8. SC Popeşti Leordeni 14
9. CSM Medgidia 10
10. Fotbal Club FCSB II 9
11. Poseidon Limanu 2 Mai 7
12. Dacia Unirea Brăila 6
13. Agricola Borcea 5
14. CS Făurei 4
15. Axiopolis Sport Cernavodă 4
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
11.10.2019 Astra Giurgiu II Unirea Bascov C
11.10.2019 CSM Alexandria CS Balotești C
12.10.2019 Progresul Spartac București Sporting Roșiori-de-Vede C
12.10.2019 Tractorul Cetate Olimpic Cetate Râşnov C
12.10.2019 FC Brașov CS Universitatea Craiova II C
12.10.2019 FC Pucioasa FC Voluntari II C
12.10.2019 CS Blejoi Flacăra Moreni C
12.10.2019 Vediţa Coloneşti CSM Slatina C


1. CSM Slatina 17
2. Progresul Spartac București 17
3. Flacăra Moreni 16
4. CSM Alexandria 16
5. CS Universitatea Craiova II 15
6. Vediţa Coloneşti 14
7. FC Voluntari II 13
8. Olimpic Cetate Râşnov 11
9. CS Balotești 10
10. Unirea Bascov 9
11. CS Blejoi 9
12. Tractorul Cetate 9
13. FC Brașov 6
14. Astra Giurgiu II 5
15. FC Pucioasa 5
16. Sporting Roșiori-de-Vede 4
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
11.10.2019 ACS Poli Timișoara CS Hunedoara C
11.10.2019 Cetate Deva Universitatea Craiova C
11.10.2019 Comunal Dumbrăviţa CS Național Sebiș C
11.10.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Viitorul Dăeşti C
12.10.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Flacăra Horezu C
12.10.2019 Crișul Chișineu-Criș ACSO Filiaşi C
12.10.2019 Fortuna Becicherecu-Mic Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
12.10.2019 Progresul Pecica Șoimii Lipova C


1. Universitatea Craiova 22
2. Crișul Chișineu-Criș 14
3. Fortuna Becicherecu-Mic 14
4. Flacăra Horezu 14
5. Progresul Pecica 14
6. Comunal Dumbrăviţa 13
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 12
8. Viitorul Dăeşti 12
9. ACSO Filiaşi 10
10. Șoimii Lipova 9
11. CS Hunedoara 9
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 8
13. CS Național Sebiș 8
14. Cetate Deva 8
15. ACS Poli Timișoara 7
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
11.10.2019 Unirea Dej Luceafărul Oradea C
11.10.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Industria Galda de Jos C
11.10.2019 Sănătatea Cluj Minaur Baia-Mare C
11.10.2019 Viitorul Şelimbăr Arieșul Turda C
11.10.2019 Avântul Reghin CS Sânmartin C
12.10.2019 Unirea Alba-Iulia Metalurgistul Cugir C
12.10.2019 SCM Zalău ACS Comuna Recea C
12.10.2019 Gloria Bistrița CFR 1907 Cluj II C


1. Luceafărul Oradea 18
2. ACS Comuna Recea 18
3. Viitorul Şelimbăr 14
4. CS Sânmartin 13
5. Arieșul Turda 12
6. CFR 1907 Cluj II 11
7. Minaur Baia-Mare 11
8. Sănătatea Cluj 11
9. Gloria Bistrița 11
10. Avântul Reghin 10
11. Unirea Dej 10
12. Unirea Alba-Iulia 9
13. SCM Zalău 8
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 7
15. Metalurgistul Cugir 7
16. Industria Galda de Jos 3
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017