Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 29.07.2019 - 18:43

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2019-2020

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2019-2020
Liga 1 este în pauza de vară, urmând a reveni pe 12 iulie 2019, când se va disputa prima etapă a sezonului regular. Până atunci Romaniansoccer vă oferă toate transferurile care au avut loc la cele 14 echipe, pagina urmând a fi actualizată zilnic.
 
► CFR Cluj
 
Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, FC Voluntari), Mateo Sušić -Bosnia- (fundaş dreapta, Sheriff Tiraspol), Mike Cestor -Franţa- (fundaş central, Astra Giurgiu), Andrei Burcă (fundaş central, FC Botoșani), Răzvan Horj (fundaş central, Újpest Budapesta), Michaël Pereira -Franţa- (mijlocaş dreapta, Yeni Malatyaspor), Luís Aurélio -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Gaz Metan Mediaș), Yacouba Sylla -Mali- (mijlocaş defensiv, Strømsgodset Toppfotball), Sebastian Mailat (extremă stânga, Gaz Metan Mediaş), Mario Rondón -Venezuela- (atacant, Gaz Metan Mediaș), Lacina Traoré -Coasta de Fildeş- (atacant, Újpest Budapesta)
Au plecat: Cristian Manea (fundaş dreapta, Apollon Limassol), Ádám Lang -Ungaria- (fundaş central, contract reziliat), Kévin Boli -Franţa- (fundaş central, Guizhou Hengfeng), Andrei Radu (fundaş stânga, CSM Politehnica Iași), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, Universitatea Craiova), Thierry Moutinho -Portugalia/Elveţia- (extremă dreapta, Fotbal Club FCSB), Mate Maleš -Croaţia- (mijlocaş central, contract reziliat), Bryan Nouvier -Franţa- (extremă stânga, Raków Częstochowa), Cristian Bud (atacant, Turris-Oltul Turnu Măgurele)
 
► Fotbal Club FCSB
 
Antrenor: Bogdan Andone (nou)
Au venit: Toma Niga (portar, FC Hermannstadt), Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, Astra Giurgiu), Valentin Crețu (fundaş dreapta, Gaz Metan Mediaș), Andrei Marc (fundaş central, Concordia Chiajna), Ionuţ Panţâru (fundaş stânga, CSM Politehnica Iaşi), Aristidis Soiledis -Grecia- (fundaş stânga, FC BotoșaniFotbal Club FCSB), Sorin Șerban (fundaş stânga, Minaur Baia Mare), Thierry Moutinho -Portugalia/Elveţia- (extremă dreapta, CFR Cluj), Adrian Popa (extremă dreapta, FC Reading), Răzvan Oaidă (mijlocaş defensiv, FC Botoșani), Ionuţ Vână (mijlocaş central, FC Viitorul), Diogo Salomão -Portugalia- (extremă stânga, Al-Hazem FC), Łukasz Gikiewicz -Polonia- (atacant, Hajer FC)
Au plecat: Romário Benzar (fundaş dreapta, US Lecce), Gabriel Simion (fundaş dreapta, Astra Giurgiu), Alexandru Dinu (fundaş central, Academica Clinceni), Júnior Morais -Brazilia- (fundaş stânga, Gazişehir Gaziantep), Alexandru Nicola (fundaş stânga, Academica Clinceni), Cristian Andrei (fundaş stânga, Academica Clinceni), Ianis Stoica (mijlocaş dreapta, Petrolul Ploieşti), Florentin Matei (mijlocaş ofensiv, Astra Giurgiu), Salvatorre Marrone (mijlocaş central, Academica Clinceni), Filipe Teixeira -Portugalia- (mijlocaş ofensiv, final de contract), Mihailo Mitrov (mijlocaş ofensiv, Academica Clinceni), Ovidiu Horşia (mijlocaş ofensiv, CSM Politehnica Iași), Adrian Stoian (extremă stânga, AS Livorno Calcio), Daniel Benzar (extremă dreapta, FC Voluntari), Raul Rusescu (atacant, Giresunspor)
 
