Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 02.01.2020 - 08:34

Dinamo Bucuresti in 1950

Dinamo Bucuresti in 1950

1950. Numai locul 8

1

Flamura Roşie Arad

22

11

6

5

43

-

27

28

2

Locomotiva București

22

11

6

5

43

-

33

28

5

CCA

22

8

8

6

37

-

26

24

8

Dinamo București

22

9

3

10

40

-

45

21

 

Arădenii au început cu două înfrângeri în primele 3 meciuri, după care 5 victorii și 2 egaluri i-au dus pe locul 1 (18 iunie 1950), unde au rămas până la finalul campionatului. În ultima etapă, Locomotiva București a câștigat cu 3-1 la Arad, insuficient însă pentru a trece pe primul loc. Dinamo s-a complăcut la mijlocul clasamentului, cel mai bun loc ocupat fiind 5, pierzând ambele meciuri disputate cu arădenii și giuleștenii. Dar parcă nimic nu conta în fața duelurilor Dinamo – CCA și militarii cedează pentru a doua oară (prima data în 1948). La Dinamo au venit Tiberiu Ban, Lăzărescu, Constantin Marinescu (campion în 1941 cu Unirea Tricolor, a jucat la Carmen, 1946-47 și Jiul, 1947-49, după care a devenit fundaș de bază al dinamoviștilor), Pavel Scorțan.

 

18-03-50      C.C.A. Bucureşti                            D     2      -     2                                                                                          Petre Kroner (Bucureşti)

CCA: Ionescu, Apolzan, Rodeanu, Balint, Androvits, Serfözö, F. Zavoda, Roman, Drăgan, Ferenczi, Moldoveanu.

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Marinescu, Şiclovan, Farkas, Bartha, Ozon, Dumitru, Popescu.

Au marcat: Drăgan (33, 63), Farkas (37, 56)

 

26-03-50       Flamura Roşie Arad                       D     0      -     2                                                                                           Andrei Bogdan (Satu Mare)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Marinescu, Şiclovan, Farkas (46 Popescu), Dumitru, Bartha, Moisescu, Naciu

FRA: Marki, Vass, Farmati, Reinhardt, Pal, Băcuţ, Kapas, Mercea, Huzum, Carpineţ, Boitoş. Au marcat: Carpineț (31), Marcea (84)

 

02-04-50       Locomotiva Timişoara                   A     4      -     2     Ozon (13), Popescu (34,56), Dumitru (62)                    Adalbert Kincs (Lugoj)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Marinescu, Niculescu, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon (46 Farkas), Naciu

 

10-04-50       Locomotiva Bucureşti                    D     2      -     4     Popescu (15,60)                                                             Petre Kroner (Bucureşti)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Marinescu, Niculescu, Bartha, Dumitru (46 Farkas), Popescu, Ozon, Naciu

 

16-04-50       Partizanul Petroşani                        A     5      -     3     Popescu (27,45), Naciu (39,83), Moisescu (50)            Constantin Popescu (Buc)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Teodorescu, Niculescu, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon (46 Moisescu), Naciu

 

23-04-50       Progresul ICO Oradea                    D     0      -     1                                                                                           Savu Daju (Timişoara)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Teodorescu (46 Marinescu), Niculescu, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon (46 Moisescu), Naciu

 

28-05-50       CSU Timişoara                               D     3      -     2     Bartha (38), Ozon (39), Băcuţ (70)                                Iosif Schonbrun (Oradea)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Teodorescu, Niculescu, Farkas (24 Bartha), Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

04-06-50       Locomotiva Tg. Mureş                   A     3      -     2     Ozon (11,41), Popescu (15)                                           Ştefan Reinhardt (Arad)

Dinamo: Ivan, Marinescu, Şiclovan, Băcuţ, Teodorescu, Niculescu, Farkas, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

10-06-50       Partizanul Bucureşti                       D     4      -     3     Voinescu (12), Petrescu (14ag), Ozon (54), Popescu (69)              Jules Mayer (Iaşi)

Dinamo: Ivan, Marinescu, Niculescu, Băcuţ, Teodorescu, Ignat, Farkas (46 Bartha), Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

