Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 15.08.2019 - 22:02

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu numai 10 jucători, Krapka fiind eliminat în min. 75. Ambele echipe au avut câte o ”bară” și alte ocazii irosite.

Formațiile:

FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1 (0-0)
Stadion Mestsky, Mlada Boleslav, 15.08.2019
Arbitru: Jonathan Lardot; arbitri asistenţi: Florian Lemaire, Romain Devillers; al patrulea oficial: Nathan Verboomen (toţi din Belgia)
Mlada Boleslav: 33. Jan Seda - 34. Antonin Krapka, 22. Ladislav Takacs, 36. Daniel Pudil, 25. Marco Tulio (18. Jakub Fulnek, 46) - 24. Pavel Bucha, 12. Michal Hubinek (27. Jiri Klima, 90+2), 8. Marek Matejovsky (căpitan), 9. Tomas Ladra - 12. Michal Hubinek - 15. Tomas Wagner (28. Ewerton, 70), 10. Muris Mesanovic. Antrenor: Jozef Weber.
Rezerve neutilizate: 13. Jan Stejskal - 20. Jonas Auer, 23. Lukas Budinsky, 29. Jakub Klima.
FCSB: 99. Andrei Daniel Vlad - 2. Valentin Creţu, 16. Bogdan Planic, 17. Iulian Cristea, 18. Aristidis Soiledis - 20. Ionuţ Vînă, 23. Ovidiu Popescu, 26. Răzvan Oaidă - 10. Florin Tănase (căpitan), 14. Thierry Moutinho (3. Ionuţ Panţîru, 63), 7. Florinel Coman. Antrenor: Vergil Andronache.
Rezerve neutilizate: 34. Cristian Bălgrădean - 5. Mihai Pintilii, 24. Diogo Salomao, 27. Lukasz Gikiewicz, 30. Laurenţiu Ardelean, 70. Claudiu Belu-Iordache.
Cartonaşe galbene: Cristea (28), Krapka (45+2, 75), Tănase (48), Soiledis (50), Coman (61), Planic (83), Fulnek (90+5).
Cartonaş roşu: Krapka (75).

A marcat: Ionuţ Panţîru (90+1).

 









» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat...

Europa League: FC Alashkert - FCSB 0-3

Dacă aveați emoții referitoare la calificarea FCSB, echipa lui Becali a câștigat cu 3-0 în Armenia și se pregătește de turul următor unde va întâlni...

Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

FCSB a câștigat și la Orhei, după ce la pauză avea 2-0. Toate cele 3 formații românești prezente în turul I preliminar s-au calificat, dar asta nu...

Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a afirmat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că i s-a transmis de către patronul Gigi Becali că poate pleca...

Ioan Hora: Suntem motivaţi pentru a aduce cele 3 puncte la Bucureşti

Fotbalistul echipei FCSB, Ioan Hora, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că el şi colegii săi sunt motivaţi pentru a câştiga partida din...

Mihai Teja: Nici nu ne gândim să pierdem cu CFR Cluj, mergem să câştigăm

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că nici nu se gândeşte la varianta de a pierde partida din...




Top News

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Anglia: Premier League - Etapa 6

-Spania: Primera Division - Etapa 5

-Italia: Seria A - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 5

-Franta: Ligue 1 - Etapa 6

-Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Lazio 2-1




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2016-2017)
Fl. Niță
Fl. Tănase
Enache
Ov. Popescu
Gnohéré
Muniru
Boldrin
Stăncioiu
Momčilović
Alibec
Man
Pintilii
Jakoliš
Enache
V. Achim
De Amorim
Pleaşcă
Bălaşa
Tamaş
Moke
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
53 ani

Daniel Barna
România
33 ani

Davi Rancan
Brazilia
38 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
59 ani

Emmanuel Petit
Franța
49 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
48 ani

Harry Kewell
Australia
41 ani

Ilija Petković
Serbia
74 ani

Ivan Santos
Portugalia
31 ani

Javier López Vallejo
Spania
44 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
31 ani

