Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 13.08.2019 - 23:58

Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

Liga Campionilor: Celtic Glasgow - CFR Cluj 3-4

După eșecurile de anul trecut din cupele europene, puțini au crezut că CFR va face o minune la Glasgow, mai ales în condițiile în care a reușit să întoarcă scorul, defavorabil la un moment dat. Adversara din ultimul tur al preliminariilor Champions League, Slavia Praha, este o echipă abordabilă și sperăm ca Dan Petrescu să găsească soluția unei calificări în grupele CL după câțiva ani în care ne-am mulțumit cu grupele EL.

CELTIC GLASGOW - CFR CLUJ 3-4 (0-1)

 

Celtic Park, Glasgow, 13.08.2019

Arbitru: Andris Treimanis; arbitri asistenţi: Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs; arbitru de rezervă: Aleksandrs Golubevs (toţi din Letonia).
CELTIC: 29. Scott Bain - 33. Hatem Elhamed, 35. Kristoffer Ajer, 5. Jozo Simunovic, 42. Callum McGregor - 8. Scott Brown (căpitan; 10. Vakoun Issouf Bayo, 88), 21. Olivier Ntcham (9. Leigh Griffiths, 83), 49. James Forrest - 17. Ryan Christie, 22. Odsonne Edouard, 19. Michael Johnston (16. Lewis Morgan, 75). Antrenor: Neil Lennon.
Rezerve neutilizate: 1. Craig Gordon - 2. Christopher Jullien, 6. Nir Bitton, 23. Boli Bolingoli.
CFR Cluj: 87. Giedrius Arlauskis - 16. Mateo Susic, 55. Paulo Vinicius, 3. Andrei Burcă, 45. Mario Camora (căpitan) - 10. Ciprian Deac, 6. Luis Aurelio (7. Adrian Constantin Păun, 78), 37. Mihai Bordeianu, 8. Damjan Djokovic - 99. Mario Rondon (20. George Ţucudean, 46), 9. Billel Omrani (30. Andrei Mureşan, 84). Antrenor: Dan Petrescu.
Rezerve neutilizate: 12. Cosmin Vâtcă - 5. Yacouba Sylla, 77. Ionuţ Peteleu, 92. Mike Cestor.
Cartonaşe galbene: Rondon (40), Elhamed (41), Deac (63), Arlauskis (88).

 

Au marcat: James Forrest (51), Odsonne Edouard (61), Ryan Christie (76), respectiv Ciprian Deac (27), Billel Omrani (74 - penalty, 80), George Ţucudean (90+7).

 









» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Liga Campionilor, play-off-retur: Slavia Praga - CFR Cluj 1-0

Același scor ca și in tur. Ne putem gândi, însă, la un meci de acum 31 de ani:Sparta Praga - Steaua 1-5. La militari juca cel care acum i-a antrenat pe clujeni. Vă vine să...

Liga Campionilor, play-off, tur: CFR Cluj - Slavia Praga 0-1

CFR a pierdut, pe propriul teren, meciul cu Slavia Praga și va avea o misiune grea, dar nu imposibilă, în capitala Cehiei. Dacă nu va face o minune acolo, CFR va avea un loc în grupele Europa...

Liga Campionilor: CFR Cluj - Celtic Glasgow 1-1

CFR și Celtic au remizat, la Cluj, 1-1. Calificarea se va decide la Glasgow. Dacă CFR va f echipa calificată, ea va avea un loc asigurat în grupele Europa League și va lupta pentru unul în...

Liga Campionilor: Maccabi Tel-Aviv - CFR Cluj 2-2

CFR a reușit calificarea în turul III al preliminariilor Ligii Campionilor, eliminând Maccabi Tel-Aviv. La Netanya, gazdele au deschis scorul, dar au fost repede egalate de clujeni din penalty....

Liga Campionilor: CFR Cluj - Maccabi Tel-Aviv 1-0

Puțin, foarte puțin, cum spunea Dem Rădulescu în celebrul film Brigada Diverse (B.D.). Dar acest 1-0 este bun și un gol marcat de clujeni la Tel Aviv (dacă se va juca acolo) va fi...

CFR Cluj a reușit să treacă de FC Astana

După un start slab de sezon, cu înfrângere în Supercupa României, în primul tur preliminar al Ligii Campionilor și egal în primul meci...

FC Astana - CFR Cluj 1-0

Încă un rezultat nesatisfăcător în Kazahstan. Capitala acestora se numește acum Nursultan, după numele conducătorului care a adus țara la la nivel mondial. Așteptăm și la noi acest...

Gino Iorgulescu: CFR Cluj are prima şansă la câştigarea campionatului

Preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Gino Iorgulescu, a afirmat, marţi, într-o conferinţă de presă, că în opinia sa CFR Cluj a luat o opţiune importantă pentru...

Dan Petrescu mizează pe un derby tacticizat: Va fi un meci cu puține ocazii, iar cine va marca, va câștiga

Antrenorul susține că nu poate promite suporterilor un joc ofensiv, dar echipa sa va face tot posibilul pentru a obține victoria. Deși nu a obținut victoria în ultimele două partide, CFR...

Dan Petrescu: Mă bucur că m-am întors, am suferit că nu am putut să joc cu CFR Cluj în cupele europene

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, într-o conferinţă de presă, că se bucură că s-a întors la CFR Cluj, precizând că a suferit în vara anului trecut...

Dan Petrescu a semnat un contract valabil trei sezoane cu CFR Cluj

Antrenorul de fotbal Dan Petrescu a semnat vineri un contract valabil trei sezoane cu gruparea CFR Cluj, iar secundul său va fi Alin Minteuan, a anunţat clubul ardelean prin intermediul site-ului...




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2016-2017)
Bud
Camora
Omrani
T. Lopes
L. Rus
Šorša
Gomelt
Juan Carlos
Larie
Negruț
Nouvier
Mincă
Horj
Peteleu
T. Marc
Tânc
Al. Păun
Hodgyai
A. Mureşan
Filipe Nascimento
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cătălin Crăciunescu
România
42 ani

David McCreery
Irlanda del Nord
62 ani

David Tiram
srael
26 ani

Dayro Moreno
Columbia
34 ani

Dominique Kivuvu
Angola
32 ani

George Petcuț
România
33 ani

Gh. Cacoveanu
România
84 ani

Guido Davì
Italia
29 ani

José Rondón
Venezuela
30 ani

Karl-Heinz Riedle
Germania
54 ani

Keisuke Tsuboi
Japonia
40 ani

Mario Haas
Austria
45 ani

Marius Călin
Moldova
37 ani

Radoslav Zabavník
Slovacia
39 ani

Rafael Alkorta
Spania
51 ani

Remus Gâlmencea
România
46 ani

René van de Kerkhof
Olanda
68 ani

Suad Fileković
Slovenia
41 ani

Thabet El-Batal
Egipt
66 ani

Willy van de Kerkhof
Olanda
68 ani

Yuriy Nikiforov
Rusia
49 ani

Zé Rui
Rep. Capului Verde
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul
21:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Gaz Metan Mediaş 18
3. CSM Politehnica Iaşi 16
4. Universitatea Craiova 16
5. FC Viitorul 15
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești
18:00
Sportul Snagov   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Viitorul Târgu-Jiu 11
8. Concordia Chiajna 11
9. Metaloglobus București 10
10. Petrolul Ploiești 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017