Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 29.07.2019 - 18:43

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2019-2020

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2019-2020
Liga 1 este în pauza de vară, urmând a reveni pe 12 iulie 2019, când se va disputa prima etapă a sezonului regular. Până atunci Romaniansoccer vă oferă toate transferurile care au avut loc la cele 14 echipe, pagina urmând a fi actualizată zilnic.
 
► CFR Cluj
 
Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, FC Voluntari), Mateo Sušić -Bosnia- (fundaş dreapta, Sheriff Tiraspol), Mike Cestor -Franţa- (fundaş central, Astra Giurgiu), Andrei Burcă (fundaş central, FC Botoșani), Kévin Boli -Franţa- (fundaş central, Guizhou Hengfeng, revenit în septembrie), Alexandru Paşcanu (fundaş central, Leicester City juniori), Răzvan Horj (fundaş central, Újpest Budapesta), Michaël Pereira -Franţa- (mijlocaş dreapta, Yeni Malatyaspor), Luís Aurélio -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Gaz Metan Mediaș), Yacouba Sylla -Mali- (mijlocaş defensiv, Strømsgodset Toppfotball), Sebastian Mailat (extremă stânga, Gaz Metan Mediaş), Mario Rondón -Venezuela- (atacant, Gaz Metan Mediaș), Lacina Traoré -Coasta de Fildeş- (atacant, Újpest Budapesta), Cătălin Golofca (atacant, FC Botoşani)
Au plecat: Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Ádám Lang -Ungaria- (fundaş central, contract reziliat), Kévin Boli -Franţa- (fundaş central, Guizhou Hengfeng), Andrei Radu (fundaş stânga, CSM Politehnica Iași), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, Universitatea Craiova), Thierry Moutinho -Portugalia/Elveţia- (extremă dreapta, Fotbal Club FCSB), Mate Maleš -Croaţia- (mijlocaş central, contract reziliat), Bryan Nouvier -Franţa- (extremă stânga, Raków Częstochowa), Cristian Bud (atacant, Turris-Oltul Turnu Măgurele)
 
► Fotbal Club FCSB
 
Antrenor: Bogdan Andone (nou)
Au venit: Toma Niga (portar, FC Hermannstadt), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, Astra Giurgiu), Valentin Crețu (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaș), Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Andrei Marc (fundaş central, Concordia Chiajna), Bozhidar Chorbadzhiyski -Bulgaria- (fundaş central, ŢSKA Sofia), Ionuţ Panţâru (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Aristidis Soiledis -Grecia- (fundaş stânga, FC BotoșaniFotbal Club FCSB), Sorin Șerban (fundaş stânga, Minaur Baia Mare), Thierry Moutinho -Portugalia/Elveţia- (extremă dreapta, CFR Cluj), Adrian Popa (extremă dreapta, FC Reading), Răzvan Oaidă (mijlocaş defensiv, FC Botoșani), Ionuţ Vână (mijlocaş central, FC Viitorul), Diogo Salomão -Portugalia- (extremă stânga, Al-Hazem FC), Łukasz Gikiewicz -Polonia- (atacant, Hajer FC), Tsoumou Juvhel -Congo- (atacant, FC Hermannstadt)
Au plecat: Romário Benzar (fundaş dreapta, US Lecce), Gabriel Simion (fundaş dreapta, Astra Giurgiu), Alexandru Dinu (fundaş central, Academica Clinceni), Júnior Morais -Brazilia- (fundaş stânga, Gazişehir Gaziantep), Sorin Şerban (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Alexandru Nicola (fundaş stânga, Academica Clinceni), Cristian Andrei (fundaş stânga, Academica Clinceni), Mihai Roman II (mijlocaş dreapta, FC Botoşani), Ianis Stoica (mijlocaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Florentin Matei (mijlocaş ofensiv, Astra Giurgiu), Salvatorre Marrone (mijlocaş central, Academica Clinceni), Filipe Teixeira -Portugalia- (mijlocaş ofensiv, final de contract), Mihailo Mitrov (mijlocaş ofensiv, Academica Clinceni), Ovidiu Horşia (mijlocaş ofensiv, CSM Politehnica Iași), Adrian Stoian (extremă stânga, AS Livorno Calcio), Daniel Benzar (extremă dreapta, FC Voluntari), Raul Rusescu (atacant, Giresunspor)
 
