Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Fotbal Club FCSB 22.08.2019 - 23:55

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

Europa League, play-off, tur: FCSB - Vitória Guimarães 0-0

În căutarea unui antrenor, FCSB a reușit. încă odată, să termine la egalitate, 0-0, cu adversara din Europa League, care ieri s-a numit Vitoria din Guimaraes. Dacă va reuși să se mențină în preferințele lui Gigi Becali, în meciul retur pe banca tehnică a FCSB va sta Ionuț Badea, cel care va încerca să aducă bugetului echipei câteva milioane de euro pentru calificarea în grupele Europa League. Iată detaliile primei manșe:

FCSB - VITORIA GUIMARAES 0-0

Stadion ''Marin Anastasovici'', Giurgiu, 22.08.2019, H: 21:30
Arbitru: Matej Jug; arbitri asistenţi: Matej Zunic, Grega Kordez; al patrulea oficial: Nejc Kajtazovic (toţi din Slovenia)

FCSB: 32. Cristian Bălgrădean - 2. Valentin Creţu, 16. Bogdan Planic, 18. Aristidis Soiledis, 3. Ionuţ Panţîru - 20. Ionuţ Vînă, 5. Mihai Pintilii (căpitan; 26. Răzvan Oaidă, 66), 23. Ovidiu Popescu - 28. Mihai Roman I (88. Adrian Popa, 46), 10. Florin Tănase (9. Harlem Gnohere, 60), 7. Florinel Coman. Antrenor: Vergil Andronache.
Rezerve neutilizate: 99. Andrei Daniel Vlad - 14. Thierry Moutinho, 70. Claudiu Belu-Iordache, 73. Ovidiu Marc.

Vitoria Guimaraes:
1. Douglas (căpitan) - 17. Falaye Sacko, 6. Edmond Tapsoba, 4. Valeri Bondarenko, 29. Florent Hanin - 88. Pepe, 18. Al Musrati, 70. Andre Almeida (28. Denis Will Poha, 62) - 16. Rochinha (5. Rafa Soares, 66), 96. Bruno Duarte da Silva (9. Guedes, 76), 91. Davidson. Antrenor: Ivo Vieira.
Rezerve neutilizate: 56. Miguel Silva - 2. Pedro Henrique, 10. Joao Teixeira, 42. Lucas Soares.

Cartonaşe galbene: Al Musrati (15), Creţu (17), Tănase (53), Pintilii (57), Popescu (88). 

 









» Clasament Liga 1
» Steaua - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Fotbal Club FCSB

Europa League, play-off, retur: Vitoria Guimaraes - FCSB 1-0

Pierdere incomensurabilă aseară pentru orașul Giurgiu, are nu va mai găzdui în acest an meciuri pentru grupele Europa League, deci nu va primi oaspeți de seamă din cartierul Ghencea. FCSB a...

Lanterna roșie

În 72 de ani de istorie clubul condus de George Becali a obținut multe trofee, ceea ce a atras suporteri în toată țara, dar și în lume. Chiar dacă deceniile 6 și 9 ale secolului trecut au...

Vasile Negrea, omul cu 5 cupe ale României

Vasile Negrea nu a fost cel mai cunoscut jucător al Stelei, nici cel mai titrat, nici cel cu multe ”tricouri galbene”. A jucat mijlocaș, post din care nu se...

Europa League: FK Mladá Boleslav - FCSB 0-1

Meciul din Cehia înainta spre prelungiri când Panțîru a avut o fază de senzație în care a reușit să marcheze. Cehii jucau în acel moment cu...

Europa League: FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0

FCSB nu a reușit să întreacă echipa din Mlada Boleslav și meciul retur va decide echipa calificată mai departe. FCSB - FK Mlada Boleslav 0-0 Stadion ''Marin Anastasovici'',...

Europa League:FCSB - Alashkert FC 2-3

FCSB a pierdut ieri, suprinzător, meciul cu Alashkert, 2-3, după ce armenii au condus cu 3-1 și le mai trebuia un gol pentru a se califica. După meci, antrenorul Bogdan Andone și-a dat...

Europa League: FC Alashkert - FCSB 0-3

Dacă aveați emoții referitoare la calificarea FCSB, echipa lui Becali a câștigat cu 3-0 în Armenia și se pregătește de turul următor unde va întâlni...

Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

FCSB a câștigat și la Orhei, după ce la pauză avea 2-0. Toate cele 3 formații românești prezente în turul I preliminar s-au calificat, dar asta nu...

Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a afirmat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că i s-a transmis de către patronul Gigi Becali că poate pleca...

