Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 13.12.2019 - 00:01

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Celtic Glasgow 2-0

Europa League - Grupa E: CFR Cluj - Celtic Glasgow 2-0

CFR a reușit ieri seară să se califice în 16-imile de finală ale UEFA Europa League. Prima confirmare a venit din Rennes, unde echipa locală a deschis scorul împotriva lui Lazio, iar după pauză CFR a marcat și el două goluri mărind diferența de puncte față de Lazio. După dezastrul de la campionatu mondial de handbal feminin CFR a adus ultima bucurie din acest an penru microbistul român. Sigur, la victorie tot românul care scrie pe Facebook caută cele mai elogioase cuvinte pentru o calificare obșinută în urma a 3 victorii la limită. Iată formațiile:

CFR CLUJ - CELTIC GLASGOW 2-0 (0-0)
Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca, 12.12.2019, ora 20:00

Arbitru: Halis Ozkahya; arbitri asistenţi: Ceyhun Sesiguzel, Ekrem Kan; al patrulea oficial: Alper Ulusoy (toţi din Turcia)
Delegat UEFA: Gabriel Weiss (Slovacia), observator UEFA pentru arbitri: Shmuel Shteif (Israel)
CFR Cluj: 87. Giedrius Arlauskis - 16. Mateo Susic, 3. Andrei Burcă, 92. Mike Cestor, 45. Mario Camora (căpitan) - 8. Damjan Djokovic (6. Luis Aurelio, 83), 37. Mihai Bordeianu, 19. Juan Culio - 10. Ciprian Deac (28. Ovidiu Hoban, 85), 90. Lacina Traore, 9. Billel Omrani (23. Cătălin Golofca, 73). Antrenor: Dan Petrescu.
Rezerve neutilizate: 1. Jesus Fernandez - 2. Alexandru Paşcanu, 7. Adrian Constantin Păun, 77. Ionuţ Peteleu.
Celtic: 1. Craig Gordon - 13. Moritz Bauer, 2. Christopher Jullien (35. Kristoffer Ajer, 46), 6. Nir Bitton, 23. Boli Bolingoli - 41. Scott Robertson, 21. Olivier Ntcham (căpitan) - 11. Scott Sinclair, 16. Lewis Morgan (10. Vakoun Issouf Bayo, 67), 19. Mikey Johnston (77. Karamoko Dembele, 73) - 9. Leigh Griffiths. Antrenor: Neil Lennon.
Rezerve neutilizate: 65. Conor Hazard - 3. Greg Taylor, 49. James Forrest, 74. Grant Savoury.
Cartonaşe galbene: Camora (68), Griffiths (71).

Au marcat: Andrei Burcă (48), Damjan Djokovic (70).

 









» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Europa League, Grupa A: Young Boys Berna - CFR Cluj 2-1

CFR Cluj nu a mai reuşit în acest sezon să se califice în şaisprezecimile de finală din Europa League, fiind învinsă pe stadionul "Wankdorf" cu...

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - ŢSKA Sofia 0-0

CFR Cluj nu a reuşit decât un 0-0 acasă cu ŢSKA Sofia, în Grupa A din Europa League. "Feroviarii" au jucat din nou slab, însă au avut noroc că...

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - AS Roma 0-2

CFR Cluj a pierdut cu scorul de 2-0 meciul disputat acasă cu AS Roma, în Grupa A din Europa League. Golurile "Giallorossi" au fost marcate de Gabriel Debeljuh (49 autogol) şi Jordan...

Europa League, Grupa A: AS Roma - CFR Cluj 5-0

CFR Cluj a suferit pe "Stadio Olimpico" cea mai drastică înfrângere de când joacă în cupele europene, fiind surclasată cu scorul de 5-0 de AS Roma, în Grupa A din Europa League....

Europa League, Grupa A: CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1

CFR Cluj a deschis scorul în meciul disputat acasă cu Young Boys Berna, în Grupa A din Europa League, însă rezultatul final a fost 1-1. "Alb-vişinii" au marcat în minutul 62 prin...

Europa League, Grupa A: ŢSKA Sofia - CFR Cluj 0-2

CFR Cluj a avut un debut perfect în Grupa A din Europa League, câştigând cu scorul de 2-0 pe stadionul "Vasil Levski" cu ŢSKA Sofia. În...

Europa League, play-off: CFR Cluj - KuPS Kuopio 3-1

Campioana României CFR Cluj a învins-o, acasă, cu scorul de 3-1, pe campioana Finlandei, Kuopion Palloseura, în play-off-ul Europa League. Golurile...

Europa League, turul al-III-lea preliminar: Djurgårdens IF - CFR Cluj 0-1

CFR Cluj a câştigat la Stockholm cu scorul de 1-0 în meciul jucat cu Djurgårdens IF, în turul al-III-lea preliminar din Europa League. Unicul gol al...

Liga Campionilor, turul al-II-lea preliminar: CFR Cluj - Dinamo Zagreb 2-2, 5-6p

CFR Cluj a ratat calificarea în turul al-III-lea preliminar al Ligii Campionilor, fiind eliminată de Dinamo Zagreb după executarea loviturilor de departajare. Meciul a avut loc pe...

Liga Campionilor, turul I preliminar: FC Floriana - CFR Cluj 0-2 (video)

CFR Cluj a trecut cu bine peste meciul din turul I preliminar al Ligii Campionilor disputat în Malta cu FC Floriana, pe care a învins-o cu scorul de 2-0. Golurile "feroviarilor" au fost...

Europa League, 16-imi, retur: FC Sevilla - CFR Cluj 0-0

În meci retur pentru 1/16 ale UEFA Europa League, Sevilla a făcut tot ce a putut ca să câștige meciul cu CFR Cluj, dar s-a calificat în urma scorului obținut la...