► FC Viitorul
 
Antrenor: Gheorghe Hagi (confirmat)
Au venit: Cătălin Căbuz (portar, FC Hermannstadt), Damien Dussaut -Franţa- (fundaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Steliano Filip (fundaş stânga, Dunărea Călăraşi), Marco Dulca (mijlocaş defensiv, Swansea City Under 23), Najib Ammari -Algeria- (mijlocaş ofensiv, Dunărea Călărași), Gabriel Iancu (atacant, Dunărea Călăraşi), Hamidou Keyta -Franţa- (atacant, Dunărea Călăraşi), Rivaldinho -Brazilia- (atacant, Levski Sofia), Jacques Zoua -Camerun- (atacant, Astra Giurgiu)
Au plecat: Robert Neciu (fundaş stânga, Chindia Târgovişte), Tudor Băluță (mijlocaş defensiv, Brighton & Hove Albion), Ionuţ Vână (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Robert Grecu (extremă dreapta, Astra Giurgiu), Ionuţ Vână (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Amir Natcho -Rusia- (mijlocaş central, FC BATE Borisov), Ianis Hagi (mijlocaş ofensiv, KRC Genk), Alexandru Pop (atacant, Universitatea Cluj), Denis Drăguş (atacant, Standard Liège), Hamidou Keyta -Franţa- (atacant, FC Botoşani)
 
► Universitatea Craiova
 
Antrenor: Corneliu Papură (confirmat)
Au venit: Andrei Marinescu (portar, Sportul Snagov), Ștefan Vlădoiu (fundaș dreapta, Dunărea Călărași), Alexandru Măţel (fundaş dreapta, FC Hermannstadt), Florin Gardoș (fundaş central, CSM Politehnica Iași), Uroš Ćosić -Serbia- (fundaş central, AEK Atena), Raul Hreniuc (fundaş central, FC Argeş), Bogdan Vătăjelu (fundaş stânga, FK Jablonec), Goran Zakarić -Bosnia- (extremă dreapta, Partizan Belgrad), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, CFR Cluj), Kamer Qaka -Albania- (mijlocaş defensiv, CSM Politehnica Iași), Antoni Ivanov -Bulgaria- (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Radu Bârzan (mijlocaş ofensiv, FC Argeş), Mihai Roman II (atacant, FC Botoșani), Andrei Ivan (atacant, FC Krasnodar)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, retras), Radoslav Dimitrov -Bulgaria- (fundaş dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Isaac Donkor -Ghana- (fundaş central, contract reziliat), Răzvan Popa (fundaş central, Gaz Metan Mediaș), Lucian Buzan (mijlocaş dreapta, FC Hermannstadt), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Chindia Târgoviște), Matteo Fedele -Elveţia- (mijlocaş central, Foggia Calcio), César Meza Colli -Paraguay- (extremă dreapta, Keşla FK), Stephan Drăghici (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Andrei Burlacu (atacant, Chindia Târgoviște), Andrei Cristea (atacacnt, CSM Politehnica Iaşi), Nuno Rocha -Capul Verde- (atacant, contract reziliat)
 