Ioan Hora: Suntem motivaţi pentru a aduce cele 3 puncte la Bucureşti

Fotbalistul echipei FCSB, Ioan Hora, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că el şi colegii săi sunt motivaţi pentru a câştiga partida din...

Mihai Teja: Nici nu ne gândim să pierdem cu CFR Cluj, mergem să câştigăm

Antrenorul echipei de fotbal FCSB, Mihai Teja, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă, că nici nu se gândeşte la varianta de a pierde partida din...




Top News

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

-Preliminariile CE 2020: Spania - România 5-0

-Remember: România - Grecia 1969

-Preliminariile Campionatului European 2020: România - Suedia 0-2

-Remember: România - Danemarca 1989

-Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

-Remember: Romania - Slovacia 1994




Care este jucătorul tău preferat de la Steaua? (sezonul 2016-2017)
Fl. Niță
Fl. Tănase
Enache
Ov. Popescu
Gnohéré
Muniru
Boldrin
Stăncioiu
Momčilović
Alibec
Man
Pintilii
Jakoliš
Enache
V. Achim
De Amorim
Pleaşcă
Bălaşa
Tamaş
Moke
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alemão
Brazilia
58 ani

Asamoah Gyan
Ghana
34 ani

Chris Smalling
Anglia
30 ani

Christian Terlizzi
Italia
40 ani

Daniel Imhof
Canada
42 ani

Daniele Corvia
Italia
35 ani

Dave Parton
Anglia
27 ani

Dieumerci Mbokani
RD Congo
34 ani

Dmitry Rybolovlev
Rusia
53 ani

Fernando Gomes
Portugalia
63 ani

Frank McAvennie
Scoția
59 ani

Gabriel Torje
România
30 ani

Gaston Mendy
Senegal
34 ani

Liviu Petrache
România
51 ani

Marek Ostrowski
Polonia
60 ani

Marius Ciubăncan
România
42 ani

Marouane Fellaini
Belgia
32 ani

Peer Kluge
Germania
39 ani

Peter Niemeyer
Germania
36 ani

Seweryn Gancarczyk
Polonia
38 ani

Sofien Chahed
Tunisia
30 ani

Souleyman Hamidou
Camerun
46 ani

Tobias Levels
Germania
33 ani

Torsten Frings
Germania
43 ani

Vasile Mănăilă
România
57 ani

Yakubu Aiyegbeni
Nigeria
37 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2019-2020


Liga 1 2019-2020
08.11.2019 Astra Giurgiu FC Voluntari C
08.11.2019 FC Hermannstadt FC Viitorul C
09.11.2019 Academica Clinceni CSM Politehnica Iaşi C
09.11.2019 Chindia Târgoviște Universitatea Craiova C
09.11.2019 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
10.11.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaş C
10.11.2019 Dinamo București CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 31
2. FC Viitorul 29
3. Astra Giurgiu 28
4. Universitatea Craiova 28
5. Fotbal Club FCSB 27
6. Gaz Metan Mediaş 26
7. FC Botoșani 22
8. CSM Politehnica Iaşi 21
9. Dinamo București 21
10. Chindia Târgoviște 17
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
12. Academica Clinceni 14
13. FC Hermannstadt 14
14. FC Voluntari 7
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
15.11.2019 SSC Farul Constanţa
-
Daco-Getica București ANULAT C
16.11.2019 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
16.11.2019 Viitorul Târgu-Jiu AFK Csíkszereda C
16.11.2019 Gloria Buzău Dunărea Călărași C
16.11.2019 Rapid București Pandurii Târgu-Jiu C
16.11.2019 ASU Poli Timişoara Sportul Snagov C
17.11.2019 Concordia Chiajna CS Mioveni C
17.11.2019 FC Argeș Pitești Petrolul Ploiești C
17.11.2019 Metaloglobus București UTA Arad C
17.11.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 32
2. CS Mioveni 31
3. Rapid București 31
4. Petrolul Ploiești 30
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 29
6. Metaloglobus București 27
7. FC Argeș Pitești 26
8. SSC Farul Constanţa 25
9. ASU Poli Timişoara 24
10. Gloria Buzău 23
11. Viitorul Târgu-Jiu 22
12. AFK Csíkszereda 22
13. Ripensia Timișoara 22
14. Universitatea Cluj 21
15. Concordia Chiajna 20
16. Dunărea Călărași 19
17. CSM Reșița 16
18. Sportul Snagov 8
19. Pandurii Târgu-Jiu 7
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
15.11.2019 CSM Bacău Foresta Suceava C
16.11.2019 Huşana Huşi Aerostar Bacău C
16.11.2019 Şomuz Fălticeni CSU Galați C
16.11.2019 Bucovina Rădăuți CSM Pașcani C
16.11.2019 Sporting Liești CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
16.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc FC Ozana Târgu-Neamţ C
16.11.2019 Oțelul Galați FC Botoşani II C
16.11.2019 Știința Miroslava CSM Foșcani C