18-06-50       Locomotiva Sibiu                           D     1      -     2     Ozon (20)                                                                      Martin Korch (Tg. Mureş)

Dinamo: Ivan, Marinescu, Niculescu, Ignat, Teodorescu, Băcuţ, Bartha, Dumitru (46 Farkas), Popescu, Ozon, Voinescu

 

25-06-50       Metalul Reşiţa                                D     0      -     2                                                                                           Savu Daju (Timişoara)

Dinamo: Ivan (46 Stănescu), Marinescu, Niculescu, Ignat, Teodorescu, Băcuţ, Farkas, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

12-08-50       CCA Bucureşti                               D     1      -     0     Popescu (43)                                                                  Ştefan Alexandriu (Buc)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Niculescu, Marinescu, Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu.

CCA: Popa (Ionescu), Androvits (Rodeanu), Cernea, Onisie, Apolzan, Serfözö, Ferenczi, Drăgan, Dragoman (Balint), F. Zavoda, Moldoveanu

 

20-08-50       Flamura Roşie Arad                       A     1      -     3     Ambru (44p)                                                                  Andrei Bölöni (Brașov)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Băcuţ, Marinescu, Ignat, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

27-08-50       Locomotiva Timişoara                   D     3      -     1     Dumitru (1), Popescu (16), Ozon (77),                          Iosif Schonbrun (Oradea)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat, Marinescu, Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

02-09-50       Locomotiva Bucureşti                    A     3      -     5     Bartha (3), Popescu (31, xx)                                          Ştefan Geac (Bucureşti)

Dinamo: Ivan, Ambru, Novac, Ignat (46 Niculescu), Marinescu, Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

01-10-50       Partizanul Petroşani                        D     0      -     0                                                                                           Iosif Schonbrun (Oradea)

Dinamo: Ivan (40 Stănescu), Ambru, Teodorescu, Novac, Niculescu, Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu (46 Naciu)

 

17-10-50       Progresul ICO Oradea                    A     0      -     2                                                                                           Ion Ţepeneag (Timişoara)

Dinamo: Stănescu, Ambru, Marinescu, Niculescu (46 Ignat), Teodorescu, Băcuţ, Bartha, Ozon, Popescu, Dumitru, Voinescu (46 Lăzărescu)

 

24-10-50       Ştiinţa Timişoara                            A     2      -     3     Dumitru (33), Popescu (52)                                           Mircea Cruţescu (Bucureşti)

Dinamo: Ivan, Niculescu (46 Ambru), Teodorescu, Marinescu, Ignat, Băcuţ, Bartha, Ban, Popescu, Dumitru, Scorţan (46 Voinescu)

 

29-10-50       Locomotiva Tg. Mureş                   D     0      -     2                                                                                           Iosif Schonbrun (Oradea)

Dinamo: Stănescu, Ambru, Teodorescu, Novac, Ignat, Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu (46 Marinescu), Ban, Scorţan

 

04-11-50       Partizanul Bucureşti                       A     2      -     2     Dumitru (58), Popescu (70)                                           Andrei Bölöni (Brașov)

Dinamo: Ivan, Ambru, Marinescu, Novac, Niculescu, Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

12-11-50       Locomotiva Sibiu                           A     2      -     1     Ozon (2)                                                                        Andrei Bogdan (Satu Mare)

19-11-50       Metalul Reşiţa                                A     2      -     1     Bartha (60) Ozon (75)                                                    Gheorghe Ionescu (Brașov)

Dinamo: Ivan, Ambru, Marinescu, Novac, Niculescu (46 Ignat), Băcuţ, Bartha, Dumitru, Popescu (46 Scorţan), Ozon, Voinescu

Metalul Reșița a retrogradat după acest meci.

