Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CS Universitatea Craiova 15.08.2019 - 22:22

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

Europa League: AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1

AEK și Universitatea Craiova au jucat 2 meciuri fără spectatori, urmare a incidentelor din meciurile anterioare. AEK a deschis scorul în min.26, ducând avantajul la 3 goluri. Oltenii au egalat în repriza secundă, dar nu s-a putut mai mult. Grecii merg mai departe și vor juca cu Trabzonspor.

Caseta meciului:

AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1 (1-0)
Stadionul Olimpic OACA Spyros Louis, Atena, 15.08.2019, Sp: 0
Arbitru: Jerome Brisard; arbitri asistenţi: Benjamin Pages, Francois Boudikian; al patrulea oficial: Johan Hamel (toţi din Franţa)
AEK: 1. Vassilis Barkas - 27. Paulinho, 21. Ognjen Vranjes, 24. Stratos Svarnas, 3. Helder Lopes - 6. Nenad Krsticic (22. David Simao, 58), 8. Andre Simoes (25. Kostas Galanopoulos, 83) - 12. Francisco Geraldes, 10. Marko Livaja (7. Daniele Verde, 58), 20. Petros Mantalos (căpitan) - 5. Nelson Oliveira. Antrenor: Jose Miguel De Azevedo Cardoso.
Rezerve neutilizate: 16. Panagiotis Tsintotas - 2. Michalis Bakakis, 4. Marios Oikonomou, 14. Christos Almpanis.
Universitatea Craiova: 13. Mirko Pigliacelli - 27. Ivan Martic, 6. Renato Kelic, 26. Stephane Acka, 11. Nicuşor Bancu (căpitan) - 21. Antoni Ivanov (23. Vasile Constantin, 80), 8. Alexandru Mateiu, 10. Alexandru Cicâldău - 22. Cristian Bărbuţ, 7. Mihai Roman II (9. Carlos Fortes, 63), 28. Valentin Mihăilă (5. Bogdan Vătăjelu, 55). Antrenor: Corneliu Papură.
Rezerve neutilizate: 1. Laurenţiu Popescu - 4. Florin Borţa, 20. Raul Hreniuc, 31. Alexandru Ioniţă II.
Cartonaşe galbene: Krsticic (22), Mihăilă (45), Roman (52), Bancu (68), Barkas (77), Svarnas (90), Verde (90+4).

Au marcat: Petros Mantalos (26), respectiv Antoni Ivanov (63).

 









Comenteaza

Ultimele stiri - CS Universitatea Craiova

Europa League: Universitatea Craiova - AEK Atena 0-2

Cu un stadion gol, Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu de AEK Atena cu 2-0. In 1979 FC Argeș surclasa AEK Atena cu 3-0 la Pitești. Au trecut 40 de ani și iată diferența...

Europa League: Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, 3-1p

Formatiile meciului de la Craiova Universitatea Craiova - Honved Budapesta 0-0, după prelungiri; 3-1 la loviturile de departajare Au executat în ordine loviturile de departajare:...

Europa League: Honved Budapesta - Universitatea Craiova 0-0

Au trecut anii in care ungurii erau o forță de temut în fotbalul mondial (au fost vicecampioni mondiali in 1938 si 1954). In 1986 ungurii pierdeau la mondiale, cu 6-0, un meci cu...

Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

Oltenii au câștigat și acasă meciul cu Sabail. De remarcat că oaspeții au reușit egalarea. Iată detaliile: UNIVERSITATEA CRAIOVA - SABAIL FK 3-2 (1-0) Craiova, Stadion ''Ion...

Sabail FK - Universitatea Craiova 2-3

Iată formațiile meciului dintre Sabail și Universitatea Craiova:

Corneliu Papură: Am acceptat provocarea de a fi antrenorul echipei într-un moment nu foarte plăcut

Fostul internaţional Corneliu Papură a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că a acceptat provocarea de a antrena echipa de fotbal Universitatea Craiova într-un...

Antrenorul Devis Mangia, înlocuit de Universitatea Craiova cu Corneliu Papură

Corneliu Papură a fost numit, luni, în funcţia de antrenor al echipei de fotbal Universitatea Craiova, în locul italianului Devis Mangia, demis din cauza rezultatelor...

Devis Mangia: Cu Viitorul e important să ne consolidăm poziţia

Antrenorul echipei de fotbal Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, într-o conferinţă de presă, că "alb-albaştrii" merg la Ovidiu, pentru meciul cu FC...

