Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 30.12.2019 - 08:26

Dinamo Bucuresti in 1949

Dinamo Bucuresti in 1949

Începând cu prima etapă a returului, s-a permis schimbarea portarului și a doi jucători de câmp, în timp ce în meciurile internaționale oficiale nu s-au permis schimbările de jucători până la preliminariile campionatului european din 1966-68. Modificarea regulamentului de transferări a fost binevenită, jucătorii accidentați putând fi schimbați. Până acum jucătorii accidentați ori rămâneau pe teren, ca simpli figuranți, ori echipa rămânea cu 10 oameni și asta s-a întâmplat la primul meci pentru campionatul mondial, România – Peru, în 1930, când doi români au fost accidentați, apoi în amicalul cu Anglia (1939).

 

27-02-49        Jiul Petroşani                               D     2     -     3      Ozon (27), Farkas (90)                                            Savu Daju (Timișoara)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Ozon, Apostol, Moisescu, Farkas, Naciu

 

19-03-49        Metalochimic                               D     4     -     1      Bartha (8,57p), Ozon (50,78)                                  Jules Mayer (Iași)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat, Niculescu, Şiclovan, Apostol, Moisescu, Farkas (46 Ozon), Bartha, Naciu

 

27-03-49        Gaz Metan Mediaş                       A     1     -     2      Farkas (33)                                                              Aurel Stanciu (Brăila)

Dinamo: Ivan, Ambru (46 Petculescu), Novac, Ignat, Teodorescu, Şiclovan, Farkas, Apostol, Bartha, Ozon, Naciu

 

02-04-49        CFR Bucureşti                             D     2     -     5      Farkas (18p), Bartha (73)                                        Andrei Bogdan (Satu Mare)

Dinamo: Lăzăreanu (46 Ivan), Ambru (46 Niculescu), Naciu, Ignat, Teodorescu, Şiclovan, Bartha, Apostol, Ozon, Moisescu, Farkas

 

10-04-49        CSU Cluj                                     A     2     -     2      Farkas (14), Bartha (53)                                          Constantin Glămeanu (Timișoara)

Dinamo: Lăzăreanu, Simionescu, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Farkas,45, Petculescu, Bartha, Moisescu, Naciu, 45,Ozon 

 

17-04-49        CSU Timişoara                            D     3     -     1      Ozon (3), Moisescu (43), Petculescu (62)               Iosif Schoenbrun (Oradea)

Dinamo: Ivan, Simionescu, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Bartha, Ozon, Petculescu, Moisescu, Naciu

 

28-05-49        ICO Oradea                                 A     5     -     2      Naciu (3), Ozon (28,67), Bartha (80,84)                  Mircea Cruțescu (București)

Dinamo: Ivan, Niculescu, Novac, Mihai, Teodorescu, Şiclovan, Farkas (46 Apostol), Ozon, Bartha, Moisescu, Naciu

ICO: Vecsei, Vasile Ion, Melan, Bodo, Zilahi, Tudose, Kovacs, Spielman, Vaczi, Al. Pop, Turcuş. Au marcat: Pop (32), Vaczi (53)

O victorie memorabilă a dinamoviștilor în fața liderului campionatului, ulterior campion național.

 

15-06-49        RATA Tg. Mureş                         D     2     -     2      Szekely (15 ag), Farkas (44)                                    Savu Daju (Timișoara)

Dinamo: Lăzăreanu (46 Ivan), Ambru, Novac, Mihai, Teodorescu, Ignat, Farkas, Ozon, Bartha, Moisescu, Naciu

 

11-06-49        Petrolul Bucureşti                        A     3     -     5      Farkas (38), Ozon (72), Ambru (84)                       Petre Kroner (București)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Mihai (46 Niculescu), Teodorescu, Ignat, Farkas, Ozon, Bartha, Moisescu (46 Apostol), Naciu

 

19-06-49        IT Arad                                       D     0     -     4                                                                                      Aurel Man (Baia Mare)

Dinamo: Ivan (46 Lăzăreanu), Ambru, Naciu, Simionescu, Teodorescu, Niculescu, Bartha, Apostol (46 Farkas), Petculescu (46 Mihai), Moisescu, Ozon

 

29-06-49        CSCA Bucureşti                           A     3     -     3      Moisescu (30), Farkas (71p,86)                              Ştefan Geac (București)

Dinamo: Ivan (Lăzăreanu), Ambru, Niculescu, Ignat, Teodorescu, Farkas, Ozon, Apostol, Bartha, Moisescu (Simionescu), Naciu.