 

 

Au jucat: Petre Ivan (20 meciuri – 41 goluri primite), Gheorghe Stănescu (4-4) (portari), Florian Ambru (18 meciuri – 1 gol marcat), Costică Marinescu (19-0), Gheorghe Băcuț (22-1), Caius Novac (16-0) (fundași), Dumitru Ignat (10-0), Angelo Niculescu (17-0), Ion Șiclovan (3-0), Gheorghe Teodorescu (11-0) (mijlocași), Tiberiu Ban (2-0), Carol Bartha (20-3), Nicolae Nicușor Dumitru (22-4), Iuliu Farkas (9-2), Lăzărescu (1-0), Jack Moisescu (3-1), Vasile Naciu (6-2), Titus Ozon (19-10), Titi Popescu (22-14), Pavel Scorțan (3-0), Nicolae Voinescu (15-1) (atacanți).

 

În Cupa României:

02-07-50        Partizanul Ploieşti                              D     4      -     2      T. Popescu 25, 87, Ozon 25, Marinescu 70

Dinamo: Ivan, Marinescu, Novac, Gh. Băcuţ, Teodorescu, Niculescu, Farkas, Dumitru, Popescu, Ozon, Voinescu

 

17-08-50        Partizanul Bucureşti                           A     1      -     1      Marinescu (85), meci întrerupt în min.95             I. Căpitanu

07-09-50        Partizanul Bucureşti                           A     4      -     3      T. Popescu, Ozon, Dumitru, Bartha                      Dumitru Schulder (Bucureşti)

Dinamo: Ivan, Marinescu, Novac, Gh. Băcuţ, Ambru, Ignat (Niculescu), Bartha, Dumitru, T. Popescu, Ozon, Voinescu

 

12-10-50        Progresul IC Oradea                          D     1      -     2      Bartha (28)                                                           Nicolae Szegö (Arad)

Dinamo: Ivan, Marinescu, Novac, Gh. Băcuţ, Ambru, Niculescu, Bartha, Dumitru, T. Popescu, Ozon, Voinescu

 









» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 6 play-off & Etapa 8 play-out: Rezultate şi marcatori

Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 2-1 în meciul disputat la Mediaş cu Gaz Metan, în etapa a 6-a a fazei play-off. Echipa antrenată de Cristiano Bergodi a urcat provizoriu pe primul...

Liga 1 - Etapa 7 play-out: Rezultate şi marcatori

CSM Politehnica Iaşi a condus-o acasă în Copou cu 1-0 şi 2-1 pe FC Hermannstadt, în etapa a 7-a a fazei play-out a Ligii 1, însă la final a pierdut cu scorul de 3-2. Echipa antrenată de...

Liga 1 - Etapa 5 play-off & Etapa 6 play-out: Rezultate şi marcatori

În etapa a 5-a din play-off se vor întâlni pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Gruia, CFR Cluj şi Universitatea Craiova. Va fi un meci foarte important pentru...

Liga 1 - Etapa 4 play-off & Etapa 5 play-out: Rezultate şi marcatori

Universitatea Craiova a câştigat, vineri seară, acasă pe stadionul "Ion Oblemenco", cu scorul de 2-1, meciul cu Astra Giurgiu din etapa a 4-a a play-off-ului Ligii 1. Golurile...

Liga 1 - Etapa 4, play-out: Rezultate şi marcatori

Liga 1 va continua cu o etapă intermediară, a 4-a, din play-out. Meciul FC Hermannstadt - Dinamo Bucureşti va fi reprogramat la o dată ulterioară, după consultări ale LPF cu partenerul...

Liga 1 - Etapa 3, play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

În prima partidă oficială după declanşarea pandemiei de coronavirus, FC Voluntari a învins-o acasă pe Academica Clinceni cu scorul de 3-0. Cele două formaţii ilfovene au oferit un duel...

Primele meciuri amicale jucate după întrerupearea Ligii 1 cauzată de pandemia de coronavirus

Liga 1 a fost întreruptă timp de 13 săptămâni şi 4 zile, din cauza pandemiei de coronavirus. Pe 16 martie, o dată cu decretarea stării de urgenţă, competiţiile fotbalistice de pe...

Liga 1 revine după o pauză de 3 luni şi 3 zile

Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat azi că Liga 1 se va relua vineri, 12 iunie, cu meciul Universitatea Craiova - FC Botoşani. Campionatul României a fost întrerupt 13...

