Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 14.11.2019 - 23:45

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

România a câștigat încă un meci la europenele de tineret, iar pe 19 noiembrie va juca in deplasare cu Irlanda de Nord. Britanicii au început slab actualele preliminarii, dar niciun meci nu este jucat dinainte, iar fiecare punct contează în clasamentul pentru locul 1.

România - Finlanda 4-1 (3-1)
Au marcat: Valentin Mihăilă (8, 16, 45+5, 78), respectiv Kaan Kairinen (3).
Voluntari, Stadion ''Anghel Iordănescu''
Preliminariile Campionatului European Under 21 din 2021 - Grupa a 8-a
 
Au evoluat echipele:
 
România: 1. Andrei Daniel Vlad - 18. Andrei Raţiu, 15. Andrei Chindriş, 4. Alexandru Paşcanu (căpitan; 13. Denis Ciobotariu, 83), 2. Radu Boboc (6. Ricardo Grigore, 32) - 20. Andrei Ciobanu, 14. Răzvan Oaidă, 10. Olimpiu Moruţan (17. Darius Olaru, 64) - 8. Dennis Man (16. George Cristian Merloi, 64), 9. George Ganea (11. Adrian Petre, 64), 7. Valentin Mihăilă. Selecţioner: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 12. Marian-Mihai Aioani - 5. Cătălin Itu, 19. Ştefan Vlădoiu, 22. Robert Moldoveanu
 
Finlanda: 1. William Jaaskelainen - 2. Aapo Halme (căpitan), 4. Juhani Pikkarainen, 3. Joonas Sundman - 14. Miko Virtanen (6. Juho Hyvarinen, 44), 16. Lucas Lingman (8. Jaakko Oksanen, 65), 6. Kaan Kairinen (13. Eetu Vertainen, 73), 11. Onni Valakari, 18. Jasin Assehnoun (19. Enoch Banza, 65) - 7. Mikael Soisalo (10. Saku Ylatupa, 73), 9. Benjamin Kallman. Selecţioner: Juha Malinen.
Rezerve neutilizate: 12. Hugo Keto - 15. Jonas Hakkinen, 17. Aapo Maenpaa, 20. Kevin Kouassivi-Benissan.
 
Arbitru: Robert Hennessy; arbitri asistenţi: Allen Lynch, Dermot Broughton; al patrulea oficial: Graham Kelly (toţi din Irlanda)
 
Cartonaşe galbene: Kallman (66), Oksanen (69), Paşcanu (74).







Taguri: U21    România    Finlanda    Valentin Mihăilă    Kaan Kairinen   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

În calificările pentru camponatul european rezervat echipelor de tineret, sub 21 de ani, România a remizat în orășelul Ballymena cu gazdele din Irlanda de Nord:...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Irlanda de Nord 3-0

Echipa națională de tineret sub 21 de ani a României a câștigat meciul cu Irlanda de Nord, disputat pe tren propriu. Urmează meciul cu Finlanda, pe 14 noiembrie. Nordicii sunt pe locul 2,...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Ucraina 3-0

România a învins ieri seară Ucraina, cu 3-0 și rămâne cu șanse la câștigarea grupei a 8-a din preliminariile campionatului european pentru echipe sub 21...

Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1

au început preliminariile unei noi ediții a campionatului european pentru echipele naționale de tineret sub 21 de ani. După performanțele din vară, cele mai bune din istoria echipei...

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania,...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...




Top News

-Anglia: Premier League - Etapa 15

-Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 17

-Italia: Serie A - Etapa 15

-Germania: Bundesliga - Etapa 14

-Spania: Primera Division - Etapa 16




S-au nascut azi

Alassane N'Dour
Senegal
38 ani

Alexandru Gego
România
36 ani

Antonio Buscé
Italia
44 ani

Cătălin Floricel
România
31 ani

Craig Moore
Australia
44 ani

Cristian Boldea
România
34 ani

Daniel Agger
Danemarca
35 ani

Dorin Goian
România
39 ani

Florin Cotora
România
47 ani

Gary Breen
Irlanda
46 ani

Ibrahim Cle Kano
Burkina Faso
37 ani

Lázár Szentes
Ungaria
64 ani

Lică Nunweiller
România
81 ani

Luciano Castellini
Italia
74 ani

Mário Felgueiras
Portugalia
33 ani

Maurizio Gaudino
Germania
53 ani

Michael Uwezu
Nigeria
29 ani

Milen Radukanov
Bulgaria
47 ani

Mohammed Chaouch
Maroc
53 ani

Nicolae Dumitru
România
91 ani

Nikola Ignjatijević
Serbia
36 ani

Pedro Ríos
Spania
38 ani

Përparim Hetemaj
Finlanda
33 ani

Razundara Tjikuzu
Namibia
40 ani

Sebastian Mailat
România
22 ani

Simone Grippo
Elveția
31 ani

Sorin Csipkar
România
45 ani

Steven Warnock
Anglia
38 ani

Tiberiu Csik
România
48 ani

Tommaso Scuffia
Italia
28 ani

Victor Moses
Anglia
29 ani

Walter Kogler
Austria
52 ani

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH
Polonia
74 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
06.12.2019 Fotbal Club FCSB Gaz Metan Mediaş C
07.12.2019 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
07.12.2019 FC Hermannstadt Dinamo București C
08.12.2019 FC Botoșani CFR 1907 Cluj C
08.12.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
09.12.2019 FC Voluntari FC Viitorul C
10.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Academica Clinceni C


1. Astra Giurgiu 40
2. CFR 1907 Cluj 38
3. FC Viitorul 35
4. Universitatea Craiova 34
5. Fotbal Club FCSB 33
6. Gaz Metan Mediaş 30
7. FC Botoșani 29
8. Dinamo București 28
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 22
10. CSM Politehnica Iaşi 22
11. Chindia Târgoviște 20
12. Academica Clinceni 19
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 38
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017