CSCA: Lipoczi, Androvits, Cernea, Onisie, Busch, Zeană, Frentz, Mercea, Drăgan, Serfözö, Hallasz. Au marcat: Drăgan (25), Hallasz (40), Serfözö (49)

 

03-07-49        CFR Cluj                                      D     5     -     2      Bartha (9,69), Ozon (46,84), Naciu (73)                  Adalbert Kincs (Lugoj)

Dinamo: Ivan, Ambru, Simionescu, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Farkas, Ozon, Bartha, Moisescu, Naciu,

Înfrânferea clujenilor îi trimite pe aceștia în divizia B

 

09-07-49        CFR Timişoara                            A     1     -     0      Farkas (26)                                                              Gheorghe Dragomirescu (Ploiești)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Farkas, Apostol, Bartha, Ozon, Naciu 

 

 

Lotul folosit: Petre Ivan (21 meciuri – 40 goluri primite), Gheorghe Lăzăreanu (9-10) (portari), Florian Ambru (22 meciuri – 1 gol marcat), Dumitru Ignat (23-1), Nicolae Mihai (5-0), Caius Novac (22-0), Cornel Simionescu (7-0) (fundași), Angelo Niculescu (16-0), Ion Șiclovan (17-1), Gheorghe Teodorescu (20-0) (mijlocași), Marin Apostol (16-2), Carol Bartha (25-13), Iuliu Farkas (13-3), Jack Moisescu (24-4), Titus Ozon (20-11), Alexandru Petculescu (13-3) (atacanți).

 

 

1949. Primul loc 1

 

F.R.F.A. hotărăște ca sistemul de desfășurare a campionatului să se schimbe, după moda sovietică, turul să se dispute primăvara și returul toamna. De aceea, în toamna anului 1949, echipele calificate pentru diviziile A și B ale anului 1950 au fost împărțite în 6 serii în care au jucat tur-retur, fără un turneul final al primelor clasate. Competiția s-a numit „Cupa de toamnă”, iar Dinamo a câștigat seria în care au mai participat CFR Iași, Partizanul Bacău, CFR București, UC București și CFR Galați. Având în vedere trecerea la sistemul primăvară – toamnă, ediția 1948-49 a Cupei României și-a disputat faza finală tot în timpul toamnei. La Dinamo au venit Gheorghe Băcuț (campion național cu ITA, 1947 și 1948, apoi cu Dinamo, 1955, mijlocaș de bază al echipei naționale și al dinamoviștilor), Nicușor Dumitru, Constantin Titi Popescu, Gheorghe Stănescu și Nicolae Voinescu. Nicolae Dumitru, venit de la Metalochimic București, a fost cunoscut ca Nicușor sau, atunci când a devenit antrenor, ca Dumitru Nicolae Nicușor. Constantin Popescu a fost cunoscut ca Titi Popescu, iar în lotul echipei a figurat și Mircea Popescu (venit de la Dinamo B).

Ziarul „Sportul Popular” a avut dificultăți pentru obținerea formațiilor echipei Dinamo în meciurile din deplasare, așa că acestea lipsesc. De asemenea, minutele în care s-a marcat nu au fost menționate la toate meciurile. După caz, s-au notat cu xx sau zz aceste minute lipsă. Atunci când un jucător a marcat mai mult de un gol și minutele nu se cunosc, s-a notat cu 3x sau 2x dacă acesta a marcat 3 sau 2 goluri. Venus București, cu 7 titluri de campioană în anii 1919-40 a fost și ea nevoită să se sindicalizeze, în timp ce rivalii de la Ripensia Timișoara (campioană națională de juniori 1948) au anunțat că nu mai pot continua participarea la divizia C (1948-49), dispărând mulți ani din catalogul echipelor românești. Venus a apărut ca Venus UCB (1948), apoi simplu ca UCB, iar stadionul Venus și-a schimbat și el numele în UCB. În 1950 a devenit Progresul ICAS, după care a dispărut din eșalonul divizionar, jucând în categoriile inferioare ale capitalei. Dinamo a adunat 17 puncte din 10 meciuri jucate, iar CFR București, câștigătoare a meciului tur cu Dinamo (5-2) a adunat numai 14 puncte în 9 meciuri jucate, astfel încât ultimul meci al giuleștenilor nu s-a mai jucat, ocupanta locului 1 (Dinamo) neputând fi întrecută în clasament. Surprinzător, CFR București a pierdut primul meci al competiției (1-4 cu Partizanul Bacău), lipsa acestor puncte și înfrângerea din meciul retur cu Dinamo trimițându-i pe locul 2.