► Astra Giurgiu
 
Antrenor: Dan Alexa (nou)
Au venit: Georgi Kitanov -Bulgaria- (portar, CSKA Sofia), David Bruno -Portugalia- (fundaş dreapta, CD Tondela), Dinu Graur -Moldova- (fundaș dreapta, FC Milsami Orhei), Gabriel Tamaș (fundaş central, Hapoel Haifa), Radu Motreanu (fundaş dreapta, ACS Poli Timişoara), Gabriel Simion (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Alexandru Dandea (fundaş central, FC Hermannstadt), David Tiram -Israel- (fundaş central, Maccabi Netanya), Daniel Graovac -Bosnia- (fundaş central, FK Vojvodina Novi Sad), Paul Copaci (fundaş stânga, UTA Arad), Ljuban Crepulja -Croaţia- (mijlocaş defensiv, FK Sarajevo), Gheorghe Andronic -Moldova- (mijlocaş ofensiv, FC Milsami Orhei), Florentin Matei (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Albert Stahl (extremă dreapta, UTA Arad), Robert Grecu (extremă dreapta, FC Viitorul), Mihai Răduț (extremă stânga, Lech Poznań), Toni Silva -Guineea Bissau- (extremă dreapta, Al Ittihad Alexandria Club), Goodness Ajayi -Nigeria- (extremă stânga, Inter Zaprešić), Oumare Tounkara -Franţa- (atacant, LB Châteauroux)
Au plecat: Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), David Tiram -Israel- (fundaş central, FC Ashdod), Radu Crişan (fundaş central, Dunărea Călăraşi), Florin Bejan (fundaş central, Dinamo București), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş central, Sabail FK), Mike Cestor -Franţa/RD Congo- (fundaş central, CFR Cluj), Robert Grecu (extremă dreapta, FC Argeş Piteşti), Romário Pires -Brazilia- (mijlocaş central, FC Hermannstadt), Neluț Roșu (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, Dinamo București), Romário Moise (mijlocaş ofensiv, UTA Arad), Silviu Balaure (extremă stânga, şi-a reziliat contractul), Azdren Llullaku -Albania- (extremă stânga, Shakhtyor Soligorsk), Jacques Zoua -Camerun- (atacant, FC Viitorul), Vahid Hambo -Finlanda- (atacant, FK Sūduva)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe
 
Antrenor: Csaba László (nou)
Au venit: Horaţiu Moldovan (portar, Ripensia Timişoara), Radoslav Dimitrov -Bulgaria- (fundaş dreapta, Universitatea Craiova), Răzvan Tincu (fundaş central, Doxa Katokopias), Rachid Bouhenna -Algeria- (fundaş central, FC Dundee United), Hrvoje Barišić -Croaţia- (fundaş central, Zrinjski Mostar), Hugo Konongo -Franţa/Congo- (fundaş stânga, Cherno More Varna), Jacob Adebanjo -Nigeria- (mijlocaş defensiv, Vitória Setúbal), Hilal Ben Moussa -Olanda- (mijlocaş central, FC Emmen), Ronaldo Deaconu (mijlocaş ofensiv, HNK Gorica), Peter Gál-Andrezly -Slovacia- (extremă stânga, MFK Ružomberok), Ioan Dumiter (atacant, Ripensia Timişoara), Pavol Šafranko -Slovacia- (atacant, FC Dundee United), Edgar Salli -Camerun- (atacant, 1. FC Nürnberg), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, FC Aarau)
Au plecat: Gabriel Moura -Brazilia- (fundaș dreapta, Dinamo București), Grigore Turda (fundaș dreapta, FC Argeş Piteşti), Adrián Rus (fundaş central, MOL Vidi FC), Ousmane Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş central, FC Hermannstadt), Ionuţ Ursu (fundaş central, SSC Farul Constanţa), Igor Jovanović -Croaţia- (fundaş central, contract reziliat), Sebastian Rudol -Polonia- (fundaş central, Widzew Łódź), Daisuke Sato -Filipine- (fundaş stânga, Muangthong United), Joseph Mensah -Ghana- (extremă dreapta, İstanbulspor), Alyaksandr Karnitsky -Belarus- (mijlocaş defensiv, Mezőkövesdi SE), Bryan Nouvier -Franţa- (extremă stânga, CFR Cluj), Andrei Sântean (atacant, FC Hermannstadt), Ibrahima Tandia -Mali- (atacant, Al-Hazem FC), Andrei Dumiter (atacant, Chindia Târgoviște)
 
► Gaz Metan Mediaș
 
Antrenor: Edward Iordănescu (confirmat)
Au venit: Răzvan Popa (fundaş central, Universitatea Craiova), Mihai Velisar (fundaş stânga, Petrolul Ploieşti), Lukáš Droppa -Cehia- (mijlocaş defensiv, Shakhter Karagandy), Mickaël Diakota -Franţa- (mijlocaş central, AS Béziers), Neluț Roșu (mijlocaş central, Astra Giurgiu), Stephan Drăghici (extremă stânga, Universitatea Craiova), Moussa Sanoh -Olanda- (atacant, CSM Politehnica Iași), Sergiu Buș (atacant, Levski Sofia)
Au plecat: Valentin Crețu (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Sorin Bușu (fundaş stânga, FC Hermannstadt), André Micael -Portugalia- (fundaş central, FC Paços de Ferreira), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş stânga, CSM Politehnica Iași), Antoni Ivanov -Bulgaria- (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Pedro Mendes -Portugalia- (mijlocaş ofensiv, Universitatea Cluj), Luís Aurélio -Portugalia- (mijlocaş defensiv, CFR Cluj), Sebastian Mailat (extremă stânga, CFR Cluj), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, FC Hermannstadt), Mario Rondón -Venezuela- (atacant, CFR Cluj), Yazalde Pinto -Portugalia- (atacant, FC Hermannstadt)
 
