Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Dinamo București 08.01.2020 - 09:08

Dinamo Bucuresti in 1953

Dinamo Bucuresti in 1953

1953. Al treilea loc 2

1

CCA

21

11

6

4

27

-

14

28

2

Dinamo

21

10

5

6

37

-

29

25

 

În anul 1953, ambițiile echipelor militare au crescut, iar după etapa a cincea (2-1 cu Dinamo), echipa Casa Armatei din Câmplung Moldovenesc a trecut pe primul loc, după ce în etapa a doua a învins CCA. În divizia B, pe primul loc la sfârșitul turului s-a aflat Casa Armatei din Cluj, iar echipa din Craiova își aștepta, practic, rândul. Ministerul de Interne susținea și el echipe ca Dinamo București și Brașov (în prima divizie), Bacău și Turnu Măgurele în divizia B. Printr-o decizie care nu a apărut în ziare, echipele armatei din Câmpulung Moldovenesc, Cluj și Craiova au fost desființate în vara anului 1953, rezultatele obținute în timpul turului rămânând în clasament (conform regulamentului). Ulterior au apărut alte echipe militare la Târgu Mureș, Mizil. Din 1982 CFR Cluj și-a adăugat numele Steaua. Primele două meciuri din preliminariile campionatului mondial s-au disputat în iunie, 1953, iar turul diviziei A s-a terminat cu trei etape în care toate echipele au jucat pe stadioanele capitalei (9-17 mai), ignorând dreptul stadionului propriu. Antrenorii echipei naționale au putut, astfel, vedea în capitală pe toți jucătorii divizionari A, fără a străbate țara. Deși acest titlu obținut de CCA a fost câștigat mai lejer decât în anii precedenți, militarii au pierdut ambele meciuri cu dinamoviștii. Antrenorul Iuliu Baratky este schimbat în pauza de vară cu Angelo Niculescu, fost jucător al echipei. Noutăți multe la Dinamo (12): Crăciun, Rădulescu, Stoenescu, Emeric Weber, Andreescu, Tudor Radu, Ioța, Nicolae Magheț, Dan Sîrbu, Mihai Raica, Florian Anghel și Gheorghe Toma. Numai ultimii doi vor juca cel puțin 50 meciuri oficiale la Dinamo. 

Antrenori: Iuliu Baratky (tur), Angelo Niculescu (retur)

15-03-53       Flamura Roşie Arad          D     1      -     2     Dumitru (37)                                                                       Aurel Maier (Lugoj)

Dinamo: Fuleiter, Ambru, L. Băcuţ, Szökö, Gh. Băcuţ, Călinoiu, Bartha, Sârbu, Ozon, Dumitru, Suru

 

22-03-53       Dinamo Brașov                A     3      -     2     Dumitru (4), Ozon (48,80)                                                  Gheorghe Ionescu (Brașov)

Dinamo: Fuleiter, Ambru, L. Băcuţ, Szökö, Gh. Băcuţ, Călinoiu, Bartha, Sârbu, Ozon, Dumitru, Suru

 

30-03-53       Progresul Oradea              A     4      -     1     Dumitru (42,60,72), Ozon (51)                                           Gheorghe Floruţ (Reşiţa)

Dinamo: Fuleiter, Ambru, L. Băcuţ, Szökö, Gh. Băcuţ, Călinoiu, Bartha, Sârbu (46 Florea), Ozon, Dumitru, Suru

 

05-04-53       Locomotiva Bucureşti      D     0      -     2                                                                                                 Ştefan Geac (Bucureşti)

Dinamo: Fuleiter, Ambru, L. Băcuţ, Szökö, Gh. Băcuţ, Călinoiu, Bartha, Sârbu, Ozon (78 Florea), Dumitru, Suru

 

12-04-53       C.A. Câmpulung               D     1      -     2     Voinescu (21)                                                                      Mihai Popa (Bucureşti)

Dinamo: Fuleiter, Ambru, L. Băcuţ, Szökö, Gh. Băcuţ, Călinoiu, Bartha, Dumitru, Voinescu, Florea (46 Ozon), Suru

 