► FC Viitorul
 
Antrenor: Gheorghe Hagi (confirmat)
Au venit: Cătălin Căbuz (portar, FC Hermannstadt), Steliano Filip (fundaş stânga, Dunărea Călăraşi), Marco Dulca (mijlocaş defensiv, Swansea City Under 23), Najib Ammari -Algeria- (mijlocaş ofensiv, Dunărea Călărași), Gabriel Iancu (atacant, Dunărea Călăraşi), Hamidou Keyta -Franţa- (atacant, Dunărea Călăraşi), Rivaldinho -Brazilia- (atacant, Levski Sofia)
Au plecat: Robert Neciu (fundaş stânga, Chindia Târgovişte), Tudor Băluță (mijlocaş defensiv, Brighton & Hove Albion), Ionuţ Vână (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Robert Grecu (extremă dreapta, Astra Giurgiu), Ionuţ Vână (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Amir Natcho -Rusia- (mijlocaş central, FC BATE Borisov), Ianis Hagi (mijlocaş ofensiv, KRC Genk), Alexandru Pop (atacant, Universitatea Cluj), Denis Drăguş (atacant, Standard Liège)
 
► Universitatea Craiova
 
Antrenor: Corneliu Papură (confirmat)
Au venit: Andrei Marinescu (portar, Sportul Snagov), Ștefan Vlădoiu (fundaș dreapta, Dunărea Călărași), Florin Gardoș (fundaş central, CSM Politehnica Iași), Raul Hreniuc (fundaş central, FC Argeş), Bogdan Vătăjelu (fundaş stânga, FK Jablonec), Alexandru Ioniță II (extremă dreapta, CFR Cluj), Kamer Qaka -Albania- (mijlocaş defensiv, CSM Politehnica Iași), Antoni Ivanov -Bulgaria- (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Radu Bârzan (mijlocaş ofensiv, FC Argeş), Mihai Roman II (atacant, FC Botoșani)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, retras), Radoslav Dimitrov -Bulgaria- (fundaş dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Isaac Donkor -Ghana- (fundaş central, contract reziliat), Răzvan Popa (fundaş central, Gaz Metan Mediaș), Lucian Buzan (mijlocaş dreapta, FC Hermannstadt), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Chindia Târgoviște), Matteo Fedele -Elveţia- (mijlocaş central, Foggia Calcio), César Meza Colli -Paraguay- (extremă dreapta, Keşla FK), Stephan Drăghici (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Andrei Burlacu (atacant, Chindia Târgoviște), Andrei Cristea (atacacnt, CSM Politehnica Iaşi), Nuno Rocha -Capul Verde- (atacant, contract reziliat)
 
► Astra Giurgiu
 
Antrenor: Dan Alexa (nou)
Au venit: Georgi Kitanov -Bulgaria- (portar, CSKA Sofia), David Bruno -Portugalia- (fundaş dreapta, CD Tondela), Dinu Graur -Moldova- (fundaș dreapta, FC Milsami Orhei), Gabriel Tamaș (fundaş central, Hapoel Haifa), Radu Motreanu (fundaş dreapta, ACS Poli Timişoara), Gabriel Simion (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), David Tiram -Israel- (fundaş central, Maccabi Netanya), Daniel Graovac -Bosnia- (fundaş central, FK Vojvodina Novi Sad), Paul Copaci (fundaş stânga, UTA Arad), Ljuban Crepulja -Croaţia- (mijlocaş defensiv, FK Sarajevo), Gheorghe Andronic -Moldova- (mijlocaş ofensiv, FC Milsami Orhei), Florentin Matei (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Albert Stahl (extremă dreapta, UTA Arad), Robert Grecu (extremă dreapta, FC Viitorul), Mihai Răduț (extremă stânga, Lech Poznań), Goodness Ajayi -Nigeria- (extremă stânga, Inter Zaprešić), Oumare Tounkara -Franţa- (atacant, LB Châteauroux)
Au plecat: Claudiu Belu-Iordache (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Florin Bejan (fundaş central, Dinamo București), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş central, Sabail FK), Mike Cestor -Franţa/RD Congo- (fundaş central, CFR Cluj), Romário Pires -Brazilia- (mijlocaş central, FC Hermannstadt), Neluț Roșu (mijlocaş central, Gaz Metan Mediaș), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, Dinamo București), Azdren Llullaku -Albania- (extremă stânga, Shakhtyor Soligorsk), Jacques Zoua -Camerun- (atacant, pus pe lista de transferuri)
 