 

În Cupa de toamnă:

18-09-49      CFR Iași                             D     3      -     1     Ozon 10, 70, Titi Popescu 65                                             Gheorghe Dragomirescu (Ploiești)

La Dinamo au jucat: Băcuţ, Bartha, Ozon, Popescu, Moisescu

 

25-09-49      Partizanul Bacău                 D     5      -     0     Ozon 2x, T. Popescu 2x, Farkas                                        Constantin Săraru (București)

 

02-10-49      CFR București                    A     2      -     5     T. Popescu 5, Băcuț 11                                                      Marin Cristea (București)

Dinamo: Ivan (Lörincz), Ambru, Novac, Băcuţ, Teodorescu, Şiclovan, Farkas, Bartha, T. Popescu, Ozon, Voinescu

 

06-10-49      UCB București                   D     5      -     0     Farkas 3x, T. Popescu 2x                                                   Gheorghe Simeon (București)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Farkas, M. Popescu (Naciu), T. Popescu, Moisescu, Voinescu

 

15-10-49      CFR Galați                          A     4      -     3     T. Popescu 5, xx, Ozon 39, Moisescu zz                           Jean Petrescu (București)

Dinamo: Laurențiu, Ambru, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Voinescu, Ozon, Popescu, Moisescu, Naciu

 

27-10-49      CFR Galați                          D     4      -     4     Bartha 2x, Farkas, Voinescu                                              Mihail Popa (Constanța)

 

30-10-49      CFR Iași                             A     3      -     1     Ozon                                                                                  Constantin Săraru (București)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Teodorescu, Ignat (Niculescu), Farkas, Dumitru, Bartha (Moisescu), Ozon, Popescu

 

05-11-49      Partizanul Bacău                 A     8      -     0     Moisescu 5, Dumitru 26,58, Farkas 50,70,80, Lemnrău 65 ag, Bartha 75   W Sobcovici

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat (Băcuţ), Popescu, Niculescu, Farkas, Dumitru, Bartha, Moisescu (Ozon), Voinescu

 

12-11-49      UCB București                   D     3      -     1     Bartha, Ozon, Farkas                                                          Mihail Gorcea

Dinamo: Stănescu, Ambru, Novac, Ignat, Popescu, Niculescu, Farkas, Dumitru (Moisescu), Bartha, Ozon, Voinescu (Naciu)

 

20-11-49      CFR București                    D     3      -     1     Naciu 54,55,70                                                                  Iosif Schoenbrunn (Oradea)

Dinamo: Stănescu, Ambru, Novac, Ignat, Teodorescu, Niculescu, Farkas, Ozon, Bartha, Moisescu, Naciu 

 

În Cupa României:

04.09.1949     Arsenal Sibiu                    D     1      -     2     Popescu 1                                                                          Cristea (Braşov)

 

Deși a marcat în primul minut, Dinamo a părăsit cupa României din primul tur

Clubul FC Argeş împlineşte astăzi 67 de ani de existenţă

Moment de sărbătoare pentru fotbalul argeşean. FC Argeş împlineşte astăzi 67 de ani de existenţă, iar cel mai frumos cadou făcut suporterilor este promovarea în Liga 1 după o absenţă...

Liga 1 - Etapa 14 play-out: Rezultate şi marcatori

Miercuri de la ora 17:00 s-au disputat meciurile din etapa a 14-a a Ligii 1, play-out. Situația era una complicată, pentru că Dinamo mai avea 5 restanțe de jucat, după ce FRF a decis ca...

Promovarea - dedicată marelui Dobrin!

Luni, a doua zi după obţinerea promovării ȋn Liga 1, conducerea clubului din Trivale, staff-ul tehnic și fanaticii suporteri au mers la statuia lui Nicolae Dobrin din incinta complexului...