22-04-53       CCA Bucureşti                  A     2      -     1     Voinescu (77), Ambru (85)                                                 Constantin Mitran (Bucureşti)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Voinescu, Dumitru, Ozon, Sârbu (85 Ambru), Suru

CCA: Toma, V. Zavoda, Apolzan, Ivănescu, Balint, Bone, Moldovan, F. Zavoda, Drăgan, Flamaropol, Moldoveanu. A marcat: Bone (60)

 

26-04-53       Locomotiva Timişoara     D     0      -     0                                                                                                 Adalbert Varga (Cluj)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Voinescu, Sârbu (46 Bartha), Ozon, Dumitru, Suru

 

03-05-53       Minerul Petroşani             D     2      -     0     Voinescu (23), Ozon (71)                                                    Gheorghe Keppich (Timişoara)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Ambru, Dumitru, Ozon, Voinescu, Suru

 

08-05-53       Ştiinţa Cluj                        A     2      -     0     Dumitru (3,70)                                                                    Aurel Man (Baia Mare)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Voinescu, Dumitru, Ozon, Ambru, Suru

 

12-05-53       Locomotiva Tg. Mureş     A     1      -     0     Ozon (86p)                                                                          Vladimir Fieru (Bucureşti)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Voinescu (46 Sârbu), Ozon, Ambru, Dumitru, Suru

 

17-05-53       Ştiinţa Timişoara              A     4      -     2     Dumitru (3), Ozon (5), Don (13ag), Suru (48)                     Mihai Popa (Bucureşti)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Călinoiu, Florescu, Bartha, Ozon, Dumitru, Suru

 

27-08-53       Flamura Roşie Arad          A     1      -     1     Ozon (74p)                                                                          Gheorghe Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Constantinescu, Andreescu, L. Băcuţ, Fodor (80 Ioța), Toma, Anghel, Bartha, Sârbu, Ozon, Florea, Voinescu

 

06-09-53       Dinamo Brașov                D     1      -     3     Ozon (25p)                                                                          Gheorghe Floruţ (Reşiţa)

Dinamo: Constantinescu, Andreescu, L. Băcuţ, Fodor, Anghel, Toma, Bartha, Rădulescu (46 Sârbu), Ozon, Florea, Voinescu

 

13-09-53       Progresul Oradea              D     2      -     0     Lăzărescu (28), Radu (66)                                                   Adalbert Varga (Cluj)

Dinamo: Constantinescu, Ioţa, L. Băcuţ, Fodor, Toma, Anghel, Lăzărescu (46 Bartha), Sârbu, Ozon, Radu, Raica

 

20-09-53       Locomotiva Bucureşti      A     2      -     1     Ozon (13), Voinescu (80)                                                    Mihai Popa (Bucureşti)

Dinamo: Fuleiter, Ioţa, L. Băcuţ, Fodor, Toma, Anghel, Raica (46 Voinescu), Sârbu, Lăzărescu, Radu, Ozon

 

06-10-53       CCA Bucureşti                  D     3      -     1     Ozon (19p), Florea (23,43)                                                  Gheorghe Dumitrescu (Bucureşti)

Dinamo: Fuleiter, Ioţa, L. Băcuţ, Fodor, Toma, Anghel, Bartha, Sârbu, Ozon, Florea, Raica (46 Voinescu)

CCA: Coman, Ivănescu, Dodeanu, Dumitrescu, Balint, Bone, Karikas, Drăgan (Moldovan), Alecsandrescu, Vlad, Moldoveanu. A marcat: Ivănescu (85)

 

11-10-53       Locomotiva Timişoara     A     1      -     1     Bartha (39)                                                                          Francisc Mateescu (Bucureşti)

Dinamo: Fuleiter, Ioţa, L. Băcuţ, Fodor, Toma, Anghel, Voinescu (46 Lăzărescu), Sârbu, Bartha, Florea, Raica

 

18-10-53       Minerul Petroşani             A     3      -     3     Florea (10,32), Lăzărescu (23)                                            Alexandru Toth (Oradea)

Dinamo: Fuleiter, Ioţa, L. Băcuţ, Fodor, Toma, Anghel, Bartha, Sârbu, Lăzărescu, Florea (35 Radu), Raica. Fodor a fost eliminat (68)