► Sepsi Sfântu Gheorghe
 
Antrenor: Csaba László (nou)
Au venit: Horaţiu Moldovan (portar, Ripensia Timişoara), Michael Blauensteiner -Austria- (fundaş dreapta, FK Austria Viena), Radoslav Dimitrov -Bulgaria- (fundaş dreapta, Universitatea Craiova), Răzvan Tincu (fundaş central, Doxa Katokopias), Rachid Bouhenna -Algeria- (fundaş central, FC Dundee United), Risto Mitrevski -Macedonia de Nord- (fundaş central, Hapoel Haifa), Hrvoje Barišić -Croaţia- (fundaş central, Zrinjski Mostar), Hugo Konongo -Franţa/Congo- (fundaş stânga, Cherno More Varna), Jacob Adebanjo -Nigeria- (mijlocaş defensiv, Vitória Setúbal), Hilal Ben Moussa -Olanda- (mijlocaş central, FC Emmen), Ronaldo Deaconu (mijlocaş ofensiv, HNK Gorica), Peter Gál-Andrezly -Slovacia- (extremă stânga, MFK Ružomberok), Ioan Dumiter (atacant, Ripensia Timişoara), Pavol Šafranko -Slovacia- (atacant, FC Dundee United), Edgar Salli -Camerun- (atacant, 1. FC Nürnberg), Goran Karanović -Elveţia- (atacant, FC Aarau)
Au plecat: Gabriel Moura -Brazilia- (fundaș dreapta, Dinamo București), Adrián Rus (fundaş central, MOL Vidi FC), Ousmane Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş central, FC Hermannstadt), Igor Jovanović -Croaţia- (fundaş central, contract reziliat), Sebastian Rudol -Polonia- (fundaş central, Widzew Łódź), Daisuke Sato -Filipine- (fundaş stânga, Muangthong United), Joseph Mensah -Ghana- (extremă dreapta, İstanbulspor), Alyaksandr Karnitsky -Belarus- (mijlocaş defensiv, Mezőkövesdi SE), Bryan Nouvier -Franţa- (extremă stânga, CFR Cluj), Andrei Sântean (atacant, FC Hermannstadt), Ibrahima Tandia -Mali- (atacant, Al-Hazem FC)
 
► Gaz Metan Mediaș
 
Antrenor: Edward Iordănescu (confirmat)
Au venit: Răzvan Popa (fundaş central, Universitatea Craiova), Mihai Velisar (fundaş stânga, Petrolul Ploieşti), Lukáš Droppa -Cehia- (mijlocaş defensiv, Shakhter Karagandy), Mickaël Diakota -Franţa- (mijlocaş central, AS Béziers), Neluț Roșu (mijlocaş central, Astra Giurgiu), Stephan Drăghici (extremă stânga, Universitatea Craiova), Moussa Sanoh -Olanda- (atacant, CSM Politehnica Iași), Sergiu Buș (atacant, Levski Sofia)
Au plecat: Valentin Crețu (fundaş dreapta, Fotbal Club FCSB), Sorin Bușu (fundaş stânga, FC Hermannstadt), André Micael -Portugalia- (fundaş central, FC Paços de Ferreira), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş stânga, CSM Politehnica Iași), Antoni Ivanov -Bulgaria- (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Pedro Mendes -Portugalia- (mijlocaş ofensiv, Universitatea Cluj), Luís Aurélio -Portugalia- (mijlocaş defensiv, CFR Cluj), Sebastian Mailat (extremă stânga, CFR Cluj), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, FC Hermannstadt), Mario Rondón -Venezuela- (atacant, CFR Cluj), Yazalde Pinto -Portugalia- (atacant, FC Hermannstadt)
 
► FC Botoșani
 
Antrenor: Marius Croitoru (nou)
Au venit: Hidajet Hankić -Austia/Bosnia- (portar, FC Wacker Innsbruck), Ianoș Brânză -Moldova- (portar, Petrolul Ploieşti), Denis Haruţ (fundaş dreapta, ACS Poli Timişoara), Stefan Aškovski -Macedonia de Nord- (fundaş stânga, Slavia Sofia), Alexandru Ţigănaşu (fundaș stânga, Petrolul Ploieşti), Aleksandru Longher (extremă dreapta, Dinamo Bucureşti), Michael Leonel Pierce -Argentina- (mijlocaş defensiv, CB Ramón Santamarina), George Câmpanu (FCM Alexandria), Eduard Florescu (mijlocaş ofensiv, FC Argeş Piteşti), Mario Ebenhofer -Austria- (mijlocaş stânga, FC Blau-Weiß Linz), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, ACS Poli Timișoara), Reagy Ofosu -Germania- (extremă stânga, Szombathelyi Haladás)
Au plecat: Martin Fraisl -Austria- (portar, SV Sandhausen), Andrei Burcă (fundaş central, CFR Cluj), Aristidis Soiledis -Grecia- (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Răzvan Oaidă (mijlocaş defensiv, Fotbal Club FCSB), Lossémy Karaboué -Franţa- (mijlocaş dreapta, Ratchaburi Mitr Phol FC), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, Academica Clinceni), Diego Fabbrini -Italia- (atacant, ŢSKA Sofia), Lóránd Fülöp (atacant, Puskás Akadémia FC), Mihai Roman II (atacant, Universitatea Craiova)
 