Mergem acolo pentru a câştiga, a prefaţat Devis Mangia meciul cu FCSB

Antrenorul Universităţii Craiova, Devis Mangia, a declarat că echipa din Bănie merge să câştige meciul cu FCSB de duminică, de pe Arena Naţională, din etapa a 3-a a play-off-ului...

Marcel Popescu: Suntem mai puternici prin venirea lui Cârţu în conducerea Universităţii Craiova

Managerul general al clubului Universitatea Craiova, Marcel Popescu, a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că gruparea alb-albastră devine mai puternică prin cooptarea...

Sorin Cârţu, numit în funcţia de preşedinte al clubului Universitatea Craiova

Fostul fotbalist Sorin Cârţu, care a cucerit ultimul titlu ca antrenor cu Universitatea Craiova în 1991, a fost numit, luni, în funcţia de preşedinte al clubului...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania: Primera Division - Etapa 5

-Italia: Seria A - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la CS Universitatea Craiova? (sezonul 2016-2017)
A. Ivan
Zlatinski
A. Manea
Jazvić
Marković
Bancu
Măzarache
Popov
Fajić
Mateiu
Screciu
Gustavo
Calancea
Briceag
A. Burlacu
Băluţă
Kelić
Dumitraş
R. Petre
Barthe
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
53 ani

Daniel Barna
România
33 ani

Davi Rancan
Brazilia
38 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
59 ani

Emmanuel Petit
Franța
49 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
48 ani

Harry Kewell
Australia
41 ani

Ilija Petković
Serbia
74 ani

Ivan Santos
Portugalia
31 ani

Javier López Vallejo
Spania
44 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
31 ani

Jens Grahl
Germania
31 ani

Jürgen Prutsch
Austria
30 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
33 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
37 ani

Marius Țucudean
România
52 ani

Mihai Teja
România
41 ani

Milan Jeremić
Serbia
31 ani

Miquel Nelom
Olanda
29 ani

Nelson Tapia
Chile
53 ani

Nicky Featherstone
Anglia
31 ani

Romeo Dochia
România
52 ani

Ronaldo
Brazilia
43 ani

Stefan Rehn
Suedia
53 ani

Stelian Stancu
România
38 ani

Thiago Silva
Brazilia
35 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
97 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
55 ani

Vojislav Stanković
Serbia
32 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari Academica Clinceni C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Hermannstadt C
21.09.2019 Astra Giurgiu Dinamo București C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. Astra Giurgiu 15
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 13
8. FC Botoșani 12
9. Dinamo București 10
10. Fotbal Club FCSB 10
11. FC Hermannstadt 10
12. Academica Clinceni 9
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
20.09.2019 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
21.09.2019 Daco-Getica București Metaloglobus București C
21.09.2019 CS Mioveni Dunărea Călărași C
21.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu UTA Arad C
21.09.2019 Sportul Snagov AFK Csíkszereda C
21.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Viitorul Târgu-Jiu C
21.09.2019 Concordia Chiajna FC Argeș Pitești C
21.09.2019 ASU Poli Timişoara CSM Reșița C
22.09.2019 Rapid București
12:30
Gloria Buzău   C
23.09.2019 SSC Farul Constanţa
17:00
Ripensia Timișoara   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 22
2. UTA Arad 16
3. Gloria Buzău 16
4. CS Mioveni 16
5. Metaloglobus București 13
6. Rapid București 13
7. FC Argeș Pitești 13
8. Concordia Chiajna 12
9. Viitorul Târgu-Jiu 11
10. Petrolul Ploiești 11
11. CSM Reșița 9
12. SSC Farul Constanţa 9
13. Dunărea Călărași 9
14. AFK Csíkszereda 8
15. Ripensia Timișoara 8
16. Universitatea Cluj 6
17. ASU Poli Timişoara 6
18. Daco-Getica București 6
19. Pandurii Târgu-Jiu 5
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
20.09.2019 CSM Bacău Oțelul Galați C
21.09.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Aerostar Bacău C
21.09.2019 CSM Pașcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
21.09.2019 CSU Galați FC Botoşani II C
21.09.2019 Foresta Suceava CSM Foșcani C
21.09.2019 Huşana Huşi Știința Miroslava C
21.09.2019 Şomuz Fălticeni KSE Târgu-Secuiesc C
21.09.2019 Bucovina Rădăuți Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 15
2. Bucovina Rădăuți 12
3. Oțelul Galați 12
4. Foresta Suceava 11
5. CSM Foșcani 10
6. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 7
8. FC Botoşani II 7
9. KSE Târgu-Secuiesc 5
10. Şomuz Fălticeni 5
11. Huşana Huşi 4
12. CSM Bacău 4
13. Știința Miroslava 4
14. Sporting Liești 4
15. CSU Galați 2
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
20.09.2019 Fotbal Club FCSB II Metalul Buzău C
20.09.2019 Înainte Modelu CSM Medgidia C
21.09.2019 Recolta Gheorghe Doja CS Tunari C
21.09.2019 Mostiştea Ulmu Viitorul Ianca C
21.09.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Dacia Unirea Brăila C
21.09.2019 SC Popeşti Leordeni Agricola Borcea C
21.09.2019 CS Făurei CS Afumați C
21.09.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Unirea Slobozia C