1. Aerostar Bacău 36
2. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 29
3. Foresta Suceava 29
4. Bucovina Rădăuți 28
5. Oțelul Galați 26
6. CSM Foșcani 21
7. FC Ozana Târgu-Neamţ 20
8. Știința Miroslava 20
9. FC Botoşani II 16
10. Şomuz Fălticeni 14
11. Huşana Huşi 13
12. KSE Târgu-Secuiesc 11
13. CSU Galați 10
14. Sporting Liești 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
15.11.2019 Înainte Modelu CS Tunari C
15.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Fotbal Club FCSB II C
16.11.2019 SC Popeşti Leordeni Poseidon Limanu 2 Mai C
16.11.2019 CS Făurei Mostiştea Ulmu C
16.11.2019 Unirea Slobozia Recolta Gheorghe Doja C
16.11.2019 CS Afumați Metalul Buzău C
16.11.2019 Agricola Borcea Viitorul Ianca C
16.11.2019 CSM Medgidia Dacia Unirea Brăila C


1. Unirea Slobozia 33
2. CS Afumați 30
3. Mostiştea Ulmu 30
4. CS Tunari 27
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 21
7. Metalul Buzău 20
8. Viitorul Ianca 19
9. CS Făurei 17
10. Agricola Borcea 14
11. CSM Medgidia 12
12. Poseidon Limanu 2 Mai 11
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
15.11.2019 FC Voluntari II Progresul Spartac București C
15.11.2019 CS Universitatea Craiova II Flacăra Moreni C
15.11.2019 CS Balotești CSM Slatina C
15.11.2019 Unirea Bascov Vediţa Coloneşti C
15.11.2019 Astra Giurgiu II CSM Alexandria C
16.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Blejoi C
16.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede FC Pucioasa C
16.11.2019 Tractorul Cetate FC Brașov C


1. Progresul Spartac București 28
2. CSM Slatina 28
3. CS Universitatea Craiova II 24
4. Unirea Bascov 22
5. CSM Alexandria 22
6. Olimpic Cetate Râşnov 21
7. Flacăra Moreni 21
8. Vediţa Coloneşti 20
9. CS Blejoi 16
10. FC Brașov 16
11. FC Voluntari II 15
12. Astra Giurgiu II 13
13. FC Pucioasa 12
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 8
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
15.11.2019 Șoimii Lipova ACS Poli Timișoara C
15.11.2019 Universitatea Craiova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
15.11.2019 Flacăra Horezu Comunal Dumbrăviţa C
15.11.2019 Cetate Deva Crișul Chișineu-Criș C
16.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti CS Național Sebiș C
16.11.2019 ACSO Filiaşi Viitorul Dăeşti C
16.11.2019 CS Hunedoara Progresul Pecica C
16.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 35
2. Progresul Pecica 25
3. Șoimii Lipova 22
4. Crișul Chișineu-Criș 22
5. Flacăra Horezu 20
6. Comunal Dumbrăviţa 19
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 19
8. Fortuna Becicherecu-Mic 19
9. Viitorul Dăeşti 19
10. CS Hunedoara 16
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 15
12. CS Național Sebiș 14
13. Cetate Deva 13
14. ACSO Filiaşi 12
15. ACS Poli Timișoara 8
16. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
15.11.2019 Arieșul Turda Unirea Dej C
15.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc SCM Zalău C
15.11.2019 Sănătatea Cluj Unirea Alba-Iulia C
16.11.2019 ACS Comuna Recea CFR 1907 Cluj II C
16.11.2019 Metalurgistul Cugir CS Sânmartin C
16.11.2019 Minaur Baia-Mare Avântul Reghin C
16.11.2019 Industria Galda de Jos Gloria Bistrița C
16.11.2019 Luceafărul Oradea Viitorul Şelimbăr C


1. ACS Comuna Recea 30
2. Luceafărul Oradea 26
3. Minaur Baia-Mare 24
4. Arieșul Turda 21
5. Metalurgistul Cugir 20
6. Sănătatea Cluj 19
7. CS Sânmartin 19
8. Viitorul Şelimbăr 19
9. Gloria Bistrița 18
10. Unirea Dej 17
11. CFR 1907 Cluj II 15
12. Avântul Reghin 13
13. Unirea Alba-Iulia 12
14. SCM Zalău 12
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017