► Dinamo București
 
Antrenor: Eugen Neagoe (nou)
Au venit: Riccardo Piscitelli -Italia- (portar, Carpi FC 1909), Cătălin Straton (portar, Dunărea Călăraşi), Gabriel Moura -Brazilia- (fundaș dreapta, Sepsi Sfântu Gheorghe), Florin Bejan (fundaş central, Astra Giurgiu), Marco Ehrmann (fundaş central, Farul Constanţa), Andrei Sin (fundaş stânga, CSM Politehnica Iași), Brito -Portugalia- (extremă dreapta, Xanthi FC), Alexandru Răuță (mijlocaş defensiv, FC Voluntari), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, Astra Giurgiu), Kévin Bru -Mauritania/Franţa- (mijlocaş central, Apollon Limassol), Slavko Perović -Serbia- (atacant, İstanbulspor), Robert Moldoveanu (atacant, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Parfait Mandanda -RD Congo- (portar, R. Charleroi SC), Mihai Eşanu (portar, ASC Daco-Getica București), Vlad Muţiu (portar, SSC Farul Constanţa), Damien Dussaut -Franţa- (fundaş dreapta, contract reziliat), Facundo Mallo -Uruguay- (fundaş central, Rapid Bucureşti), Marco Ehmann (fundaş central, CSM Reșița), Naser Aliji -Albania- (fundaş stânga, contract reziliat), Ekrem-Levent Oltay (fundaş stânga, Dunărea Călărași), Aleksandru Longher (extremă dreapta, FC Botoşani), Nabil Jaadi -Maroc- (extremă dreapta, pus pe lista de transferuri), Mamoutou N'Diaye -Mali- (mijlocaş defensiv, pus pe lista de transferuri), Rachid Aït-Atmane -Algeria/Franţa- (mijlocaş central, contract reziliat), Elvis Kabashi -Albania- (mijlocaş central, contract reziliat), Reda Jaadi -Belgia- (extremă stânga, FUS Rabat), Simon Zenke -Nigeria- (atacant, contract reziliat), Alexander Christovão -Angola- (atacant, contract reziliat), Athanasios Papazoglou -Grecia- (atacant, FC Voluntari)
 
► FC Voluntari
 
Antrenor: Cristiano Bergodi -Italia- (confirmat)
Au venit: Victor Râmniceanu (portar, Concordia Chiajna), Cristian Costin (fundaş dreapta, UTA Arad), Julio Rodríguez -Spania- (fundaş central, NK Istra 1961), Milan Kocić -Slovenia- (fundaş stânga, Panionios Atena), Milan Kocić -Slovenia- (fundaş stânga, Panionios Atena), Alexandru Bourceanu (mijlocaş defensiv, Dunărea Călărași), Nicolás Gorobsov -Argentina- (mijlocaş central, Concordia Chiajna), Claudiu Borţoneanu (mijlocaş, Sportul Snagov), Vlad Mihalcea (mijlocaş ofensiv, Academica Clinceni), Avtandil Ebralidze -Georgia- (extremă stânga, CD Nacional Madeira), Athanasios Papazoglou -Grecia- (atacant, Dinamo București)
Au plecat: Cosmin Vâtcă (portar, CFR Cluj), Jetmir Krasniqi -Kosovo/Elveţia- (fundaş dreapta, FC Lugano), Adriano Russo -Italia- (fundaş central, contract reziliat), Franco Signorelli -Venezuela- (mijlocaş central, US Salernitana 1919), Costin Lazăr (mijlocaş defensiv, retras), Alexandru Răuță (mijlocaş defensiv, Dinamo București), Aïssa Laïdouni -Franţa/Tunisia- (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Adrian Bălan (atacant, CSM Politehnica Iași), Alexandru Tudorie (atacant, Arsenal Tula), Adelin Pârcălabu (atacant, Gloria Buzău), Richard Gadze -Ghana- (atacant, contract reziliat)
 