Top News

-Liga 1 - Etapa 19: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 20

-Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

-Spania - La Liga - Etapa 20

-Germania - Bundesliga - Etapa 18

-Italia - Serie A - Etapa 19

-Meciuri de top în week-end: Trei dueluri de neratat și ponturi la pariuri




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2020-2021)
Ciprian Deac
Mário Camora
Billel Omrani
Gabriel Debeljuh
Mario Rondón
Damjan Đoković
Syam Ben Youssef
Denis Ciobotariu
Andrei Burcă
Michaël Pereira
Adrian Alexandru-Păun
Valentin Costache
Ovidiu Hoban
William Soares
Paulo Vinícius
Luís Aurélio
Alexandru Chipciu
Cristian Bălgrădean
Jakub Vojtuš
Grzegorz Sandomierski
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Gazzi
Italia
38 ani

Andrei Bărbulescu
România
40 ani

Andrei Coroian
România
30 ani

Antonis Petropoulos
Grecia
35 ani

Arturo Ymeri
Italia
29 ani

Bianchi Arce
Argentina
34 ani

Bruno Metsu
Franța
67 ani

Cristian Monac
România
29 ani

Dan Văscan
România
33 ani

David McPherson
Scoția
57 ani

Dejan Rusmir
Serbia
41 ani

Edevaldo
Brazilia
63 ani

Ezequias
Brazilia
40 ani

Fernando Cornejo
Chile
52 ani

Florin Axinia
România
47 ani

GERMANIA
Germania
121 ani

Gianluigi Buffon
Italia
43 ani

Gianvito Plasmati
Italia
38 ani

Günther Happich
Austria
69 ani

Heinz Flohe
Germania
73 ani

Issam Jemâa
Tunisia
37 ani

Jamie Carragher
Anglia
43 ani

Jasmin Handanović
Slovenia
43 ani

Jordan Mustoe
Anglia
30 ani

Jordan Mustoe
Anglia
30 ani

Jorge Otero
Spania
52 ani

Joshua
Spania
32 ani

Junior Măcriş-Dan
România
24 ani

Marek Štěch
Cehia
31 ani

Marko Babić
Croația
40 ani

Mauricio Cuero
Columbia
28 ani

Melvin Brown
Mexic
42 ani

Miguel Torres
Spania
35 ani

Mitchell Schet
Olanda
33 ani

Nenad Savić
Serbia
40 ani

Onur Ayık
Turcia
31 ani

Papa Bouba Diop
Senegal
43 ani

Patrick Mtiliga
Danemarca
40 ani

Philippe Vercruysse
Franța
59 ani

Pol Roigé
Spania
27 ani

Richmond Boakye
Ghana
28 ani

Ruben Pereira
Uruguay
53 ani

Siem de Jong
Olanda
32 ani

Silviu Ploeșteanu
România
108 ani

Tam Nsaliwa
Canada
39 ani

Urko Rafael Pardo
Belgia
38 ani

Victor Crângureanu
România
43 ani

Yasuhito Endo
Japonia
41 ani

Žarko Marković
Serbia
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2020-2021


Liga 1 2020-2021
26.01.2021 FC Viitorul Sepsi Sfântu Gheorghe C
26.01.2021 FC Voluntari Universitatea Craiova C
26.01.2021 FC Argeș Pitești Fotbal Club FCSB C
27.01.2021 Academica Clinceni FC Botoșani C
27.01.2021 CSM Politehnica Iaşi FC UTA Arad C
27.01.2021 Dinamo București
20:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C
28.01.2021 FC Hermannstadt
17:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C
28.01.2021 CFR 1907 Cluj
20:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 42
2. CFR 1907 Cluj 40
3. Universitatea Craiova 36
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
5. Academica Clinceni 29
6. Chindia Târgoviște 27
7. FC Botoșani 24
8. FC Viitorul 24
9. FC UTA Arad 24
10. Gaz Metan Mediaş 23
11. Dinamo București 19
12. FC Argeș Pitești 19
13. Astra Giurgiu 17
14. FC Voluntari 16
15. FC Hermannstadt 16
16. CSM Politehnica Iaşi 15
Clasament 2020-2021

Liga 2


Liga 2
05.12.2020 Gloria Buzău Aerostar Bacău C
05.12.2020 Pandurii Târgu-Jiu Universitatea Craiova C
05.12.2020 Turris Oltul Turnu-Măgurele ACS Comuna Recea C
05.12.2020 Concordia Chiajna CSM Slatina C
05.12.2020 Farul Constanța AFK Csíkszereda C
05.12.2020 CSM Reșița Ripensia Timișoara C
05.12.2020 Unirea Slobozia Petrolul Ploiești C
06.12.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
06.12.2020 ASU Poli Timişoara Rapid București C
08.12.2020 Universitatea Cluj Dunărea Călărași C


1. Universitatea Craiova 30
2. Viitorul Târgu-Jiu 26
3. Rapid București 26
4. Dunărea Călărași 24
5. ASU Poli Timişoara 24
6. Universitatea Cluj 23
7. Farul Constanța 23
8. Metaloglobus București 22
9. AFK Csíkszereda 22
10. Petrolul Ploiești 21
11. Gloria Buzău 21
12. CS Mioveni 21
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
14. CSM Reșița 18
15. Ripensia Timișoara 18
16. CSM Slatina 16
17. Concordia Chiajna 15
18. ACS Comuna Recea 15
19. Unirea Slobozia 15
20. Aerostar Bacău 9
21. Pandurii Târgu-Jiu 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017