► FC Botoșani
 
Antrenor: Marius Croitoru (nou)
Au venit: Hidajet Hankić -Austia/Bosnia- (portar, FC Wacker Innsbruck), Ianoș Brânză -Moldova- (portar, Petrolul Ploieşti), Denis Haruţ (fundaş dreapta, ACS Poli Timişoara), Ņikita Koļesovs -Letonia- (fundaş central, FK Ventspils), Alexandru Ţigănaşu (fundaș stânga, Petrolul Ploieşti), Aleksandru Longher (extremă dreapta, Dinamo Bucureşti), Mihai Roman II (mijlocaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Stefan Aškovski -Macedonia de Nord- (extremă dreapta, Slavia Sofia), Juan Bautista Cascini -Argentina- (mijlocaş central, Estudiantes de La Plata II), Bryan Mendoza -Argentina- (mijlocaş central, Barracas Central), Michael Leonel Pierce -Argentina- (mijlocaş defensiv, CB Ramón Santamarina), George Câmpanu (FCM Alexandria), Eduard Florescu (mijlocaş ofensiv, FC Argeş Piteşti), Mario Ebenhofer -Austria- (mijlocaş stânga, FC Blau-Weiß Linz), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, ACS Poli Timișoara), Reagy Ofosu -Germania- (extremă stânga, Szombathelyi Haladás), Sofien Moussa -Tunisia- (atacant, Concordia Chiajna), Minas Chalkiadakis -Grecia- (atacant, PAE Chania), Hamidou Keyta -Franţa- (atacant, FC Viitorul)
Au plecat: Martin Fraisl -Austria- (portar, SV Sandhausen), Andrei Burcă (fundaş central, CFR Cluj), Andrei Piţian (fundaş central, Chindia Târgovişte), Aristidis Soiledis -Grecia- (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Răzvan Oaidă (mijlocaş defensiv, Fotbal Club FCSB), Lossémy Karaboué -Franţa- (mijlocaş dreapta, Ratchaburi Mitr Phol FC), Moussa Diakité -Mali- (mijlocaş central, Lori Vanadzor), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, Academica Clinceni), Diego Fabbrini -Italia- (atacant, ŢSKA Sofia), Lóránd Fülöp (atacant, Puskás Akadémia FC), Mihai Roman II (atacant, Universitatea Craiova), Cătălin Golofca (atacant, CFR Cluj)
 
► Dinamo București
 
Antrenor: Eugen Neagoe (nou)
Au venit: Riccardo Piscitelli -Italia- (portar, Carpi FC 1909), Cătălin Straton (portar, Dunărea Călăraşi), Gabriel Moura -Brazilia- (fundaș dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Florin Bejan (fundaş central, Astra Giurgiu), Marco Ehrmann (fundaş central, Farul Constanţa), Andrei Sin (fundaş stânga, CSM Politehnica Iași), Brito -Portugalia- (extremă dreapta, Xanthi FC), Alexandru Răuță (mijlocaş defensiv, FC Voluntari), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, Astra Giurgiu), Roberto Strechie (mijlocaş defensiv, Venezia FC), Kévin Bru -Mauritania/Franţa- (mijlocaş central, Apollon Limassol), Slavko Perović -Serbia- (atacant, İstanbulspor), Robert Moldoveanu (atacant, Petrolul Ploieşti), Diego Fabbrini -Italia- (atacant, ŢSKA Sofia), Mihai Neicuţescu (atacant, Chindia Târgovişte)
Au plecat: Parfait Mandanda -RD Congo- (portar, R. Charleroi SC), Mihai Eşanu (portar, ASC Daco-Getica București), Vlad Muţiu (portar, SSC Farul Constanţa), Damien Dussaut -Franţa- (fundaş dreapta, FC Viitorul), Facundo Mallo -Uruguay- (fundaş central, Rapid Bucureşti), Marco Ehmann (fundaş central, CSM Reșița), Naser Aliji -Albania- (fundaş stânga, contract reziliat), Ekrem-Levent Oltay (fundaş stânga, Dunărea Călărași), Aleksandru Longher (extremă dreapta, FC Botoşani), Nabil Jaadi -Maroc- (extremă dreapta, pus pe lista de transferuri), Mamoutou N'Diaye -Mali- (mijlocaş defensiv, pus pe lista de transferuri), Geani Creţu (mijlocaş central, Rapid Bucureşti), Rachid Aït-Atmane -Algeria/Franţa- (mijlocaş central, contract reziliat), Elvis Kabashi -Albania- (mijlocaş central, contract reziliat), Reda Jaadi -Belgia- (extremă stânga, FUS Rabat), Simon Zenke -Nigeria- (atacant, contract reziliat), Alexander Christovão -Angola- (atacant, contract reziliat), Athanasios Papazoglou -Grecia- (atacant, FC Voluntari)
 