Jens Grahl
Germania
31 ani

Jürgen Prutsch
Austria
30 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
33 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
37 ani

Marius Țucudean
România
52 ani

Mihai Teja
România
41 ani

Milan Jeremić
Serbia
31 ani

Miquel Nelom
Olanda
29 ani

Nelson Tapia
Chile
53 ani

Nicky Featherstone
Anglia
31 ani

Romeo Dochia
România
52 ani

Ronaldo
Brazilia
43 ani

Stefan Rehn
Suedia
53 ani

Stelian Stancu
România
38 ani

Thiago Silva
Brazilia
35 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
97 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
55 ani

Vojislav Stanković
Serbia
32 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
20.09.2019 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova C
21.09.2019 FC Voluntari Academica Clinceni C
21.09.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Hermannstadt C
21.09.2019 Astra Giurgiu Dinamo București C
22.09.2019 FC Botoșani
17:30
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
22.09.2019 Fotbal Club FCSB
20:30
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
23.09.2019 FC Viitorul
20:30
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Universitatea Craiova 19
3. FC Viitorul 18
4. Gaz Metan Mediaş 18
5. CSM Politehnica Iaşi 16
6. Astra Giurgiu 15
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 13
8. FC Botoșani 12
9. Dinamo București 10
10. Fotbal Club FCSB 10
11. FC Hermannstadt 10
12. Academica Clinceni 9
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
20.09.2019 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
21.09.2019 Daco-Getica București Metaloglobus București C
21.09.2019 CS Mioveni Dunărea Călărași C
21.09.2019 Pandurii Târgu-Jiu UTA Arad C
21.09.2019 Sportul Snagov AFK Csíkszereda C
21.09.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Viitorul Târgu-Jiu C
21.09.2019 Concordia Chiajna FC Argeș Pitești C
21.09.2019 ASU Poli Timişoara CSM Reșița C
22.09.2019 Rapid București Gloria Buzău C
23.09.2019 SSC Farul Constanţa
17:00
Ripensia Timișoara   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 22
2. UTA Arad 16
3. Gloria Buzău 16
4. CS Mioveni 16
5. Rapid București 16
6. Metaloglobus București 13
7. FC Argeș Pitești 13
8. Concordia Chiajna 12
9. Viitorul Târgu-Jiu 11
10. Petrolul Ploiești 11
11. CSM Reșița 9
12. SSC Farul Constanţa 9
13. Dunărea Călărași 9
14. AFK Csíkszereda 8
15. Ripensia Timișoara 8
16. Universitatea Cluj 6
17. ASU Poli Timişoara 6
18. Daco-Getica București 6
19. Pandurii Târgu-Jiu 5
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
20.09.2019 CSM Bacău Oțelul Galați C
21.09.2019 CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ Aerostar Bacău C
21.09.2019 CSM Pașcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
21.09.2019 CSU Galați FC Botoşani II C
21.09.2019 Foresta Suceava CSM Foșcani C
21.09.2019 Huşana Huşi Știința Miroslava C
21.09.2019 Şomuz Fălticeni KSE Târgu-Secuiesc C
21.09.2019 Bucovina Rădăuți Sporting Liești C


1. Aerostar Bacău 15
2. Bucovina Rădăuți 12
3. Oțelul Galați 12
4. Foresta Suceava 11
5. CSM Foșcani 10
6. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 7
8. FC Botoşani II 7
9. KSE Târgu-Secuiesc 5
10. Şomuz Fălticeni 5
11. Huşana Huşi 4
12. CSM Bacău 4
13. Știința Miroslava 4
14. Sporting Liești 4
15. CSU Galați 2
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
20.09.2019 Fotbal Club FCSB II Metalul Buzău C
20.09.2019 Înainte Modelu CSM Medgidia C
21.09.2019 Recolta Gheorghe Doja CS Tunari C
21.09.2019 Mostiştea Ulmu Viitorul Ianca C
21.09.2019 Poseidon Limanu 2 Mai Dacia Unirea Brăila C
21.09.2019 SC Popeşti Leordeni Agricola Borcea C
21.09.2019 CS Făurei CS Afumați C
21.09.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Unirea Slobozia C


