Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CS Universitatea Craiova 08.08.2019 - 21:00

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0.

In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența între România condusă de lideri de nimic competenți și Grecia falimentară, dar cu un fotbal peste cel românesc, cu un titlu de campioni europeni

 

Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2 (0-0)

Stadion ''Ion Oblemenco'' (suspendat), Craiova, 9.08.2019
Arbitru: Dennis Higler; arbitri asistenţi: Johan Balder, Joost van Zuilen; al patrulea oficial: Allard Lindhout (toţi din Olanda)
Universitatea: 13. Mirko Pigliacelli - 3. Marius Briceag, 26. Stephane Acka, 6. Renato Kelic, 11. Nicuşor Bancu (căpitan) - 21. Antoni Ivanov (14. Kamer Qaka, 66), 8. Alexandru Mateiu, 10. Alexandru Cicâldău - 22. Cristian Bărbuţ (31. Alexandru Ioniţă II, 73), 7. Mihai Roman II (9. Carlos Fortes, 73), 5. Bogdan Vătăjelu. Antrenor: Corneliu Papură.
Rezerve neutilizate: 1. Laurenţiu Popescu - 4. Florin Borţa, 20. Raul Hreniuc, 23. Vasile Constantin.
AEK: 1. Vassilis Barkas - 27. Paulinho, 21. Ognjen Vranjes, 24. Stratos Svarnas, 23. Niklas Hult - 22. David Simao (6. Nenad Krsticic, 82), 8. Andre Simoes - 12. Francisco Geraldes - 7. Daniele Verde (5. Nelson Oliveira, 65), 17. Viktor Klonaridis (10. Marko Livaja, 39), 20. Petros Mantalos (căpitan). Antrenor: Jose Miguel De Azevedo Cardoso.
Rezerve neutilizate: 16. Panagiotis Tsintotas - 3. Helder Lopes, 4. Marios Oikonomou, 14. Christos Almpanis.
Cartonaşe galbene: Vătăjelu (81), Mantalos (90+3).

 

Au marcat: Petros Mantalos (60), Marko Livaja (84).

 









Comenteaza

Ultimele stiri - CS Universitatea Craiova

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri....

Europa League: Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, 3-1p

Formatiile meciului de la Craiova Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, după prelungiri; 3-1 la loviturile de departajare Au executat în ordine loviturile de departajare:...

Europa League: Honved Budapesta - Universitatea Craiova 0-0

Au trecut anii in care ungurii erau o forță de temut în fotbalul mondial (au fost vicecampioni mondiali in 1938 si 1954). In 1986 ungurii pierdeau la mondiale, cu 6-0, un meci cu...

Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

Oltenii au câștigat și acasă meciul cu Sabail. De remarcat că oaspeții au reușit egalarea. Iată detaliile: UNIVERSITATEA CRAIOVA - SABAIL FK 3-2 (1-0) Craiova, Stadion ''Ion...

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3

Iată formațiile meciului dintre Sabail și Universitatea Craiova:

Corneliu Papură: Am acceptat provocarea de a fi antrenorul echipei într-un moment nu foarte plăcut

Fostul internaţional Corneliu Papură a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că a acceptat provocarea de a antrena echipa de fotbal Universitatea Craiova într-un...

Antrenorul Devis Mangia, înlocuit de Universitatea Craiova cu Corneliu Papură

Corneliu Papură a fost numit, luni, în funcţia de antrenor al echipei de fotbal Universitatea Craiova, în locul italianului Devis Mangia, demis din cauza rezultatelor...

Devis Mangia: Cu Viitorul e important să ne consolidăm poziţia

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că "alb-albaştrii" merg la Ovidiu, pentru meciul cu FC...

Mergem acolo pentru a câştiga, a prefaţat Devis Mangia meciul cu FCSB

Antrenorul Universităţii Craiova, Devis Mangia, a declarat că echipa din Bănie merge să câştige meciul cu FCSB de duminică, de pe Arena Naţională, din etapa a 3-a a play-off-ului...

Marcel Popescu: Suntem mai puternici prin venirea lui Cârţu în conducerea Universităţii Craiova

Managerul general al clubului Universitatea Craiova, Marcel Popescu, a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că gruparea alb-albastră devine mai puternică prin cooptarea...

Sorin Cârţu, numit în funcţia de preşedinte al clubului Universitatea Craiova

Fostul fotbalist Sorin Cârţu, care a cucerit ultimul titlu ca antrenor cu Universitatea Craiova în 1991, a fost numit, luni, în funcţia de preşedinte al clubului...




Top News

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Avancronica meciului Valencia CF - Real Madrid

-Franta: Ligue 1 - Etapa 18

-Italia: Serie A - Etapa 16

-Germania: Bundesliga - Etapa 15

-Franta: Ligue 1 - Etapa 18

-Spania: Primera Division - Etapa 17




Care este jucătorul tău preferat de la CS Universitatea Craiova? (sezonul 2016-2017)
A. Ivan
Zlatinski
A. Manea
Jazvić
Marković
Bancu
Măzarache
Popov
Fajić
Mateiu
Screciu
Gustavo
Calancea
Briceag
A. Burlacu
Băluţă
Kelić
Dumitraş
R. Petre
Barthe
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adi Rocha
Brazilia
34 ani

Allan Simonsen
Danemarca
67 ani

Communar. Niccolai
Italia
73 ani

Cosmin Contra
România
44 ani

Darley
Brazilia
30 ani

Dorel Stoica
România
41 ani

George Gavrilaș
România
29 ani

Győző Martos
Ungaria
70 ani

Joe Jordan
Scoția
68 ani

Martin Škrtel
Slovacia
35 ani

Matías Delgado
Argentina
37 ani

Mehmet Aurélio
Turcia
42 ani

Miloš Mihajlov
Serbia
37 ani

Nicola Vasile
România
35 ani

Pierre Lasogga
Germania
28 ani

Piet Schrijvers
Olanda
73 ani

Rabah Madjer
Algeria
61 ani

Roman Pavlyuchenko
Rusia
38 ani

Steven N'Zonzi
Franța
31 ani

Zlatan Ljubijankić
Slovenia
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.12.2019 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.12.2019 Academica Clinceni FC Botoșani C
14.12.2019 CSM Politehnica Iaşi Gaz Metan Mediaş C
14.12.2019 Universitatea Craiova FC Voluntari C
15.12.2019 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
15.12.2019 FC Viitorul
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.12.2019 CFR 1907 Cluj
20:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 40
2. CFR 1907 Cluj 38
3. Universitatea Craiova 37
4. FC Viitorul 35
5. Fotbal Club FCSB 33
6. Gaz Metan Mediaş 33
7. FC Botoșani 30
8. Dinamo București 28
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 25
10. CSM Politehnica Iaşi 22
11. Academica Clinceni 20
12. Chindia Târgoviște 20
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 38
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017