► CSM Politehnica Iași
 
Antrenor: Mihai Teja (nou)
Au venit: Jacob Samnik -SUA- (portar, Kalonji Soccer Academy), Ștefan Târnovanu (portar, Sportul Snagov), Teodor Axinte (portar, Energeticianul Petroşani), Rodny Lopes Cabral -Olanda- (fundaş dreapta, SC Telstar), Adrià Gallego -Spania- (fundaş dreapta, Atlético Saguntino), Bradley Diallo -Franţa- (fundaş central, Gaz Metan Mediaș), Andrei Radu (fundaş stânga, CFR Cluj), Alexandru Negrea (fundașul stânga, FC Augsburg II), Răzvan Mocanu (fundaș stânga, Kettering Town), Vlad Danale (extremă dreapta, Sportul Snagov), Didac Devesa -Spania- (mijlocaș central, Ermis Aradippou), Juan Pablo Passaglia -Argentina- (mijlocaş central, CA Barracas Central), Nicandro Breeveld -Surinam- (mijlocaș defensiv, Al-Markhiya SC), Ovidiu Horşia (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Alessio Carlone -Belgia- (mijlocaş ofensiv, Patro Eisden Maasmechelen), Florian Loshaj -Kosovo/Belgia- (mijlocaş stânga, Roda Kerkrade), Cosmin Bârnoi (mijlocaş stânga, ACS Poli Timişoara), Adrian Bălan (atacant, FC Voluntari), Sabin Moldovan (atacant, CSM Alexandria), Andrei Cristea (atacacnt, Universitatea Craiova), Iuliu Haţiegan (atacant, Universitatea Cluj)
Au plecat: Rubén Miño -Spania- (portar, final de contract), Teodor Axinte (portar, FC Argeş Piteşti), Florin Gardoș (fundaş central, Universitatea Craiova), Andrei Sin (fundaş stânga, Dinamo București), Ionuţ Panţâru (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Patrick Petre (mijlocaş dreapta/stânga, final de contract), Kamer Qaka -Albania- (mijlocaş defensiv, Universitatea Craiova), Ionuț Cioinac (mijlocaş defensiv, final de contract), Mădălin Mihăescu (mijlocaş defensiv, final de contract), Filipe Nascimento -Portugalia- (mijlocaş central, Levski Sofia), Alexandru Zaharia (mijlocaş stânga, Petrolul Ploieşti), Willy Semedo -Franţa- (extremă stânga, Grenoble Foot 38), Moussa Sanoh -Olanda- (atacant, Gaz Metan Mediaș), Andrei Burlacu (atacant, Universitatea Craiova), Boris Garrós -Spania- (atacant, final de contract)
 
► FC Hermannstadt
 
Antrenor: Constantin Enache (nou)
Au venit: Ionuţ Pop (portar, US Alessandria Calcio 1912), Cristiano -Portugalia- (portar, Vitória Setúbal), Emanuel Novo -Portugalia- (portar, Varzim SC), Srdjan Luchin (fundaş central, Dunărea Călărași), Ousmane Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş central, Sepsi Sfântu Gheorghe), Radu Cristiu (fundaş stânga, Universitatea Craiova), Raul Opruţ (fundaş stânga, ASD Albissola 2010), Sorin Bușu (fundaş stânga, Gaz Metan Mediaș), Lucian Buzan (mijlocaş dreapta, Universitatea Craiova), Romário Pires -Brazilia- (mijlocaş central, Astra Giurgiu), Andrei Cordea (mijlocașul ofensiv, Novara Calcio), David Caiado -Luxemburg- (extremă stânga, Gaz Metan Mediaș), Jô Santos -Brazilia- (extremă stângs, FK Ventspils), Andrei Sântean (atacant, Sepsi Sfântu Gheorghe), Bogdan Rusu (atacant, Petrolul Ploieşti), Yazalde Gomes Pinto -Portugalia- (atacant, Gaz Metan Mediaş), Stjepan Plazonja -Croaţia- (atacant, NK Kustošija Zagreb), Gabriel Debeljuh -Croaţia- (atacant, AC Este 1920)
Au plecat: Cătălin Căbuz (portar, FC Viitorul), Toma Niga (portar, Fotbal Club FCSB), Nemanja Mijušković -Muntenegru- (fundaş central, Miedź Legnica), Cătălin Pârvulescu (fundaş central, Turris-Oltul Turnu Măgurele), Florin Acsinte (fundaş stânga, contract reziliat), Tiberiu Serediuc (mijlocaş dreapta, contract reziliat), Ilja Antonov -Estonia- (mijlocaş defensiv, FC Ararat-Armenia), Pedro Moreira -Portugalia- (mijlocaş central, contract reziliat), Abdurahimi Besart -Macedonia de Nord- (atacant, contract reziliat), Ivan Lendrić -Croaţia- (atacant, HŠK Zrinjski Mostar), Filip Jazvić -Croaţia- (atacant, contract reziliat)
 