 

25-10-53       Ştiinţa Cluj                        D     2      -     4     Weber (81), Băcuţ (83)                                                        Aurel Maier (Lugoj)

Dinamo: Fuleiter (46 Constantinescu), Ioţa, L. Băcuţ, Stoenescu, Toma (46 Anghel), Weber, Bartha, Sârbu, Crăciun, Florea, Magheţ

 

01-11-53       Locomotiva Tg. Mureş     D     2      -     3     Ozon (6,37)                                                                         Gheorghe Keppich (Timişoara)

Dinamo: Fuleiter, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Sârbu (46 Toma), Dumitru, Ozon, Florea, Suru

 

15-11-53       Ştiinţa Timişoara              A     0      -     0                                                                                                 Mihai Marinciu (Ploieşti)

Dinamo: Constantinescu, Gh. Băcuţ, L. Băcuţ, Szökö, Călinoiu, Florescu, Bartha, Magheţ (46 Toma), Ozon, Dumitru, Suru 

 

 

Lotul folosit: Constantin Constantinescu (11 meciuri – 9 goluri primite), Iosif Fuleiter (11-20) (portari), Florian Ambru (9-1), Andreescu (2-0), Gheorghe Băcuț (13-0), Ladislau Băcuț (21-1), Guido Fodor (7-0), Ioța (7-0), Stoenescu (1-0), Iosif Szökö (12-0) (fundaşi), Florian Anghel (8-0), Valeriu Călinoiu (13-0), Viliam Florescu (8-0), Gheorghe Toma (10-0), Weber (1-0) (mijlocaşi), Carol Bartha (15-1), Crăciun (1-0), Nicolae Nicușor Dumitru (13-8), Alexandru Florea (10-4), Lăzărescu (4-2), Nicolae Magheț (2-0), Titus Ozon (18-12), Tudor Radu (3-1), Mihai Raica (5-0), Rădulescu (1-0), Dan Ion Sârbu (16-0), Ion Suru (13-1), Nicolae Voinescu (11-4) (atacanţi).

 

În Cupa României:

09-09-53       Şantierul Constanţa              D     2      -     1     Ozon (30), Voinescu (61)                                                   Mihai Popa (Bucureşti)

Au jucat: Constantinescu, L. Băcuţ II, Toma, Sârbu, Ozon, Florea, Voinescu

 

30-09-53       Ştiinţa Iaşi                            D     3      -     2     Bartha (10,30), Voinescu (61)                                             C.Orhei (Cîmpulung)

Dinamo: Fuleiter, Ioţa, L. Băcuţ II, Fodor, Toma, Anghel, Bartha, Sârbu, Ozon, Florea, Raica (Voinescu)

 

21-10-53       Ştiinţa Cluj                           A     0      -     2                                                                                                 Andrei Bölöni (Brașov)

Dinamo: Fuleiter, Ioţa, L. Băcuţ II, Fodor, Toma, Anghel (Radu), Voinescu, Sârbu, Lăzărescu, Florea, Raica









» Clasament Liga 1
» Dinamo - istoric rezultate
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Dinamo București

Dinamo Bucuresti in 1962-63

1962-63. Al treilea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 1961-62

1961-62. Al doilea titlu 1

Dinamo Bucuresti in 1960-61

1960-61. Detașare în final 1

Dinamo Bucuresti in 1959-60

1959-60. Un titlu câștigat fără emoții

Dinamo Bucuresti in 1958-59

1958-59. La un punct de titlu, prima cupă

Dinamo Bucuresti in 1957-58

1957. Cupa Primăverii

Dinamo Bucuresti in 1956

1956. Un pas înapoi 1

Dinamo Bucuresti in 1955

1955. Primul titlu 1

Dinamo, formațiile din meciurile oficiale. Pagini de istorie - fotbalistică

Vă propun, începând de astăzi, în serial, prezentarea meciurilor jucate de Dinamo în campionat, cupa României iar din 1955 în cupele europene. În funcție de interesul dvs vom continua....