► FC Voluntari
 
Antrenor: Cristiano Bergodi -Italia- (confirmat)
Au venit: Victor Râmniceanu (portar, Concordia Chiajna), Andraž Struna -Slovenia- (fundaş dreapta, Anorthosis Famagusta), Constantin Nica (fundaş dreapta, Dunărea Călăraşi), Cristian Costin (fundaş dreapta, UTA Arad), Julio Rodríguez -Spania- (fundaş central, NK Istra 1961), Milan Kocić -Slovenia- (fundaş stânga, Panionios Atena), Milan Kocić -Slovenia- (fundaş stânga, Panionios Atena), Alexandru Bourceanu (mijlocaş defensiv, Dunărea Călărași), Nicolás Gorobsov -Argentina- (mijlocaş central, Concordia Chiajna), Claudiu Borţoneanu (mijlocaş, Sportul Snagov), Vlad Mihalcea (mijlocaş ofensiv, Academica Clinceni), Avtandil Ebralidze -Georgia- (extremă stânga, CD Nacional Madeira), Athanasios Papazoglou -Grecia- (atacant, Dinamo București), Martin Harrer -Austria- (atacant, FC Wacker Innsbruck)
Au plecat: Cosmin Vâtcă (portar, CFR Cluj), Jetmir Krasniqi -Kosovo/Elveţia- (fundaş dreapta, FC Lugano), Adriano Russo -Italia- (fundaş central, contract reziliat), Franco Signorelli -Venezuela- (mijlocaş central, US Salernitana 1919), Costin Lazăr (mijlocaş defensiv, retras), Vlad Mihalcea (mijlocaş ofensiv, Universitatea Cluj), Alexandru Răuță (mijlocaş defensiv, Dinamo București), Aïssa Laïdouni -Franţa/Tunisia- (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Doru Popadiuc (mijlocaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Adrian Bălan (atacant, CSM Politehnica Iași), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula), Adelin Pârcălabu (atacant, Gloria Buzău), Richard Gadze -Ghana- (atacant, contract reziliat)
 