Edward Iordănescu şi-a reziliat contractul cu Gaz Metan Mediaş

Gaz Metan Mediaş a rămas fără antrenorul Edward Iordănescu, care şi-a reziliat contractul, fiind nemulţumit de situaţia financiară a clubului.   "Oficial azi mi-a încetat...

Toma ZAMFIR

Siteul nostru s-a îmbogățit cu o nouă pagină, a jucătorului Toma Zamfir. Născut în Popești-Leordeni, și-a început activitatea la Viscoza, în...

Remember: Sevilla, 7 mai 1986

Ȋn fiecare an, ziua de 7 mai este prilej de aducere aminte asupra celei mai mari performanţe româneşti la nivel de echipe de club: cucerirea Cupei Campionilor Europeni de către Steaua...



Top News

-Italia - Serie A - Etapa 30

-Liga 1 - Etapa 6 play-off & Etapa 8 play-out: Rezultate şi marcatori

-Anglia - Premier League - Etapa 33

-Spania - La Liga - Etapa 34

-Liga 2, Etapa 1, play-off: Turris Oltul Turnu Măgurele - FC Argeş 0-0

-Liga 1 - Etapa 7 play-out: Rezultate şi marcatori

-Italia - Serie A - Etapa 29




S-au nascut azi

Alberto Aquilani
Italia
36 ani

Bruno Moraes
Brazilia
36 ani

Cristian Irimia
România
39 ani

Gabriel Kajcsa
România
46 ani

Jakob Poulsen
Danemarca
37 ani

Jürgen Grabowski
Germania
76 ani

Kim Jong-Chun
Coreea de Sud
44 ani

Volkan Șen
Turcia
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. FC Hermannstadt 25
11. Chindia Târgoviște 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
03.07.2020 Gaz Metan Mediaș Universitatea Craiova C
04.07.2020 Fotbal Club FCSB FC Botoșani C
05.07.2020 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C


1. Universitatea Craiova 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. Astra Giurgiu 29
4. Fotbal Club FCSB 28
5. FC Botoșani 28
6. Gaz Metan Mediaș 25
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
05.07.2020 CSM Politehnica Iaşi Sepsi Sfântu Gheorghe C
05.07.2020 Academica Clinceni Dinamo București C
06.07.2020 Chindia Târgoviște FC Hermannstadt C
06.07.2020 FC Voluntari FC Viitorul C


1. FC Viitorul 35
2. FC Voluntari 28
3. Academica Clinceni 26
4. FC Hermannstadt 24
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 24
6. CSM Politehnica Iaşi 21
7. Dinamo București 20
8. Chindia Târgoviște 17
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
13.03.2020 Dunărea Călărași Sportul Snagov C
13.03.2020 FC Argeș Pitești
-
Daco-Getica București ANULAT C
13.03.2020 AFK Csíkszereda
18:00
SSC Farul Constanţa   C
14.03.2020 Metaloglobus București
11:00
CS Mioveni   C
14.03.2020 Gloria Buzău
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
14.03.2020 CSM Reșița
11:00
Concordia Chiajna   C
14.03.2020 UTA Arad
15:00
Universitatea Cluj   C
14.03.2020 ASU Poli Timişoara
15:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C
15.03.2020 Petrolul Ploiești
11:00
Ripensia Timișoara   C
15.03.2020 Viitorul Târgu-Jiu
15:30
Rapid București   C


1. UTA Arad 50
2. CS Mioveni 39
3. Turris Oltul Turnu-Măgurele 39
4. FC Argeș Pitești 38
5. Petrolul Ploiești 38
6. Rapid București 37
7. Metaloglobus București 37
8. Dunărea Călărași 34
9. Gloria Buzău 33
10. SSC Farul Constanţa 33
11. Viitorul Târgu-Jiu 33
12. ASU Poli Timişoara 32
13. Ripensia Timișoara 28
14. Universitatea Cluj 26
15. CSM Reșița 24
16. Concordia Chiajna 24
17. AFK Csíkszereda 24
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017