Mircea Rednic: Nu ştiu dacă e o revanşă de luat cu FC Botoşani

Tehnicianul Mircea Rednic a declarat, duminică, într-o conferinţă de presă, că Dinamo vrea să continue seria de rezultate bune şi la meciul cu FC Botoşani, deoarece obiectivul...

Mircea Rednic spune că şi l-ar dori pe Florentin Matei, dar liber de contract

Antrenorul echipei de fotbal Dinamo, Mircea Rednic, a declarat, duminică, într-o conferinţă de presă, că şi l-ar dori în lot pe Florentin Matei de la FCSB, doar...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1962-63

-Adrian Mutu, de la jucător la selecţioner

-Dinamo Bucuresti in 1961-62

-Spania: Primera Division - Etapa 21

-Italia: Serie A - Etapa 21

-Franta: Ligue 1 - Etapa 21

-Germania: Bundesliga - Etapa 19




Care este jucătorul tău preferat de la Dinamo? (sezonul 2016-2017)
Nemec
Rivaldinho
D. Popa
Bušuladžić
Oliva
S. Filip
Romera
Hanca
Černiauskas
Bawab
Nedelcearu
Nistor
Dudea
Nedelcearu
Palić
Dielna
Bumba
Mahlangu
P. Petre
Spătaru
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Gazzi
Italia
37 ani

Andrei Bărbulescu
România
39 ani

Andrei Coroian
România
29 ani

Antonis Petropoulos
Grecia
34 ani

Arturo Ymeri
Italia
28 ani

Bianchi Arce
Argentina
33 ani

Bruno Metsu
Franța
66 ani

Cristian Monac
România
28 ani

Dan Văscan
România
32 ani

David McPherson
Scoția
56 ani

Dejan Rusmir
Serbia
40 ani

Edevaldo
Brazilia
62 ani

Ezequias
Brazilia
39 ani

Fernando Cornejo
Chile
51 ani

Florin Axinia
România
46 ani

GERMANIA
Germania
120 ani

Gianluigi Buffon
Italia
42 ani

Gianvito Plasmati
Italia
37 ani

Günther Happich
Austria
68 ani

Heinz Flohe
Germania
72 ani

Issam Jemâa
Tunisia
36 ani

Jamie Carragher
Anglia
42 ani

Jasmin Handanovič
Slovenia
42 ani

Jordan Mustoe
Anglia
29 ani

Jordan Mustoe
Anglia
29 ani

Jorge Otero
Spania
51 ani

Joshua
Spania
31 ani

Junior Măcriş-Dan
România
23 ani

Marek Štěch
Cehia
30 ani

Marko Babić
Croația
39 ani

Mauricio Cuero
Columbia
27 ani

Melvin Brown
Mexic
41 ani

Miguel Torres
Spania
34 ani

Mitchell Schet
Olanda
32 ani

Nenad Savić
Serbia
39 ani

Onur Ayık
Turcia
30 ani

Papa Bouba Diop
Senegal
42 ani

Patrick Mtiliga
Danemarca
39 ani

Philippe Vercruysse
Franța
58 ani

Richmond Boakye
Ghana
27 ani

Ruben Pereira
Uruguay
52 ani

Siem de Jong
Olanda
31 ani

Silviu Ploeșteanu
România
107 ani

Tam Nsaliwa
Canada
38 ani

Urko Rafael Pardo
Belgia
37 ani

Victor Crângureanu
România
42 ani

Yasuhito Endo
Japonia
40 ani

Žarko Marković
Serbia
33 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.12.2019 FC Botoșani Dinamo București C
20.12.2019 Astra Giurgiu Academica Clinceni C
20.12.2019 Gaz Metan Mediaş FC Viitorul C
21.12.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
21.12.2019 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
22.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
22.12.2019 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. CFR 1907 Cluj 44
2. Astra Giurgiu 40
3. Fotbal Club FCSB 39
4. Universitatea Craiova 37
5. Gaz Metan Mediaş 36
6. FC Viitorul 35
7. FC Botoșani 33
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
9. Dinamo București 28
10. FC Hermannstadt 23
11. CSM Politehnica Iaşi 22
12. Chindia Târgoviște 21
13. Academica Clinceni 20
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017