► CSM Politehnica Iași
 
Antrenor: Mihai Teja (nou)
Au venit: Jacob Samnik -SUA- (portar, Kalonji Soccer Academy), Ștefan Târnovanu (portar, Sportul Snagov), Teodor Axinte (portar, Energeticianul Petroşani), Rodny Lopes Cabral -Olanda- (fundaş dreapta, SC Telstar), Adrià Gallego -Spania- (fundaş dreapta, Atlético Saguntino), Răzvan Onea (fundaş dreapta, CS Afumaţi), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, Gaz Metan Mediaș), Andrei Radu (fundaş stânga, CFR Cluj), Sorin Şerban (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Alexandru Negrea (fundașul stânga, FC Augsburg II), Răzvan Mocanu (fundaș stânga, Kettering Town), Vlad Danale (extremă dreapta, Sportul Snagov), Didac Devesa -Spania- (mijlocaș central, Ermis Aradippou), Juan Pablo Passaglia -Argentina- (mijlocaş central, CA Barracas Central), Nicandro Breeveld -Surinam- (mijlocaș defensiv, Al-Markhiya SC), Ovidiu Horşia (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Alessio Carlone -Belgia- (mijlocaş ofensiv, Patro Eisden Maasmechelen), Florian Loshaj -Kosovo/Belgia- (mijlocaş stânga, Roda Kerkrade), Doru Popadiuc (mijlocaş stânga, FC Voluntari), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, ACS Poli Timişoara), Adrian Bălan (atacant, FC Voluntari), Gai Assulin -Israel- (extremă stânga, liber de contract), Sabin Moldovan (atacant, CSM Alexandria), Andrei Cristea (atacacnt, Universitatea Craiova), Iuliu Haţiegan (atacant, Universitatea Cluj)
Au plecat: Rubén Miño -Spania- (portar, final de contract), Teodor Axinte (portar, FC Argeş Piteşti), Laurenţiu Rus (fundaş dreapta, Sănătatea Cluj), Florin Gardoș (fundaş central, Universitatea Craiova), Andrei Sin (fundaş stânga, Dinamo București), Ionuţ Panţâru (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Patrick Petre (mijlocaş dreapta/stânga, final de contract), Kamer Qaka -Albania- (mijlocaş defensiv, Universitatea Craiova), Ionuț Cioinac (mijlocaş defensiv, final de contract), Mădălin Mihăescu (mijlocaş defensiv, final de contract), João Teixeira -Portugalia- (mijlocaş central, FC Oleksandriya), Filipe Nascimento -Portugalia- (mijlocaş central, Levski Sofia), Alexandru Zaharia (mijlocaş stânga, Petrolul Ploieşti), Willy Semedo -Franţa- (extremă stânga, Grenoble Foot 38), Moussa Sanoh -Olanda- (atacant, Gaz Metan Mediaș), Andrei Burlacu (atacant, Universitatea Craiova), Boris Garrós -Spania- (atacant, final de contract), Vlad Danale (atacant, Aerostar Bacău), Lewis Enoh -Camerun- (atacant, Leixões SC)
 
► FC Hermannstadt
 
Antrenor: Constantin Enache (nou)
Au venit: Ionuţ Pop (portar, US Alessandria Calcio 1912), Cristiano -Portugalia- (portar, Vitória Setúbal), Emanuel Novo -Portugalia- (portar, Varzim SC), Srdjan Luchin (fundaş central, Dunărea Călărași), Ousmane Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş central, Sepsi Sfântu Gheorghe), Kévin Rimane -Franţa- (fundaş central, Paris Saint-Germain), Raul Opruţ (fundaş stânga, ASD Albissola 2010), Sorin Bușu (fundaş stânga, Gaz Metan Mediaș), Lucian Buzan (mijlocaş dreapta, Universitatea Craiova), Afonso Taira -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Beitar Jerusalem), Romário Pires -Brazilia- (mijlocaş central, Astra Giurgiu), Andrei Cordea (mijlocașul ofensiv, Novara Calcio), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Jô Santos -Brazilia- (extremă stângs, FK Ventspils), Andrei Sântean (atacant, Sepsi Sfântu Gheorghe), Bogdan Rusu (atacant, Petrolul Ploieşti), Yazalde Gomes Pinto -Portugalia- (atacant, Gaz Metan Mediaş), Stjepan Plazonja -Croaţia- (atacant, NK Kustošija Zagreb), Gabriel Debeljuh -Croaţia- (atacant, AC Este 1920), Mattia Persano -Italia- (atacant, US Lecce)
Au plecat: Cătălin Căbuz (portar, FC Viitorul), Toma Niga (portar, Fotbal Club FCSB), Alexandru Măţel (fundaş dreapta, Universitatea Craiova), Nemanja Mijušković -Muntenegru- (fundaş central, Miedź Legnica), Alexandru Dandea (fundaş central, Astra Giurgiu), Cătălin Pârvulescu (fundaş central, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Sergiu Popovici (fundaş stânga, contract reziliat), Florin Acsinte (fundaş stânga, contract reziliat), Tiberiu Serediuc (mijlocaş dreapta, contract reziliat), Ilja Antonov -Estonia- (mijlocaş defensiv, FC Ararat-Armenia), Pedro Moreira -Portugalia- (mijlocaş central, contract reziliat), Abdurahimi Besart -Macedonia de Nord- (atacant, contract reziliat), Ivan Lendrić -Croaţia- (atacant, HŠK Zrinjski Mostar), Filip Jazvić -Croaţia- (atacant, contract reziliat), Tsoumou Juvhel -Congo- (atacant, Fotbal Club FCSB), Ștefan Blănaru (atacant, Petrolul Ploieşti)
 