► Chindia Târgoviște
 
Antrenor: Viorel Moldovan (confirmat)
Au venit: Dinu Moldovan (portar, ACS Poli Timişoara), Filip Mitrović -Muntenegru- (fundaş central, FC Tyumen), Mihai Leca (fundaş central, Concordia Chiajna), Alexandru Benga (fundaş central, Septemvri Sofia), Alin Dudea (fundaş central, Dinamo București), Robert Neciu (fundaş stânga, FC Viitorul), Stelian Cucu (mijlocaş defensiv, Dunărea Călăraşi), Ovidiu Bic (mijlocaş central, Universitatea Craiova), Andrei Burlacu (atacant, Universitatea Craiova), Mihai Voduț (atacant, Beitar Jerusalem), Blaise Yaméogo -Burkina Faso- (atacant, Zimbru Chişinău), Mihai Neicuţescu (atacant, Dinamo București)
Au plecat: Teodor Meilă (portar, contract reziliat), Marian Vătavu (fundaş central, retras), Lucian Acasandrei (fundaş central, Progresul Vulcan Bucureşti), Dan Panait (fundaş stânga, final de contract), Andreas Mihaiu (mijlocaş dreapta, Dinamo II Bucureşti), Cezar Mihalache (extremă dreapta, Academia Hagi), Crinel Stoica (mijlocaş stânga, final de contract), Alin Nisipeanu (atacant, final de contract), Valentin Alexandru (atacant, Gloria Buzău)
 
► Academica Clinceni
 
Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)
Au venit: Nicolae Calancea -Moldova- (portar, Dunărea Călăraşi), Gabriel Matei (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Okan Chatziterzoglou -Grecia- (fundaş central, Xanthi FC), Alexandru Dinu (fundaş central, Fotbal Club FCSB), Alexandru Nicola (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Cristian Andrei (fundaş stânga, Fotbal Club FCSB), Salvatorre Marrone (mijlocaş central, Fotbal Club FCSB), Eugeniu Cebotaru -Moldova- (mijlocaş central, FC Sibir Novosibirsk), Imran Omar -Maroc/Olanda- (mijlocaş ofensiv, FC Den Bosch), Mihailo Mitrov (mijlocaş ofensiv, Fotbal Club FCSB), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, FC Botoșani), Philippe Nsiah -Franţa- (atacant, Daco-Getica București), Daniel Esteves -Portugalia- (atacant, SC Praiense), Jakub Vojtuš -Slovacia- (atacant, GKS Tychy)
Au plecat: Vlad Mihalcea (mijlocaş ofensiv, FC Voluntari)
 
► Stranieri
 
Florin Andone - Kayserispor Kulübü ---> Denizlispor Kulübü
Claudiu Bumba - Adanaspor ---> Kisvárda FC
Răzvan Lucescu - PAOK Salonic ---> Al-Hilal FC
George Puşcaş - Internazionale Milano ---> Reading FC
Ciprian Tătăruşanu - FC Nantes ---> Olympique Lyon
Valentin Lazăr - Al Kharaitiyat SC ---> Ümraniyespor Kulubu
Gabriel Torje - Sivasspor ---> Bursaspor
Alin Toșca - PAOK Salonic ---> Gazişehir Gaziantep






Taguri: RoMercato. transferuri    Liga 1   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 16 August 2019   16.08.2019, Târgu Mureş, Stadion: "TranSil", ora: 17:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport FC Hermannstadt - Academica Clinceni 2 - 1...

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri....

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

După eșecurile de anul trecut din cupele europene, puțini au crezut că CFR va face o minune la Glasgow, mai ales în condițiile în care a reușit să întoarcă scorul, defavorabil la un...

Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 9 august 2019   09.08.2019, Voluntari, Stadion: "Anghel Iordănescu", ora: 18:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport Academica Clinceni - Chindia...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0. In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența...

Liga Campionilor: CFR Cluj - Celtic Glasgow 1-1

CFR și Celtic au remizat, la Cluj, 1-1. Calificarea se va decide la Glasgow. Dacă CFR va f echipa calificată, ea va avea un loc asigurat în grupele Europa League și va lupta pentru unul în...

Liga 1 - Etapa 4: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 2 august 2019   02.08.2019, București, Stadion: "Dinamo", ora: 21:00, live Telekom Sport, Digi Sport şi Look Sport Dinamo București - Academica Clinceni 4 - 2 (0-0)...

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat...

Europa League: FC Viitorul - KAA Gent 2-1

Era greu de crezut că Viitorul se poate califica, după ce în meciul tur au fost conduși cu 6-1. În meciul de la Ovidiu, belgienii au confirmat valoarea lor superioară,...