Liga 1 - Etapa 10 play-off & Etapa 13 play-out: Rezultate şi marcatori

Meciul din etapa a 10-a din play-off dintre FCSB - Astra Giurgiu a fost amânat. Echipa antrenată de Bogdan Andone a fost lovită de coronavirus, David Lazar, David Bruno, Constantin Dima, Costel...

Liga 1 - Etapa 12 play-out: Rezultate şi marcatori

Chindia Târgoviște a reuşit în sfârşit o victorie, învingând-o acasă cu scorul de 3-1 pe Academica Clinceni. Dâmboviţenii veneau după 6 înfrângeri consecutive în play-out. Meciul din...

Liga 1 - Etapa 9 play-off & Etapa 11 play-out: Rezultate şi marcatori

Meciul dintre Academica Clinceni şi CSM Politehnica Iaşi, din etapa a 11-a a play-out-ului Ligii 1, programat să se joace sâmbătă 25 iulie, cu începere de la ora 15:30, se va juca duminică...

Liga 1 - Etapa 8 play-off & Etapa 10 play-out: Rezultate şi marcatori

Dinamo Bucureşti avea de jucat în această săptămână două meciuri cu Chindia Târgovişte, la Bucureşti restanţa din etapa a 3-a a play-outului şi la Ploieşti, în etaapa a 10-a....

FC Argeș poate juca meciul cu Rapid!

Fotbaliștii de la FC Argeș au scăpat de emoții și vor putea juca meciul de marți, 21 iulie, de la ora 18:30, din deplasare, cu Rapid București, din etapa 3 a play-off-ului Liga 2 Casa...

Liga 1 - Etapa 7 play-off & Etapa 9 play-out: Rezultate şi marcatori

Meciul dintre FC Viitorul și Academica Clinceni trebuia sa aibă loc vineri la ora 18:00, însă a fost amânat pentru sâmbătă, ora 15:00. Gruparea din Ovidiu a primit 7 rezultate invalide...

Oficialii FC Argeş vor ca promovarea să se joace doar pe teren şi nu în culise: Vrem arbitraje corecte şi echidistanţă în programarea meciurilor!

Remiza albă înregistrată de FC Argeş în confruntarea de acum câteva zile, cu Turris Turnu Măgurele, din prima etapă a play-off-ului ligii secunde şi mai ales...



Top News

-Cristian Gentea, preşedintele clubului FC Argeş: În Liga 1 ne-am propus să fim în zona play-off-ului!

-Clubul FC Argeş împlineşte astăzi 67 de ani de existenţă

-Liga 1 - Etapa 14 play-out: Rezultate şi marcatori

-Promovarea - dedicată marelui Dobrin!

-Liga 1 - Etapa 10 play-off & Etapa 13 play-out: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 12 play-out: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 37




S-au nascut azi

Cristian Coconașu
România
35 ani

Danny
Portugalia
37 ani

Erik Pieters
Olanda
32 ani

George Blay
Ghana
40 ani

Goran Vlaović
Croația
48 ani

Ilian Kiriakov
Bulgaria
52 ani

Ionuț Curcă
România
43 ani

İsmail Odabașı
Turcia
29 ani

JELENIA GÓRA
Polonia
17 ani

Mario Coppola
Italia
30 ani

Miodrag Anđelković
Serbia
43 ani

Nenad Đorđević
Serbia
41 ani

Paul Lambert
Scoția
51 ani

Sigfried Held
Germania
78 ani

Timo Hammel
Germania
33 ani

UNIVERSITARIO DE DEPORTES
Peru
96 ani

Valter Birsa
Slovenia
34 ani

Willian Gerlem
Brazilia
36 ani

Zlatko Yankov
Bulgaria
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
01.08.2020 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
03.08.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
05.08.2020 Fotbal Club FCSB
-
Astra Giurgiu   C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Universitatea Craiova 44
3. Astra Giurgiu 33
4. FC Botoșani 32
5. Fotbal Club FCSB 31
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
05.08.2020 Chindia Târgoviște FC Voluntari C
05.08.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe Academica Clinceni C
05.08.2020 Dinamo București FC Viitorul C
05.08.2020 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C


1. FC Viitorul 43
2. FC Hermannstadt 35
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 34
4. Academica Clinceni 32
5. FC Voluntari 31
6. CSM Politehnica Iaşi 30
7. Dinamo București 25
8. Chindia Târgoviște 23
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017