1. Unirea Slobozia 13
2. CS Afumați 13
3. CS Tunari 12
4. Metalul Buzău 10
5. Mostiştea Ulmu 10
6. SC Popeşti Leordeni 10
7. Viitorul Ianca 9
8. Înainte Modelu 8
9. Fotbal Club FCSB II 6
10. CSM Medgidia 5
11. Poseidon Limanu 2 Mai 4
12. CS Făurei 3
13. Dacia Unirea Brăila 3
14. Agricola Borcea 2
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
20.09.2019 CSM Slatina FC Brașov C
20.09.2019 Flacăra Moreni CSM Alexandria C
20.09.2019 FC Voluntari II Astra Giurgiu II C
20.09.2019 CS Universitatea Craiova II Tractorul Cetate C
20.09.2019 CS Balotești Sporting Roșiori-de-Vede C
20.09.2019 Unirea Bascov Olimpic Cetate Râşnov C
21.09.2019 CS Blejoi Progresul Spartac București C
21.09.2019 Vediţa Coloneşti FC Pucioasa C


1. CSM Slatina 12
2. Flacăra Moreni 10
3. CSM Alexandria 10
4. Vediţa Coloneşti 10
5. Progresul Spartac București 8
6. Olimpic Cetate Râşnov 8
7. CS Universitatea Craiova II 8
8. CS Balotești 7
9. FC Voluntari II 7
10. CS Blejoi 6
11. FC Brașov 5
12. Astra Giurgiu II 4
13. Unirea Bascov 4
14. FC Pucioasa 4
15. Sporting Roșiori-de-Vede 3
16. Tractorul Cetate 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
20.09.2019 Comunal Dumbrăviţa ACS Poli Timișoara C
20.09.2019 Șoimii Lipova Cetate Deva C
20.09.2019 Universitatea Craiova Flacăra Horezu C
21.09.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii Progresul Pecica C
21.09.2019 Viitorul Dăeşti Fortuna Becicherecu-Mic C
21.09.2019 CS Național Sebiș Crișul Chișineu-Criș C
21.09.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti Gloria Lunca Teuz Cernei C
21.09.2019 ACSO Filiaşi CS Hunedoara C


1. Universitatea Craiova 15
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 9
5. CS Hunedoara 9
6. Viitorul Dăeşti 8
7. Progresul Pecica 8
8. CS Național Sebiș 7
9. Comunal Dumbrăviţa 6
10. ACSO Filiaşi 6
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 5
12. Crișul Chișineu-Criș 5
13. Șoimii Lipova 5
14. Cetate Deva 5
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
20.09.2019 Avântul Reghin Viitorul Şelimbăr C
20.09.2019 CS Sânmartin SCM Zalău C
20.09.2019 CFR 1907 Cluj II Unirea Alba-Iulia C
20.09.2019 Arieșul Turda Sănătatea Cluj C
20.09.2019 ACS Comuna Recea AFC Odorheiu-Secuiesc C
20.09.2019 Metalurgistul Cugir Luceafărul Oradea C
21.09.2019 Gloria Bistrița Unirea Dej C
21.09.2019 Minaur Baia-Mare Industria Galda de Jos C


1. ACS Comuna Recea 13
2. Luceafărul Oradea 12
3. CFR 1907 Cluj II 10
4. Viitorul Şelimbăr 9
5. Minaur Baia-Mare 8
6. Arieșul Turda 7
7. Sănătatea Cluj 7
8. CS Sânmartin 7
9. Gloria Bistrița 7
10. Unirea Alba-Iulia 6
11. Avântul Reghin 6
12. Metalurgistul Cugir 5
13. SCM Zalău 4
14. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
15. Unirea Dej 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017