Top News

-Germania: Bundesliga - Etapa 1

-Spania: Primera Division - Etapa 1

-Anglia: Premier League - Etapa 2

-Franta: Ligue 1 - Etapa 2

-Liga 1 - Etapa 6: Rezultate şi marcatori

-Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

-Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1




S-au nascut azi

Aleksandar Susnjar
Serbia
24 ani

Aleksandar Šušnjar
Serbia
25 ani

Alessandro Matri
Italia
35 ani

Alexandru Vagner
România
30 ani

Andreas Mihaiu
România
21 ani

Andrei Petrescu
România
34 ani

Augustine Eguavoen
Nigeria
54 ani

Carlos Gurpegi
Spania
39 ani

Cristian Bordea
România
32 ani

Cristinel Pojar
România
52 ani

Florin Majer
România
34 ani

Gabriel Precup
România
33 ani

João Pinto
Portugalia
48 ani

Kassaly Daouda
Niger
36 ani

Leontin Grozavu
România
52 ani

Marco Materazzi
Italia
46 ani

Marian Chițu
România
33 ani

Max Lorenz
Germania
80 ani

Mugur Gușatu
România
50 ani

Richard Møller Nielsen
Danemarca
82 ani

Richard Stearman
Anglia
32 ani

Roberto Abbondanzieri
Argentina
47 ani

Saeed Al-Owairan
Arabia Saudită
52 ani

Tiago Gomes
Portugalia
34 ani

Tommy Söderberg
Suedia
71 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
16.08.2019 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
16.08.2019 Chindia Târgoviște Dinamo București C
17.08.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
18.08.2019 FC Botoșani Universitatea Craiova C
18.08.2019 Fotbal Club FCSB CSM Politehnica Iaşi C
19.08.2019 FC Voluntari
18:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
19.08.2019 Astra Giurgiu
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 14
2. CSM Politehnica Iaşi 14
3. FC Viitorul 11
4. FC Botoșani 10
5. Universitatea Craiova 10
6. Gaz Metan Mediaş 9
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 8
8. Astra Giurgiu 7
9. FC Hermannstadt 6
10. FC Voluntari 5
11. Fotbal Club FCSB 4
12. Chindia Târgoviște 4
13. Academica Clinceni 3
14. Dinamo București 3
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
17.08.2019 Metaloglobus București Ripensia Timișoara C
17.08.2019 CSM Reșița Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2019 Gloria Buzău Sportul Snagov C
17.08.2019 UTA Arad AFK Csíkszereda C
17.08.2019 Viitorul Târgu-Jiu CS Mioveni C
17.08.2019 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C
17.08.2019 ASU Poli Timişoara Daco-Getica București C
18.08.2019 Concordia Chiajna SSC Farul Constanţa C
18.08.2019 Dunărea Călărași Petrolul Ploiești C
20.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
19:00
Rapid București   C


1. Gloria Buzău 9
2. UTA Arad 9
3. CSM Reșița 7
4. CS Mioveni 7
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 6
6. FC Argeș Pitești 6
7. Petrolul Ploiești 6
8. Concordia Chiajna 6
9. Rapid București 4
10. SSC Farul Constanţa 4
11. ASU Poli Timişoara 3
12. Universitatea Cluj 3
13. Metaloglobus București 3
14. AFK Csíkszereda 3
15. Ripensia Timișoara 3
16. Viitorul Târgu-Jiu 3
17. Daco-Getica București 3
18. Dunărea Călărași 0
19. Pandurii Târgu-Jiu 0
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
24.08.2019 FC Botoşani II
18:00
Aerostar Bacău   C
24.08.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ
18:00
CSM Foșcani   C
24.08.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ
18:00
Știința Miroslava   C
24.08.2019 CSM Pașcani
18:00
Oțelul Galați   C
24.08.2019 CSU Galați
18:00
KSE Târgu-Secuiesc   C
24.08.2019 Foresta Suceava
18:00
Sporting Liești   C
24.08.2019 Huşana Huşi
18:00
Bucovina Rădăuți   C
24.08.2019 CSM Bacău
18:00
Şomuz Fălticeni   C


1. Aerostar Bacău 0
2. Bucovina Rădăuți 0
3. CSM Bacău 0
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 0
5. CSM Foșcani 0
6. CSM Pașcani 0
7. CSU Galați 0
8. FC Botoşani II 0
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 0
10. Foresta Suceava 0
11. Huşana Huşi 0
12. KSE Târgu-Secuiesc 0
13. Oțelul Galați 0
14. Şomuz Fălticeni 0
15. Sporting Liești 0
16. Știința Miroslava 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.08.2019 Viitorul Ianca
18:00
CS Tunari   C
24.08.2019 Metalul Buzău
18:00
Dacia Unirea Brăila   C
24.08.2019 Recolta Gheorghe Doja
18:00
CSM Medgidia   C
24.08.2019 Fotbal Club FCSB II
18:00
Agricola Borcea   C
24.08.2019 Mostiştea Ulmu
18:00
CS Afumați   C
24.08.2019 Poseidon Limanu 2 Mai
18:00
Unirea Slobozia   C
24.08.2019 Înainte Modelu
18:00
Axiopolis Sport Cernavodă   C
24.08.2019 SC Popeşti Leordeni
18:00
CS Făurei   C