► Chindia Târgoviște
 
Antrenor: Viorel Moldovan (confirmat)
Au venit: Dinu Moldovan (portar, ACS Poli Timişoara), Andrei Piţian (fundaş central, Chindia FC Botoşani), Mihai Leca (fundaş central, Concordia Chiajna), Alexandru Benga (fundaş central, Septemvri Sofia), Alin Dudea (fundaş central, Dinamo București), Robert Neciu (fundaş stânga, FC Viitorul), Stelian Cucu (mijlocaş defensiv, Dunărea Călăraşi), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Andrei Burlacu (atacant, Universitatea Craiova), Mihai Voduț (atacant, Beitar Jerusalem), Blaise Yaméogo -Burkina Faso- (atacant, Zimbru Chişinău), Andrei Dumiter (atacant, Sepsi Sfântu Gheorghe), Josip Ivančić -Croaţia- (atacant, FC Atyrau)
Au plecat: Teodor Meilă (portar, contract reziliat), Marian Vătavu (fundaş central, retras), Bogdan Şandru (fundaş central, Dunărea Călăraşi), Lucian Acasandrei (fundaş central, Progresul Vulcan Bucureşti), Dan Panait (fundaş stânga, final de contract), Andreas Mihaiu (mijlocaş dreapta, Dinamo II Bucureşti), Cezar Mihalache (extremă dreapta, Academia Hagi), Crinel Stoica (mijlocaş stânga, final de contract), Alin Nisipeanu (atacant, final de contract), Valentin Alexandru (atacant, Gloria Buzău), Mihai Neicuţescu (atacant, Dinamo București)
 
► Academica Clinceni
 
Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)
Au venit: Nicolae Calancea -Moldova- (portar, Dunărea Călăraşi), Gabriel Matei (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Okan Chatziterzoglou -Grecia- (fundaş central, Xanthi FC), Alon Netzer -Israel- (fundaş central, Hapoel Nof HaGalil), Alexandru Dinu (fundaş central, Fotbal Club FCSB), Alexandru Nicola (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Cristian Andrei (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), George Merloi (mijlocaş dreapta, Stade Rennais "B"), Salvatorre Marrone (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Eugeniu Cebotaru -Moldova- (mijlocaş central, FC Sibir Novosibirsk), Imran Omar -Maroc/Olanda- (mijlocaş ofensiv, FC Den Bosch), Mihailo Mitrov (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, FC Botoșani), Philippe Nsiah -Franţa- (atacant, Daco-Getica București), Daniel Esteves -Portugalia- (atacant, SC Praiense), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, GKS Tychy)
Au plecat: Paul Pațurcă (mijlocaş central,  Turris-Oltul Turnu Măgurele), Vlad Mihalcea (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari)
 
► Stranieri
 
Florin Andone - Brighton & Hove Albion ---> Galatasaray İstanbul
Alexandru Băluţă - Slavia Praga ---> FC Slovan Liberec
Claudiu Bumba - Adanaspor ---> Kisvárda FC
Vlad Chiricheş - SSC Napoli ---> US Sassuolo Calcio
Răzvan Lucescu - PAOK Salonic ---> Al-Hilal FC
George Puşcaş - Internazionale Milano ---> Reading FC
Ciprian Tătăruşanu - FC Nantes ---> Olympique Lyon
Valentin Lazăr - Al Kharaitiyat SC ---> Ümraniyespor Kulubu
Cristian Săpunaru - Kayserispor Kulübü ---> Denizlispor Kulübü
Gabriel Torje - Sivasspor ---> Bursaspor
Alin Toșca - PAOK Salonic ---> Gazişehir Gaziantep






Taguri: RoMercato. transferuri    Liga 1   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Dinamo, formațiile din meciurile oficiale. Pagini de istorie - fotbalistică

Vă propun, începând de astăzi, în serial, prezentarea meciurilor jucate de Dinamo în campionat, cupa României iar din 1955 în cupele europene. În funcție de interesul dvs vom continua....

Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 6 decembrie 2019 06.12.2019, Bucureşti, Stadion: "Arena Naţională", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport...

Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori

Liga 1 - Etapa 19: Rezultate si marcatori Marti 03 decembrie 2019 03.12.2019, 18:00 Gaz Metan Medias - FC Voluntari 1-0 A marcat: 1-0 Bus (79) 03.12.2019, 20:30 Politehnica Iasi -...

Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 29 noiembrie 2019 29.11.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...

Europa League: Lazio Roma - CFR 1-0

CFR Cluj a pierdut, ieri seară meciul jucat la Roma, cu Lazio în Europa League. Ambele echipe păstrează șanse de calificare. Iată formațiile:   LAZIO ROMA - CFR CLUJ 1-0 (1-0)...

Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 17: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 22 noiembrie 2019   22.11.2019, Cluj Napoca, Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu", ora: 20:30, live Telekom Sport,...

Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 16: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 8 noiembrie 2019   08.11.2019, Giurgiu, Stadion: "Marin Anastasovici", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi...

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Rennes 1-0

Meciul din această seară al CFR ului a fost mult mai greu decât spera microbistul român, obișnuit să vadă pe ce loc este adversarul și campioana țării, decisă de...

Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori   ⚽️ Vineri, 1 noiembrie 2019   01.11.2019, Ovidiu, Stadion: "Central complex Academia Hagi", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi...

CFR - Rennes, reversul medaliei

CFR Cluj va ȋntâlni joi, 7 noiembrie, echipa franceză Rennes, ȋn returul partidei care a avut loc ȋn Franţa, pe 24 octombrie. Echipele au obiective diferite pentru această ȋnfruntare. Pe de...

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori ⚽️ Vineri, 25 octombrie 2019 25.10.2019, Sfântu Gheorghe, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look...




Top News

-Anglia: Premier League - Etapa 15

-Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 17

-Italia: Serie A - Etapa 15

-Germania: Bundesliga - Etapa 14

-Spania: Primera Division - Etapa 16




S-au nascut azi

Alassane N'Dour
Senegal
38 ani

Alexandru Gego
România
36 ani

Antonio Buscé
Italia
44 ani

Cătălin Floricel
România
31 ani

Craig Moore
Australia
44 ani

Cristian Boldea
România
34 ani

Daniel Agger
Danemarca
35 ani

Dorin Goian
România
39 ani

Florin Cotora
România
47 ani

Gary Breen
Irlanda
46 ani

Ibrahim Cle Kano
Burkina Faso
37 ani

Lázár Szentes
Ungaria
64 ani

Lică Nunweiller
România
81 ani

Luciano Castellini
Italia
74 ani

Mário Felgueiras
Portugalia
33 ani

Maurizio Gaudino
Germania
53 ani

Michael Uwezu
Nigeria
29 ani

Milen Radukanov
Bulgaria
47 ani

Mohammed Chaouch
Maroc
53 ani

Nicolae Dumitru
România
91 ani

Nikola Ignjatijević
Serbia
36 ani

Pedro Ríos
Spania
38 ani

Përparim Hetemaj
Finlanda
33 ani

Razundara Tjikuzu
Namibia
40 ani

Sebastian Mailat
România
22 ani

Simone Grippo
Elveția
31 ani

Sorin Csipkar
România
45 ani

Steven Warnock
Anglia
38 ani

Tiberiu Csik
România
48 ani

Tommaso Scuffia
Italia
28 ani

Victor Moses
Anglia
29 ani

Walter Kogler
Austria
52 ani

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH
Polonia
74 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
06.12.2019 Fotbal Club FCSB Gaz Metan Mediaş C
07.12.2019 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
07.12.2019 FC Hermannstadt Dinamo București C
08.12.2019 FC Botoșani CFR 1907 Cluj C
08.12.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
09.12.2019 FC Voluntari FC Viitorul C
10.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Academica Clinceni C


1. Astra Giurgiu 40
2. CFR 1907 Cluj 38
3. FC Viitorul 35
4. Universitatea Craiova 34
5. Fotbal Club FCSB 33
6. Gaz Metan Mediaş 30
7. FC Botoșani 29
8. Dinamo București 28
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 22
10. CSM Politehnica Iaşi 22
11. Chindia Târgoviște 20
12. Academica Clinceni 19
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 38
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017