1. Unirea Slobozia 13
2. CS Afumați 13
3. CS Tunari 12
4. Metalul Buzău 10
5. Mostiştea Ulmu 10
6. SC Popeşti Leordeni 10
7. Viitorul Ianca 9
8. Înainte Modelu 8
9. Fotbal Club FCSB II 6
10. CSM Medgidia 5
11. Poseidon Limanu 2 Mai 4
12. CS Făurei 3
13. Dacia Unirea Brăila 3
14. Agricola Borcea 2
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
20.09.2019 CSM Slatina FC Brașov C
20.09.2019 Flacăra Moreni CSM Alexandria C
20.09.2019 FC Voluntari II Astra Giurgiu II C
20.09.2019 CS Universitatea Craiova II Tractorul Cetate C
20.09.2019 CS Balotești Sporting Roșiori-de-Vede C
20.09.2019 Unirea Bascov Olimpic Cetate Râşnov C
21.09.2019 CS Blejoi Progresul Spartac București C
21.09.2019 Vediţa Coloneşti FC Pucioasa C


1. CSM Slatina 12
2. Flacăra Moreni 10
3. CSM Alexandria 10
4. Vediţa Coloneşti 10
5. Progresul Spartac București 8
6. Olimpic Cetate Râşnov 8
7. CS Universitatea Craiova II 8
8. CS Balotești 7
9. FC Voluntari II 7
10. CS Blejoi 6
11. FC Brașov 5
12. Astra Giurgiu II 4
13. Unirea Bascov 4
14. FC Pucioasa 4
15. Sporting Roșiori-de-Vede 3
16. Tractorul Cetate 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
20.09.2019 Comunal Dumbrăviţa ACS Poli Timișoara C
20.09.2019 Șoimii Lipova Cetate Deva C
20.09.2019 Universitatea Craiova Flacăra Horezu C
21.09.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Progresul Pecica C
21.09.2019 Viitorul Dăeşti Fortuna Becicherecu-Mic C
21.09.2019 CS Național Sebiș Crișul Chișineu-Criș C
21.09.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Gloria Lunca Teuz Cernei C
21.09.2019 ACSO Filiaşi CS Hunedoara C


1. Universitatea Craiova 15
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 9
5. CS Hunedoara 9
6. Viitorul Dăeşti 8
7. Progresul Pecica 8
8. CS Național Sebiș 7
9. Comunal Dumbrăviţa 6
10. ACSO Filiaşi 6
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 5
12. Crișul Chișineu-Criș 5
13. Șoimii Lipova 5
14. Cetate Deva 5
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
20.09.2019 Avântul Reghin Viitorul Şelimbăr C
20.09.2019 CS Sânmartin SCM Zalău C
20.09.2019 CFR 1907 Cluj II Unirea Alba-Iulia C
20.09.2019 Arieșul Turda Sănătatea Cluj C
20.09.2019 ACS Comuna Recea AFC Odorheiu-Secuiesc C
20.09.2019 Metalurgistul Cugir Luceafărul Oradea C
21.09.2019 Gloria Bistrița Unirea Dej C
21.09.2019 Minaur Baia-Mare Industria Galda de Jos C


1. ACS Comuna Recea 13
2. Luceafărul Oradea 12
3. CFR 1907 Cluj II 10
4. Viitorul Şelimbăr 9
5. Minaur Baia-Mare 8
6. Arieșul Turda 7
7. Sănătatea Cluj 7
8. CS Sânmartin 7
9. Gloria Bistrița 7
10. Unirea Alba-Iulia 6
11. Avântul Reghin 6
12. Metalurgistul Cugir 5
13. SCM Zalău 4
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
15. Unirea Dej 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017