1. Agricola Borcea 0
2. Axiopolis Sport Cernavodă 0
3. CS Afumați 0
4. CS Făurei 0
5. CS Tunari 0
6. CSM Medgidia 0
7. Dacia Unirea Brăila 0
8. Fotbal Club FCSB II 0
9. Înainte Modelu 0
10. Metalul Buzău 0
11. Mostiştea Ulmu 0
12. Poseidon Limanu 2 Mai 0
13. Recolta Gheorghe Doja 0
14. SC Popeşti Leordeni 0
15. Unirea Slobozia 0
16. Viitorul Ianca 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.08.2019 FC Brașov
18:00
Progresul Spartac București   C
24.08.2019 FC Pucioasa
18:00
CSM Alexandria   C
24.08.2019 CS Blejoi
18:00
Astra Giurgiu II   C
24.08.2019 Vediţa Coloneşti
18:00
Tractorul Cetate   C
24.08.2019 CSM Slatina
18:00
Sporting Roșiori-de-Vede   C
24.08.2019 Flacăra Moreni
18:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
24.08.2019 FC Voluntari II
18:00
Unirea Bascov   C
24.08.2019 CS Universitatea Craiova II
18:00
CS Balotești   C


1. Astra Giurgiu II 0
2. CS Balotești 0
3. CS Blejoi 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. CSM Slatina 0
7. FC Brașov 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Moreni 0
11. Olimpic Cetate Râşnov 0
12. Progresul Spartac București 0
13. Sporting Roșiori-de-Vede 0
14. Tractorul Cetate 0
15. Unirea Bascov 0
16. Vediţa Coloneşti 0
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.08.2019 Fortuna Becicherecu-Mic
18:00
ACS Poli Timișoara   C
24.08.2019 Progresul Pecica
18:00
Crișul Chișineu-Criș   C
24.08.2019 Comunal Dumbrăviţa
18:00
Cetate Deva   C
24.08.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
18:00
Gloria Lunca Teuz Cernei   C
24.08.2019 Viitorul Dăeşti
18:00
CS Hunedoara   C
24.08.2019 CS Național Sebiș
18:00
Flacăra Horezu   C
24.08.2019 Șoimii Lipova
18:00
Universitatea Craiova   C
24.08.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti
18:00
ACSO Filiaşi   C


1. ACS Poli Timișoara 0
2. ACSO Filiaşi 0
3. Cetate Deva 0
4. Comunal Dumbrăviţa 0
5. Crișul Chișineu-Criș 0
6. CS Hunedoara 0
7. CS Național Sebiș 0
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0
9. Flacăra Horezu 0
10. Fortuna Becicherecu-Mic 0
11. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 0
12. Gloria Lunca Teuz Cernei 0
13. Progresul Pecica 0
14. Șoimii Lipova 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Dăeşti 0
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
24.08.2019 SCM Zalău
18:00
Unirea Dej   C
24.08.2019 Viitorul Şelimbăr
18:00
Unirea Alba-Iulia   C
24.08.2019 Gloria Bistrița
18:00
Sănătatea Cluj   C
24.08.2019 Avântul Reghin
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
24.08.2019 CS Sânmartin
18:00
Luceafărul Oradea   C
24.08.2019 CFR 1907 Cluj II
18:00
Industria Galda de Jos   C
24.08.2019 Arieșul Turda
18:00
Minaur Baia-Mare   C
24.08.2019 ACS Comuna Recea
18:00
Metalurgistul Cugir   C


1. ACS Comuna Recea 0
2. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
3. Arieșul Turda 0
4. Avântul Reghin 0
5. CFR 1907 Cluj II 0
6. CS Sânmartin 0
7. Gloria Bistrița 0
8. Industria Galda de Jos 0
9. Luceafărul Oradea 0
10. Metalurgistul Cugir 0
11. Minaur Baia-Mare 0
12. Sănătatea Cluj 0
13. SCM Zalău 0
14. Unirea Alba-Iulia 0
15. Unirea Dej 0
16. Viitorul Şelimbăr 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017