Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 19.11.2019 - 22:36

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

Preliminariile CE Under 21 din 2021: Irlanda de Nord - România 0-0

În calificările pentru camponatul european rezervat echipelor de tineret, sub 21 de ani, România a remizat în orășelul Ballymena cu gazdele din Irlanda de Nord: 0-0. În aceste condiții, Danemarca, singura echipă care a învins România, s-a distanțat în frumtea clasamentului la 5 puncte. Pentru calificare, România are acum nevoie de victorie în fața danezilor, dar și un egal al acestora cu Finlanda, Ucraina, Irlanda de Nord sau Malta. Fiecare echipă mai are 5 meciuri de jucat, deci șanse încă există. Populația Irlandei de Nord este de 1,6 - 1,8 milioane de locuitori, deci mai puțini decât în București. Iată formațiile:

IRLANDA DE NORD - ROMÂNIA 0-0
Ballymena, Stadion The Showgrounds, 19.11.2019
Preliminariile Campionatului European Under 21 din 2021 - Grupa a 8-a
Arbitru: Kai Erik Steen; arbitri asistenţi: Jan Erik Engan, Tom Harald Groenevik; al patrulea oficial: Kristoffer Hagenes (toţi din Norvegia)
Irlanda de Nord: 12. Nathan Gartside - 11. Shea Gordon (16. Cameron Palmer, 30), 5. Caolan Marron, 2. Eoin Toal (căpitan), 4. Kofi Balmer, 3. Robert Burns - 18. Alistair Edward McCann, 6. Jake Dunwoody (10. Ethan Galbraith, 84), 7. Alfie McCalmont, 8. Caolan Boyd Munce (14. Lewis Thompson, 84) - 9. David Parkhouse. Selecţioner: Ian Baraclough.
Rezerve neutilizate: 1. Liam Hughes - 13. Jack Scott, 17. Christopher Gallagher, 19. Paul O'Neill, 20. Harry Robinson.
România: 1. Andrei Daniel Vlad - 19. Ştefan Vlădoiu, 4. Alexandru Paşcanu (căpitan), 15. Andrei Chindriş, 6. Ricardo Grigore - 10. Olimpiu Moruţan (13. Denis Ciobotariu, 82), 21. Marius-Mihai Marin (17. Darius Olaru, 72), 14. Răzvan Oaidă - 8. Dennis Man (16. George Cristian Merloi, 90), 11. Adrian Petre, 7. Valentin Mihăilă (20. Andrei Ciobanu, 72). Selecţioner: Mirel Rădoi.
Rezerve neutilizate: 12. Marian-Mihai Aioani - 3. Adrian Şut, 5. Cătălin Itu, 9. George Ganea, 18. Andrei Raţiu.
Cartonaşe galbene: Balmer (34), Ricardo Grigore (45+1), Moruţan (71), Chindriş (72, 78), McCann (86), McCalmont (90).
Cartonaş roşu: Chindriş (78). 

1. Danemarca  5 5 0 0 15
2. România 5 3 1 1 10
3. Finlanda 5 1 2 7
4. Ucraina 4 1 0 3
5. Irlanda de Nord  0 3
6. Malta     4 0 1 3 1

 









» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Finlanda 4-1

România a câștigat încă un meci la europenele de tineret, iar pe 19 noiembrie va juca in deplasare cu Irlanda de Nord. Britanicii au început slab actualele...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Irlanda de Nord 3-0

Echipa națională de tineret sub 21 de ani a României a câștigat meciul cu Irlanda de Nord, disputat pe tren propriu. Urmează meciul cu Finlanda, pe 14 noiembrie. Nordicii sunt pe locul 2,...

Preliminariile CE Under 21 din 2021: România - Ucraina 3-0

România a învins ieri seară Ucraina, cu 3-0 și rămâne cu șanse la câștigarea grupei a 8-a din preliminariile campionatului european pentru echipe sub 21...

Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1

au început preliminariile unei noi ediții a campionatului european pentru echipele naționale de tineret sub 21 de ani. După performanțele din vară, cele mai bune din istoria echipei...

Mirel Rădoi: Vreau ca fiecare jucător să arate că merită să fie în lotul pentru EURO

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal U21 a României, Mirel Rădoi, s-a declarat mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi în turneul de pregătire din Spania şi a...

Amical: România U21 - Danemarca U20 1-0

Selecţionata de fotbal Under-21 a României a învins formaţia Under-20 a Danemarcei, cu scorul de 1-0 (1-0), luni, într-un meci amical disputat în Spania,...

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...




Top News

-Anglia: Premier League - Etapa 15

-Memorii pierdute: Lordul Kilpin - englezul milanez

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 17

-Italia: Serie A - Etapa 15

-Germania: Bundesliga - Etapa 14

-Spania: Primera Division - Etapa 16




S-au nascut azi

Abderrahim Ouakili
Maroc
49 ani

Aleksandar Stoimirović
Serbia
37 ani

Alparslan Erdem
Turcia
31 ani

Andrei Enyedi
România
47 ani

Andrei Gusin
Ucraina
47 ani

Ari Da Silva
Brazilia
34 ani

Benjamín Galindo
Mexic
59 ani

Chris Hughton
Irlanda
61 ani

Craig Fagan
Anglia
37 ani

Danny Ward
Anglia
28 ani

Denis Pozder
Bosnia
30 ani

Diogo Fonseca
Portugalia
35 ani

Fabian Johnson
Germania
32 ani

Francesco Scardina
Italia
38 ani

Ivan Buljan
Yugoslavia
70 ani

Javier Saviola
Argentina
38 ani

Jorge da Silva
Uruguay
58 ani

Kim Kyong-Il
Coreea de Nord
31 ani

Leandro Da Silva
Brazilia
30 ani

Leighton Baines
Anglia
35 ani

Mohamed Zidan
Egipt
38 ani

Paulo Santos
Portugalia
47 ani

Ricardo Giusti
Argentina
63 ani

Roberto Baronio
Italia
42 ani

Sami Al-Jaber
Arabia Saudită
47 ani

Sebastian Mladen
România
28 ani

Sigurd Rushfeldt
Norvegia
47 ani

Steve Nicol
Scoția
58 ani

Stig Inge Bjørnebye
Norvegia
50 ani

Timmy Simons
Belgia
43 ani

Valentin Păvăluță
România
45 ani

Yero Bello
Nigeria
32 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2019-2020


Liga 1 2019-2020
06.12.2019 Fotbal Club FCSB Gaz Metan Mediaş C
07.12.2019 Chindia Târgoviște CSM Politehnica Iaşi C
07.12.2019 FC Hermannstadt Dinamo București C
08.12.2019 FC Botoșani CFR 1907 Cluj C
08.12.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
09.12.2019 FC Voluntari FC Viitorul C
10.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Academica Clinceni C


1. Astra Giurgiu 40
2. CFR 1907 Cluj 38
3. FC Viitorul 35
4. Universitatea Craiova 34
5. Fotbal Club FCSB 33
6. Gaz Metan Mediaş 30
7. FC Botoșani 29
8. Dinamo București 28
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 22
10. CSM Politehnica Iaşi 22
11. Chindia Târgoviște 20
12. Academica Clinceni 19
13. FC Hermannstadt 19
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 38
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Agricola Borcea 20
10. CS Făurei 20
11. Poseidon Limanu 2 Mai 17
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017