Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CS Universitatea Craiova 19.07.2019 - 07:30

Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

Universitatea Craiova - Sabail 3-2

Oltenii au câștigat și acasă meciul cu Sabail. De remarcat că oaspeții au reușit egalarea. Iată detaliile:

UNIVERSITATEA CRAIOVA - SABAIL FK 3-2 (1-0)
Craiova, Stadion ''Ion Oblemenco'', 18.07.2019, 15.000 spectatori

Arbitru: Helgi Mikael Jonasson; arbitri asistenţi: Johann Gudmundsson, Bryngeir Valdimarsson; al patrulea oficial: Ivar Orri Kristjansson (toţi din Islanda)
UNIVERSITATEA: 13. Mirko Pigliacelli - 27. Ivan Martic, 6. Renato Kelic (24. Florin Gardoş, 76), 2. Tiago Ferreira, 11. Nicuşor Bancu (căpitan) - 14. Kamer Qaka (23. Vasile Nicolae Constantin, 70), 8. Alexandru Mateiu, 10. Alexandru Cicâldău (21. Antoni Ivanov, 57) - 22. Cristian Bărbuţ, 9. Carlos Manuel Dos Santos Fortes, 5. Bogdan Vătăjelu. Antrenor: Corneliu Papură.
Rezerve neutilizate: 1. Laurenţiu Popescu - 3. Marius Briceag, 4. Florin Borţa, 7. Mihai Roman II.
SABAIL: 12. Daniel Bozinovski - 34. Urfan Abbasov (4. Eltun Yagublu, 86), 32. Elvin Yunuszade, 21. Erico, 13. Shahriyar Rahimov - 8. Eugeniu Cociuc, 14. Rahid Amirguliyev (căpitan), 5. Vugar Baybalayev - 91. Billal Hamdi (7. Fahmin Muradbayli, 58), 22. Mirabdulla Abbasov (11. Dylan Duventru, 58), 10. Agabala Ramazanov. Antrenor: Aftandil Hajiyev.
Rezerve neutilizate: 25. Elhan Ahmadov - 3. Turan Manafov, 6. Michael Essien, 9. Mirsahib Abbasov.
Cartonaşe galbene: Yunuszade (79), Ramazanov (85).

Au marcat: Alexandru Cicâldău (28), Bogdan Vătăjelu (53), Carlos Fortes (90), Agabala Ramazanov (67), Dylan Duventru (69).

 









Comenteaza

Ultimele stiri - CS Universitatea Craiova

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri....

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0. In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența...

Europa League: Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, 3-1p

Formatiile meciului de la Craiova Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, după prelungiri; 3-1 la loviturile de departajare Au executat în ordine loviturile de departajare:...

Europa League: Honved Budapesta - Universitatea Craiova 0-0

Au trecut anii in care ungurii erau o forță de temut în fotbalul mondial (au fost vicecampioni mondiali in 1938 si 1954). In 1986 ungurii pierdeau la mondiale, cu 6-0, un meci cu...

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3

Iată formațiile meciului dintre Sabail și Universitatea Craiova:

Corneliu Papură: Am acceptat provocarea de a fi antrenorul echipei într-un moment nu foarte plăcut

Fostul internaţional Corneliu Papură a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că a acceptat provocarea de a antrena echipa de fotbal Universitatea Craiova într-un...

Antrenorul Devis Mangia, înlocuit de Universitatea Craiova cu Corneliu Papură

Corneliu Papură a fost numit, luni, în funcţia de antrenor al echipei de fotbal Universitatea Craiova, în locul italianului Devis Mangia, demis din cauza rezultatelor...

Devis Mangia: Cu Viitorul e important să ne consolidăm poziţia

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că "alb-albaştrii" merg la Ovidiu, pentru meciul cu FC...

Mergem acolo pentru a câştiga, a prefaţat Devis Mangia meciul cu FCSB

Antrenorul Universităţii Craiova, Devis Mangia, a declarat că echipa din Bănie merge să câştige meciul cu FCSB de duminică, de pe Arena Naţională, din etapa a 3-a a play-off-ului...

Marcel Popescu: Suntem mai puternici prin venirea lui Cârţu în conducerea Universităţii Craiova

Managerul general al clubului Universitatea Craiova, Marcel Popescu, a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că gruparea alb-albastră devine mai puternică prin cooptarea...

Sorin Cârţu, numit în funcţia de preşedinte al clubului Universitatea Craiova

Fostul fotbalist Sorin Cârţu, care a cucerit ultimul titlu ca antrenor cu Universitatea Craiova în 1991, a fost numit, luni, în funcţia de preşedinte al clubului...




Top News

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1




Care este jucătorul tău preferat de la CS Universitatea Craiova? (sezonul 2016-2017)
A. Ivan
Zlatinski
A. Manea
Jazvić
Marković
Bancu
Măzarache
Popov
Fajić
Mateiu
Screciu
Gustavo
Calancea
Briceag
A. Burlacu
Băluţă
Kelić
Dumitraş
R. Petre
Barthe
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anthony Gardner
Anglia
39 ani

Bryan Ruiz
Costa Rica
34 ani

Claudiu Ionescu
România
35 ani

Cristian Andor
România
30 ani

Cristian Andor
România
30 ani

Dimitris Salpingidis
Grecia
38 ani

Dušan Basta
Serbia
35 ani

Esteban Cambiasso
Argentina
39 ani

Florian Kringe
Germania
37 ani

Florin Dobre
România
34 ani

Gianni Rivera
Italia
76 ani

Giorgio Ferrini
Italia
80 ani

Janko Pacar
Elveţia
29 ani

Just Fontaine
Franța
86 ani

Kris Boyd
Scoția
36 ani

Marius Zadea
România
46 ani

Martin Šarić
Argentina
40 ani

Patrik Andersson
Suedia
48 ani

Paul Borz
România
36 ani

Radu Cozma
România
43 ani

Renato Sanches
Portugalia
22 ani

Robert Huth
Germania
35 ani

Roberto Rosato
Italia
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani
1 - 1
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
19.08.2019 FC Voluntari
18:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
19.08.2019 Astra Giurgiu
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. FC Viitorul 11
3. CSM Politehnica Iaşi 11
4. FC Botoșani 9
5. Gaz Metan Mediaş 9
6. Universitatea Craiova 9
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 7
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017